Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Halil Editör
Halil Editör 05.08.2022
Güncellendi 05/08/2022
Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alımı
Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Amasya Üniversitesi akademik personel alımı yapacak. 05.08.2022 tarihinde akademik personel ilanları duyurusuna göre Amasya Üniversitesi 14 akademisyen alımı gerçekleştirecek. Detaylara göre 10 öğretim üyesi ve 4 öğretim görevlisi kadrosu bulunuyor. Adayların başvuru hakkında ihtiyacı olan tüm bilgiler bu yazıda. İşte başvuru tarihleri ve kısa bilgiler;

- Reklam -
 • İlan Tarihi : 05.08.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 19.08.2022
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 24.08.2022
 • Sınava Giriş Tarihi: 29.08.2022
 • Sınav Açıklanma Tarihi: 05.09.2022
 • Kadro Sayısı : 14
 • Şehir :Amasya
 • Başvuru Şekli :Şahsen veya Posta

Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alımı Detayları

Amasya Üniversitesi 05.08.2022 tarihli resmi gazetede yayımlanan akademik personel ilanları sayfası altında yayımlandı. Yayılan ilana göre Üniversite 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 24. ve 26. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alacaktır. Bu kapsamda alım yapılacak kadrolar ve başvuru bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alım Kadroları

Amasya Üniversitesi akademik personel alımı yapacağı kadrolar aşağıda tablo olarak verilmiştir. Tabloda alım yapacak bölümlerin yanında adaylardan istenen koşullar ve alım yapılacak personelin unvanları yer almaktadır.

Amasya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı:

BölümUnvanDetaylar
Yabancı DillerÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)İngilizce Öğretmenliği Lisans ve İngilizce Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans mezunu olmak
Ulaştırma HizmetleriÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)Sivil Havacılık Anabilim Dalı Uçak Elektrik ve Elektronik alanında Tezli Yüksek Lisans Yapmış olmak. SHT 66, SHT 147, SHT 145 , EWIS, ATFS, Temel Modül Eğitimleri ve Güvenlik Bilinci Eğitimine sahip olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 8 yıl eğitici deneyimine sahip olmak.
Motorlu Araçlar ve Ulaştırma TeknolojilerÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans mezunu olup, Yenilenebilir Enerji ve Uygulamaları alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Alanıyla ilgili kamuda en az 5 yıl tecrübeye sahip olmak
Motorlu Araçlar ve Ulaştırma TeknolojilerÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)Makine Mühendisliği Lisans ve Tezli Yüksek mezunu olmak veya Makine Mühendisliği alanında Doktora yapıyor olmak
Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı:

BÖLÜMÜUNVANIAÇIKLAMALAR
Eğitim BilimleriProfesörDoçentliğini Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanından almış olup, iş yaşam kalitesi liderlik ve örgütsel davranış alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim BilimleriProfesörDoçentliğini Eğitim Programları ve Öğretimi alanlarından almış olup, hizmet içi eğitim, öğretmen imajı, etkinlik temelli öğrenme ve öğrencilerin başarı amaç yönelimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Türkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiDoçentDoçentliğini Türkçe Eğitimi alanından almış olup, eğitsel değerler ve dil becerileri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Türkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiDoçentDoçentliğini Klasik Türk Edebiyatı alanından almış olup, metin şerhi, klasik şiir estetiği ve divan şiirinde kozmoloji üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim BilimleriDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında yapmış olup, okul yöneticilerinin eğitiminde teknoloji yeterlilikleri ve mobil öğrenme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim BilimleriDr. Öğr. Üyesiİstatistik alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olup, uluslararası öğrenci değerlendirme sınavlarında matematik başarısı ve bibliyometri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında 8 yıl çalışma tecrübesi olmak.
MatematikDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Uygulamalı Matematik alanında yapmış olup, yapay sinir ağları regülarizasyon ve stokastik yöntemler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Cerrahi Tıp BilimleriDoçentDoçentliğini Kadın Hastalıkları ve Doğum alanından almış olup, gebeliğin intrahepatik kolestazı ve plasentral invasyon anomalileri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Dahili Tıp BilimleriDr. Öğr. ÜyesiTıpta uzmanlığını Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları alanında yapmış olup, telepsikiyatri alanında çalışmalar yapmış olmak.
HemşirelikDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Hemşirelik Esasları alanında yapmış olup, ağız bakım uygulamasının akut inmeli hastalarda pinomoni gelişimine etkisi üzerine çalışmalar yapmak ve en az dört (4) yıl klinik deneyimine sahip olmak.

Amasya Üniversitesi Akademik Kadro İlanları Başvuruları

Amasya Üniversitesi akademik personel alımı başvurularını şahsen veya posta yolu ile kabul etmektedir. Başvurular Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır. Son başvuru tarihinden sonra gelen belgeler kabul edilmeyecektir. Bu yüzden posta yolu ile başvuracak adayların bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir. Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru esnasında teslim edilmesi gereken evraklar şu şekildedir;

- Reklam -
 • Başvuru formu
 • Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • Özgeçmiş (YÖK formatında)
 • Yayın listesi
 • Öğrenim durumunu gösteren belge
 • Yabancı dil seviyesini gösteren belge
 • Hizmet belgesi
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Adli sicil belgesi

Öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alımı için ek olarak sınavlardan ALES’den 70 puan ve YDS’den 50 puan alması gerekmektedir. Yukarıda yer alan formları, başvuru sonuçlarını ve akademik kadro ilanları ile ilgili tüm detayları Amasya Üniversitesi sitesinden bakabilirsiniz.

Akademik Kadro İlanları Nasıl Takip Edebilirim?

Her gün Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanlarını sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığımız altında sizler için paylaşıyoruz. Facebook veya Instagram sayfamızı takip ederek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz!

Sosyal medya kullanmıyorsanız Telegram’dan grubumuza katılın ve bildirimleri açık tutun! Böylece güncel akademik personel ilanlarını anında inceleyebilirsiniz!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.