Samsun Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Samsun Üniversitesi Akademik Personel Alım
Samsun Üniversitesi Akademik Personel Alım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayımlandı. 26.04.2022 Tarihli resmi gazete ilanına göre 51 akademik personel alımı yapılacağını duyurdu. Alım yapılacak bölümlerin neler olacağı ve başvuru şartları hakkında gerekli olan tüm bilgiler yazımızın içinde yer alacaktır.

 • İlan Tarihi : 26.04.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 10.05.2022
 • Kadro Sayısı :51
 • Şehir :Samsun
 • Başvuru Şekli :Online

Samsun Üniversitesi Akademik Personel Alım Detayları

Samsun Üniversitesi akademik personel alım ilanı yapılacağını Üniversitemiz akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak  çıkartılan  ilgili  Yönetmelik  ile  Samsun  Üniversitesi  Akademik  Yükseltme  ve  Atama  Ölçütleri  Yönergesi  hükümleri  çerçevesinde  öğretim  üyesi alınacaktır. ifadesiyle duyurdu.

Samsun Üniversitesi Akademik Personel Alım Kadroları

Samsun Üniversitesi akademik personel alım ilanı yapılacaktır. 51 Akademik personelin bölümleri akademik personelin unvanı ve alınacak öğretim görevlisi açıklamalar kısmında tabloda bulabilirsiniz. Başvurmak isteyen akademik personelin tabloyu detaylı bir şekilde inceleyebilir.

Fakülte BölümUnvanAçıklama
Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay
Bilimleri Fakültesi
Havacılık ve Uzay Bilimleri Profesör
Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay
Bilimleri Fakültesi
Meteoroloji Doçent Doçent unvanını Atmosfer Bilimleri ve Meteoroloji Mühendisliği alanında
almış olup; ekstrem yağışlar ve kuraklık konularında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiUluslararası Ticaret ve İşletmecilikProfesörDoçent unvanını Pazarlama alanında almış olup SSCI endeksli dergilerde alanında bilimsel yayınlar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiCoğrafyaDoçentDoçent unvanını Beşeri ve İktisadi Coğrafya alanında almış olup kültürel coğrafya, kültürel ve doğal miras konularında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiCoğrafyaDoçentDoçent unvanını Fiziki Coğrafya alanında almış olup toprak Coğrafyası, CBS, Uzaktan Algılama ve Arazi kullanımı konularında çalışmalar
yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiSosyolojiDoçentDoçent unvanını Sosyoloji alanında almış olup eğitim, kültür ve etnik
gruplar konularında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiSosyolojiDoçentDoçent unvanını Sosyoloji alanında almış olup kitle iletişim araçları,
değerler ve gençlik konularında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiSosyolojiDr. Öğretim ÜyesiDoktorasını Sosyoloji alanında yapmış olup Türk sosyolojisi ve aile
sosyolojisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiEkonomi ve FinansDr. Öğretim ÜyesiYüksek Lisans ve Doktorasını Finans alanında yapmış olup kurumsal
finans konularında yayınlar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiFelsefeDr. Öğretim ÜyesiDoktorasını Felsefe alanında yapmış olup alanında disiplinlerarası çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiDr. Öğretim ÜyesiHukuk Fakültesi lisans mezunu olup doktorasını Kamu Hukuku alanında yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıDr. Öğretim ÜyesiOsmanlı dünyasında okuma kültürü, tezkireler, yazma eserler ve kimlik tasavvurları konularında çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriDr. Öğretim ÜyesiDoktorasını Arap Dili ve Edebiyatı alanında yapmış olup Arap Edebiyatı
ve Arapça öğretimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik MühendisliğiProfesörZaman gecikmeli sistemlerin dinamiği, yenilenebilir enerji sistemlerinin modellenmesi ve analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiYazılım MühendisliğiDoçentDoçent unvanını Bilgisayar bilimleri ve mühendisliği alanında almış olup, derin öğrenme ve makine öğrenmesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiMakine MühendisliğiDr. Öğretim ÜyesiSintaktik metal köpük üretimi, karakterizasyonu ve mekanik özellikleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik MühendisliğiDr. Öğretim ÜyesiAkıllı şebekelerde talep tarafı yönetimi ve yapay zekâ teknikleriyle üretim-tüketim tahmini konularında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriProfesörRenal iskemi reperfüzyon hasarı üzerine deneysel çalışmalar yapmış olup minimal invaziv özofagus cerrahisi konusunda deneyim sahibi olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriProfesörDoçent unvanını Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında almış olup yara ve periferik sinir iyileşmesi konularında deneysel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriProfesörÇocuk hematolojisi ve onkolojisi uzmanı olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriProfesörKalp yetmezliği konusunda deneysel çalışmaları olup; ülke çapında uzun dönemli kardiyolojik tarama çalışmalarında görev almış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriDoçent Doçent unvanını Histoloji ve Embriyoloji (Tıp) alanında almış olup kök hücre, nöral ve kanser hücre kültürleri ile stereoloji konularında
çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiKardiyolojide yapay zeka uygulamaları konusunda çalışmalar yapmış olup elektrofizyoloji aritmi alanında eğitim almış olmak ve bunu
belgelendirmek.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiOrtobiyolojik tedaviler konusunda Q1 veya Q2 dergilerde yayımlanmış
çalışmaları olup, kemik ve yumuşak doku tümörleri alanında deneyimli olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiSpor cerrahisiyle ilgilenmek ve bu alanda Q1 dergilerde çalışmalar
yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriDr. Öğretim Üyesiİntravitreal enjeksiyonlar ve çocuklarda refraksiyon kusurları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiKoroner bypass cerrahisi, çalışan kalpte bypass, kalp akciğer pompası kalp kapak cerrahisi, venöz yetmezlik, derin ven trombozu, endovasküler işlemler konularında tecrübe sahibi olup bu alanlarda yayınlanmış
çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiYenidoğan ve erişkin havayolu yönetimi konularında çalışmaları olup, belgelendirmek kaydıyla klinik Ultrasonografi kullanımında deneyim
sahibi olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiAkut appandisit skorlama sistemleri, gastric tümörler ve bu tümörlerin preoperatif abdominal tomografi görüntülemeleri konularında çalışmalar
yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiPalyatif bakım ve COVID-19 aşıları konularında SCI kapsamdaki
dergilerde çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiCOVID-19 ile ilgili çalışmaları olup belgelendirmek kaydıyla yoğun bakım
deneyimine sahip olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiÇocuk acilde manyetik rezonans görüntüleme ve çocuk çağında
zehirlenmeler konularında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiTremor hastalarında yürütücü fonksiyonlar konusunda çalışması olup
inme ünitesi tecrübesine sahip olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDr. Öğretim ÜyesiGen Poliformizmi konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Samsun Üniversitesi Akademik Personel Alım Başvurusu

Samsun Üniversitesi akademik personel alım ilanına online başvuru yapılmaktadır. Şahsen başvuru ve posta ile başvuru kabul edilmemektedir. Eksik belge yollanan başvurular geçersiz sayılacaktır. Tüm bilgilendirmeler Samsun Üniversitesi internet sitesinden online yayımlanacaktır. Adreslere bilgilendirme yapılmayacaktır. Başvurmak isteyen öğretim görevlilerin aşağıdaki belgelerle birlikte başvurmaları gerekmektedir.

 • Özgeçmiş(YÖK formatında)
 • Yayın listesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Adli sicil kaydı(e-Devletten alınabilir)
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • Öğrenim durum belgesi(Lisans/Yüksek lisans vs)
 • Yabancı dil belgesi
 • 2 Adet fotoğraf(Son 6 ayda çekilmiş olmalı)
 • HİTAP  Hizmet  Belgesi
 • KVKK kapsamında “Aday Aydınlatma Metni Öğretim Üyesi Formu

Samsun Üniversitesi akademik personel alım ilanına başvuracak öğretim görevlileri yukarıda bulunan “HİTAP  Hizmet  Belgesi ve KVKK kapsamında “Aday Aydınlatma Metni Öğretim Üyesi Formu” belgelerini Samsun Üniversitesi sitesinden ulaşabilirler. Ayrıca başvuru yapmak isteyen akademisyenler duyuru ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve duyurusu sonuçlarına aynı yerden ulaşabilirler.

thumbnail
İlişkili Yazı
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Akademik Kadro Alım İlanı
thumbnail
İlişkili Yazı
Dicle Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Güncel Akademik Personel İlanlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Akademik personel ilanları resmi gazetede yayımlanmaktadır. Resmi gazete takip etmesi zor olduğu için sizler için güncel akademik personel ilanları yayımlanır yayımlanmaz derleyip sitemizin İLANLAR sekmesi altında yayımlıyoruz. Ayrıca Telegram kanalımızda paylaşımlarda bulunuyoruz. Akademik personel alım ilanlarını takip edenlerin bizi takip edip kanalımıza katılmasını öneririz.

Samsun Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Akademik Personel Forum Bannerı

Ücretsiz olarak hemen bültene kayıt olun! Yeni haberlerden ilk sizin haberiniz olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.