Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

Yıldız Tenik Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
Yıldız Tenik Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi akademik kadro ilanını 15.04.2022 tarihli Resmi gazeteyle duyurdu. Farklı bölümlerden araştırma görevlisi ve öğretim görevlisini alınacak ilanın detayları haberimizin devamında…

İlk Başvuru Tarihi : 15.04.2022
Son Başvuru Tarihi : 29.04.2022
Sınav Giriş Tarihi : 16.05.2022

Kadro Sayısı: 25
Şehir: İstanbul

Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Kadro İlanı Detayları

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi (İYTÜ) tarafından yayınlanan araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi ilanında farklı bölümlerden toplam 25 personel alınacağı belirtildi. Adayların başvuru süresi içinde şahsen veya posta yoluyla yapabileceği başvurunun şartları haberimizin devamında yer almaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Kadro İlanı Şartları

GENEL ŞARTLAR:

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • ALES’ten en az 70 puan almış olmak,
  • Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
  • Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir,
  • Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

ÖZEL ŞARTLAR:

  • Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
  • Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır. 

MUAFİYET:

  • Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

Şartlara ilişkin detaylı bilgi için Yıldız Teknik Ünivesitesi Personel Daire Başkanlığı ilgili sayfasındaki duyuruya göz atabilirsiniz.

Ayırca Yıldız Teknik Üniversitesi akademik kadro ilanına ilişkin detaylar şu şekilde verilmiştir;

KADRO UNVANIKADRO ADEDİBİRİMBÖLÜMANABİLİM/ ANASANAT DALIBAŞVURU YERİNİTELİK
Araştırma Görevlisi1EĞİTİM FAKÜLTESİMATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİFEN BİLGİSİ EĞİTİMİEğitim  Fakültesi DekanlığıFen Bilgisi Öğretmenliği lisans mezunu olup Fen Bilgisi Eğitimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1EĞİTİM FAKÜLTESİTÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİSOSYAL BİLGİLER EĞİTİMİEğitim Fakültesi DekanlığıSosyal Bilgiler Öğretmenliği lisans mezunu olup Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1ELEKTRİK ELEKTRONİK FAKÜLTESİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİBİLGİSAYAR BİLİMLERİElektrik Elektronik Fakültesi DekanlığıBilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olup aynı alanda tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1ELEKTRİK ELEKTRONİK FAKÜLTESİELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİELEKTRİK MAKİNELERİElektrik Elektronik Fakültesi DekanlığıElektrik Makineleri ve Güç Elektroniği programında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1ELEKTRİK ELEKTRONİK FAKÜLTESİELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİELEKTROMAGNETİK ALANLAR VE MİKRODALGA
TEKNİĞİ
Elektrik Elektronik Fakültesi DekanlığıElektronik ve Haberleşme Mühendisliği lisans mezunu olup Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİGEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİGEMİ HİDROMEKANİĞİGemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi DekanlığıGemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği lisans mezunu olup bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİGEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİGEMİ MAKİNELERİGemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi DekanlığıGemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği lisans mezunu olup bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi2GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİGEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİGEMİ MAKİNELERİ İŞLETMEGemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi DekanlığıGemi Makineleri İşletme Mühendisliği veya Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği lisans mezunu olup bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1İKTİSADİ VE
İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İKTİSATİKTİSADİ GELİŞTİRME
VE ULUSLARARASI İKTİSAT
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığıİktisat Bölümü lisans mezunu olup İktisat alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak
Araştırma Görevlisi1İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİİŞLETMESAYISAL YÖNTEMLERİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığıİşletme Bölümü lisans mezunu olup Sayısal Yöntemler alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1İNŞAAT FAKÜLTESİÇEVRE MÜHENDİSLİĞİÇEVRE BİLİMLERİİnşaat Fakültesi DekanlığıÇevre Mühendisliği Programında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1İNŞAAT FAKÜLTESİHARİTA MÜHENDİSLİĞİJEODEZİİnşaat Fakültesi DekanlığıHarita Mühendisliği Anabilim Dalı, Geomatik Programında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1İNŞAAT FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİMEKANİKİnşaat Fakültesi Dekanlığıİnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Mekanik Programında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1İNŞAAT FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİYAPI MALZEMELERİİnşaat Fakültesi Dekanlığıİnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Yapı Malzemeleri Programında tezli yüksek lisans yapıyor olmak
Araştırma Görevlisi1KİMYA- METALÜRJİ FAKÜLTESİGIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA BİLİMLERİKimya-Metalurji Fakültesi DekanlığıGıda Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup bu alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1KİMYA- METALÜRJİ FAKÜLTESİMATEMATİK MÜHENDİSLİĞİSİSTEM ANALİZİKimya-Metalurji Fakültesi DekanlığıMatematik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup bu alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1MAKİNE FAKÜLTESİENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİMakine Fakültesi DekanlığıEndüstri Mühendisliği lisans mezunu olup Endüstri Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Veri Mühendisliği ve İş Analitiği Anabilim Dallarından birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1MAKİNE FAKÜLTESİMAKİNE MÜHENDİSLİĞİOTOMOTİVMakine Fakültesi DekanlığıMakine Mühendisliği lisans mezunu olup Makine Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1MAKİNE FAKÜLTESİMAKİNE MÜHENDİSLİĞİMEKANİKMakine Fakültesi DekanlığıMakine Mühendisliği lisans mezunu olup Makine Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1MAKİNE FAKÜLTESİMEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİMEKATRONİKMakine Fakültesi DekanlığıMekatronik Mühendisliği lisans mezunu olup Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1MİMARLIK FAKÜLTESİMİMARLIKBİNA BİLGİSİMimarlık Fakültesi DekanlığıMimarlık Bölümü lisans mezunu olup Bilgisayar Ortamında Mimarlık, Bilişim veya Mimarlıkta Sayısal Tasarım uzmanlık alanlarından birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Araştırma Görevlisi1SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİSANATGRAFİK TASARIMISanat ve Tasarım Fakültesi DekanlığıGüzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakültelerinin Grafik, Grafik Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı, Çizgi Film ve Animasyon bölümlerinin birinden lisans mezunu olup Sanat ve Tasarım alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Öğretim Görevlisi (Ders verebilir)2YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUYabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğüİngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dilbilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve İngilizce Mütercim ve Tercümanlık bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olup bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 90 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. Lisans eğitimi sonrasında bir yükseköğretim kurumunda yukarıda belirtilen alanlarda belgelendirmek kaydıyla 2 yıl ders vermiş olmak.

Akademik İlanları Nasıl Takip Edebilirim?

Güncel bir şekilde akademik personel ilanlarını takip etmek için sitemizde yer alan Akademik İlanlar sayfasından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemize ait Telegram kanalına katılıp bildirimleri açarsanız güncel olarak yayımlanan tüm akademik ilanlardan en erken sizin haberiniz olacaktır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
Akademik Personel Forum Bannerı

Ücretsiz olarak hemen bültene kayıt olun! Yeni haberlerden ilk sizin haberiniz olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.