Para Kazandıran Oyunlar 2023 – EN ÇOK PARA VEREN OYUNLAR!

Şevval Editör
Şevval Editör 23.05.2023
Güncellendi 23/05/2023
para kazandıran oyunlar
para kazandıran oyunlar

Para kazandıran oyunlar var mı? Evet! Hem de çok fazla. Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü diye dolaşan söylentilere bugün son veriyoruz. Sizlere güncel, yatırımsız para kazandıran oyunlar (mobil) hangileri tek tek yazdım.

- Reklam -

Oyun tutkunuzu ve merakınızı, oyun oynayarak para kazandıran uygulamalarla kazanca çevirerek ,hem keyifli vakit geçirip hem de para kazanacaksınız. Peki güncel olarak hangi gerçek para kazandıran oyunlar ile gelirinizi arttıracaksınız?

Sizlere detaylı olarak ne kadar kazanç elde edeceğiniz, nasıl para kazanılacağını, güvenilir telefondan oyun oynayarak para kazanma uygulamalarının hangileri olduğunu tek tek yazdım. Hadi birlikte öğrenelim!

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?
Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynamak, çoğu insanın gündelik vaktinin büyük bir kısmını alan bir uğraş haline geldi. Çok fazla oyun tutkunu bazen işini, okulunu askıya alıp oyun oynayacak vakit yaratıyor. Oyun oynayarak para kazanma nasıl oluyor hadi hep birlikte öğrenelim…

- Reklam -

Oyun oynayarak para kazanma için temel olarak şu yöntemler geçerli:

 1. Yayın Açmak: Oyun oynayarak yüksek kazanç sağlayan insanların bir çoğu, açtığı yayınlar sayesinde kazanıyor… İyi bir oyuncuysanız ve insanlarla etkileşim kurmaktan çekinmiyorsanız, yayın açma yöntemiyle siz de kazanç elde edebilirsiniz.
 2. Hesap Satmak: Oyun oynayarak nasıl para kazanılır? Sorusunun en popüler cevaplarından birisi de hesap satmaktır. Oyun karakterlerinizi geliştirip, yükselttikten sonra gerçek paraya ilgilenen insanlara satabilirsiniz.
 3. Oyun İtemlerini Satmak: Oyun itemleri, yani eşyaları gerçek parayla satın alınabiliyor. Oyun içerisinde değerli olan eşyaları gerçek para karşılığında oyundaki insanlara satabilirsiniz.
 4. Oyun Parası Satmak: Gerçek paraya oyun paralarını satabilirsiniz. Oyunlarda vakit geçiren biriyseniz, oyun parası elde ederek bunları ilgilenen oyunculara satabilirsiniz.
 5. Para Kazandıran Görevleri Tamamla: Sizlere sunacağım oyunlar arasında sadece istenilen görevleri tamamlayarak para kazanmanıza fırsat sunanlar da var. Bu yöntemle zengin olmayacaksınız ancak ek gelir elde edebileceksiniz.

Para Kazandıran Oyunlar Kazancı Ne Kadar?

Para kazandıran oyunların ne olduğu kadar kazancı da çok merak edilmekte… Oyun oynayarak para kazanma kazancı oynadığınız oyuna göre değişiklik göstermektedir. Her oyunda elde edilen kazanç günlük, aylık olarak farklılaşır.

Kiminde çok iyi kazanç elde ederken bazılarında ise diğerlerine nazaran daha az kazanç elde edebilirsiniz. Yine de size 2023 para kazandıran oyunlar içerisinde ortalama ne kadar kazanacağınızı gösteren tabloyu aşağıya bırakıyoruz.

ZamanKazanç
Günlük Kazanç3 – 20 Dolar
Genel Kazançortalama 10.000 TL
Oyun Oynayarak Para Kazanma (Kazancı)

Unutmayın! Seçeneğiniz yöntem ve oyun, kazancı etkileyen en önemli iki faktör. Ayrıca ne kadar emek gösterdiğiniz de bununla doğru orantılı

- Reklam -

İlgili İçerik: Öğrenci İçin Para Kazanma Yolları

En Çok Para Kazandıran Oyunlar (İLK 5)

Sizlere birbirinden farklı oyun seçeneği sundum. En çok kazanç elde edebileceğiniz oyunu merak ediyorsanız size ilk 5 listesini sunacağım. İşte en çok para kazandıran oyunlar:

 1. Dota 2
 2. Valorant
 3. Pubg
 4. LOL
 5. Metin 2

Para Kazandıran Oyunlar – En Çok Kazandıran 12 Oyun!

Nasıl ve ne kadar kazanacağınızdan bahsettiğimize göre şimdi para kazandiran oyunları listeleyebiliriz. 2023 yılında oyun oynayarak para kazanabileceğiniz birçok oyun mevcut. İşte para kazandıran oyunlar listesi:

- Reklam -

1- Team Fortress 2

Para Kazandıran Oyunlar ve Uygulamalar
Para Kazandıran Oyunlar ve Uygulamalar

Team Fortress 2 güncel en çok tercih edilen aksiyon oyunudur. Para kazanma oyunları arasında ilk tercih edeceğiniz oyunların başında gelmektedir. Ücretsiz güncellemesiyle birlikte bir çok farklı oyun içi opsiyon sunmaktadır.

 • Kazanç: Team Fortress oynayarak ayda 1.000 TL gibi bir kazançla başlangıç yapabilirsiniz.

2- Counterstrike GO

Para Kazandıran Oyunlar Gerçek mi?
Para Kazandıran Oyunlar Gerçek mi?

Counter Strike Go; Conter-Strike serisinin 4. oyunudur. Oyunda farklı hedefleri vurarark ilerleyebilirsiniz. İki farklı takımı karşı karşıya getiren oyun, tamamen hedef vurma üzerine kuruludur. Bu iki takım teröristler ve teröristlerle mücadelecilerden oluşmaktadır.

Oyun sürekli kullanılan modu; teröristlerle mücadeleciler arasında, bomba yerleştiren teröristleri durdurma ya da teröristlerin aldığı rehinleri kurtarma üzerinedir.

- Reklam -
 • Kazanç: CS GO oynayarak ayda 5.000 $ kazananlar mevcut. Bunun için ihtiyacınız olan şey biraz zaman ve şans! 🙂

3- PUBG

Yatırımsız Para Kazandıran Oyunlar Mobil
Yatırımsız Para Kazandıran Oyunlar Mobil

Son dönemde oldukça popüler olan PUBG, oyun oynayarak para kazandıran uygulamaların içinde hızla yerini aldı. Bu oyunda para kazanmak çok hızlı!

Nasıl mı? İtem satarak ya da turnuvalara katılarak. Telefonda oyun oynayarak para kazanma şansını bu şekilde yakalayabilirsiniz. PUBG’den para kazanmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

en çok kazandiran mobil oyunlar
 • Kazanç: Aynı şekilde PUBG para kazanma konusunda da ayda 5.000 TL kazananlar mevcut.

4- League of Legends

Oyun Oyna Para Kazan
Oyun Oyna Para Kazan

Kullanıcılar arasında en yaygın ismi, bir başka deyişle LOL, para kazandıran oyunlar mobil arasında, en çok tercih edilenlerdendir. Oyun nasıl mı oynanır? Hemen anlatıyorum…

- Reklam -
 • Kendi kuleni savun, karşı takımın alanına girip kulelerini yık!

İşte tek yapman gereken bu. Aynı zamanda çok fazla izleyiciye sahip bu oyunda, oyun oynama esnasında youtube ve twitch üzerinden yayın açarak da para kazanmak mümkün. Çok fazla kullanıcıya ve izleyiciye sahip olduğu için eminim oldukça fazla kişi tarafından izlenecektir.

 • Kazanç: LOL popülaritesini yitirmeye başlasa da hala oyuncuları mevcut. Bu nedenle gelirler epey düştü. Ancak doğru stratejiler ile ayda 1.000 TL başlangıç rakamına ulaşabilirsiniz.

5- Para Kazandıran Oyunlar – Call of Duty

Gerçek para kazandiran oyunlar
Gerçek para kazandiran oyunlar

II. Dünya Savaşı’ndan esinlenerek ortaya çıkan Call Of Durt oyun dünyasında çok popüler! Farklı zamanlarda farklı serilere sahip oyun para kazandiran oyunlar içinde çok rağbet görmekte. Call of duty oynarken para kazanmanız için turnuvalara katılmanız gerekmektedir.

Turnuvalarda ilerledikten sonra LAN turnuvasına katılarak para kazanmanız mümkün. Bu turnuvadan sonra Call of Duty Championshipe girerek 50 bin dolara kadar ödül kazanabiliyorsunuz.

- Reklam -
 • Kazanç: Call of Duty, savaş oyunu oynayanların favorisi konumunda yer alıyor. Kazançlar ise ayda 500 TL civarında.

Editörün Önerisi: Kripto Para Cüzdanı Nelerdir?

6- Slingo

para kazandiran mobil oyunlar 2022
para kazandiran mobil oyunlar

Oyun oynayarak para kazandıran uygulamalar arasında Slingo ücretsiz erişime sahip olan oyunlardan biridir. Turnuva şeklinde sürdürülen oyunda jeton hesabı para kazanır ya da harcarsınız.

Bir saat süren turnuvanın maliyeti aşağı yukarı 5000 jetondur. Büyük ikramiye denilen kazancı toplam puanı ve jetonu en yüksek olan oyuncu alır. Yatırımsız para kazandiran oyunlar arıyorsanız tam size göre bir seçenek

- Reklam -
 • Kazanç: Slingo’da kazancınız tamamen şans eseri belirlenir. Yani bu oyunda işin şans tarafı çok fazla.

7- Valorant

para kazandiran oyunlar
yatırımsız para kazandiran oyunlar

Hedefli oyunlar arasında yer alan Valorant oyun dünyasında sıklıkla tercih edilen bir diğer oyundur. Valorant oynarken para kazanmak için bir kaç yöntem izlemeniz gerekebilir. Öyleyse bu yöntemler nelerdir?

 • Başarılı oyuncularla turnuvaya katılmak
 • Oyunda yer alan silahları satmak
 • Geliştirilmiş oyun karakterlerini satmak
 • Kazanç: Valorant, popülaritesi olan bir oyun olduğu için canlı yayın geliri ile kazancınızı destekleyebilirsiniz. Ayda 2.500 TL kazanabilmek mümkün.

8- Para Kazandıran Oyunlar – Minecraft

Para Kazandıran Mobil Oyunlar
Para Kazandıran Mobil Oyunlar

Diğer önerdiğimiz oyun Minecraft. Gençlerin daha çok tercih ettiği fakat her yaş grubundan kullanıcıya sahip oyun, çok kazançlı para kazandıran poyunlar arasında yer almaktadır.

Oyun eşyası, skin, harita gibi şeyleri alıp satarak para kazanmanız mümkün. Eğer oyunda başarılı bir kullanıcıysanız bu şekilde kazancınızı katlayabilmeniz mümkün. Hem nakit para kazanma hem de coin kazanma seçeneği olan oyun kripto para kazandıran oyunlar arasında da yerini almaktadır.

- Reklam -
 • Kazanç: Minecraft’da yayın geliri elde edebileceğiniz oyunlardan… Aylık 5.000 $ kazananların olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu biraz zor. 🙂

9- Depth

gerçek para kazandıran oyunlar
gerçek para kazandıran oyunlar

Depth için en farklı görevlere sahip oyun olduğunu söylememiz mümkün. Hem zevk alacağınız, farklı içeriğe sahip oyunda para da kazanacak ve keyfinizi katlayacaksınız. Öyleyse nasıl para kazanacağınızı gelin birlikte inceleyelim;

 • Görevlerin bitiminde sandık kazanıyorsunuz.
 • Sandıkları oyun içinde steam denilen kısımdan satarak paranızı kazanırsınız.
 • Görev yapmadan sandık kazanıldığı da oyun içinde rastlanılmaktadır.
 • Kazanç: Depth ile kazancınız şansınıza bağlı olarak değişir. Bu nedenle oyun sürenizi arttırın ve kazanmaya başlayın!

10- Fortnite

oyun oynayarak para kazanma
oyun oynayarak para kazanma

Fortnite, zombi istilasına uğrayan bir dünya temalı içeriğiyle kullanıcıların karşısına çıkmıştır. Kullanıcılar bu oyundan kostüm ve dersi alıp satarak para kazanıyorlar. Peki bu nasıl gerçekleşiyor?

 • Fortnite, Battlepass denilen gelirden oluşmaktadır.
 • Battlepass sizin gelirinizi oluşturur. Bunun içinde V-Bucks denilen para birimi ile gelirinizi oluşturursunuz.
 • Bu V-Buck para birimine dönüştürdüğümüzde 1 Dolar, 100 V-Bucks karşılığında yer almaktadır.
 • Kazanç: Fortnite ile ayda 500 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz.

11- Dota 2

para kazanma oyunu
para kazanma oyunu

Dota 2, para kazandiran oyunlar arasında en eğlenceli olanı. Hemen para kazanmaya başlamasanız da bir süre oynayıp oyunda biraz uzmanlaştıktan sonra çok iyi kazanç elde edebilirsiniz. Öyleyse Dota 2 nedir?

- Reklam -

Dota 2 online savaş oyunu olarak bilinmekte. Oyun dünyasında oldukça popüler olan oyun para kazandıran oyunların arasında da sıklıkla tercih edilmekte. Oyun içerisinde nasıl para kazanılıyor?

Bu oyunda en az 20 dolara sahip olmalısınız ki paranızı oyun içerisinde katlayarak para kazanmaya başlayın. Satışa çıkarılan kutuları alıp- satarak kazancınızı günden güne katlayacaksınız. Kutularınızı 200 Dolardan satışa çıkarmanız mümkün. Sonrasında turnuvalara katılarak para kazanma sürecinizi resmi olarak başlatırsınız.

- Reklam -
 • Kazanç: Dota 2’de sadece kutu satışından ayda 250 $ kazanabilirsiniz.

12- Second Life

Telefonda oyun oynayarak para kazanma
Telefonda oyun oynayarak para kazanma

Second life, para kazandıran oyunların en eski olanlarındandır. Online para kazandıran oyunların içinde en başta yerini alır. Oyun çok fazla sayıda kullanıcı tarafından oynanmaktadır. Oyunda sadece kendinize bir avatar seçip oynamaya başlayabilirsiniz.

Bu oyunda diğer oyunlardan farklı olarak kazandığınız para birimi Linden Dolarıdır… Aynı zamanda oyun içinde ticari faaliyetler yapabilir, emlak, giysi, içerik alıp satabilirsiniz.

 • Kazanç: Second Life, düzenli olarak zaman harcandığında emeklerinizin karşılığını fazlasıyla veren bir oyun.

13- Metin2

Metin2 Para Kazanma
Metin2 Para Kazanma

Metin2, online para kazandıran oyunlar arasında köklü geçmişiyle ve halen 100 binlerce oyuncu barındırmasıyla ön plana çıkıyor. Oyun içerisinde item satarak, karakter geliştirerek, oyun parası (yang) satarak, ticaret yaparak para kazanabiliyorsunuz.

- Reklam -

Üstelik bu işlemlerle kazancınız net bir şekilde aylık 2.500 TL’yi bulabilir. Ayrıca oyunun orijinal sürümüne ek olarak popüler PVP Metin2 serverlarında da oynayarak kazanabilirsiniz. Bu şekilde kazancınızı katlayabiliyorsunuz.

 • Kazanç: Metin2 ile ayda 2.500 TL kazanabilmek mümkün!

14- Knight Online

Knight Online Para Kazanma
Knight Online Para Kazanma

Metin2’ye benzer şekilde Knight Online’dan da para kazanabilirsiniz. Biliyorsunuz ki her iki oyun da kendi dönemi içerisinde oldukça popülerdi ve hala yüksek sayıda oyuncular mevcut. Aynı şekilde Knight online para kazanma için şu adımları takip edin:

 1. Oyun parası satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için biraz şansınız yüksek olmalı!
 2. Karakter geliştirip satabilirsiniz. Emin olun burada da kazançlar çok fazla.
 3. İtem (oyun eşyası) satabilirsiniz.
 4. Oyun içi ticaret ile de para kazanabilirsiniz.

NOT: Bu oyunun da PVP serverları mevcuttur. O kısımdan da para kazanabilirsiniz.

 • Kazanç: Sadece item satışıyla ayda 5.000 TL kazananlar mevcut.

Sıkça Sorulan Sorular

Oyun Oynayarak Para Kazan!

Oyun oynayarak para kazanma hakkında sıkça sorulan sorular şu şekilde;

1- Hangi oyunda para kazanılır?

Oyunlardan para kazanmak bu listedeki seçeneklerle mümkün. Yapmanız gereken sadece üye olmak ve oynamaya başlamak. Para kazanma üzerine kurulu oyunlarla bu işe başlayabilirsiniz. Ayrıca Metin2, Knight gibi köklü geçmişe sahip online oyunlarla da para kazanabiliyorsunuz.

2- Oyunlardan para kazanılır?

Evet. Günümüzde oyunlardan para kazanabilmek mümkün. Oyun içi ticaret yaparak, item satarak, karakter geliştirerek, puan kazanarak para kazanabiliyorsunuz.

Öğrenciler için para kazandıran oyunları yazdık. Merak ettiğiniz diğer soruları yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz 🙂

Kaynak: https://paratik.net/para-kazandiran-oyunlar/

Yazıyı Paylaş
5 yorum
 • Allah kalbimi biliyor ya hiç inandırıcı gelmedi bunlar bana ama yinede deneyeceğim

  • Deemy anket uygulamasını indirin. Alt limitsiz anketten kazandığınızı direkt hesaba havale yapabiliyorsunuz. Referans kodumu da kullanırsanız sevinirim DEEMY33231

  • imvu oyna second life gibi ben ayda 3000 tl kazana biliyorum ama tasarımcı olman lazım photo sop yada 3d max gbi progrmalar bilmen sart

  • Deemy anket uygulamasını indirin. Alt limitsiz anketten kazandığınızı direkt hesaba havale yapabiliyorsunuz. Referans kodumu da kullanırsanız sevinirim DEEMY33231

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir