Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı

Editör Mine
Editör Mine 27.07.2022
Güncellendi 27/07/2022
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı 27.07.2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı! İlan detaylarına göre Acıbadem Üniversitesi 12 akademik personel alımı gerçekleştiriyor! 2547 sayılı kanunun 26. 24 ve 23. maddesinin azami şartlarını karşılamak koşuluyla Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi atamaları yapılacaktır.

- Reklam -

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı Detaylar

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nin resmi web sayfasında yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerini karşılamak koşuluyla öğretim üyeleri alınacaktır. Atama kriterleri için Acıbadem Üniversitesi’nin resmi web sayfasında yer alan ilgili yazıyı ziyaret edebilirsiniz.

İlan Tarihi : 27.07.2022
Son Başvuru Tarihi : 10.08.2022
Kadro Sayısı : 12
Şehir : İstanbul
Başvuru Şekli : Şahsen

BAŞVURU ADRESİ: Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü, Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir-İSTANBUL
Tel: 0216 500 44 44

- Reklam -

Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı İstenen Belgeler

Profesörlük kadrosuna başvuracak adayların;

 • Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini,
 • yayın listesini,
 • tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları,
 • yönettiği doktora çalışmalarını,
 • Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım yayınlarını USB taşınabilir belleğe ekleyerek Acıbadem Üniversitesi Rektörlüğüne ilan tarihinden itibaren on beş (15) gün içinde bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuracak adayların;

 • özgeçmişlerini,
 • noterden tasdikli doçentlik belgesini,
 • bilimsel çalışma ve yayınlarını
 • 4 takım halinde USB taşınabilir belleğe ekleyerek dilekçeyle birlikte ilan tarihinden itibaren Rektörlüğümüze on beş (15) gün içinde bizzat başvurmaları,
 • ayrıca Doçent kadrosuna başvuracak adayların Üniversitelerarası Kurul tarafından değişecek bilim alanları için ayrı ayrı belirlenen ve halen yürürlükte olan Doçentlik kriterlerini sağlamış olmaları gerekmektedir.
  Doktor Öğretim Üyeliği kadrosuna başvuracak adayların;
 • özgeçmişlerini,
 • noter tasdikli
 • doktora belgelerini,
 • bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 takım hâlinde USB taşınabilir belleğe ekleyerek dilekçe ile birlikte ilan tarihinden itibaren on beş (15) gün içinde ilgili birime bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı Kadro Detayları

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı Kadro Detayları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Akademik personel alım ilanına ilişkin kadrolar ağırlıklı olarak Tıp Fakültesi birimlerinde görülmektedir. Öğretim Üyesi Alımı kadrolarından Eczacılık Fakültesine bağlı Farmakognozi Bölümü iki (2) adet Doçent alımı gerçekleştirecektir.

- Reklam -
BölümUnvanDetaylar
Tıp Fakültesi/ Tıbbi BiyokimyaProfesörTıp Fakültesi mezunu ve Klinik Biyokimya uzmanı olmak, Hematoloji alanında deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi/ KBB HastalıklarıDoçentKulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi/ RadyolojiDoçentNöroradyoloji, girişimsel nöroradyoloji alanında deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi/ Halk SağlığıDoçentHalk Sağlığı alanında doktora yapmış olmak
Tıp Fakültesi/ Deri ve Zührevi HastalıklarDr. Öğretim ÜyesiDeri lenfomaları alanında deneyimli olmak.
Eczacılık/BiyokimyaDoçentTıbbi Biyokimya doçenti olmak
Eczacılık/ FarmakognoziDoçentFarmakognozi doçenti olmak, Bitki kimyası alanında ve in vitro sindirim simülasyonu alanında deneyimli olmak
Sağlık Bilimleri/ Hemşirelik (İng.)Dr. Öğretim ÜyesiRuh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri/ Moleküler Biyoloji ve GenetikDr. Öğretim ÜyesiMoleküler Biyoloji ve Genetik alanında lisans ve doktora derecesine sahip olmak.
Fen Edebiyat F/ Psikoloji ProfesörÖğrenme-Bilişsel-Biyo-Deneysel Psikoloji alanında doçent olmak.
Fen Edebiyat F/ Psikoloji Dr. Öğretim ÜyesiUygulamalı/Klinik Psikoloji alanında doktora yapmış olmak.
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Akademisyen Alımı

En Güncel Akademik Personel Alımı İlanlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanlarını her gün sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığımız altında sizler için paylaşıyoruz. Facebook veya Instagram sayfamızı takip ederek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Sosyal medya kullanmıyorsanız Telegram’dan grubumuza katılın ve bildirimleri açık tutun! Böylece güncel akademik personel ilanlarını anında inceleyebilirsiniz!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.