İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel İlanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel Alımı yapacağını duyurdu. 07.10.2022 tarihinde yayınlanan Resmi Gazeteye göre İstanbul Medeniyet Üniversitesi 21 akademisyen alacak. Başvuru şartları, alım yapılacak kadrolar ve daha fazlası haberimizin devamında görebilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı detaylarına ilişkin bilgileri sizler için derledik. Akademik ilana göre ilanın yayımlandığı gün dahil olmak üzere 15 gün içinde gerekli evrakları üniversitenin ilgili birimine teslim etmek gerekiyor.

 • İlan Tarihi: 07.10.2022
 • Son Başvuru Tarihi: 21.10.2022
 • Kadro Sayısı: 21
 • Şehir: İstanbul
 • Başvuru Şekli: Şahsen

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

İstanbul Medeniyet Üniversitesi akademik personel ilanı Resmi Gazetede “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.” şeklinde duyurulmuştur.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları

İstanbul Medeniyet Üniversitesi akademik kadro alımı için açıklanan kadrolar aşağıda tabloda verilmiştir. Ayrıca linkte alım yapacak fakülte ve bölümleri, unvanları ve adaylardan özel istenen açıklamalar yer almaktadır.

ANABİLİM DALIUNVANİHTİYAÇ VE HİZMET GEREKLERİ DOĞRULTUSUNDA ARANAN NİTELİKLER
Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim
Dalı
Doç.Kemik dekortikasyonu ve düşük yoğunluklu pulse ultrason hakkında çalışma yapmış olmak.
İspanyol Dili ve Edebiyatı Anabilim DalıDr. Öğr. ÜyesiLisans ve doktora eğitimini İspanyol Dili ve Edebiyatı alanında tamamlamış olmak, İspanyol edebiyatı, İspanya'daki bölgesel edebiyatlar ve karşılaştırmalı edebiyat alanlarında çalışmalar yapmış olmak. İspanyol Dili ve Edebiyatı alanında lisans düzeyinde ders verme tecrübesine sahip
olmak.
Felsefe Tarihi Anabilim
Dalı
Dr. Öğr. ÜyesiBilim felsefesi, doğa felsefesi ve matematik felsefesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji ve Bilim Aletleri Tarihi Anabilim
Dalı
Dr. Öğr. ÜyesiOsmanlı matematik ve hesap tarihi ile Osmanlı muhasebe matematiği tarihi üzerinde çalışmış olmak ve bu alanlar üzerine yayınları bulunmak.
Yeni Türk Edebiyatı Anabilim DalıDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Yeni Türk Edebiyatı alanında yapmış olmak. Yeni Türk şiiri, Edebiyatta biçim/şekil üzerine çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak. Lisans düzeyinde ders verme tecrübesine
sahip olmak.
Gelişim Psikolojisi Anabilim DalıDr. Öğr. ÜyesiYüksek lisans ve doktorasını Gelişim Psikolojisi alanında yapmış olmak. Sosyal- duygusal gelişim alanında çalışmaları olmak, Evlilik çatışması ve çocuk konularında
çalışmalar yapmış olmak.
Türkçe Eğitimi Anabilim DalıProf.Doçentlik unvanını Türk Dili alanında almış olmak. Türkçede dil yanlışları ve galat sözler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Tasavvuf Anabilim DalıDoç.Kuzey Afrikalı ve Endülüslü sufilerle ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Haberleşme Anabilim DalıDr. Öğr. ÜyesiVideo analizi ve görüntü işleme alanında derin öğrenme, makine öğrenmesi ve parçacık filtresi yöntemleri yardımıyla nesne takibi üzerine çalışmaları bulunmak. Lisans düzeyinde ders verme tecrübesine sahip olmak.
Moleküler Mikrobiyoloji Anabilim DalıProf.Doktorasını ve Doçentlik unvanını Biyoloji bilim alanında almış olmak. Moleküler Biyoloji alanında uluslararası çalışmalar yapmış olmak.İngilizce ders verme yeterliliğine sahip
olmak.
İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim DalıDoç.Doçentlik unvanını Dahili Hastalıklar Hemşireliği bilim alanında almış olmak. Diyabetik ayak eğitimi ve geriatrik bireylerle ilgili Meta analiz çalışma yapmış olmak. Yaşlı bireylerle ilgili proje deneyimi olmak.
Türk Musikisi Anabilim DalıDoç.Doçentlik unvanını bilim/müzik sanatı alanında almış olmak. Müzikoloji, Selçuklu ve Osmanlı müzik tarihi alanında çalışmalar
yapmış olmak.
Uluslararası Siyaset Anabilim
Dalı
Prof.Teknoloji ve Uluslararası İlişkiler ilişkisine dair çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Mali İktisat Anabilim DalıDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını vergi, büyüme, istihdam ilişkisi üzerine yapmış olmak. Eğitim ve Sağlık ekonomisi alanında çalışmaları olmak.
İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Uluslararası Siyaset Anabilim DalıDr. Öğr. ÜyesiSavunma ve denizcilik diplomasisi üzerine çalışmış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Karşılaştırm alı Siyaset Anabilim DalıDoç.Ortadoğu’da Otoriter rejimler alanında çalışmış olmak. Ortadoğuda ordu ve siyaset ile Ortadoğu’da güvenlik konularında karşılaştırmalı çalışmalara sahip olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
İktisat Sosyolojisi Anabilim DalıDoç.Doçentlik unvanını İktisadi Düşünce alanında almış olmak. Sürdürülebilir Ekonomi, Ekonomik Eşitlik ve İslam Ekonomisi konularında çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
İç Hastalıkları Anabilim DalıDoç.Doçentlik unvanını Hematoloji alanında almış olmak. İç Hastalıkları uzmanı olmak. Kemik iliği nakil merkezi sorumlu hekim olma yeterliliğine sahip olmak.
Çocuk Sağlığı Hastalıkları Anabilim DalıDoç.Doçentliğini Neonatoloji alanında almış olmak. Prematüre bebeklerde solunum morbiditeleri, kardiyorespiratuar komplikasyonlar ve böbrek fonksiyonlarının antenatal uygulamalarla ilişkisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Çocuk Sağlığı Hastalıkları Anabilim DalıProf.Doçentlik unvanını Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında olmuş olmak. Çocuklarda uyku ve obezite üzerine çalışmalar yapmış olmak
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim DalıDoç.Doçentlik unvanını Turizm bilim alanında almış olmak. Yiyecek içecek işletmeleri ve gastronomi turizmiyle ilgili çalışmalar yapmış olmak.

Başvuru yapmak isteyen veya İstanbul Medeniyet Üniversitesi akademik kadro alımı hakkında bilgi almak isteyen kişiler aşağıdaki linke tıklayabilirler;

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları İçin TIKLAYIN!

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel İlanı Başvurusu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi akademik personel ilanında başvuru için istenilenler şu şekildedir;

 • Başvuru Formu,
 • Özgeçmiş,
 • Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge,
 • Lisans diploması ve transkript,
 • Tezli Yüksek lisans diploması / doktora diploması ve transkript belgesi,
 • Yabancı ülkelerden alınan diplomalar için Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından düzenlenen denklik belgesi,
 • Halen öğrenci olanlardan öğrenci belgesi,
 • İki adet fotoğraf,
 • ALES sonuç belgesi,
 • YDS veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir sınavın sonuç belgesi,
 • Adli sicil kaydının olmadığına dair belge,
 • Nüfus cüzdan fotokopisi,

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı detaylarına ilişkin bilgileri sizler için derledik. Akademik ilana göre başvuruda aranacak şartlar ve istenilen belgeler profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi kadrolarında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 07.10.2022 Tarihli Akademik İlan Detaylarına Bu Link Üzerinden Ulaşabilirsiniz.

Akademik İlanlara Nasıl Ulaşırım?

Güncel akademik personel ilanları Resmi Gazeteden takip edilir. Ancak resmi gazete uzun ve karmaşıktır. Bu sebeple sitemizde Resmi Gazetede yayımlanan ilanlar sizler için derlenip hazırlandıktan sonra yayımlanıyor. Akademik İlanlar sekmesi altında güncel ilanları bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Telegram kanalımıza katılırsanız akademik ilanlar sitede yayımlanır yayımlanmaz size bildirim gelir. Bizi takip edin akademik personel alım ilanlarından haberiniz olsun.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir