Kırklareli Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Şevval Editör
Şevval Editör 26.08.2022
Güncellendi 30/08/2022

26.08.2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Kırklareli Üniversitesi birimlerinde 26 akademik personel alımı gerçekleştirilecek. Kırklareli Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı detaylarını aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

- Reklam -

2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Detayları

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı detaylarına ilişkin bilgileri sizler için derledik. Akademik ilana göre ilanın yayımlandığı gün dahil olmak üzere 15 gün içinde gerekli evrakları üniversitenin ilgili birimine teslim etmek gerekiyor.

 • İlan Tarihi: 26.08.2022
 • Son Başvuru Tarihi: 09.09.2022
 • Kadro Sayısı: 26
 • Şehir: Kırklareli
 • Başvuru Şekli: Şahsen

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Kadroları

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Kadroları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Belirtilen bütün bölümler 26 adet öğretim üyesi alımı gerçekleştirecektir.

- Reklam -

Akademisyen alımına dair başvurular Profesör kadroları için Rektörlüğün Personel Daire Başkanlığına; doktor öğretim üyesi ve doçent kadroları da ilgili Birimlere ya da Rektörlüğün Personel Daire Başkanlığına başvuruları şahsen yapılacaktır.

ABD/ProgramUnvanNitelik
Kurumlar SosyolojisiDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Sosyoloji alanında almış olmak. İktisat sosyolojisi ve toplumsal hareketler konularında çalışmalar yapmış
olmak.
Ortaçağ TarihiDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Ortaçağ Tarihi anabilim dalında almış olmak. Türkiye Selçukluları sosyal tarihi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Yakınçağ TarihiDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Yakınçağ Tarihi anabilim dalında almış olmak. 19. Yüzyıl Osmanlı bürokrasisinde modernleşme ve reform hareketleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
Yeni Türk DiliDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Türk Dili ve Edebiyatı anabilim dalında almış olmak. Tarihî tıp
metinleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İnsan Kaynakları YönetimiDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Çalışma Ekonomisi alanında almış olmak. Çalışma psikolojisi ve sosyal dışlanma konularında çalışma yapmış
olmak.
Yönetim ve OrganizasyonDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını İnsan Kaynakları Yönetimi alanında almış olmak. Kariyer ve iş yaşam dengesi konularında çalışma yapmış olmak.
Siyaset ve Sosyal BilimlerDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Siyaset Bilimi alanında
almış olmak. Zorunlu göç ve insan ticareti konularında çalışma yapmış olmak.
Devletler HukukuDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında almış olmak. Balkanlar ve Türk dünyasındaki göçler
konularında çalışma yapmış olmak.
Uluslararası SiyasetDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Siyaset Bilimi alanında almış olmak. Milliyetçilik ve kimlik siyaseti konularında çalışma yapmış olmak.
Gıda MühendisliğiDoçentDoçentlik unvanını Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında almış olmak. Et ve su ürünlerinde kalite ve raf ömrü üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İnşaat MühendisliğiDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını İnşaat Mühendisliği (Yapı Mühendisliği) alanında almış olmak. Yapı ve yapı malzemeleri konusunda çalışmaları olmak.
Yazılım MühendisliğiDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Yazılım Mühendisliği alanında almış olmak. Yapay zeka ve biyoenformatik alanlarında çalışmalar yapmış
olmak.
EbelikDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Ebelik alanında almış
olmak. Duygusal özgürlük teknikleri alanında çalışma yapmış olmak.
Fizyoterapi ve RehabilitasyonDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında almış olmak. Elektroterapi ve telerehabilitasyon alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Yaşlı BakımıDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Hemşirelik alanında almış olmak. Nöroloji hemşireliği ve geriatri hemşireliği alanlarında çalışmalar yapmış
olmak.
OptisyenlikDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Fizik alanında almış olmak. Fiziksel optik alanında çalışmalar yapmış
olmak.
OptisyenlikDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Fizik alanında almış olmak. Optisyenlik alanında çalışmalar yapmış olmak.
Basım ve Yayın TeknolojileriDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Gazetecilik alanında almış olmak. Medya araştırmaları ve medya siyaset ilişkisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Genel CerrahiDr.Öğr.ÜyesiTıpta Uzmanlık unvanını Genel Cerrahi alanında almış olmak. Gastroenterolojik Genel Cerrahi alanında çalışma ve deneyimi bulunmak.
Genel CerrahiDr.Öğr.ÜyesiTıpta Uzmanlık unvanını Genel Cerrahi alanında almış olmak. Onkolojik Genel Cerrahi alanında çalışma ve deneyimi
bulunmak.
Kadın Hastalıkları ve DoğumDr.Öğr.ÜyesiTıpta Uzmanlık unvanını Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında almış olmak. İnfertilite
alanında çalışmalar yapmış olmak.
Ortopedi ve TravmatolojiProfesörTıpta Uzmanlık unvanını Ortopedi ve Travmatoloji alanında almış olmak. Adli ortopedi ve adli travmatoloji konularında çalışma ve deneyimi bulunmak.
Tıbbi GenetikDr.Öğr.ÜyesiTıpta Uzmanlık veya Doktora unvanını Tıbbi
Genetik alanında almış olmak.
Tıbbi FarmakolojiDr.Öğr.ÜyesiTıpta Uzmanlık veya Doktora unvanını Tıbbi
Farmakoloji alanında almış olmak.
Gastronomi ve Mutfak SanatlarıDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Turizm alanında almış olmak. Yiyecek veya içecek deneyimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Finans ve BankacılıkDr.Öğr.ÜyesiDoktora unvanını Finans, Bankacılık veya Ekonometri alanında almış olmak. Finansal ekonometri ve uygulamalı makroekonometri
alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

Kırklareli Üniversitesi Akademik Kadro Alım İlanı

Kırklareli Üniversitesi Akademik Kadro Alım İlanı Başvuru Detayları aşağıda verilmiştir. Akademik Kadro İlanı için gerçekleştirilecek olan başvuruda istenen belgeler Profesör ve Doçent kadrolarında ayrı ayrı belirlenmiştir. Detaylar şu şekilde:

Doçent kadrosu başvurusunda istenen evraklar aşağıda gösterilen belgeler olup 4 takım
CD /USB Bellek halinde hazırlanacak ve özgeçmiş ile yayınlar hariç 1 takım çıktı halinde teslim
edilecektir.

 1. Üniversitenin Personel Daire Başkanlığının internet sitesindeki Dokümantasyon/Formlar/Akademik Personel Şb. Md. Formlar/Akademik İlanlarla İlgili Formlar menüsünde yer alan Öğretim Üyesi İlan Başvuru Formu,
 2. Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı fotokopisi,
 3. Lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının fotokopileri veya e-Devlet çıktıları,
 4. Doçentlik belgesi fotokopisi,
 5. Askerlik durum belgesi fotokopisi veya terhis belgesi fotokopisi veya e-Devlet çıktısı,
 6. Özgeçmiş ve yayın listesi,
 7. Yayınlar,
 8. Bir (1) adet fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılması zorunludur),
 9. Varsa kamu hizmetini gösterir hizmet belgesi aslı veya e-Devlet HİTAP Hizmet Dökümü çıktısı (Varsa mecburi hizmeti gösterir).
  Doktor Öğretim Üyesi kadrosu başvurusunda istenen evraklar aşağıda gösterilen belgeler
  olup 4 takım CD /USB Bellek halinde hazırlanacak ve özgeçmiş ile yayınlar hariç 1 takım çıktı
  halinde teslim edilecektir.
 10. Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesindeki Dokümantasyon/ Formlar/Akademik Personel Şb. Md. Formlar/Akademik İlanlarla İlgili Formlar menüsünde yer alan Öğretim Üyesi İlan Başvuru Formu,
 11. Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı fotokopisi,
 12. Lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının fotokopileri veya e-Devlet çıktıları,
 13. Yabancı dil belgesi,
 14. Askerlik durum belgesi fotokopisi veya terhis belgesi fotokopisi veya e-Devlet çıktısı,
 15. Özgeçmiş ve yayın listesi,
 16. Yayınlar,
 17. Bir (1) adet fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılması zorunludur),
 18. Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri gereği “Aday Etkinlik-Puanlama Tablosu” nun doldurulması gerekmektedir.

Detaylar için Kırklareli Üniversitesi resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

- Reklam -

Güncel Akademik Personel İlanları Nasıl Takip Edebilir?

En yeni akademik personel ilanları resmi gazeteden takip edilir. Ancak resmi gazetede farklı pek çok konu da yayımlanmaktadır. Bütün meclis kararlarını okumak zorunda kalırsınız. Bu sebeple sitemizde resmi gazetede yayımlanan ilanlar sizler için derlenip hazırlandıktan sonra yayımlanıyor.

Akademik İlanlar sekmesi altında güncel ilanları bulabilirsiniz. Telegram kanalımıza katılırsanız akademik ilanlar sitede yayımlanır yayımlanmaz size bildirim gelir. Bizi takip etmeyi unutmayın! Akademik personel alım ilanlarından anında haberiniz olsun.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.