Para Kazandıran Uygulamalar – 20 KAZANÇLI UYGULAMA!

Şevval Editör
Şevval Editör 30.01.2023
Güncellendi 30/01/2023
para kazandıran uygulamalar
para kazandıran uygulamalar

Para kazandıran uygulamalar, internetten para kazanma yolları arasında en merak edileni! Öğrencilerin ve ek gelir elde etmek isteyenlerin çoğu para kazandıran uygulamalar sayesinde kazanç sağlıyorlar. Peki, hangi uygulamalar daha çok kazanç sağlıyor? Para kazanma uygulamaları neler?

- Reklam -

Sizler için para kazandıran uygulamaların neler olduğu, hangilerinin daha çok kazanç sağladığı, bu uygulamaları kullananların yorumları gibi merak edilen pek çok konuyu araştırdık. Öyleyse para kazandıran uygulamalar ile ilgili tüm detayları öğrenelim!

Para Kazandıran Uygulamalar

Öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyenlerin çoğu para kazandıran uygulamalar sayesinde kazanç elde ediyorlar. Hatta bazıları sonrasında bu uygulamalar içerisinde kendi işini kurup düzenli gelir bile elde edebiliyor.

Sizde oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız para kazandıran uygulamalar tam size göre… Öyleyse para kazandıran uygulamalar içerisinde en kazançlı olanları öğrenmeye başlayalım 🙂

- Reklam -

1- YouTube

para kazandıran uygulamalar oyunlar
para kazandıran uygulamalar oyunlar

YouTube uzun süredir para kazandıran uygulamaların içerisinde yer almaktadır. Yeni bir iş kolu olarak da sürdürülebilirliğini devam ettiriyor. Nasıl mı? Hayatımıza “youtuber” teriminin girmesi ile birlikte günümüz gençlerinin bu meslek seçimini yapmak istemesinden anlayabiliyoruz.

Sadece para kazandıran uygulamalardan biri değil artık düzenli bir gelir kapısı olarak görülüyor. En çok para kazanan uygulamalar arasında gösterilen YouTube’dan nasıl kazanç elde ediyorsunuz, gelin öğrenelim;

 • Belli bir konsepte kendi youTube kanalınızı açıyorsunuz.
  • Bu konseptler; lifestyle, game, yemek, sohbet içeriklerinden oluşabilir.
 • Düzenli bir şekilde youtube kanalınıza içerik üretmeniz gerekiyor.
 • Youtube’da 1000 takipçiyi ve belli bir izlenme oranını geçtikten sonra uygulama size ödemenizi gerçekleştirmeye başlayacaktır.

2- Instagram

Instagram, herkes tarafından en aktif şekilde kullanılan sosyal medya mecralarından birisidir. Önceden sadece paylaşım yaparak keyifli vakit geçirilen bu mecra zaman geçtikçe ticari bir pazar haline dönüşmeye başladı. Bu ticari pazarda eğer geniş bir takipçi kitlesine sahipseniz para kazanmanız çok kolay!

Geniş takipçi kitlesine sahip olan instagram kullanıcıları bir diğer deyişle influencer dediğimiz kişiler bu uygulama ile çok kazanç elde edebiliyorlar. Öyle ki bir çoğu sonrasında düzenli gelir elde edip, bu uygulamada içerik üretmeyi sürdürülebilir işi haline getirebiliyor. Peki instagramdan nasıl para kazanırız?

- Reklam -
 • Affliate marketing
 • Reklam ve işbirlikleri
 • Instagram ticari hesap ve etkileşim algoritması

İlgili İçerik: Reklam İzleyerek Para Kazanma

3- TikTok

para kazandıran uygulamalar güvenilir
para kazandıran uygulamalar güvenilir

Son dönemde hayatımıza oldukça hızla giriş yapan TikTok, her yaş grubundan insana hitap ederek kullanıcı sayısını oldukça arttırdı. Kullanıcı sayısıyla orantılı olarak para kazandıran uygulamalar arasına da hızla girdi. Sadece yayın açarak para kazanabileceğiniz eğlenceli bir uygulamada yer almak istiyorsanız TikTok tam size göre!

Tiktok’ta kazanç elde etmek için yapmanız gereken şey belli bir takipçi kitlesine sahip olmak ve açtığınız yayınların izlenme oranı! Eğer sabırlı bir şekilde takipçilerinizin artmasını ve yayınlarınızın izlenmesini artırabilirseniz kazancınızı da artırmış olursunuz.

- Reklam -

4- Let Go

Let go ikinci el ürün alım-satımı yapan bir uygulama. Eğer elinizde mevcut ikinci el elektronik, ev eşyası, giyim, aksesuar gibi ürünleriniz varsa bu uygulamaya yükleyerek ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz. Bu uygulama ile elinizdeki fazla ürünleri satarak kazanç elde edersiniz.

Editörün Önerisi: Para Kazandıran Oyunlar

5- AirBnb

AirBnb online ev- oda kiralamaya yarayan web sitesi ve uygulamadır. Siz de ev ya da odanızı airBnb aracılığıyla kiralayarak kazanç elde edebilirsiniz.

- Reklam -

Bu şekilde hem oturduğunuz yerden ticaret yapmış olursunuz hem de belki de sürekli gelir elde edebileceğiniz düzenli işiniz haline getirmeniz mümkün. Gercek para kazandiran uygulamalar arasında AirBnb’yi de sayabiliriz.

6- Swagbucks

swagbucks
swagbucks

Swagbucks dolar kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu yüzden mevcut kur düşünüldüğünde sizler için oldukça kazançlı olacağı aşikardır. Aynı zamanda güvenilir para kazandıran uygulamalardan biri olduğunu da söylememiz gerekir. Hatta bu nedenle dünyada en çok kullanıcıya sahip uygulamalardan birisi olmuştur.

Para veren uygulamalar arasında görev yaparak ilerlenen ve para kazanılan bir uygulamadır. Uygulamayı indirdiğiniz ilk seferde hesabınıza 10 dolar yatırılır. Yaptığınız her görev sonunda size belli miktar para yatırılır.

- Reklam -

7- Yandex Toloka

Yandex Toloka hem güvenilir hem de çok kazançlı uygulamalardan birisidir. Uygulama da sizden istenen bilgisayarınızın yapamadığı şeyleri yapmanız. Tokala ile fotoğraf ve videolarınızın arama motoruna uygunluğunun ölçülmesini saptarsınız.

Bu şekilde Yandex’e yaptığınız geri bildirimden de kazanç elde etmiş olursunuz. Basit görevlerle para kazanmanız bu uygulama ile mümkün!

NOT: Türkiye’de para kazandıran uygulamalar arasında Toloka’dan yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

- Reklam -

İlgili İçerik: Müzik Dinleyerek Para Kazanma

8- Para Kazandıran Uygulama – Sweatcoin

Yürüyerek para kazanma uygulamaları arasında Sweatcoin, son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz app’lerden bir tanesidir. Bu uygulama ile yürüyerek para kazanmak mümkün. Evet, doğru duydunuz sadece yürüyeceksiniz ve para kazanacaksınız.

Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek. Bu uygulamada biriken puanlar kripto para olarak yer almaktadır. Farklı mağazalarda bu kazancınızı kullanmanız mümkün.

- Reklam -

9- Havucum

para kazandıran uygulamalar 2022
para kazandıran uygulamalar

İnternetten para kazandıran uygulamalar arasında Havucum, güvenilir gerçek para kazandıran uygulamalardan birisi olarak görülüyor. Havucum uygulaması, pazar araştırması ve firmalarla iş ortaklığı yapan bir uygulama. Bu ortaklı sayesinde sizde para kazanabilirsiniz. Nasıl mı?

Hemen anlatıyorum. Havucum uygulaması bir anket ile para kazanma uygulaması. En güvenilir anketle para kazanma uygulaması olduğu için en çok tercih edilen. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirip anketlere katılmak.

Uygulama da anket başına puan kazanırsınız. 100 havuç puan 1 TL değerinde karşılık bulmaktadır. Sabretmeniz gereken tek şey 2.000 ve üzeri havuç toplamak. Çünkü ancak o zaman paranızı hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

- Reklam -

10- Inpaka

Inpaka anlaşmalı olduğu markalar ile müşteri arasında köprü görevi gören bir uygulama. Uygulamayı indirip bu markalardan hizmet aldığınız takdirde marka size ödeme gerçekleştiriyor. Inpaka da bu ödemeyi uygulama cüzdanınıza tanımlıyor ve kazanç elde etmenizi sağlıyor.

11- Nays

Nays para kazandıran uygulamalar arasında en güvenilir olanlarında birisidir. Üye olduktan itibaren arkadaşlarını davet ederek anında 100 TL ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bir banka uygulaması olduğu için sizlerin direkt olarak kazancınızı hesabınıza yatmasını sağlar. Tek yapmanız gereken arkadaşlarınızı uygulamaya davet etmek. İşte bu kadar basit!

12- Anket Cepte-Para Kazandıran Uygulama

Anket cepte, para kazandıran uygulamalar arasında en çok tercih edilenlerin başında gelir. Çok fazla reklamı yapılan uygulamanın kazancı da bir o kadar fazla. Bu uygulamada yapmanız gereken şey uygulamayı indirip, kaydolduktan sonra anketleri cevaplamak.

- Reklam -

Uygulama bünyesinde bulunan anketleri cevapladıktan sonra her anketin kendi değerine göre 3 TL, 5 TL, 10 TL gibi ücretlendirmeleriniz olacak. Bu şekilde aylık çözdüğünüz anket sayısına göre 400 TL en az kazanabilirsiniz.

13- Rakuten

para kazandıran uygulamalar mobil
para kazandıran uygulamalar mobil

Dolar üzerinden para kazandıran uygulamalardan bir tanesi de Rakuten! Bu uygulamada Rakuten aracılığıyla yaptığınız alışverişlerden kazanç sağlayabilirsiniz. Hem de bu kazanç alışverişinizin %40 oranı olacaktır. Mağazada yaptığınız alışverişin fişini bu uygulamaya girerek alışverişinizin belli bir oranını geri ödeme almanız mümkün.

- Reklam -

14- Dosh

Dosh uygulaması da az önce bahsettiğimiz Rakuten gibi alışverişlerinizle kazanç elde etmenizi sağlayan bir uygulama. Fakat işleyiş stili Dosh’ta daha farklı. Nasıl para kazanacaksınız? Uygulamayı indirip banka kartlarınızı uygulamaya bağladıktan sonra, Dosh aracılığıyla yaptığınız her alışverişinizde tarafınıza iade gerçekleşecektir. Burada tek yapmanız gereken Dosh ile anlaşmalı markalardan alışveriş yapmak.

15- Dolap İle Para Kazanmak

para kazandıran uygulamalar gerçek
para kazandıran uygulamalar gerçek

Dolap uygulaması influencerların da sıklıkla kullandığı ve tavsiye ettiği bir uygulamadır. Bu uygulama da ikinci el ya da sıfır kullanmadığınız giyim, aksesuar, ev aksesuarı gibi eşyalarınızı satabilirsiniz. Hem de satış fiyatınızı kendiniz belirleyerek. Dolap sizden sadece hizmet bedeli olarak komisyon oranı kesebilir.

16- Gigwalk

Gigwalk uygulamasında, uygulama bünyesinde bulunan markalar sizlere görevler verir. Görevleri incelediğimizde ürün fotoğrafı çekmek, vitrin, fiyat kontrolü yapmak gibi aktif görevler olduğunu görürüz. Bu görevleri tamamladığınızda kazancınız uygulamada dolar üzerinden olacaktır.

- Reklam -

17- İşim Düştü

İşim düştü hizmet vererek para kazandıran uygulamalardan bir tanesi. Uygulamada bir çok farklı hizmet seçeneğinden birini gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Bu hizmetler;

 • Özel ders
 • Kişisel bakım
 • Sigorta
 • Nakliye
 • Temizlik gibi işlerden oluşur.

Uygulama aracılığıyla para kazandığınızda sadece %10 komisyon uygulamaya ödemek zorundasınız.

18- Google Ödüllü Anketler

anketle para kazanmak
anketle para kazanmak

Google ödüllü anketler de, anket doldurarak para kazandıran diğer uygulamalarda olduğu gibi popüler marka ve firmaların uygulama aracılığıyla size ulaştırdığım anketleri tamamlamanız gerekmektedir.

Uygulamada tek yapmanız gereken indirmek ve anketleri cevaplamak. İşte bu kadar basit ve güvenilir!

19- Music Xray

music xray
music xray

Müzik dileyerek para kazandıran uygulamalar arasında en çok tercih edilen ve güvenilir uygulama Music X-ray. Nasıl kazanç sağlayacaksınız? Siteye kayıt olduktan sonra karşınıza çıkan şarkılardan istediğinizi seçin.

Sonrasında şarkıya uygun yorum attığınız takdirde paranız cebinizde. Yorum yapılan şarkı başına 0,10 Dolar kazanç elde edersiniz. Fakat ödemeyi hesabına aktarmak için en az 20 dolarınızın olması gerekir ki buda 200 şarkı dinlemeniz gerektiğini ortaya çıkarır.

20- WinWalk

Winwalk, yürüyerek para kazandıran uygulamaların arasında güvenilir para kazandırma uygulamalarından birisidir. Sizleri Amazon, Starbucks, Nike gibi popüler markaların hediye kartlarını kazanmanızı sağlar. Eğer yürür, egzersiz yapar ve belli oran da kalorilerinizden kurtulursanız ödüllerle daha hızlı buluşabilirsiniz.

Para Kazandıran Uygulamalar Yorum

Para kazandıran uygulamalar ile kazanç sağlayan kişilerin yorumları çok merak edilmekte! Bu uygulamalar kişiler tarafından güvenilir bulunmadığı için kullanan kişilerin yorumları da bu doğrultuda oldukça önem arz ediyor.

Para kazandıran uygulamalar ile kazanç sağlayan çoğu kişi uygulamalardan memnun olduğunu söylüyor. Genellikle öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından kullanılan bu uygulamaların maddi olarak yeterli ve beklenilen seviyede yardımı olduğunu da ayrıca belirtiyorlar.

Para Kazandıran Uygulamalar Sık Sorulan Sorular

Hangi Uygulamalardan Para Kazanılır?

Çoğu para kazandıran uygulamadan kazanç elde edebilirsiniz. Fakat bazı uygulamalar ile düzenli gelir elde etmek mümkün. Bu uygulamalar;

 • Let Go
 • Dolap
 • Instagram
 • Youtube
 • AirBnb
 • TikTok

Sizlere para kazandıran uygulamalarla ilgili tüm araştırmalarımızı derledik. Daha fazla para kazandıran uygulamalar öğrenmek istiyorsanız “Para Kazandıran Uygulamalar” yazısına da göz atmanızı tavsiye ederiz 🙂

Yazıyı Paylaş
1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir