Para Kazandıran Uygulamalar – 25 KAZANÇLI UYGULAMA!

Türkiye’de para kazandıran uygulamalar, internetten para kazanma yolları arasında en merak edileni! Öğrencilerin ve ek gelir elde etmek isteyenlerin çoğu para kazanma uygulamalar sayesinde kazanç sağlıyorlar. Peki, hangi uygulamalar daha çok kazanç sağlıyor? Hangi uygulama seçenekleri mevcut?

Sizler için para kazanma uygulamalarının neler olduğu, hangilerinin daha çok kazanç sağladığı, bu uygulamaları kullananların yorumları gibi merak edilen pek çok konuyu araştırdık.

Öyleyse uygulamadan para kazanma ile ilgili tüm detayları öğrenelim!

Uygulamalardan Nasıl Para Kazanılır?

Uygulamalardan Para Kazanmak
Uygulamalardan Para Kazanmak

Para kazandıran uygulamalara geçmeden önce ilk olarak nasıl para kazanacağınızı anlatmak istiyorum…

Para kazanma uygulamalarında sistem çok basittir. Belli başlı görevleri yerine getirerek para kazanabileceğiniz gibi aynı zamanda farklı işlemler de yapılabilmektedir. Ancak temel olarak aşağıdaki yöntemlerle para kazanabiliyorsunuz…

 1. Anket Doldurmak: Kolay para uygulaması arıyorsanız Anket Doldurmak etkili bir yöntemdir. App’lerin birçoğunda bu seçenek yer alıyor. Kazanç düşük fakat yeteri kadar vakit ayırdığınızda önemli kazançlar elde edebilirsiniz.
 2. Reklam İzlemek: Bu uygulamaların birçoğu reklam izleyerek para kazanmayı etkin kılıyor. Burada da sadece reklam izleyerek para kazanmanız mümkün.
 3. Müzik Dinlemek: Müzik dinleyerek de kazanç sağlayabiliyorsunuz. Bazı uygulamalarda radyo istasyonu gibi sistemler mevcuttur.
 4. Görev Uygulamaları: Görev yaparak para kazanmak için müthiş uygulamalar var. Bu görevler arasında sosyal medya görevleri, gerçek hayata yönelik görevler yer alabiliyor.
 5. Yürüyüş Yapmak: Adım atarak para kazanmak için de birçok uygulama mevcut.
 6. Diğer: Diğer kategorisinde yukarıdakiler haricinde herhangi bir para kazanma sistemini benimseyen tüm uygulamalar değerlendirilebilir.

Para Kazandıran Uygulamalar – 25 Kazançlı Uygulama!

Öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyenlerin çoğu gerçek para kazandıran uygulamalar sayesinde kazanç elde ediyorlar. Hatta bazıları sonrasında bu uygulamalar içerisinde kendi işini kurup düzenli gelir bile elde edebiliyor.

Para kazanma uygulamaları sayesinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. O halde para kazanabileceğiniz uygulama listesini aktarıyorum.

İşte en çok para kazandıran uygulamalar:

 1. Youtube
 2. Instagram
 3. TikTok Para Kazanma
 4. LetGo
 5. AirBNB
 6. SwagBucks
 7. Yandex Toloka
 8. Sweatcoin
 9. Havucum
 10. İnpaka

Şimdi bu listeye detaylı bir şekilde bakalım…

İlginizi çekebilir: Oyun Oynayarak Para Kazanma

1- YouTube

Para Kazandıran Uygulamalar ve Oyunlar
Para Kazandıran Uygulamalar ve Oyunlar

YouTube uzun süredir para kazandıran uygulamaların içerisinde yer almaktadır. Yeni bir iş kolu olarak da sürdürülebilirliğini devam ettiriyor. Nasıl mı? Hayatımıza “youtuber” teriminin girmesi ile birlikte günümüz gençlerinin bu meslek seçimini yapmak istemesinden anlayabiliyoruz.

Sadece para kazanma uygulamaları olarak değil, artık düzenli bir gelir kapısı olarak görülüyor. En çok para kazanan uygulamalar arasında gösterilen YouTube’dan nasıl kazanç elde ediyorsunuz, gelin öğrenelim;

 • Belli bir konsepte kendi youTube kanalınızı açıyorsunuz.
 • Bu konseptler; lifestyle, game, yemek, sohbet içeriklerinden oluşabilir.
 • Düzenli bir şekilde youtube kanalınıza içerik üretmeniz gerekiyor.
 • Youtube’da 1000 takipçiyi ve belli bir izlenme oranını geçtikten sonra uygulama size ödemenizi gerçekleştirmeye başlayacaktır.

Peki, kazanç oranları ne kadar?

 • Kazanç: YouTube ile ayda 10.000 $ kazananlar mevcuttur.

2- Instagram

para kazandıran uygulamalar
Instagram – Para Kazanma Uygulamaları

Instagram, herkes tarafından en aktif şekilde kullanılan sosyal medya mecralarından birisidir. Önceden sadece paylaşım yaparak keyifli vakit geçirilen bu mecra zaman geçtikçe ticari bir pazar haline dönüşmeye başladı. Bu ticari pazarda eğer geniş bir takipçi kitlesine sahipseniz para kazanmanız çok kolay!

Geniş takipçi kitlesine sahip olan instagram kullanıcıları bir diğer deyişle influencer dediğimiz kişiler bu uygulama ile çok kazanç elde edebiliyorlar. Öyle ki bir çoğu sonrasında düzenli gelir elde edip, bu uygulamada içerik üretmeyi sürdürülebilir işi haline getirebiliyor. Peki instagramdan nasıl para kazanırız?

 • Affliate marketing
 • Reklam ve işbirlikleri
 • Instagram ticari hesap ve etkileşim algoritması

Kazanç oranları ise değişiklik gösterecektir. Ancak şu şekilde yorum yapılabilir:

 • Kazanç: Instagram ile çeşitli yöntemler sayesinde ayda 15.000 TL kazanabilirsiniz.

Gerçek para kazandıran uygulamalardan bir diğerine geçelim: TikTok!

3- TikTok

Para Kazanma Uygulamaları
Para Kazanma Uygulamaları

Son dönemde hayatımıza oldukça hızla giriş yapan TikTok, her yaş grubundan insana hitap ederek kullanıcı sayısını oldukça arttırdı. Kullanıcı sayısıyla orantılı olarak para kazandıran uygulamalar arasına da hızla girdi. Sadece yayın açarak para kazanabileceğiniz eğlenceli bir uygulamada yer almak istiyorsanız TikTok tam size göre!

Tiktok’ta kazanç elde etmek için yapmanız gereken şey belli bir takipçi kitlesine sahip olmak ve açtığınız yayınların izlenme oranı! Eğer sabırlı bir şekilde takipçilerinizin artmasını ve yayınlarınızın izlenmesini artırabilirseniz kazancınızı da artırmış olursunuz.

 • Kazanç: TikTok ile ayda 15.000 TL kazananlar mevcuttur.

Öneri içerik: Reklam İzleyerek Para Kazanma

4- LetGo

para kazandıran uygulamalar
Letgo – Türkiye’de Para Kazandıran Uygulamalar

Let go ikinci el ürün alım-satımı yapan bir uygulama. Eğer elinizde mevcut ikinci el elektronik, ev eşyası, giyim, aksesuar gibi ürünleriniz varsa bu uygulamaya yükleyerek ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz. Bu uygulama ile elinizdeki fazla ürünleri satarak kazanç elde edersiniz.

 • Kazanç: LetGo’da al sat yaparak ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz.

Para kazandıran uygulamalar listesine AirBNB ile devam edelim!

5- AirBnb

para kazandıran uygulamalar
AirBNB Para Kazanma

AirBnb online ev- oda kiralamaya yarayan web sitesi ve uygulamadır. Siz de ev ya da odanızı airBnb aracılığıyla kiralayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Bu şekilde hem oturduğunuz yerden ticaret yapmış olursunuz hem de belki de sürekli gelir elde edebileceğiniz düzenli işiniz haline getirmeniz mümkün. Gercek para kazandiran uygulamalar arasında AirBnb’yi de sayabiliriz.

 • Kazanç: AirBNB ile ayda 5.000 TL kazanabilirsiniz.

6- Swagbucks

swagbucks
swagbucks

Swagbucks dolar kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu yüzden mevcut kur düşünüldüğünde sizler için oldukça kazançlı olacağı aşikardır. Aynı zamanda güvenilir para kazandıran uygulamalardan biri olduğunu da söylememiz gerekir. Hatta bu nedenle dünyada en çok kullanıcıya sahip uygulamalardan birisi olmuştur.

Para veren uygulamalar arasında görev yaparak ilerlenen ve para kazanılan bir uygulamadır. Uygulamayı indirdiğiniz ilk seferde hesabınıza 10 dolar yatırılır. Yaptığınız her görev sonunda size belli miktar para yatırılır.

 • Kazanç: AirBNB ile ayda 100 Dolar kazanç rakamlarını yakalayabilirsiniz.

Öneri içerik: Müzik Dinleyerek Para Kazanma

7- Yandex Toloka

para kazandıran uygulamalar
Yandex Para Kazanma

Yandex Toloka hem güvenilir hem de çok kazançlı uygulamalardan birisidir. Uygulama da sizden istenen bilgisayarınızın yapamadığı şeyleri yapmanız. Tokala ile fotoğraf ve videolarınızın arama motoruna uygunluğunun ölçülmesini saptarsınız.

Bu şekilde Yandex’e yaptığınız geri bildirimden de kazanç elde etmiş olursunuz. Basit görevlerle para kazanmanız bu uygulama ile mümkün!

Toloka, kolay para uygulaması olarak da tanımlanabilir. Verilen görevler gerçekten çok basit!

 • Kazanç: Yandex Toloka ile ayda 500 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

NOT: Türkiye’de uygulamadan para kazanma için Toloka’dan yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

8- Sweatcoin | Türkiye’de Para Kazandıran Uygulamalar

para kazandıran uygulamalar
Sweatcoin

Yürüyerek para kazanma uygulamaları arasında Sweatcoin, son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz app’lerden bir tanesidir. Bu uygulama ile yürüyerek para kazanmak mümkün. Evet, doğru duydunuz sadece yürüyeceksiniz ve para kazanacaksınız.

Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek. Bu uygulamada biriken puanlar kripto para olarak yer almaktadır. Farklı mağazalarda bu kazancınızı kullanmanız mümkün.

 • Kazanç: Sweatcoin ile ayda 250 $ kazanç elde edebilirsiniz.

Türkiye’de para kazandıran uygulamalardan bir diğerine geçiş yapalım: Havucum!

9- Havucum

para kazandıran uygulamalar 2022
Para Kazandıran Uygulamalar

Telefondan para kazandıran uygulamalar arasında Havucum, güvenilir uygulamalardan birisidir. Havucum uygulaması, pazar araştırması ve firmalarla iş ortaklığı yapan bir uygulama. Bu ortaklı sayesinde sizde para kazanabilirsiniz. Nasıl mı?

Hemen anlatıyorum. Havucum uygulaması bir anket ile para kazanma uygulaması. En güvenilir anketle para kazanma uygulaması olduğu için en çok tercih edilen. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirip anketlere katılmak.

 • Kazanç: Uygulama da anket başına puan kazanırsınız. 100 havuç puan 1 TL değerinde karşılık bulmaktadır. Sabretmeniz gereken tek şey 2.000 ve üzeri havuç toplamak. Çünkü ancak o zaman paranızı hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

10- Inpaka

para kazandıran uygulamalar
Inpaka Para Kazanma

Inpaka anlaşmalı olduğu markalar ile müşteri arasında köprü görevi gören bir uygulama. Uygulamayı indirip bu markalardan hizmet aldığınız takdirde marka size ödeme gerçekleştiriyor. Inpaka da bu ödemeyi uygulama cüzdanınıza tanımlıyor ve kazanç elde etmenizi sağlıyor.

 • Kazanç: Inpaka, yeni bir uygulama olduğu için kazanç oranlarını tam olarak veremiyoruz. Ancak tahminen 250 TL kazanç elde edilebileceği düşünülmektedir.

Öneri içerik: Yürüyerek Para Kazanma

11- Nays

Nays, para kazandıran uygulamalar arasında en güvenilir olanlarında birisidir. Üye olduktan itibaren arkadaşlarını davet ederek anında 100 TL ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bir banka uygulaması olduğu için sizlerin direkt olarak kazancınızı hesabınıza yatmasını sağlar. Tek yapmanız gereken arkadaşlarınızı uygulamaya davet etmek. İşte bu kadar basit!

 • Kazanç: Nays ile günlük 200 TL kazanma fırsatınız var.

12- Anket Cepte | Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar

Anket cepte, para kazanma uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerin başında gelir. Çok fazla reklamı yapılan uygulamanın kazancı da bir o kadar fazla. Bu uygulamada yapmanız gereken şey uygulamayı indirip, kaydolduktan sonra anketleri cevaplamak.

 • Kazanç: Uygulama bünyesinde bulunan anketleri cevapladıktan sonra her anketin kendi değerine göre 3 TL, 5 TL, 10 TL gibi ücretlendirmeleriniz olacak. Bu şekilde aylık çözdüğünüz anket sayısına göre 400 TL en az kazanabilirsiniz.

13- Rakuten

para kazandıran uygulamalar mobil
Para Kazandıran Uygulamalar Mobil

Dolar üzerinden para kazandıran uygulamalardan bir tanesi de Rakuten! Bu uygulamada Rakuten aracılığıyla yaptığınız alışverişlerden kazanç sağlayabilirsiniz. Hem de bu kazanç alışverişinizin %40 oranı olacaktır. Mağazada yaptığınız alışverişin fişini bu uygulamaya girerek alışverişinizin belli bir oranını geri ödeme almanız mümkün.

 • Kazanç: Rakuten ile ayda 250 Dolar kazanç sağlayabilirsiniz.

14- Dosh | Para Kazanma Uygulamaları

Dosh uygulaması da az önce bahsettiğimiz Rakuten gibi alışverişlerinizle kazanç elde etmenizi sağlayan bir uygulama. Fakat işleyiş stili Dosh’ta daha farklı. Nasıl para kazanacaksınız?

Uygulamayı indirip banka kartlarınızı uygulamaya bağladıktan sonra, Dosh aracılığıyla yaptığınız her alışverişinizde tarafınıza iade gerçekleşecektir. Burada tek yapmanız gereken Dosh ile anlaşmalı markalardan alışveriş yapmak.

 • Kazanç: Dosh ile ayda 100 Dolar kazanabilirsiniz.

15- Dolap İle Para Kazanmak

para kazandıran uygulamalar gerçek
para kazandıran uygulamalar gerçek

Dolap uygulaması influencerların da sıklıkla kullandığı ve tavsiye ettiği bir uygulamadır. Bu uygulama da ikinci el ya da sıfır kullanmadığınız giyim, aksesuar, ev aksesuarı gibi eşyalarınızı satabilirsiniz. Hem de satış fiyatınızı kendiniz belirleyerek. Dolap sizden sadece hizmet bedeli olarak komisyon oranı kesebilir.

 • Kazanç: Dolap uygulamasından ayda 5.000 TL kazananlar mevcuttur.

Para Kazandıran Uygulamalar listesine GigWalk ile devam edelim!

Öneri içerik: Ödev Yaparak Para Kazanın

16- Gigwalk

Gigwalk uygulamasında, uygulama bünyesinde bulunan markalar sizlere görevler verir. Görevleri incelediğimizde ürün fotoğrafı çekmek, vitrin, fiyat kontrolü yapmak gibi aktif görevler olduğunu görürüz. Bu görevleri tamamladığınızda kazancınız uygulamada dolar üzerinden olacaktır.

 • Kazanç: Gigwalk ile görevleri yaparak ayda 250 Dolar kazanabilirsiniz.

17- İşim Düştü

İşim düştü hizmet vererek para kazandıran uygulamalardan bir tanesi. Uygulamada bir çok farklı hizmet seçeneğinden birini gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Bu hizmetler;

 • Özel ders
 • Kişisel bakım
 • Sigorta
 • Nakliye
 • Temizlik gibi işlerden oluşur.

Uygulama aracılığıyla para kazandığınızda sadece %10 komisyon uygulamaya ödemek zorundasınız.

 • Kazanç: İşim Düştü platformunda iş yaparak ayda 15.000 TL kazananlar mevcuttur.

18- Google Ödüllü Anketler

anketle para kazanmak
anketle para kazanmak

Google ödüllü anketler de, anket doldurarak para kazandıran diğer uygulamalarda olduğu gibi popüler marka ve firmaların uygulama aracılığıyla size ulaştırdığım anketleri tamamlamanız gerekmektedir.

Uygulamada tek yapmanız gereken indirmek ve anketleri cevaplamak. İşte bu kadar basit ve güvenilir!

 • Kazanç: Google Ödüllü Anketler, ayda 250 TL gibi ek kazanç sağlayabilir.

19- Music Xray

music xray
music xray

Müzik dileyerek para kazandıran uygulamalar arasında en çok tercih edilen ve güvenilir uygulama Music X-ray. Nasıl kazanç sağlayacaksınız? Siteye kayıt olduktan sonra karşınıza çıkan şarkılardan istediğinizi seçin. Sonrasında şarkıya uygun yorum attığınız takdirde paranız cebinizde.

 • Kazanç: Yorum yapılan şarkı başına 0,10 Dolar kazanç elde edersiniz. Fakat ödemeyi hesabına aktarmak için en az 20 dolarınızın olması gerekir ki buda 200 şarkı dinlemeniz gerektiğini ortaya çıkarır.

20- WinWalk

Winwalk, yürüyerek para kazandıran uygulamaların arasında güvenilir para kazandırma uygulamalarından birisidir. Sizleri Amazon, Starbucks, Nike gibi popüler markaların hediye kartlarını kazanmanızı sağlar. Eğer yürür, egzersiz yapar ve belli oran da kalorilerinizden kurtulursanız ödüllerle daha hızlı buluşabilirsiniz.

 • Kazanç: WinWalk ile ayda 150 Dolar kazanabilirsiniz.

Öneri içerik: İnternetten Para Kazanma Yolları

21- Inbox Dollars

InboxDollars, para kazandıran uygulamalar arasında reklam izleyerek kazanç sağlayabileceğiniz bir seçenektir. Uygulama sayesinde telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan reklam – video izleyerek gelir elde edebiliyorsunuz.

Videolar günlük olarak değiştiği için günceli sürekli olarak takip etmelisiniz. Gün içerisinde toplam olarak 30 video izleme hakkınız vardır.

 • Kazanç: Videolardan günlük olarak ortalama 5 $ kazanç elde edebilirsiniz.

22- TaskRabbit

para kazandıran uygulamalar
Para Kazandıran Uygulamalar | TaskRabbit

TaskRabbit, görev yaparak kazanç sağlayabileceğiniz basit bir uygulamadır. Para kazanma uygulamaları içerisinde çokça tercih ediliyor. En son IKEA’nın bu platformu satın almasıyla gündeme gelmişti. Önemli bir uygulama olmalı anlaşılan…

Görev verilecek işler ilan olarak paylaşılır. Siz de kendinize uygun olan görevlere dâhil olarak kazanç elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Basit görevleri yaparak ayda 300 $ kazanç sağlayabilirsiniz.

23- Ibotta

Para kazandıran uygulamalar arasında Ibotta’da gösterilebilir. Ibotta, bir cashback uygulamasıdır ve siz alışveriş yaptıkça paranızın bir kısmını geri verir. Böylece kazanç elde etmiş olursunuz.

Ancak uygulamanın kullanımı ülke farklılığından kaynaklı olarak zor olabilir. Yine de denemeye değer!

 • Kazanç: Ibotta ile yapacağınız alışverişlerin %30 kadarını geri alabilme fırsatınız var.

24- Survey Junkie

Survey Junkie’de Türkiye’de para kazandıran uygulamalar arasında görev yaparak kazanç sağlayabileceğiniz bir sistem. Uygulamada ağırlıklı olarak anket görevleri veriliyor ve bu anketleri doldurarak kazanç elde edebilirsiniz.

Ödeme yöntemlerinin çeşitli olması, en büyük avantajı. Yani paranızı her türlü alabiliyorsunuz.

 • Kazanç: Aylık olarak ortalama 50 $ kazanç sağlayabilirsiniz.

25- OfferUp

para kazandıran uygulamalar
OfferUp – Para Kazanma Uygulamaları

OfferUp, kişilerin ikinci el eşya alışverişi yapabildikleri ve çeşitli fırsatların sunulduğu bir uygulamadır. Burada kullanmadığınız eşyaları satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Bu şekilde binlerce kişi aylık olarak güzel kazançlar elde ediyor.

Ayrıca al – sat yaparak da para kazanabilir ve farklı yöntemlerle kazancınızı katlayabilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık 1.000 TL gibi rakamları çok rahat bulabilirsiniz.

Para Kazandıran Uygulamalar Yorumları

Yukarıda bahsettiğim uygulamalar ile kazanç sağlayan kişilerin yorumları çok merak edilmekte! Bu uygulamalar kişiler tarafından güvenilir bulunmadığı için kullanan kişilerin yorumları da bu doğrultuda oldukça önem arz ediyor.

Bu uygulamalar ile kazanç sağlayan çoğu kişi uygulamalardan memnun olduğunu söylüyor. Genellikle öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından kullanılan bu uygulamaların maddi olarak yeterli ve beklenilen seviyede yardımı olduğunu da ayrıca belirtiyorlar.

Son olarak para kazanma uygulamaları ile ilgili olarak sıkça sorulan sorulara değinelim.

İlginizi çekebilir: Öğrenci Para Kazanma Yolları

Sık Sorulan Sorular

Para kazandıran uygulamalar 2023 listesi ile ilgili olarak aşağıdaki sıkça sorulan soruların yanıtlarını inceleyebilirsiniz;

1- Hangi Uygulamalardan Para Kazanılır?

Çoğu para kazandıran uygulamadan kazanç elde edebilirsiniz. Fakat bazı uygulamalar ile düzenli gelir elde etmek mümkün. Bu uygulamalar;
– LetGo
– Dolap
– Instagram
– Youtube
– AirBNB
– TikTok

2- Hangi uygulamalardan para kazanılır?

Uygulamalardan para kazanmak için birçok çeşit mevcut. Ancak genel olarak görev yaparak para kazanma sisteminin hâkim olduğunu söyleyebiliriz. SwagBucks bunun en iyi örneklerinden birisidir.

3- Lucky Step para kazanma gerçek mi?

Son dönemde reklamlarda özellikle Lucky Step uygulamasını görüyoruz. Ancak bu uygulamanın gerçek para kazandırmadığı bilinmektedir. Bu nedenle kullanmanız önerilmemektedir.

Uygulamalardan para kazanmak için 25 öneride bulundum. Daha fazla uygulama örneği için “Para Kazandıran Uygulamalar” yazısına da göz atmanızı tavsiye ederiz 🙂

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Murat - 21.01.2023

  En iyisi inpaka gerisi cerez parasi bile vermiyor

 • Murat - 20.02.2023

  Hicbiri inpaka gibi para kazandırmaz

 • MEHMET - 19.05.2023

  bilen kazanır uygulaması var mutlaka indirin çok güzel para kazandırıyor

  • Halil ibrahim bozkurt - 02.06.2023

   Ne kadar kazandırıyor? Bende indirdim bilen kazanır uygulamasını ancak çalışan biri olduğum için hergün fazla test çözemiyorum. Uygulamada gelen yeni bildirime göre hergün 1000 adet test çözemeyen kişilere para ödenmeyeceği yazıyor. Rica ediyorum söyler misiniz 2000000 puana ulaştığınız da ne kadar aldınız?