Ödev Yaparak Para Kazanmak – 9 Online İş Sitesi!

Online para kazanma yollarını araştıranlar buraya! Eğer internet üzerinden nasıl para kazanırım diye soruyorsanız doğru yere geldiniz. Çünkü bugün size ödev yaparak para kazanma alternatifinden bahsedeceğim. 

Ödev Yaparak Para Kazanma Nedir?

Evden çalışarak para kazanmak için oldukça etkili bir yöntem olan “ödev yap para kazan” sistemini keşfetmeye hazır mısınız? Öğrenciyken para kazanmak için harika bir seçenek olan bu yöntem öğrencilik yıllarını geride bırakanlar için de çok uygun.

Eğitim ve araştırma yeteneklerinizin ön planda olduğu bu yöntemde belirli ödevlerin hazırlayıcısı olarak kendinize maddi gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten dolar kazanmak hakkında istekliyseniz, eğer biraz da emek verirseniz sizi yüksek gelirler bekliyor olabilir. İçeriğimizi okumaya devam edin…

Online Ödev Yaparak Para Kazanma Nasıl Olur?

ödev yaparak para kazanma

Ödev yaparak para kazanmak için ilk adım ödev yaptırmak isteyen, ders yoğunluğunun arasında yardıma ihtiyaç duyan öğrenciler ile bir araya gelmekten geçer. 

Öğrenciler İngilizce, matematik, fen bilgisi, sosyal bilimler, proje geliştirme gibi birbirinden farklı pek çok alanda ödev yaptırma ihtiyacı duyabilir. Bu noktada önemli olan sizin bu alanlardan birinde yetkin olmanız ve öğrencilere etkin bir ödev yapma hizmeti sunmanızdır.

İş aldıktan sonra ise çalışmak için her gün işin yoğunluğuna göre ortalama 4-8 saat zaman ayırmanız gerekir. Unutmayın, bu iş sorumluluk gerektirir. İyi yapıldığında ise iyi kazandırır.

Peki, ödev yaparak para kazanma işleri nasıl bulunur?

Okuma Önerisi: Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Ödev Yaparak Para Kazanmak İçin 9 Web Sitesi

Eğer siz de ödev yaparak para kazanma konusunda heyecan duyuyorsanız aradığınız kaynak web tarayıcınıza geldi. 🙂 

Bir tür “görev yaparak para kazanma” modeli olarak düşünülebilecek olan bu işte ödev yapmak isteyenlerle ödev yaptırmak isteyenlerin bir araya gelmesi gerekiyor. Bilgisayardan para kazanma yolları arasında yer alan bu iş modeli için ise elbette bazı web sitelerinden faydalanmak gerekiyor.

Ödev yaparak para kazanma siteleri:

1 – SadeceOn

Ödev yaparak para kazanmak isteyenler için 10/10 platform geldi! Küçük bir üyelik ücreti karşılığında kayıt olabileceğiniz bu platformda ödev yaptırmak isteyen pek çok öğrencinin ilanına ulaşacaksınız. Kayıt olun, ödev yapmaya ve para kazanmaya başlayın.

2 – BiOnluk

ödev yaparak para kazanma

Pek çok freelance iş ilanının yer aldığı bu site bilgisayar başında para kazanma denince ilk akla gelenlerden! Ödev yaparak para kazanmak için bu siteyi kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken profilinizi oluşturmak ve hemen çalışmaya başlamak.

3 – Fiverr

Global alanda internetten iş yapmak ve yaptırmak isteyen  herkes bu platformda! Eğer İngilizce bilginiz iyiyse hiç vakit kaybetmeden bu siteye üye olun. Evden ödev yaparak para kazanmak için en iyi adreslerden biri olduğu genel çapta kabul gören bir sitedir.

4 – Proje Kurdu

Az ilan, öz ilan Proje Kurdu’nda. Bu platform öğrenciler için para kazanma alternatifi sunan mecralar arasında en çok tanınanlardan biri. 

Bu sitede profilinizi oluşturduktan sonra ister açık ilanlara başvurabilir ister kendi ilanınızı oluşturarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. 

5 – Freelancer

Freelance para kazanmak denince tüm dünyada akla ilk gelen platformlardan biri Freelancer. Bu mecrada birbirinden ilginç iş ilanlarına rastlamanız mümkün. Bu ilanlar arasında elbet ödev yoluyla para kazanma alternatifleri de yer alıyor. 

Hatırlatmakta fayda var: Bu siteden iş almak için İngilizce bilmeniz şart!

Öneri yazısı: Müzik Dinleyerek Para Kazanma

6 – Uzman Kirala

Adından da anlaşılacağı üzere tam da işinin ehli bireyler için geliştirilmiş bir platform. Para yatırmadan para kazanma yollarını araştıranlar için bu platform biçilmiş kaftan olarak görülebilir.

Ödev yaparak para kazanma noktasında çeşitli ilanları görüntüleyebileceğiniz bu siteye mutlaka hemen kayıt olun. Bilgilerinizi eksiksiz olarak girin ve bir öğrenci nasıl para kazanır sorusuna hemen yanıt bulun. 🙂 

7 – Armut

ödev yaparak para kazanma

Türkiye’de yaşayıp da daha önce Armut ile tanışmamış olan yoktur. Peki, bu platformdan ödev yaparak para kazanma işleri bulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Hemen profilinizi oluşturun ve sitenin arama bölümüne “ödev” yazarak ilgili ilanlara ulaşın. Başvurularınızı yapın ve hemen para kazanmaya başlayın.

8 – Kompika

Ödev yaparak para kazanma uygulamaları arasında göze çarpan özel bir adres: Kompika! Türkiye’de bu alanda çalışmak isteyen pek çok öğrenci ve mezun bu adres üzerinden çalışıyor. 

Bu adreste lise öğrencileri tarafından yayınlanan fizik, kimya, dil, matematik, edebiyat gibi alanlardaki ilanlara erişmek mümkün. Ayrıca üniversite öğrencileri tarafından açılan proje ilanlarına denk gelmek ve sıra dışı görevler almak da olası.

Eğer ödev ilanlarına ulaşarak para kazanma fikri ilginizi çekiyorsa bu siteye mutlaka kayıt olmalısınız!

9 – R10

Son yılların trend adreslerinden biri olan R10 mutlaka faydalanmanız gereken bir kaynak. Bir forum sitesi olan R10’da pek çok öğrenci ödev yaptırmak üzere ilan açmakta ve bu platform aracılığıyla uzun yıllar sürecek iş birlikleri yapılabilmektedir.

Yukarıdaki adresler adeta öğrenci evde nasıl para kazanır sorusuna cevap niteliğinde! Ödev yaparak para kazanma online girişim modeli olarak düşünülebilir. Eğer siz de bu alanda ilerlemek ve kendi girişiminizi yapmak istiyorsanız bu adreslere mutlaka göz atın.

Okuma Önerisi: Yürüyerek Para Kazanma yazımızı okuyarak detayları öğrenebilirsiniz!

Ödev Yaparak Para Kazanmak İçin Forumlar

ödev yaparak para kazanma

Bu işte ilerlemek için için forumların birleştirici gücünden mutlaka faydalanın. İşte bu alanda ilanlara rastlayabileceğiniz en aktif forum sitelerini sizin için araştırdık.

Forum sitelerinde işlerinizi yürütebileceğiniz geniş çevrelere ulaşma fırsatınız çok daha geniştir. Bu yüzden mutlaka forumlara dahil olarak ilanlarla iletişime geçmeyi ve referanslarınızı genişletmeyi unutmayın.

Ödev yaparak kazanma forumları:

 • Kompika
 • Wmaraci
 • DonanımHaber
 • ShiftDelete
 • TechnoPat

Yukarıdaki adreslere kayıt olduktan sonra ilanları sürekli olarak kontrol etmeyi unutmayın. 

Kendi ilanlarınızı belirli sıklıkla güncellemeyi unutmayın. Kullanıcıların sizi tercih etmesi için ilgili aramalarda güncel ve aktif olarak siteyi kullanıyor olmanız ve bu hizmeti hala verdiğiniz görülmelidir.

Aktif ve güncellenmişler üyelikler bu gibi forum ve sitelerde her zaman daha ön planda ve dikkat çekici olmanızı sağlar.

Yer almayı tercih edeceğiniz platformun size sunduğu imkanlar dahilinde, paylaşmak istediğiniz bilgileri mutlaka ekleyin.

Bilgilerinizin güncelliği ve güvenilirliği vereceğiniz hizmetin kalitesiyle ilgili olarak ilk izlenim verir. Bu yüzden profiliniz sizin vitrin sayfanızdır. Geri dönüş değerlendirme yorumları, kurduğunuz iletişim ve dili, teslim tarihine sadık kalma gibi birçok faktör bu sitelerde hızlıca yükselmenizi sağlayacaktır.

İngilizce Ödev Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Eğer İngilizce dilbilginiz iyiyse şimdi sizinle paylaşacağımız bu harika listeyi not edin.  Bu adresler aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki ilanlara ulaşabilir ve ödev yaparak para kazanma konusunda hızla yol alabilirsiniz. 

İngilizce ödev yaparak para kazanma siteleri:

 • OneClass
 • Tutor.com
 • PaperCoach
 • Toppr
 • Chegg
 • Eduboard
 • School Solver
 • Helpwithassigment
 • Growingstars
 • Sweetstudy

İnternet üzerinden para kazanma yolları arasında öne çıkan bu linklere tıkladığınız an, hayatınızın değiştiği ana denk gelebilir. Elbette her işte ilerlemek zaman ister. Sabırlı olun, çabanızı ortaya koyun ve zamanla özgürce para kazanmanın tadını çıkarın.

Okuma Önerisi: Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Ödev Yaparak Para Kazanmaya Hazır mısınız?

Bu içerikte sizinle ödev yaparak para kazanma noktasında bilmeniz gereken tüm detayları ve adresleri paylaştık. Eğer siz de günlük para kazanma aşamasına hızla geçmek ve evden çalışarak para kazanmaya başlamak istiyorsanız bu linkleri tek tek inceleyin.

İnternetten nasıl para kazanılır sorusunun yanıtı, sandığınız kadar zor değil. Siz de hemen, şimdi yapabilirsiniz!

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar