İzmir Katip Çelebi Akademik Kadro Alımı

Halil Editör
Halil Editör 06.07.2022
Güncellendi 06/07/2022
İzmir Katip Çelebi Akademik Kadro Alımı
İzmir Katip Çelebi Akademik Kadro Alımı

İzmir Katip Çelebi akademik kadro alımı yapılacağı 06.07.2022 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilanla duyuruldu. İlana göre 21 akademik personel alımı yapılacağı duyuruldu. Duyuruya ilişkin önemli detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

- Reklam -
  • İlan Tarihi : 06.07.2022
  • Son Başvuru Tarihi : 20.07.2022
  • Kadro Sayısı :21
  • Şehir :İzmir
  • Başvuru Şekli :Online

İzmir Katip Çelebi Akademik Kadro Alımı Detayları

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitenin Senatosu’nca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Akademik Atama ve Yükseltme Kriterleri uyarınca Öğretim Üyeleri alınacaktır.

İzmir Katip Çelebi Akademik Personel Alımı Kadroları

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi akademik personel alımı kadroları resmi gazetede yayımlandı. Aşağıda tabloda alınacak adayların özel şartları, alım yapılacak bölüm ve alınacak akademisyenlerin unvanları yer almaktadır. Bilgi almak isteyen kişiler detaylı bir şekilde inceleyebilirler.

BÖLÜMUNVANDETAYLAR
Klinik BilimlerDr. Öğ. Üy.*Uzmanlığını Endodonti alanında almış olmak.
Gemi ve Deniz Teknolojisi MühendisliğiDoçentSu kaynaklarında CBS ile kirlilik izlemesi konusunda çalışmaları olmak. TÜBİTAK tarafından desteklenen projeyi yürütücü olarak tamamlamış olmak.
Dr. Öğ. Üy.Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Gemi ve Deniz Tek. Mühendisliği'nde tamamlamak. Gemi manevra
kontrolü alanında çalışmaları bulunmak.
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri MühendisliğiDr. Öğ. Üy.Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Gemi İnş. ve Gemi Mak. Mühendisliği bölümünde tamamlamak. Sayısal gemi hareketleri alanında çalışmaları bulunmak.
İşletmeDr. Öğ. Üy.Üretim yönetimi alanında doktora yapmış olmak, WoS tarafından sınıflandırılan dergilerden birinde en az 2 yayın yapmış olmak ve İngilizce ders anlatabilme yeterliliğine sahip olmak.
MaliyeDoçentDoçentliğini maliye alanında almak, politik kutuplaşma, yolsuzluk ve gelir eşitsizliği konularında eserleri bulunmak.
Sağlık YönetimiDr. Öğ. Üy.Sağlık yönetimi alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Sağlık yönetimi, algılanan stres durumu, sağlık çalışanlarının tükenmişliği ve bilişim alanlarında çalışması bulunmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiDr. Öğ. Üy.*Doktorasını Kamu Yönetimi alanında yapmış olmak. Kent kimliği, sakin şehirler ve marka kentler üzerine bilimsel çalışmaları bulunmak.
Felsefe ve Din BilimleriDr. Öğ. Üy.Dinler Tarihi alanında doktora yapmak ve İbrahimi Dinler konusunda çalışmaları bulunmak. Transhümanizm ve Terasem Hareketinin inanç ve faaliyetleri alanında çalışmaları bulunmak.
DoçentMantık, dil, retorik, akıl ve kıyas üzerine çalışmaları bulunmak.
Temel İslam BilimleriDr. Öğ. Üy.Arap Dili ve Belagatı alanında yüksek lisans ve doktora yapmak, Arap şiirinde intihal meselesine dair çalışması bulunmak, nahiv eserleri ve Arap edebi eleştirisi üzerine çalışması bulunmak.
Dr. Öğ. Üy.Doktorasını Temel İslam Bilimleri/İslam Hukuku alanında yapmış olmak. İslam Aile Hk., usul ve Yahudi Hk. alanında çalışmaları bulunmak.
Mühendislik BilimleriDoçent*Doktorasını ve Doçentliğini Matematik alanında almış olmak. Yaşam ve mühendislik bilimleri alanlarında sayısal analiz konusunda çalışmaları bulunmak.
Beslenme ve DiyetetikDr. Öğ. Üy.Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Beslenme ve Diyetetik alanında yapmış olmak. Çocuk beslenmesi alanında çalışmaları bulunmak.
Fizyoterapi ve RehabilitasyonDr. Öğ. Üy.Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doktorasını yapmak. Biyomekanik ve
yürüyüş analizi konusunda çalışmaları bulunmak.
Dr. Öğ. Üy.Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doktorasını yapmış olmak. Ortopedik
rehabilitasyon konusunda çalışmaları bulunmak.
CoğrafyaDr. Öğ. Üy.Bölgesel ve Tarihi Coğrafya alanında çalışmaları bulunmak.
Bilgi ve Belge YönetimiDr. Öğ.
Üy.
Kent arşivleri ve müzeler, kültür tarihi ve bilgi merkezleri konularında çalışmaları bulunmak.
Dr. Öğ. Üy.Bilgi teknolojileri, dijital bilgi sistemleri ve insan-makine etkileşimi üzerinde çalışmaları bulunmak.
Medya ve İletişimDr. Öğ. Üy.Yüksek Lisans ve Doktorasını Gazetecilik alanında yapmış olmak, medya, siyaset ve bellek üzerinde çalışmaları bulunmak.
Dahili Tıp BilimleriDoçentÇocukluk çağı psikiyatrik bozukluklarında duygu düzenleme, nörobiyolojik belirteçler, anne baba eğitimi üzerine çalışmaları bulunmak

İzmir Katip Çelebi Akademik Kadro Alımı Başvuruları

İzmir Katip Çelebi akademik kadro alımı başvuruları online şekilde yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru sırasında istenen belgeler pdf formatında yüklenecektir. Başvuru süreci hakkında tüm bilgilendirmeler İzmir Katip Çelebi Üniversitesi sitesinde duyurular kısmında yer alacaktır. Başvuru sürecinde istenen belgeler şu şekildedir :

- Reklam -
  • Özgeçmiş(YÖK formatında)
  • Fotoğraf
  • Öğrenim belgeleri
  • Yabancı Dil Sınav sonuçları
  • Yayın listesi

Başvuru kılavuzunu ve başvuru hakkında daha fazla bilgi için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Başvuruları İzmir Katip Çelebi Üniversitesi sitesinden yapılmaktadır. Başvurusu kabul edilen adayların yüklenen tüm belgeler Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

Güncel Akademik Personel İlanları Nasıl Takip Edilir ?

Akademik personel ilanlarını güncel bir şekilde takip etmek isteyen kişiler  Akademik İlanlara sitemizden ulaşabilirler. Ayrıca sitemizin sosyal medya hesaplarından takip edebilir ve Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir