Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Engin Editor
Engin Editor 03.08.2022
Güncellendi 03/08/2022
Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel İlanı
Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Necmettin Erbakan Üniversitesi akademik personel ilanında farklı bölümlere ait öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alımı yapacağını duyurdu. 03.08.2022 Tarihinde yayımlanan Resmi gazete duyurusuna göre Necmettin Erbakan Üniversitesi 29 akademik personel alımı gerçekleştirecek. İlan detayları yazımızın içinde yer almaktadır.

- Reklam -

İlan Tarihi : 03.08.2022
Son Başvuru Tarihi : 17.08.2022
Kadro Sayısı : 29
Şehir : Konya
Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta

Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Necmettin Erbakan Üniversitesi yayımladığı Resmi gazete ilanında “2547  sayılı Yükseköğretim  Kanunu  ve  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliği’nin  ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nde belirtilen kriterler  doğrultusunda  öğretim  üyesi  alınacaktır.” duyurusu ile öğretim üyesi alımını belirtmiştir. Yayınlanan ikinci ilanda ise öğretim elemanı duyurusuna ilişkin detaylar yer almıştır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları

Necmettin Erbakan Üniversitesi akademik personel alımı ile ilgili farklı fakülte ve programlardan alınacak profesör, doçent ve dr. öğretim üyesi alımlarına ayrıca alım yapılacak öğretim elemanlarına ilişkin ilanın detayları aşağıda yer alan tabloda belirtilmiştir. Kadro sayılarını, derecelerini ve bölüme ait bilgileri öğrenebilir, başvuru için gerekli şartlara ulaşabilirsiniz.

- Reklam -
BÖLÜMANABİLİM DALI/
PROGRAM
UNVANIÖZEL ŞARTLAR
Eğitim BilimleriEğitim YönetimiProfesörEğitimde Değişim, Öğrenme ve Yükseköğretim alanlarında çalışmalar yapmış olmak
Matematik ve Fen Bilimleri EğitimiFizik EğitimiProfesörSanal laboratuvar uygulamaları ve sanal cisimler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Klinik BilimlerVeterinerlik İç HastalıklarıProfesörRuminantlarda koruyucu hekimlik ve biyogüvenlik alanında çalışmış olmak
Eğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçentDanışmanların denetim süreçleri ile ilgili çalışma yapmış olmak
Yabancı Diller EğitimiArap Dili EğitimiDoçentModern Dönem Arap edebiyatında Mısır ve Suriyeli şairler ile Arapça öğretimi hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Klinik BilimlerAğız, Diş ve Çene CerrahisiDoçentDoçentliğini Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında almış olmak. Ortognatik cerrahi sonrası kemik değişiklikleri, fraktal analiz üzerine çalışmalar yapmış olmak
Klinik BilimlerPeriodontolojiDoçentDoçentliğini Periodontoloji alanında almış olmak. Periodontal sağlık, stres arasındaki ilişki üzerine çalışmalar yapmış olmak
Makine MühendisliğiTermodinamikDoçentBirleşik güç sistemleri üzerine çalışma yapmış olmak
Metalurji ve Malzeme MühendisliğiMalzemeDoçentDoçentliğini Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında almış olmak, seramik ve seramik refrakterler konularında çalışmalar yapmış olmak.
Metalurji ve Malzeme MühendisliğiMalzemeDoçentEnerji depolama sistemleri, termokromik ve optoelektronik uygulama alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık YönetimiSağlık Hizmetleri YönetimiDoçentHasta güvenliği, çalışan güvenliği, sağlık hizmetlerinde örgütsel davranış konularında çalışmaları olmak
Makine MühendisliğiMakine Malzemeleri ve İmalat TeknolojileriDoçentElastomerler malzemeler üzerine ve alüminyum tozları üzerine çalışma yapmış olmak
Gastronomi ve Mutfak SanatlarıGastronomi ve Mutfak SanatlarıDoçentDoçentliğini Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında almış olmak. Yaş makarna üretim teknolojisi ile ilgili çalışmaları olmak.
Turizm
İşletmeciliği
Turizm İşletmeciliğiDoçentDoktorasını Turizm İşletmeciliği alanında yapmış olmak. Turizm Bilim / Sanat alanında Doçentliğini almış olmak. Turizm, Tüketici Davranışları ve Hizmet Sektörü üzerine bilimsel çalışmalar ve AB Proje yürütücülükleri yapmış olmak.
Güzel Sanatlar EğitimiMüzik EğitimiDr. Öğr. ÜyesiEngelli bireylerin uzaktan müzik eğitimine yönelik çalışmaları olmak.
Yabancı Diller EğitimiAlman Dili EğitimiDr. Öğr. ÜyesiSeviyelendirilmiş metinler ve uzaktan eğitim üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili EğitimiDr. Öğr. ÜyesiTürk-Amerikan öğrencilerin ev ve okul arasındaki karmaşık dil kullanımlarının İngilizce öğretimine yansımaları üzerine çalışmalar yapmış olmak
İslam Tarihi ve SanatlarıTürk İslam EdebiyatıDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Türk İslam Edebiyatı alanında yapmış olmak. Hacname geleneği ve manzum nasihatnameler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fizyoterapi ve RehabilitasyonKardiyopulmoner RehabilitasyonDr. Öğr. ÜyesiFizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında doktora yapmış olmak. Kadın Sağlığında ve Kardiyopulmoner Rehabilitasyon alanında çalışmaları olmak
Sağlık YönetimiSağlık EkonomisiDr. Öğr. ÜyesiYüksek lisansını Sağlık Yönetimi alanında, Doktora eğitimini Sağlık Ekonomisi alanında tamamlamış olmak ve Sağlık Ekonomisi alanında çalışmaları olmak.
PsikolojiSosyal PsikolojiDr. Öğr. ÜyesiSosyal psikoloji alanında doktora yapmış olmak. Deneysel sosyal psikoloji alanında çalışmaları olmak. *
Klinik BilimlerVeterinerlik Doğum ve JinekolojisiDr. Öğr. ÜyesiKoyun ve keçilerde embriyonik ölümlerin engellenmesi üzerine çalışmalar yapmış olmak
Temel BilimlerVeterinerlik FizyolojisiDr. Öğr. ÜyesiVeteriner Fizyoloji alanında doktora yapmış olmak
Havacılık YönetimiHavacılık YönetimiDr. Öğr. ÜyesiKalite Fonksiyon Yayılımı (QFD) konusunda çalışmaları olmak. *
Havacılık Elektrik ve ElektroniğiHavacılık Elektrik ve ElektroniğiDr. Öğr. ÜyesiRadar, mikro denetleyiciler, RF (Radyo Frekans) uygulamaları ve VTOL hava araçları konularında çalışmaları olmak.
Çevre MühendisliğiÇevre TeknolojileriDr. Öğr. ÜyesiElektromembran biyoreaktör, elektrokimyasal arıtım, biyokatıların tarımsal kullanımı konularında çalışmalar yapmış olmak.
Dahili Tıp BilimleriÇocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve HastalıklarıDr. Öğr. ÜyesiDikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun TİP 1 diyabetes mellitüs tedavisi konularında çalışmalar yapmış olmak
Dahili Tıp BilimleriRuh Sağlığı ve HastalıklarıDr. Öğr. ÜyesiObsesif kompülsif bozukluğu olan hastalar, fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme konularında çalışmalar yapmış olmak.
Temel Tıp BilimleriTıbbi MikrobiyolojiDr. Öğr. ÜyesiAnaerop bakterilerin tanımlanması konusunda çalışmalar yapmış olmak

Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel Alımı Gerekli Belgeler

Şahsen veya posta ile başvurulacak Necmettin Erbakan Üniversitesinin öğretim elemanı alımına ait gerekli belgeler şu şekildedir;

  • Başvuru formu,
  • Bir   adet   biyometrik   fotoğraf   (https://akdsaday.erbakan.edu.tr   adresinden   sisteme yüklenmesi halinde ayriyeten istenmeyecektir.)
  • Kimlik belgesi fotokopisi,
  • Lisans mezuniyet belgesi fotokopisi,
  • Lisans mezuniyet transkriptinin fotokopisi,
  • Hizmet Belgesi,
  • ALES Belgesi,
  • Yabancı Dil Belgesi (YDS veya muadili),
  • Askerlik durumlarını gösteren belge (Erkek adaylar için).
  • Yabancı ülkelerden alınan diplomalar var ise denklik belgelerinin fotokopisi.

Ayrıca öğretim görevlisi alımlarına ulaşmak için Necmettin Erbakan Üniversitesi duyurular sayfasından erişebilirsiniz.

Güncel Akademik Personel İlanlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Güncel olarak Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanlarını her gün sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığımız altında sizler için paylaşıyoruz. Facebook veya Instagram sayfamızı takip ederek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Sosyal medya kullanmıyorsanız Telegram’dan grubumuza katılın ve bildirimleri açık tutun! Böylece güncel akademik personel ilanlarını anında inceleyebilirsiniz!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.