2023 İngilizce Kurs Fiyatları – İstanbul, İzmir, Ankara…

Gizem Editör
Gizem Editör 02.05.2023
Güncellendi 02/05/2023
İngilizce Kurs Fiyatları
İngilizce Kurs Fiyatları

Yabancı dil bilgisi artık herkes çok önemli. En yaygın dil olan ingilizce için ingilizce dil kursuna gitmeyi tercih edecekseniz, ingilizce kurs fiyatları sizin için çok önemli.

- Reklam -

Türkiye’de tercih edebileceğiniz birçok dil kursu firması var. Amerikan Kültür kurs fiyatları, English time, British Time ve daha fazla kurs yeri için fiyat araştırması yaptım. Dil kursu fiyatları için okumaya başlayın!

İngilizce Kurs Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İngilizce Kurs Fiyatlarını Etkileyen Faktörler
İngilizce Kurs Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok insan İngilizce öğrenmek için kurslara katılmayı tercih ediyor. Bu noktada sizlere İngilizce kurs fiyatlarından bahsedeceğim. Ancak ingilizce kurs fiyatlarını etkileyen birçok faktörün olduğunu belirtmem gerek.

Kısaca bunlardan bahsedip, sonrasında fiyat detayına gireceğim. İngilizce kurs fiyatlarını etkileyen faktörler temel olarak şöyle:

- Reklam -
 1. Kursun süresi: Kursun süresi, kurs fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Daha uzun süreli kurslar, genellikle daha pahalıdır.
 2. Kursun yoğunluğu: Yoğun kurslar, daha sık ders ve daha hızlı bir tempoda öğretim içerdiği için genellikle daha pahalıdır.
 3. Kursun yeri: Kursun yapıldığı yer, fiyatları da etkileyebilir. Özellikle büyük şehirlerde, kursların fiyatları daha yüksek olabilir.
 4. Kursun seviyesi: Kurs seviyesi, kursun fiyatını etkileyen bir diğer faktördür. İleri seviye kurslar, daha yoğun olabildiği için genellikle daha pahalıdır.
 5. Kurs firması: Daha prestijli kurs firmaları, daha yüksek fiyatlarla hizmet verme eğilimindedir. Dolayısıyla fiyatları daha fazladır.

Bunlara göre kurs fiyatları değişiklik gösteriyor. O nedenle sizlere vereceğimiz fiyatlar ortalama ingilizce kursu fiyatlarıdır. Detaylarıyla ele alalım.

İngilizce Kurs Fiyatları 2023

İngilizce Kurs Fiyatları ne kadar
İngilizce Kurs Fiyatları ne kadar

İngilizce, günümüzün küreselleşen dünyasında en yaygın kullanılan dillerden biridir. İngilizce bilmek, iş hayatından akademik hayata kadar birçok alanda avantaj sağlayabilir. Bunun için eğitim kalitesini kanıtlamış firmaların kurslarına katılabilirsiniz.

İngilizce kursları, dil öğrenmek için yatırım yapmak isteyenler için belli bir ödeme gerektirir. Ancak, kurslardan elde edilen avantajlar düşünüldüğünde, birçok insan için bu yatırım oldukça karlı olabilir. Firmalara göre 2023 İngilizce kurs fiyatları bilgilerine geçelim!

İngilizce Kurs Fiyatları Amerikan Kültür

amerikan kültür kurs fiyatları
amerikan kültür kurs fiyatları

Amerikan Kültür, Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya ve Gaziantep gibi birçok şehirde şubeleri bulunan bir dil okuludur. Kurs fiyatları, şube konumu, kurs tipi ve süresine bağlı olarak değişebiliyor. Ortalama olarak Amerikan Kültür kurs fiyatları şöyle:

- Reklam -
 • Genel İngilizce Kursları: 3 ay süreli kurslar 3.990 TL ile 6.990 TL arasında değişiyor. 9 ay süreli kurslar 7.990 TL ile 15.000TL arasında değişiyor.
 • Yoğun İngilizce Kursları: 1 ay süreli kurslar 2.990 TL ile 3.990 TL arasında değişirken, 3 ay süreli kurslar 7.990 TL ile 9.990 TL arasında değişebilir.

2007 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Amerikan Kültür, güçlü eğitim kadrosuyla ve eğitim metotlarıyla sıklıkla tercih edilen bir kurum. İngilizce kurs fiyatları için diğer firmalara da bakalım.

İngilizce öğrenmek istiyorsanız, ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamaları için hazırlanan yazı ilginizi çekebilir.

English Time Kurs Fiyatları

English Time Kurs Fiyatları
English Time Kurs Fiyatları

2023 dil kursu fiyatları sıklıkla araştırılıyor. English Time’da sıklıkla tercih edilen dil kurslarından birisi… English Time kurs fiyatları 4.000 TL – 10.000 TL arasında değişmekte.

- Reklam -

English time kurs ücretleri alınan kurdaki ders saat süresi, şehre, ödeme şekline ve özel ya da birebir ders tercihine göre değişiklik gösteriyor.

TEOL Dil Kursu Fiyatları

TEOL Dil Kursu Fiyatları
TEOL Dil Kursu Fiyatları

TEOL dil okulu, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Aldığınız kur sayısına ve saate göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Ortalama olarak TEOL dil kursu fiyatları şöyle:

 • 3 Aylık kurs programı fiyatı: 3.800 TL
 • 6 Aylık kurs programı fiyatı: 7.000 TL
 • 9aylık kurs programı fiyatı: 9.800 TL
 • 12 aylık kurs programı fiyatı: 12.000 TL
 • 15 aylık kurs programı fiyatı: 13.750 TL
 • 18 Aylık kurs programı fiyatı: 15.000 TL

British Time Kurs Ücretleri

British Time Kurs Ücretleri
British Time Kurs Ücretleri

British Time öğrencilerine birçok kurs çeşidi sunuyor. Genel ingilizce kursları, konuşma, kişiye özel, kurumsal eğitimler, iş ingilizcesi gibi birçok kurs çeşidi bulunuyor.

- Reklam -

Haliyle hepsinin ders saati vs. farklı ve bu da farklı fiyat demek oluyor. Genel ingilizce kurslarından yola çıkarak bir fiyat verebiliriz. British Time kurs ücretleri 4.000 – 9.750 TL arasındadır.

Akademik Dil Kursu Fiyatları

Akademik Yabancı Dil Kursları, ingilizce öğrenmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle akademik ingilizce konusunda kendisini kanıtlamış bir kurum.

Akademik Dil Kursu fiyatları 3.000 TL – 10.000 TL arasında değişiyor. Güncel bilgi için Akademik Yabancı Dil Kursları fiyat bilgi sayfasından kurumla iletişim kurabilirsiniz.

- Reklam -

Öneri: Uzmanından İngilizce Kelime Öğrenme Üzerine Tavsiyeler

İngilizce Kurs Fiyatları İstanbul

İngilizce Kurs Fiyatları İstanbul
İngilizce Kurs Fiyatları İstanbul

2023 yılında İngilizce kurs fiyatları İstanbul’da şöyledir:

Eğitim SeviyesiFiyat
1 Seviye5.000 TL – 7.000 TL
2 Seviye10.000 TL – 15.000 TL
3 Seviye13.000 TL – 23.000 TL
4 Seviye14.000 TL – 27.000 TL
5 Seviye16.000 TL – 32.000 TL
6 Seviye17.000 TL – 35.000 TL
İngilizce Kurs Fiyatları İstanbul

İstanbul’da birçok İngilizce kurs yeri bulunuyor. Her birinin fiyat politikası haliyle farklı oluyor. Ancak İstanbul ingilizce dil kursu fiyatları hakkında ortalama bir fikre sahip olmak önemlidir.

- Reklam -
ortalama ingilizce kursu fiyatları
ortalama ingilizce kursu fiyatları

İzmir İngilizce Kurs Ücretleri

İstanbul’dan sonra yabancı dil okullarının en yoğun olduğu şehirlerden birisi de izmir. İzmir ingilizce kurs ücretleri de diğerleri gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor.

 • Ortalama olarak İngilizce kurs ücretleri İzmir’de kur başına 3.000 – 4.000 TL arasındadır.
 • 6 kur fiyatları ise 9.000 TL – 18.000 TL arasında değişmekte.

İngilizce Kurs Fiyatları Ankara

İngilizce kurs fiyatları Ankara’da da geniş bir aralığa sahip. Bunun en büyük sebebi de dil kursu veren birçok firmanın olması. İngilizce kurs fiyatları Ankara’da 3.000 TL – 25.000 TL aralığındadır.

Seçtiğiniz firma, ders saati, seviye, kur fiyatları etkileyecektir.

- Reklam -

Özel İngilizce Kurs Ücretleri

İngilizce kursunu bireysel olarak almak isteyenler olacaktır. Eğer toplu sınıfların olduğu kurslara katılmak istemiyorsanız, birebir ingilizce derslerini değerlendirebilirsiniz. Bunun için British, Amerikan Kültür gibi firmaların sağladığı özel derslerden veya bağımsız olarak ingilizce kursu veren bireylerden faydalanabilirsiniz. Özel ingilizce kurs ücretleri saatlik 150 – 350 TL arasında değişiklik gösterir.

İngilizce kurs fiyatları ortalama olarak bu şekildedir. Kurs fiyatları hakkında kesin bilgi için kurs şubeleriyle iletişime geçmeniz önemlidir. Zira firmaların sunduğu çeşitli kampanyalar olabiliyor. Bunlardan faydalanabilirsiniz.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir