Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı yayımlandı. 18.10.2022 Tarihli resmi gazetede yayımlanan ilana göre 20 akademik kadro için ilan yapıldı. Hangi bölümlerden alınacağı başvuru şartları ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz.

 • İlan Tarihi : 18.10.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 01.11.2022
 • Kadro Sayısı : 20
 • Şehir : Ankara
 • Başvuru Şekli : Şahsen

Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı ile 6 akademisyen alacağını şu şekilde duyurdu; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere devamlı statüde) öğretim üyesi alınacaktır.

Ufuk Üniversitesi Akademik Personel Alım Kadroları

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanına göre 20 akademisyen alınacaktır. Detayı ise aşağıda yer alan tablodan görebilirsiniz.

BÖLÜM /ANABİLİM
DALI/BİLİM DALI
KADRO
UNVANI
AÇIKLAMA
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Anabilim Dalı
Doç.Dr.Klinik Anatomi doktorası olmak. Deney hayvanları ile çalışmaları
olmak.
Göz Hastalıkları Anabilim DalıDoç.Dr.Oküler enfeksiyonların topikal tedavisinde nanopartiküler
sistemlerle ilgili çalışmaları olmak.
Üroloji Anabilim DalıDoç.Dr.Erkek infertilitesi ve çocuklarda işeme disfonksiyonu ile ilgili
konularda çalışmaları olmak.
Acil Tıp Anabilim DalıDoç.Dr.Acil tıpta yatak başı ultrasonografi kullanımı konusunda çalışmaları
olmak.
Acil Tıp Anabilim DalıDoç.Dr.Acil periferik arter hastalıkları ile ilgili çalışmaları olmak.
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim DalıDoç.Dr.Senil osteoartritlerde denge ile ilgili çalışmaları olmak.
Göğüs Hastalıkları Anabilim DalıDoç.Dr.Toraks ultrasonografisi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Kardiyoloji Anabilim DalıDoç.Dr.Koroner arter hastalığında nutrisyonel durumu değerlendiren çalışmaları olmak.
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim DalıDoç.Dr."Yavaş Bilişsel Tempo" alanında çalışmaları olmak.
Tıbbi Biyokimya Anabilim DalıDoç.Dr.Tıp Doktoru olmak. Biyokimya doktorası yapmış olmak. İnflamasyon ve iskemi ile ilgili çalışmaları olmak.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim DalıDoç.Dr.Yardımla üreme teknikleri ve infertilitenin endoskopik cerrahileri alanında deneyimli olmak ve üreme mikrocerrahisi alanında sertifikasyona sahip olmak.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim DalıDoç.Dr.Jinekolojik endoskopi, kolposkopi, kriyocerrahi ve mikro cerrahi sertifikasyonuna sahip olmak.
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim DalıDoç.Dr.Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları dalında yüksek lisans sahibi ve Doçentlik sonrasında en az 2 (iki) yıl yurtdışı araştırma tecrübesine sahip olmak.
Tıbbi Biyoloji Anabilim DalıDoç.Dr.Akciğer ve Meme Kanseri Moleküler Biyolojisi alanlarında çalışmaları olmak.
İç Hastalıkları Anabilim Dalı / Endokrinoloji Bilim DalıDoç.Dr.Osteoporoz ve Metabolik Kemik Hastalıkları konusunda çalışmaları ve Endokrinoloji Uzmanı olmak.
Kardiyoloji Anabilim DalıProf.Dr.Havacılık kardiyolojisi ve kardiyovasküler hastalıklarda emosyonel durumlar konularında bilimsel çalışması bulunmak.
Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim DalıDr.Öğr. Üyesi
İç Hastalıkları Anabilim Dalı / Gastroenteroloji Bilim DalıDoç. Dr.Hepatobilier hastalıklar ve inflamatuar bağırsak hastalıkları konularında çalışmaları olmak.
Psikoloji BölümüDoç. Dr.Doçent unvanını Klinik Psikoloji alanında almış olmak. Klinik psikoloji alanında Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce ders vermiş olmak. Klinik psikolojik değerlendirme yöntemleri ve bağlanma kuramı üzerine yayın yapmış ve proje yürütmüş olmak.
Doç. Dr.Doçent unvanını Sosyoloji alanında almış olmak. Multidisipliner çalışmalar yapmış olmak. Sapma ve suç alanlarında yükseköğretim Kurumlarında ders vermiş olmak.
Atatürk İlkleri ve İnkılap Tarihi BölümüDoç. Dr.Doçent unvanını Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Tarihi alanında almış olmak. Cumhuriyet Tarihi alanında yükseköğretim kurumlarında ders vermiş olmak.

Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı Başvuru Şartları

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı başvurmak isteyen akademik personel şahsen veya posta ile başvurması gerekmektedir. Son başvuru tarihinde posta kaynaklı eksik belgeler olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır. Öğretim görevlisi ilanına başvurmak isteyen akademik personelin dikkat etmesi gerekmektedir.

 • Dilekçe
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Özgeçmişleri
 • Öğrenim durumlarını gösterir belge
 • Bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosya

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı için başvuru şartları ve yolu bu şekildedir. Akademik kadro alımı hakkında daha ayrıntılı bilgi ve sınav sonuçlarını öğrenmek için Ufuk Üniversitesi’nin sitesine bakabilirsiniz.

Akademik Personel İlanlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Akademik personel ilanları resmi gazetede yer almaktadır. Biz internet sitesi olarak sizler için her gün güncel bir şekilde akademik kadroları paylaşıyoruz. Ayrıca sitemize ait  Telegram kanalından da ulaşabilirsiniz.

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı gibi en güncel ilanları sitemizde yer alan Akademik İlanlar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İçindekiler