Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Halil Editör
Halil Editör 18.04.2022
Güncellendi 18/04/2022
Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı
Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı yayımlandı. 18.04.2022 Tarihli resmi gazetede yayımlanan ilana göre 6 akademik kadro için ilan yapıldı. Hangi bölümlerden alınacağı başvuru şartları ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz.

- Reklam -
 • İlan Tarihi : 18.04.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 02.05.2022
 • Kadro Sayısı :6
 • Şehir :Ankara
 • Başvuru Şekli :Şahsen veya Posta

Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı ile 6 akademisyen alacağını şu şekilde duyurdu; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere devamlı statüde) öğretim üyesi alınacaktır.

Ufuk Üniversitesi Akademik Personel Alım Kadroları

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanına göre 6 akademisyen alınacak. 3 Öğretim üyesi 2 araştırma görevlisi ve 1 profesör alınacaktır. Detayı ise aşağıda yer alan tablodan görebilirsiniz.

FakülteBölümKadro Unvanı
Tıp FakültesiGenel CerrahiProfesör Doktor
Tıp FakültesiFiziksel Tıp ve RehabilitasyonDoktor Öğretim Üyesi
Tıp FakültesiBeyin ve Sinir CerrahisiÖğretim Görevlisi
Hemşirelik YüksekokuluDoğum ve Kadın Hastalıkları HemşireliğiÖğretim Görevlisi
Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiAraştırma Görevlisi
Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiAraştırma Görevlisi
Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları

Ufuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı Başvuru Şartları

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı başvurmak isteyen akademik personel şahsen veya posta ile başvurması gerekmektedir. Son başvuru tarihinde posta kaynaklı eksik belgeler olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır. Öğretim görevlisi ilanına başvurmak isteyen akademik personelin dikkat etmesi gerekmektedir. Öğretim görevlisi ve araştırma görevlileri için ;

- Reklam -
 • ALES’ten muaf olmak veya 70 almak
 • Yabancı Dil Sınavından 50 ve üstünde almak

şartları aranmaktadır. Başvuruları değerlendirip 16.05.2022 tarihinde ÖN DEĞERLENDİRME sonuçları açıklanacaktır. 23.05.2022 tarihinde başvurulan fakültede saat 10:00 da yazılı sınav yapılacaktır. 30.05.2022 tarihinde ise NİHAİ SONUÇ açıklanması beklenmektedir. Diğer akademik personel ve nihai sonuçta kazanan akademisyenlerin başvurmaları sırasında belgeler ise aşağıdaki gibidir.

 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 2 Adet fotoğraf(Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmak)
 • Özgeçmiş(YÖK formatında)
 • Öğrenim durum belgesi
 • Bilimsel yayınlar

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı için başvuru şartları ve yolu bu şekildedir. Akademik kadro alımı hakkında daha ayrıntılı bilgi ve sınav sonuçlarını öğrenmek için Ufuk Üniversitesi’nin sitesine bakabilirsiniz.

Akademik Personel İlanlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Akademik personel ilanları resmi gazetede yer almaktadır. Biz internet sitesi olarak sizler için her gün güncel bir şekilde akademik kadroları paylaşıyoruz. Ayrıca sitemize ait  Telegram kanalından da ulaşabilirsiniz.

Ufuk Üniversitesi akademik personel ilanı gibi en güncel ilanları sitemizde yer alan Akademik İlanlar sekmesinden ulaşabilirsiniz. İlgilenen akademik personelin resmi gazetede aynı gün yayımlanan Burdur MAKÜ göz atabilirler.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.