Türkiye Petrolleri, 50.000 TL Maaşla Personel Alacağını Duyurdu!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) şirketi, yeni haftaya iş duyurusuyla başladı. Türkiye’nin önde gelen şirketinde ihtiyaç dahilinde mühendis ve uzman yardımcısı alınacak. Detaylar henüz yeni paylaşıldı.

Türkiye Petrolleri, elektrik – elektronik mühendisi, endüstri mühendisi, çevre mühendisi, bilgisayar mühendisi, avukat, yazılım mühendisi, kimya mühendisi ve uzman yardımcısı alanlarında alım yapacağını açıkladı.

Türkiye’de 280’den fazla akaryakıt istasyonu bulunan ve petrol arama çalışmalarını yürüten kurum, kadrosunu genişletiyor. Ekibe yeni isimleri katacağını aktaran şirket, yaklaşık 50 bin lira maaş vereceğini de duyurdu. Ayrıca doğu görevi yapacak olan personellere ek olarak 20 bin lira ödeme yapılacağı bildirildi.

Türkiye Petrolleri Personel Alımı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ülkemizin enerji bağımsızlığına giden yolda hız kesmeden arama ve üretim faaliyetlerini sürdürerek, ülkemizin hidrokarbon kaynaklarının milletin emrine sunulması görevini yürütmeye azim ve kararlılıkla devam etmektedir. TPAO’nun yurdun dört bir yanında ve mavi vatanda artan faaliyetlerine bağlı olarak personel ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması için TPAO Merkez ve Taşra Teşkilatlarına toplam 68 (Lisans mezunu) personel alımı yapılacaktır.

Personel alımı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, KPSS ilgili Puan Türü ve belirlenen diğer şartlar dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.

İlişikte detayları yer alan 68 kişilik personel ihtiyacımıza, ülke düzeyinde Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi www.iskur.gov.tr üzerinden 09.10.2023-13.10.2023 tarihleri arasında 5 gün süreyle başvuru yapılabilecektir.

Türkiye Petrolleri
Türkiye Petrolleri

Türkiye Petrolleri İşe Alım Genel Bilgiler

  • İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
  • Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
  • Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.
  • İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
  • KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
  • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.
  • Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.
türkiye petrolleri

Mühendislerde Genel Aranılan Nitelikler Nelerdir?

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği lisans programının birinden mezun olmak. Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Lisans programlarının birinden mezun olmak. İlan tarihinin son günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak.

Türkiye Petrolleri Mühendis Maaşı Ne Kadar?

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), maaş hakkında da bilgilendirme yayımladı. Buna göre mühendis maaşlarında da oran belli oldu. Brüt Ücret (Sosyal Yardım, Tazminatlar ve İkramiye Dahil) 49.774,90/Ay’dır. Bu maaş doğu görevinde ilave uygulamaya tabi tutuluyor.

Uzman Yardımcılarından Genel Aranılan Nitelikler Nelerdir?

Üniversitelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ya da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans programının birinden mezun olmak.

Son 3 yıl içerisinde yapılan yabancı dil sınavı (YDS) İngilizce testinden 70 ve üstü, TOEFL İnternet Based Testinden en az 84 puan ve üstü almış olmak. Seyahat engeli ve arazi çalışmasına mani hali bulunmamak.

Türkiye Petrolleri Uzman Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

Uzman yardımcı maaşı da oldukça dolgun bir seviyede bulunuyor. Şartları sağlayan ve personel olarak girmeye hak kazananlar yaklaşık 50 bin lira alabilecek. Türkiye Petrolleri tarafından yapılan açıklamaya göre uzman yardımcısı maaşları; Brüt Ücret (Sosyal Yardım, Tazminatlar ve İkramiye Dahil) 48.080,77/Ay’dır.

Detaylar için; https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir