Mersin Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Mersin Üniversitesi akademik personel ilanı yayımlandı. 07.07.2022 tarihinde yayımlanan resmi gazeteye göre Mersin Üniversitesi 9 Öğretim Elemanı alımı yapacak. İlgili fakülte ve yüksekokullardaki 3 birim Araştırma Görevlisi alımı ve 6 birim ders vermek üzere Öğretim Görevlisi alımı gerçekleştirmektedir. Alım için açılan akademik kadroların hangi bölümlerden olduğu, başvuru tarihleri ve adaylarda aranan şartlar yazımızda yer almaktadır. İşte ilanın önemli noktaları ;

 • İlan Tarihi : 07.07.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 21.07.2022
 • Kadro Sayısı :9
 • Şehir :Mersin
 • Başvuru Şekli :Şahsen veya Posta

Mersin Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Mersin Üniversitesi Araştırma Görevlisi kadrolarına alımlar 2547 Sayılı Kanunun 33. maddesinde belirtilen usule uygun olarak 50/d maddesi kapsamında yapılacaktır.

Öğretim Görevlisi alımı ilanındaki kadrolar ise ders vermek üzere istihdam edilen Öğretim Elemanı statüsünde gerçekleştirilecektir.

Mersin Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları

Mersin Üniversitesi aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alımı yapacaktır.

 • Araştırma Görevlisi kadrolarına alımlar 2547 S.K. 33. maddesinde belirtilen usule uygun olarak 50/d maddesi kapsamında yapılacaktır.
ANABİLİM DALIUNVANNİTELİK
Halkla İlişkiler ve TanıtımÖğr. Gör. (Ders Verecek)Halkla İlş. ve Tan. alanında lisans mezunu olmak. Halkla İlş. ve Tan. veya Gazetecilik alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
Halkla İlişkiler ve TanıtımÖğr. Gör. (Ders Verecek)Halkla İlş. ve Tan. veya İşletme Yönetimi alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
PiyanoÖğr. Gör. (Ders Verecek)Müzik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme
deneyimine sahip olmak.
Matematik EğitimiArş. Gör.Lisansını İlköğretim Matematik Öğretmenliği alanında yapmış olmak. İlköğretim Matematik Eğitimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
GeometriArş. Gör.Lisansını Matematik veya Matematik Eğitimi alanlarının birinde yapmış olmak. Matematik alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Yönetim BilimleriArş. Gör.Kamu Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Gıda TeknolojisiÖğr. Gör. (Ders Verecek)Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Tıbbi Laboratuvar TeknikleriÖğr. Gör. (Ders Verecek)Histoloji ve Embriyoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Alanında en az 2 yıl tecrübesi bulunmak.
İşletme YönetimiÖğr. Gör. (Ders Verecek)Lisansını ve tezli yüksek lisansını İşletme Bilgi Yönetimi alanında yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.

Mersin Üniversitesi Akademik Personel İlanı Başvuruları

Mersin Üniversitesi akademik personel ilanı başvuruları, kadroların bağlı olduğu fakülte ve yüksekokullara gerçekleştirilecektir. Gerekli evraklar 21.07.2022 tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla ilgili birimlere iletilmelidir. Başvuru sırasında verilmesi gereken belgeler şu şekildedir;

 • Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Özgeçmiş
 • Lisans/Lisansüstü diplomaların veya Geçici mezuniyet belgelerinin sureti (aslı gibidir onaylı) veya e-Devlet çıktısı (Yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, doktora için Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belge)
 • Tezli Yüksek Lisans/Doktora öğrenci belgesinin aslı veya e-Devlet çıktısı (Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylar için)
 • Lisans Transkripti (Onaylı Örneği veya e-Devlet çıktısı) (Lisans mezuniyet puanının hesaplanmasında YÖK’ün yayınlamış olduğu 4’lük ve 5’lik
  sistemin 100’lük Sistemde Eşdeğerliliği tabloları dikkate alınacaktır)
 • Merkezi Sınav (ALES) Belgesi (Son 5 yıl)

Öğretim elemanı kadrolarına dair detaylı bilgilere Mersin Üniversitesi’nin resmi web sayfasındaki duyurular sekmesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca akademik personel alımı ile ilgili detaylı bilgilere yine bu siteden ulaşabilirsiniz. Başvurmak isteyen adayların son başvuru tarihine kadar belgeleri eksiksiz bir şekilde ulaştırmaları gerekmektedir. Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

En Yeni Akademik Kadro İlanları Nasıl Takip Ederim?

En yeni akademik kadro ilanları sitemizde Akademik İlanlar başlığı altında yer almaktadır. Resmi gazetede yayımlandıktan hemen sonra sitemizde haber olarak paylaşılmaktadır. Bu haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılıp bildirimleri açmayı unutmayın.

Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İçindekiler