İstanbul Atlas Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Engin Editor
Engin Editor 09.06.2022
Güncellendi 09/06/2022
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ akademik personel alımı
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ akademik personel alımı

İstanbul Atlas Üniversitesi akademik personel ilanında farklı bölümlere ait öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alımı yapacağını duyurdu. 09.06.2022 Tarihinde yayımlanan Resmi gazete duyurusuna göre İstanbul Atlas Üniversitesi 35 akademik personel alımı gerçekleştirecek. İlan detayları haberimizde yer almaktadır.

- Reklam -

İlan Tarihi : 09.06.2022
Son Başvuru Tarihi : 23.06.2022
Kadro Sayısı : 35
Şehir : İstanbul
Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta

İstanbul Atlas Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

İstanbul Atlas Üniversitesi yayımladığı ilanda “Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.” şeklinde bildirmiştir. Ayrıca ikinci duyurusunda ise “Öğretim Elemanı” alacağını bildiren bir metin yayınlamıştır.

İstanbul Atlas Üniversitesi Akademik Personel Alımı Kadroları

İstanbul Atlas Üniversitesi akademik personel alımı ile ilgili farklı fakülte ve programlardan alınacak profesör, doçent ve dr. öğretim üyesi alımlarına ayrıca alım yapılacak öğretim elemanlarına ilişkin ilanın detayları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

- Reklam -

Kadro sayılarını, derecelerini ve özel gerekliliklere ait bilgileri öğrenebilir, başvuru için gerekli şartlara ulaşabilirsiniz.

BÖLÜM / PROGRAMANABİLİM DALI / BİLİMDALIKADRO UNVANIKADRO SAYISIUZMANLIK ALANI / ARANILAN ŞARTLAR
Cerrahi Tıp Bilimleri BölümüTıbbi PatolojiProf. Dr.1Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı'nda doçentlik unvanına sahip olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden 85 ve üzeri puana sahip olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri BölümüPlastik Rekonstrüktif ve Estetik CerrahiDr. Öğr. Üyesi1Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak.
Temel Tıp Bilimleri BölümüAnatomiProf. Dr.1Anatomi Anabilim Dalı'nda doçentlik unvanına sahip olmak.
Temel Tıp Bilimleri
Bölümü
BiyofizikDoç. Dr.1Biyofizik alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
Temel Tıp Bilimleri
Bölümü
Tıbbi BiyokimyaProf. Dr.1Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı'nda doçentlik unvanına sahip olmak.
Temel Tıp Bilimleri BölümüFizyolojiDoç. Dr.1Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Fizyoloji Anabilim Dalı'nda doçentlik unvanına sahip olmak.
Temel Tıp Bilimleri
Bölümü
FizyolojiDr. Öğr. Üyesi1Fizyoloji alanında doktora eğitimini tamamlamış olmak.
Beslenme ve Diyetetik BölümüDr. Öğr. Üyesi1Beslenme ve Diyetetik bölümü lisans mezunu olmak ve Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamlamış
olmak.
Dil ve Konuşma
Terapisi Bölümü
Prof. Dr.1Dil ve Konuşma Terapisi veya Odyoloji Anabilim Dalı'nda
doçentlik unvanına sahip olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi1Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans mezunu olmak ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini
tamamlamış olmak.
Psikoloji BölümüProf. Dr.1Öğrenme-Bilişsel-Biyo-Deneysel Psikoloji alanında doçentlik
unvanına sahip olmak.
Psikoloji BölümüProf. Dr.1Gelişim Psikolojisi alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
Psikoloji BölümüProf. Dr.1Eğitimin Psikolojik Temelleri alanında doçentlik, Gelişim
Psikolojisi alanında profesörlük unvanına sahip olmak.
Psikoloji Bölümü (İngilizce)Dr. Öğr. Üyesi1Psikoloji lisans mezunu olmak ve Örgütsel Davranış alanında doktora eğitimini tamamlamış olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarının
birinden 85 ve üzeri puana sahip olmak.
Bilgisayar MühendisliğiProf. Dr.1Bilgisayar Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDoç. Dr.1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri
Mühendisliği, Matematik alanlarının birinden doçentlik unvanına sahip olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi2Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanlarının birinden doktora eğitimini tamamlamış olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası
yabancı dil sınavlarının birinden 85 ve üzeri puana sahip olmak.
Yazılım MühendisliğiProf. Dr.1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanlarının birinden doçentlik unvanına sahip olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden 85 ve üzeri puana sahip olmak.
İç Mimarlık ve Çevre TasarımıProf. Dr.1İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanlarının birinden doçentlik unvanına sahip olmak.
İç Mimarlık ve Çevre TasarımıDoç. Dr.1İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanlarının birinden doçentlik unvanına sahip olmak.
İç Mimarlık ve Çevre TasarımıDr. Öğr. Üyesi2İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinin birinden lisans mezunu olup ilgili alanda doktora eğitimini tamamlamış olmak.
Bilişim Güvenliği TeknolojisiDr. Öğr. Üyesi1Bilgisayar Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme
Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak ve ilgili alanların birinde doktora eğitimini tamamlamış olmak.
Bilgisayar MühendisliğiArş. Gör.1Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olmak.7050
Endüstri Mühendisliği (İngilizce)Arş. Gör.1Endüstri Mühendisliği lisans mezunu olmak.7050
PsikolojiÖğr. Gör.1Psikoloji lisans mezunu olmak ve Klinik Psikoloji Anabilim Dalı'nda tezli yüksek lisans yapmış olmak.7050
PsikolojiArş. Gör.Psikoloji lisans mezunu olmak ve Deneysel Psikoloji alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.7050
Dil ve Konuşma Terapisi (İngilizce)Arş. Gör.1Dil ve Konuşma Terapisi veya Odyoloji lisans mezunu olmak ve Dil ve Konuşma Terapisi Anabilim Dalı'nda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.7050
Hemşirelik (İngilizce)Arş. Gör.1Hemşirelik lisans mezunu olmak.7050
Bilgisayar ProgramcılığıÖğr. Gör.3Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Enformasyon, Bilişim veya Matematik
alanlarının birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak.
70-
Bilişim Güvenliği TeknolojisiÖğr. Gör.2Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Enformasyon, Bilişim veya Matematik
alanlarının birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak.
70-
İç Mekan TasarımıÖğr. Gör.1İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans yapmış
olmak.
70-

İstanbul Atlas Üniversitesi Akademik Personel İlanı Gerekli Belgeler

Şahsen veya posta ile başvurulacak İstanbul Atlas Üniversitesi öğretim elemanı alımına ait gerekli belgeler şu şekilde olup, Öğretim Üyesi alım şartlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  • Başvuru formu,
  • Özgeçmiş (YÖK Formatında)
  • Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Lisans mezuniyet belgesi fotokopisi,
  • Hizmet Belgesi,
  • ALES Belgesi,
  • Yabancı Dil Belgesi (YDS veya muadili),
  • Askerlik durumlarını gösteren belge (Erkek adaylar için).
  • Vukuatlı Nüfus Kaydı ve Adli Sicil Kaydı
  • Yurt dışından alınan diploma varsa Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca diploma denkliği belgesi

Öğretim elemanı gerekli belgelerinin yanı sıra alım yapılacak Öğretim Üyelerinin gerekli evraklar listesine İstanbul Atlas Üniversitesi duyurular sayfasından ulaşabilirsiniz.

Güncel Akademik Personel İlanları Nasıl Takip Edebilirim?

Güncel akademik personel ilanları hızlı bir şekilde sitemizden kolayca öğrenebilirsiniz. Resmi Gazetede paylaşılan ilanları takip etmekle uğraşmak yerine tek bir tıkla sitemizdeki İlanlar başlığı altında akademik kadro ilanlarını günlük olarak bulabilirsiniz.

- Reklam -

Ayrıca daha kolay erişim sağlamak için Telegramdan da akademik ilanları düzenli bir şekilde paylaşıyoruz. Yapmanız gereken kanalımıza abone olmak ve bildirimlerin sesini açmak!

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir