Konazol Şampuan Fiyatı 2023 – Ne İşe Yarar?

Tugba Editor
Tugba Editor 13.04.2023
Güncellendi 25/04/2023
konazol şampuan fiyat
konazol şampuan fiyat

Konazol şampuan, saç derisinde sorun yaşayan kişilerin kullandığı tıbbi şampuandır. Bu yazımızda Konazol şampuan fiyat ve Konazol şampuan ne işe yarar gibi merak ettiğiniz soruları cevaplandıracağız.

- Reklam -

Konazol şampuan, ketokonazol adı verilen maddeden üretilir ve saç derisinde oluşan mantar enfeksiyonları, kaşıntılar, yaralar ve pullanmaları tedavi etmek için kullanılır. Konazol medikal şampuan kullanımı ve yan etkileri de yazımızın içinde.

Konazol Şampuan Fiyatı 2023

konazol medikal şampuan fiyat
Konazol medikal şampuan fiyat

Saç derisinde oluşan kaşıntı, mantar, yara ve pullanmaların tedavisinde kullanılan medikal ilaç Konazol fiyatını öğrenerek başlayalım.

2023 yılında Konozal şampuan eczane fiyatı 55.52 TL‘dir.

- Reklam -

Konazol Şampuan Nedir?

konazol şampuan nedir
Konazol şampuan nedir? – konazol şampuan içeriği

Konazol şampuan fiyatı öğrendik. Şimdi, şampuan hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya başlayabiliriz.

Kozanol şampuan nedir? Konazol şampuan, saç derisinde oluşacak mantarların oluşumunu ve çoğalmasını engellemek için üretilmiş tıbbi şampuandır. Konazol şampuan etken maddesi olan ketokonazol, mantar hücresinin yapısını bozar ve mantar hücrelerini öldürür.

Mantarlar, yaşadığımız çevrede yaygın olarak bulunurlar. Vücut yüzeyine ya da iç organlarımıza yerleşerek farklı türlerde rahatsızlıklara (mantar enfeksiyonuna) neden olurlar. Oluşan enfeksiyon türü, mantarın vücutta bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Vücuttaki yanık, çatlak ve yara izlerini geçiren; cilt rengini eşitleyen ve cilt dokusunu yenileyen bir krem mi arıyorsunuz? Fito Krem Fiyat yazımızdan detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

- Reklam -

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

konazol şampuan ne işe yarar
konazol ne işe yarar

Konazol şaampuan fiyatı ve Konazol şampuan nedir öğrendik. Şimdi, Konazol şampuan kullananlarda görülen etkilerden bahsedeceğiz şimdi.

  • Konazol şampuan faydaları, düzenli kullanımda daha çok kendini gösterir. Şampuan sayesinde saç derisindeki kepeklenme ve aşırı yağlanma önlenebilir.
  • Konazol şampuan içerisinde bulunan etken madde ketokonazol, mantar hücrelerinin yapısını bozar ve hücrelerin ölmesini sağlar.
  • Konazol medikal şampuan ne işe yarar? Yukarıda saydığımız maddeler dışında saç derisindeki kabuklanmalar da Konazol şampuan sayesinde giderilebilir.

Öneri yazısı: Coldaway C Fiyat

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır?

konazol nasıl kullanılır
konazol nasıl kullanılır – Konazol şampuan fiyatı

Konazol mantar ve kepek şampuanını doğru kullanmak son derece önemlidir ve şampuanı doktor tavsiyesi ile kullanmak en doğru olanıdır. Aşağıdaki listede Konazol şampuan kullanımını genel hatlarıyla inceleyebilirsiniz;

- Reklam -
  • Konazol kullanmadan önce saç derinizi su ile ıslatın.
  • Saç derinizi temizledikten sonra az miktarda Konazol şampuanı saç derinize masaj yapar şekilde uygulayın.
  • Yeteri kadar masajdan sonra şampuanı 3-5 dakika boyunca bekletin.
  • Bu sürenin ardından saçlarınızı bol su ile durulayın.
  • Ketonal medikal şampuanı göz ile temas ettirmemelisiniz. Gözle temas ettiği durumda bol su ile yıkamalısınız.

Konazol ilacın kullanım sıklığı saç derinizdeki probleme göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, saç derinizde mantar oluşumu var ise önerilen kullanım 5 gün süre ile günde 1 defadır. Bunun yanı sıra saç derinizde pullanma ve kaşıntı var ise 2-4 hafta süre ile haftada 2 kez kullanmanız önerilir.

Konazol şampuan, yukarıda belirtilen yıkama tekniği ile en fazla 2-3 hafta üst üste süre ile kullanılmalıdır. Konazol şampuanı ara vererek kullandığınızda ise 2 ay kullanmanız önerilir.

Konazol Şampuan Yan Etkileri Neler?

konazol mantar şampuanı yan etkileri
konazol mantar şampuanı yan etkileri – Konazol şampuan fiyatı

Tüm ilaçlar gibi Konazol da içerisinde kimi kişilerin duyarlı olabileceği maddeler barındırır. Bu nedenle kullanım sonrası yan etkiler görülebilir. Aşağıda verilen herhangi bir yan etkiyi hissettiğinizde direkt olarak doktorunuz ile iletişime geçiniz;

- Reklam -
  • Ağız, yüz ve boğazda şişlik
  • Nefes darlığı ve alerjik reaksiyon

Bu yan etkiler son derece ciddi olup yaygın değildir, seyrek görülür. Konazol’un seyrek görülen yan etkilerine ek olarak kafa derisinde yanma hissi ya da kaşıntı hissedilebilir. Saçlarda yağlanma ya da aşırı kuruluk gözlemlenebilir.

Konazol şampuan fiyatı yazımızı burada sonlandırıyoruz. Tekrardan belirtelim ki, Konazol medikal şampuanı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Konazol şampuan haftada kaç gün kullanılır?

Konazol şampuanı kullanım sıklığı, yaşadığınız probleme göre değişiklik gösterir.
Pityriasis versicolor (mantar enfeksiyonu) için: 5 gün süre ile günde 1 defa,
Seboreik dermatit ve pityriasis capitis (saç derisinde meydana gelen yağlanma, pullanma ya da kızarıklık) için: 2-4 hafta süreyle haftada 2 defa kullanım önerilmektedir.

- Reklam -

Konazol şampuan yüze sürülür mü?

Konazol şampuan saç derisinde oluşan mantar, pullanma, yağlanma ya da kepeklenme için kullanılır. Bu nedenle yüze sürülmez.

Konazol şampuan reçetesiz alınır mı?

Konazol şampuan reçetesiz alınabilir.

Konazol şampuan hamilelikte kullanımı nasıldır?

Konazol medikal şampuanın hamilelik sürecinde görülen herhangi bir yan etkisi yoktur. Yine de, şampuanı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

- Reklam -

Konazol şampuan saç döker mi?

Konazol şampuanın yaygın olmayan yan etkilerinden bir tanesi saç dökmesidir. Bu durumda doktorunuza danışınız.

Konazol şampuan nerede satılır?

Konazol medikal şampuan eczanelerde satılmaktadır.

Konazol şampuan kullanırken başka şampuan kullanılır mı?

Konazol şampuanın diğer ilaçlar ile etkileşimi hakkında veri yoktur. Kullandığınız herhangi bir reçeteli ya da reçetesiz ilaç varsa, Konazol şampuan kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

- Reklam -

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir