Işık Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Işık Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı ile öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu. Resmi gazetede 25.08.2022 tarihinde yayınlanan duyuru ile 11 akademik personel alımı yapılacaktır. Akademik personel kadro ilan başvuru şartları ve hangi bölümden kadroların alınacağı gibi birçok detayları yazımızda bulabilirsiniz

Işık Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

 • İlan Tarihi : 25.08.2022
 • İlan Bitiş Tarihi : 08.09.2022
 • Kadro Sayısı: 11
 • Şehir: İstanbul
 • Başvuru Şekli: Şahsen ya da posta

Işık Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Işık Üniversitesi yayınladığı akademik personel ilanında ”2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nu, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ile Üniversitemiz “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” nin ilgili maddeleri uyarınca Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.” ifadelerine yer vermiştir.

Işık Üniversitesi Akademik Personel Alımı Kadroları

Işık Üniversitesi akademik personel alımı ile ilgili farklı fakülte ve programlardan alınacak profesör, doçent, dr. öğretim üyesi ve araştırma görevlisi alımlarında ilanın detayları aşağıda yer alan tablodaki gibidir. Kadro derecelerini, bölümlerini ve sayılarını tablodan öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar MühendisliğiProfesör- Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Yapay Zeka
Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDoçent- Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Yapay Zeka
Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak.
Yazılım MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi- Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında doktora
derecesine sahip olmak; Yazılım Kalitesi konusunda uzmanlık.
Yazılım MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi- Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Yapay Zeka
Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi- Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik Elektronik Mühendisliği
alanında doktora derecesine sahip olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi- Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Siber Güvenlik
alanında doktora derecesine sahip olmak; Siber Güvenlik alanında çalışmalar yapmış olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi- Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Yapay Zeka Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak.
Elektrik-Elektronik Müh. Böl./ Biyomedikal Müh. Prog.Dr. Öğr. Üyesi- Yüksek Lisans veya Doktora derecesini Biyomedikal Mühendisliği alanında almış olmak, biyomekanik, biyomalzemeler veya medikal enstrümantasyon konularında eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunmuş olmak.

Araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi kadrolarının detayları için Işık Üniversitesi duyuru sayfasını ziyaret ediniz.

Işık Üniversitesi Akademik Personel Alımı İçin Gerekli Evraklar

Şahsen ya da posta ile başvuruların yapılacağı Işık Üniversitesi ilanında yer alan öğretim üyesi alımlarında istenilen genel evraklar şu şekildedir;

 • İmzalı başvuru dilekçesi (ıslak veya e-imza)
 • YÖK formatlı özgeçmiş ve sınıflandırılmış yayın listesi,
 • Onaylı lisans / lisansüstü diploma kopyaları (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora-Sanatta Yeterlilik; Doçentlik ve Profesörlük için Doçentlik Belgesi)
 • Diplomalar yurtdışından alınmış ise YÖK-ÜAK denklik belgeleri,
 • Bilimsel faaliyetler, makaleler, bildiriler, yayınlara yapılan atıflar, yönetilen projeler, alınan ödüller, patentler, sergiler gibi faaliyetleri içeren dosya,
 • Bildiği yabancı diller ve varsa geçerlilik belgeleri (İngilizce programlara başvuranların, İngilizce ders verme yeterliliğini nasıl sağladıklarına dair belgeler)
 • Işık Üniversitesi web sayfasında yer alan “Işık Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi doldurulmuş EK-1 puan tablosu” (Puanlamaya esas bütün faaliyetler belgelenir.)

Araştırma görevlisi ve öğretim üyesi ilanlarında istenilen evraklar değişiklik göstermektedir. İlanın detaylarına Işık Üniversitesi duyuru sayfasından erişebilirsiniz.

Akademik İlanları Nasıl Takip Ederim?

Akademik ilanları en güncel şekilde takip etmek için sitemizde Akademik İlanlar sekmesi altında yazılan ilanlara tek bir tıkla göz atabilirsiniz. Her gün resmi gazetede yayımlanan akademik personel ilanlar düzenli ve hızlı bir şekilde sitemizde yayınlanmaktadır.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir