İrlanda Dil Okulu Fiyatları 2023 – En İyi 10 Dil Okulu!

Yüksek kalitede dil okullarının bulunduğu İrlanda’da hem yabancı dilinizi geliştirebilir hem de farklı kültürler tanıyabilirsiniz. Ancak, İrlanda dil okulu fiyatları pek çok farklı nedene bağlı olarak değişmektedir.

Dil eğitimi görmek için tercih edeceğiniz şehir, konaklama tercihiniz, kurs süresi ya da eğitim için seçtiğiniz dönem, ödeyeceğiniz tutarı etkilemektedir.

Bu yazımızda, en popüler şehirlerde bulunan ve uluslararası öğrencilerin en sık tercih ettiği İrlanda dil okulu fiyatlarının güncel listelerini paylaşacağız.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları 2023

Globalleşen dünyada yeni bir dil bilmenin önemi kimse tarafından yadsınamaz. Özellikle ana dili İngilizce olan ülkelerde İngilizce öğrenmek bu dili daha hızlı kavramanıza ve insanlarla daha rahat iletişim kurmanıza yardımcı olabilir.

İrlanda halkının %95’ten fazlası İngilizce konuşuyor. Bu nedenle İngilizce öğrenmek isteyenlerin ilk duraklarından bir tanesi. Peki, İrlanda dil okulu fiyatları ortalama ne kadar? En çok tercih edilen dil okullarını ve fiyatlarını inceleyelim…

Not: Aşağıda belirtilen fiyatlar, dönem fark etmeksizin verilen ortalama fiyatlardır. Dil kursuna gideceğiniz tarih, eğitim göreceğiniz süre ve konaklama seçeneğinize bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir.

1- ULearn English School

irlanda dil okulu fiyatları
İrlanda dil okulu fiyatları

İrlanda dil okulu fiyatları yazımıza İrlanda’nın en popüler ve en kaliteli dil okullarından bir tanesiyle başlıyoruz. ULearn English School, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan ve 30 yıldan fazladır eğitim veren bir dil okulu. Kafelere, alışveriş merkezlerine ve restoranlara birkaç dakika mesafede yer alan bu okul sayesinde hem İngilizcenizi geliştirebilir hem de şehirde keyifli vakit geçirebilirsiniz!

ULearn, her seviyeden ve her yaştan uluslararası öğrenciye yıl boyu dil eğitimi sağlıyor. Bunun yanı sıra okul tarafından düzenlenen aktivitelere de katılabiliyor ve dil öğrenimini eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

ULearn dil okulu fiyatları, alacağınız eğitimin süresine ve konaklama seçeneklerinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

20 saat Genel İngilizce ve 2 kişilik aile yanı konaklama ücretleri:

 • 4 haftalık eğitim: 1.790 EUR
 • 8 haftalık eğitim: 3.200 EUR
 • 12 haftalık eğitim: 4.770 EUR
 • 24 haftalık eğitim: 9.300 EUR

ULearn English School, İrlanda’nın en prestijli ve en iyi dil eğitimi veren kurumlarından bir tanesidir. Bu nedenle uluslararası öğrenciler tarafından devamlı ilgi görmektedir.

Okuma Önerisi: İrlanda’da Yaşamak

2- Babel Academy of English

irlanda dil okulu fiyatları
İrlanda dil okulu fiyatları – İrlanda dil kursu

Babel Academy of English, Dublin’in merkezinde bulunan kaliteli dil okullarından bir tanesidir. Okulun şehrin merkezinde bulunmasının en büyük avantajlarından bir tanesi dil eğitiminizi almaya devam ederken bölgedeki tarihi, kültürü, restoranları ve insanları tanıma fırsatınızın olmasıdır.

İş İngilizcesi, Genel İngilizce ya da sınavlara hazırlık İngilizcesi… Size en uygun programı tercih edebiliyor ve eğitime başlayabiliyorsunuz.

Son derece modern sınıflara sahip Babel Academy of English’te teknolojik imkanlardan faydalanarak İngilizce öğrenimini kolaylaştırabilirsiniz. Okul tarafından düzenlenen sosyal aktivitelere de katılım gösterebilirsiniz.

Haftada 20 saat Genel İngilizce programı ve aile yanı konaklama dahil ortalama okul ücretlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz;

 • 4 haftalık eğitim: 1.800 EUR
 • 8 haftalık eğitim: 3.500 EUR
 • 12 haftalık eğitim: 5.300 EUR
 • 24 haftalık eğitim: 10.600 EUR

Babel Academy of English’te eğitim alan bir öğrencinin okul tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz;

3- The Slaney Language Center

İrlanda dil okulu fiyatları yazımızın 3. sırasında ismi çok duyulmamış bir okul bulunuyor. Dublin’den uzaklaşıp güneye doğru inelim…

İrlanda’nın en iyi dil okullarından bir tanesi olan The Slaney Language Center, Wexford kasabasında bulunuyor. Bu okulda, tüm İngilizce seviyelerine uygun eğitim veriliyor, farklı yoğunlukta oluşturulmuş programlar sayesinde öğrenciler en çok verimi alabiliyor.

Aile bireyleriniz ile bu özel okulda toplu bir şekilde dil eğitimi alabilirsiniz. Grup derslerinin yanı sıra dilerseniz birebir ders alarak da eksiklerini kısa sürede kapatabilirsiniz.

The Slaney Language Center, toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde bulunuyor. Böylece etrafı gezmeniz ve etkinliklere katılmanız kolaylaşıyor.

Haftada 20 saat Genel İngilizce programı ve aile yanı konaklama dahil kurs ücretler:

 • 4 hafta: 1.800 EUR
 • 8 hafta: 3.200 EUR
 • 12 hafta: 4.800 EUR
 • 24 hafta: 9.400 EUR

İlginizi çekebilecek bir içerik: İrlanda Asgari Ücret

4-Apollo English Language Center

irlanda dil okulları
İrlanda dil okulları

Apollo Language Center, Dublin’de hem gençler hem de yetişkinler için modern sınıflarda yüksek kalitede dil eğitimi vermektedir.

Birbirinden farklı pek çok ödül kazanmış bu okul, iyi bir eğitimin yanı sıra öğrencilerine eğlenebileceği ve sosyalleşebileceği birbirinden farklı aktiviteler sunmaktadır. Böylece öğrenciler derste öğrendiklerini normal hayatlarında birebir uygulayabiliyor ve kendilerini geliştirebiliyor.

Bu okulda Genel İngilizce’ye ek olarak, sınav programları, stajlar, çalışma ve öğretmen yetiştirme programları gibi çeşitli pek çok programdan faydalanabilirsiniz. FCE, CAE ve IELTS gibi zorlu sınavlara profesyonel eğitmenler eşliğinde hazırlanabilirsiniz.

Work&Study programı sayesinde ise eğitim aldığınız sırada çalışma imkanlarından faydalanabilirsiniz.

16 yaşından büyükseniz aile yanında konaklama seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra lüks öğrenci rezidanslarında da konaklamanız mümkün.

Study&Work programı kapsamında haftada 20 saat eğitim ve aile yanı konaklama dahil ortalama eğitim ücretleri:

 • 4 hafta eğitim: 1.600 EUR
 • 8 hafta eğitim: 3.000 EUR
 • 12 hafta eğitim: 4.500 EUR
 • 16 hafta eğitim: 6.000 EUR
 • 24 hafta eğitim: 8.800 EUR

5- Centre of English Studies

irlanda dil okulu fiyatları
İrlanda dil okulu fiyatları

İrlanda dil okulu fiyatları yazımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Toronto, Vancouver, Londra, Ofxord, Edinburgh gibi pek çok farklı şehirde şubesi bulunan Centre of English Studies, Dublin’de en çok tercih edilen dil okullarından bir tanesi. Dünyaca ünlü Irısh Pub’lara, restoranlara, süpermarketlere, İrlanda Ulusal Müzesi gibi pek çok müzeye yakın konumda bulunan bu dil okulu sayesinde Dublin’in göbeğinde bir macera sizi bekliyor!

Centre of English Studies’te, Yoğunlaştırılmış Genel İngilizce, Standart Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Sınavına Hazırlık ve daha farklı pek çok programdan yararlanabilirsiniz.

Haftada kaç saat ders göreceğinize karar verebilir ve kendinize en uygun programa kayıt yaptırarak hızlı bir şekilde dilinizi geliştirebilirsiniz. İrlanda’da dil okuluna gidecekler için Centre of English Studies en uygun seçenekler arasındadır.

Haftada 20 saat Standart Genel İngilizce + aile yanı konaklama ücreti dahil ortalama fiyatlar şu şekildedir;

 • 4 haftalık eğitim ücreti: 2.400 EUR
 • 8 haftalık eğitim ücreti: 4.300 EUR
 • 12 haftalık eğitim ücreti: 6.200 EUR
 • 24 haftalık eğitim: 11.700 EUR

Okuma Önerisi: İngiltere Dil Okulu

6- Limerick Language Centre

irlanda dil okulu fiyatları
İrlanda dil okulu fiyatları 2023

İrlanda Limerick’te bulunan Limerick Language Centre, 30 yılı aşkın süredir uluslarası öğrencilere dil eğitimi vermektedir. Bu eğitim kurumunda eğitim verilecek öğrencilere özel programlar oluşturuluyor.

Bu sayede profesyonel eğitmenler eşliğinde yabancı dilinizi kolaylıkla geliştirme imkanına sahipsiniz. Dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden Limerick Language Centre, Dublin dışında İrlanda’da bir şehir keşfetmek isteyenler için son derece iyi bir seçenek.

Sınava Hazırlık kursları ya da Genel İngilizce eğitimi gibi dilediğiniz program kapsamında eğitim alarak, etkinliklere katılarak ve şehrin kültürünü tanıyarak İrlanda’nın en iyi dil okullarından bir tanesinde eğitim görebilirsiniz.

Haftada 20 saat Standart Genel İngilice + aile yanı konaklama ücretleri dahil ortalama kurs fiyatları:

 • 4 haftalık eğitim: 1.400 EUR
 • 8 haftalık eğitim: 2.800 EUR
 • 12 haftalık eğitim: 4.100 EUR
 • 16 haftalık eğitim: 5.400 EUR
 • 24 haftalık eğitim: 8.000 EUR

Limerick Language Centre, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için en ekonomik okullardan bir tanesidir.

7- ISE – The International School of English

İrlanda dil okulu fiyatlarını incelemeye ve fiyat bilgilerini vermeye devam ediyoruz. Dublin’in merkezinde bulunan The International School of English, uluslarası öğrencilere farklı ve yoğun programlar sunan bir diğer dil okulu. Bu okulda eğitim göreceğiniz süre boyunca aktivitelere ve ücretsiz sertifika programlarına katılabilirsiniz.

Haftada 15 saat Genel İngilizce + aile yanı konaklama ücretleri dahil ortalama İrlanda dil okulu fiyatları:

 • 4 haftalık eğitim: 1.700 EUR
 • 8 haftalık eğitim: 3.200 EUR
 • 12 haftalık eğitim: 4.650 EUR
 • 16 haftalık eğitim: 6.000 EUR
 • 24 haftalık eğitim: 8.800 EUR

8- Atlas Language School

irlanda dil okulu fiyatları
İrlanda dil okulu fiyatları

Atlas Language School, Malta ve Dublin olmak üzere 2 farklı lokasyonda bulunuyor. Okul, Dublin’in merkezinde geniş bir cadde üzerinde. Etrafı barlar, cafeler ve restoranlarla çevrilmiş bu yerde hem dil eğitimi alabilir hem de şehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve Sınavlara Hazırlık olmak üzere seviyenize göre pek çok farklı programdan yararlanabilirsiniz.

Haftada 20 saat Genel İngilizce ve aile yanı konaklama ücreti dahil İrlanda dil okulu fiyatları şu şekildedir;

 • 4 haftalık eğitim fiyatı: 2.300 EUR
 • 8 haftalık eğitim fiyatı: 4.250 EUR
 • 12 haftalık eğitim fiyatı: 6.250 EUR
 • 16 haftalık eğitim fiyatı: 7.900 EUR
 • 24 haftalık eğitim fiyatı: 11.800 EUR

Öneri yazısı: Malta Dil Okulu Fiyatları

9- EC English

irlanda dil eğitimi
İrlanda dil eğitimi

Güney Afrika, Malta, Kanada, Amerika, Birleşik Krallık ve İrlanda’da şubeleri bulunan EC English yılda binlerce yurt dışından dil eğitimi almaya gelen öğrencilere eğitim sağlıyor.

Kariyerinizde yükselmek, gireceğiniz önemli sınavlardan yüksek puanlar almak ya da bir yabancıyla rahat bir şekilde konuşabilmek için EC English başvurabileceğiniz adreslerin başında geliyor.

İngilizce öğrenimini kolaylaştırmak için sınıflar elektronik tahta ve klima gibi gerekli bütün aletler ile donatımış durumda. Modern bir okulda modern bir dil eğitimi almak herkesin hayali.

EC, Dublin Havalaanı’na 1 saat uzaklıkta olduğu için yolculuğunuz çok daha kısa sürede tamamlanıyor. Dublin’in merkezinde bulunan bu dil okulu sayesinde öğrenirken eğlenebilir ve Dublin’in keyfini çıkarabilirsiniz.

Haftada 30 saat Genel İngilizce + konaklama ücreti dahil ortalama kurs fiyatları şu şekildedir;

 • 4 hafta: 2.800 EUR
 • 8 hafta: 5.200 EUR
 • 12 hafta: 7.500 EUR
 • 16 hafta: 9.800 EUR
 • 24 hafta: 14.600 EUR

Okumadan geçmeyiniz: Almanya Dil Okulu

10- ATC Language Schools

irlanda dil okulları fiyatları
İrlanda dil okulları fiyatları

İrlanda dil okulu fiyatları yazımızın son sırasında 45 seneden fazladır dil eğitimi veren ATC Language Schools yer alıyor. İrlanda’nın en prestijli dil okulların bir tanesi olan bu kurumda son teknoloji akıllı tahtalar ile dil öğrenimi kolaylaşıyor.

Bunun yanı sıra okulda bilgisayar laboratuvarı, kütüphane ve cafe gibi hem öğrenip hem sosyalleşebileceğiniz alanlar bulunuyor.

ATC Language Schools, Bray adlı bir kasaba ve Dublin’de olmak üzere 2 farklı konumda bulunuyor. Dilerseniz büyük şehirde dilerseniz de daha küçük bir yerde dil eğitimi almayı tercih edebilirsiniz.

Haftada 20 saat Genel İngilizce + aile yanı konaklama ücretleri dahil ortalama kurs fiyatları:

 • 4 hafta: 1.200 EUR
 • 8 hafta: 2.200 EUR
 • 12 hafta: 3.000 EUR
 • 24 hafta: 5.500 EUR

En güncel İrlanda dil okulu fiyatlarını sizlerle paylaştık. Yukarıda belirtilen okullar ülkede en prestijli ve uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okullardır. İrlanda’da eğitim almayı düşünenler için ülkedeki yaşam ve yaşam masraflarını da araştırdık. İrlanda’da yaşamak nasıl bir şey? Market fiyatları, kıyafet ücretleri ya da kiralar nasıl? Birlikte inceleyelim…

İngilizce kelime haznesini geliştirmek isteyenler için faydalı bir yazı hazırladık: İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemleri

İrlanda’da Yaşam

irlanda dil okulu fiyatları
İrlanda dil okulu fiyatları

İrlanda dil okulu fiyatları ilginizi çektiyse ülkede yaşamaya dair biraz bilgi sahibi olmakta fayda var. İrlanda, başkenti Dublin olan ve binlerce yıllık geçmişe sahip, kültürel olarak son derece zengin bir ülkedir. Doğası ve sakinliği nedeniyle pek çok insan için en yaşanılası yerler arasındadır. Hatta bu nedenle ‘‘Zümrüt Ada” takma adını almıştır.

Ülkede pek çok farklı milletten insan yaşadığı için burada bulunduğunuz süre boyunca birbirinden farklı kültürleri tanıyabilirsiniz. Farklı milletlerden insan tanımak kişisel gelişimimizin ayrılmaz bir parçasıdır. İrlanda da bu nedenle yaşamak için en iyi yerlerden bir tanesidir.

İrlanda’ya kalıcı ya da geçici yerleşmeyi düşünüyorsanız ülkede yapacağınız harcamaları bilmenizde yarar ver diye düşündük. Aylık giderlerimizin yarısından fazlasını içeren kira ve market fiyatları İrlanda’da ne kadar? İnceleyelim…

İrlanda Kira Fiyatları

Oda SayısıOrtalama Fiyat
Şehrin merkezinde 1+1 ev1.400 EUR
Şehir merkezi dışında 1+1 ev1.250 EUR
Şehrin merkezinde 3+1 ev2.500 EUR
Şehir merkezi dışında 3+1 ev1.900 EUR
İrlanda kira fiyatları

İrlanda Market Fiyatları

ÜrünOrtalama Fiyat
500 gr ekmek1.70 EUR
1 litre süt1.20 EUR
12’li yumurta3.14 EUR
1 kg elma2.30 EUR
1 kg patates1.65 EUR
1 kg domates2.80 EUR
İrlanda market fiyatları

İrlanda’da yaşamak isteyenlerin aylık kira ve market giderleri ortalama bu şekildedir. Ülkeye dil eğitimi için gittiğinizde ve alışveriş yapmak istediğinizde ortalama ne fiyatlar ödersiniz? İrlanda’da 1 çift pantolon ortalama 75,00 EUR; 1 elbise ise ortalama 35,00 EUR‘dur.

İrlanda’da tek yön toplu taşıma bileti 2.20 EUR; kilometre başına taksi ücreti ise 1.50 EUR‘dur.

İrlanda dil okulu fiyatları yazımızın faydalı olacağını umuyoruz. Aşağıdaki yorum kısmında sorularınızı birlerle paylaşabilirsiniz. 🙂

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir