İskoçya Dil Okulu Fiyatları – EN YENİ 6 Dil Okulu!

Lila Editor
Lila Editor 09.04.2022
Güncellendi 09/04/2022

Yabancı dil öğrenmek günümüzde ihtiyaçlardan biri haline geldi. Herkes en iyi dil eğitimini nasıl alacağını araştırıyor. Peki size İskoçya dil okullarından bahsetsem? Üstelik İskoçya dil okulu fiyatlarını görünce bu fikre sıcak bakacağınıza şüphe yok.

- Reklam -

Britanya adasının kuzeyinde bulunan İskoçya, son yıllarda çok sık araştırılıyor. İskoçya dil eğitimi‘nin iyi bir yabancı dil eğitimi dışında sunduğu fırsatları siz de merak ettiniz değil mi?

Bu yazının sonunda İskoçya dil okulları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca İskoçya’da yaşam ile ilgili detayları da burada öğrenebileceksiniz. Siz de kaliteli bir dil eğitim nasıl alınır öğrenmek istiyorsanız, yazının devamına mutlaka okumalısınız.😊

İskoçya’da Yaşam

İskoçya'da Yaşam
İskoçya’da Yaşam

İskoçya dil okulu fiyatlarına geçmeden önce İskoçya’da sizi nasıl bir yaşamın beklediğini anlatmak istiyorum. Uzun süre dil eğitimi almak için gideceğiniz ülkenin nasıl bir yer olduğunu eminim siz de merak ediyorsunuzdur.

- Reklam -

İngiltere’ye komşu olan İskoçya, Birleşik Krallığa bağlı bir ülkedir. İskoçya’da bulunan Edinburg şehri, ziyaretçiler kadar orada yaşayanların da tarihi yapılarıyla dikkatini çekiyor.

Ayrıca festivalleri, ortaçağ şatoları, golf ve etekleriyle de oldukça ünlü olan İskoçya gölleriyle de ünlenmiştir. Birçok yabancı diziye konu olan Loch Ness gölü görülmeye değer.

1. Ulaşım ve Sağlık

İstanbul-Edinburg arası 4.5 saat sürüyor. İskoçya ülkesi içinde otobüs, tren ya da bisikletle ulaşım sağlayabilirsiniz. Bisiklet için yollar mevcut ancak engebeli olması birçok insanı zorlayabiliyor.

İskoçya’da sağlık konusu tamamen ücretsiz. Ayrıca çıkarılan son karara göre hijyen ürünlerinden de ücret alınmıyor. Yalnızca diş hekimleri hastalarından hizmet bedeli alıyor.

- Reklam -

2. İskoçya’da Yaşam Maliyeti

İskoçya’da yaşam maliyetinin ne kadar olduğuna bir göz atalım. İskoçya ‘ya eğitim için gittiğinizde İskoçya dil okulu fiyatları dışında ne kadar harcama yapacağınızı sizin için araştırdım. İşte ortalama fiyatları listelediğim İskoçya’da yaşam maliyeti:

 • Restoran’da 1 kişilik yemek: 20 Euro
 • Su : 0.87 Euro
 • Taksi (1 KM) 1.42 Euro
 • Giyim ve ayakkabı: 25-75 Euro arası
 • Tek yön bilet: 1.80 Euro
 • Fast Food: 6 Euro

İskoçya Dil Okulu Fiyatları

İskoçya Dil Okulu Fiyatları
İskoçya Dil Okulu Fiyatları

İskoçya’da yaşam hakkında detayları öğrendiyseniz, gelelim İskoçya dil okulları hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ışık tutmaya.

İskoçya birçok dil okuluna ev sahipliği yapıyor. Tabi bu durum her okulun eşit imkanları olduğu anlamına gelmiyor. Sizlere sırayla İskoçya’da bulunan tüm dil okullarını tanıtacak ve fiyatları hakkında tüm detayları sunacağım. İskoçya dil okulları şöyle:

- Reklam -

Edinburgh

 • Kaplan International
 • CES Centre of English Studies
 • Global School of English
 • Hamilton School of English

Glasgow

 • INTO
 • Glasgow School of English

Yukarıda sunduğum İskoçya’nın iki önemli şehrinde bulunan ve uzun yıllardır eğitim veren dil okulları arasında yer alıyor. Size ayrıntılarını aktarmadan önce anlatacağım dil okullarının köklü ve eğitim konusunda çok iyi olduklarını belirtmem gerek. İşte ayrıntılarıyla İskoçya dil okulları ve fiyatları…

Mutlaka incelemenizi tavsiye ederim: Londra dil okulları

Kaplan International

En köklü dil okulları arasında yer alan Kaplan İnternational dil okuu, İskoçya’nın Edinburg şehrinde yer alıyor. Yılda binlerce öğrenciye İngilizce eğitim veren dil okulu sadece Edinburg değil, dünyanın birçok ülkesinde eğitim veriyor.

- Reklam -

Okul kapasitesi 300 kişi olan Kaplan İnternational, dil eğitimi için giden öğrencilere konaklama için aile yanı ya da öğrenci yurdu imkanları sunuyor. Haftalık 20 ders alabileceğiniz Kaplan İnternational fiyatları ise şöyle:

 • 4 haftalık ücret: 1.200 Euro
 • 8 haftalık ücret: 2.200 Euro
 • 12 haftalık ücret: 3.250 Euro
 • 24 haftalık ücret: 5.800 Euro
 • 36 haftalık ücret: 8.500 Euro

CES Centre of English Studies

CES (Centre of English Studies) 1979 yılından bugüne kadar köklü dil eğitimi veren dil okulları arasında yer alıyor. Üstelik eğitim için gelen öğrencilerine ister aile yanı ister yeni inşa edilmiş otel konforunda CES yurtlarında konaklama imkanı tanıyor.

En iyi dil eğitimini alabileceğiniz CES dil okulunu da mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. İskoçya dil okulu fiyatları arasında CES dil eğitim kurumunun ne kadar olduğunu merak ettiğinize eminim. CES Centre of English Studies fiyatları ise şöyle:

- Reklam -
 • 4 haftalık ücret: 1.150 Euro
 • 12 Haftalık ücret: 3.100 Euro
 • 24 Haftalık ücret: 5.500 Euro
 • 36 Haftalık ücret: 7.500 Euro

Global School of English

İskoçya dil okullar arasında bir diğer önerebileceğim okul ise Global School of English olacak. Global School of English, 8 kişilik sınıflarda İngilizce dil eğitimi vermektedir. Deneyimli dil okulları arasında yer alan Global School of English 2010 yılından bugüne kadar Edinburg merkezinde yer almaya devam ediyor.

Eğitim için giden öğrenciler için aile yanında, yurtlarda ya da öğrenci evlerinde konaklama imkanı sağlıyor. Gelelim bu İskoçya dil okulu fiyatlarına. Global School of English fiyatları şu şekilde:

 • 4 haftalık ücret: 800 Euro
 • 12 haftalık ücret: 2.400 Euro

İskoçya dil okulu fiyatları kadar Amerika dil okullarını merak ediyor musunuz? Hiç vakit kaybetmeden web sitemizdeki ilgili yazımızı inceleyin!

- Reklam -

Hamilton School of English

Global School of English ile aynı ailenin sahip olduğu Hamilton School of English, öğrencilerine yoğun İngilizce programı sunmaya devam ediyor. Hem bireyler hem de çocuklar Hamilton School of English‘ten yararlanabiliyor.

İskoçya dil okulu fiyatları listemizde Hamilton School of English‘i tercih ederseniz, Aile yanında ya da yurtta rahatça kalabilirsiniz. Okulun öğrencilere iyi eğitim sunmasının yanı sıra, sınıflarının az sayıda öğrenciden oluşması da bir hayli dikkat çekiyor. Tüm eğitim gereçleri okul sağlar.

İskoçya dil okulu fiyatları listesinde Hamilton School of English, istediğiniz hafta kadar ödeme alıyor. siz kaç hafta eğitim almak isterseniz o kadar ödeme yapıyorsunuz. Sahipleri aynı aile olduğu için ücretler de hemen hemen aynı oranda oluyor.

- Reklam -

INTO English-Glasgow

İskoçya’nın Glasgow şehrinde bulunan INTO English dil okulları, 2006’dan bugüne kadar tam donanımlı eğitim vermeye devam ediyor. Dünyanın önemli birkaç ülkesinde daha merkezi bulunan İNTO English dil okulları Glasgow Caledonian Üniversitesi kampüsü içinde yer alıyor.

Öğrencilere konaklama imkanı olarak aile yanı ve öğrenci rezidanslar seçeneklerini sunuyor. INTO English ücretleri ise şu şekilde:

 • 2 haftalık ücret: 600 Euro
 • 8 Haftalık ücret: 2.500 Euro
 • 16 haftalık ücret: 4.500 Euro

Glasgow School of English

Glasgow School of English

İskoçya dil okulu fiyatları listemizde bir diğer seçeneğiniz Glasgow School of English olabilir. Glasgow şehrinde bulunan Glasgow School of English, 1997 yılından bugüne kadar eğitim vermeye devam ediyor. Size yukarıda sunduğum diğer iki okul gibi bu okulun da sahipleri yine aynı ailedir.

- Reklam -

Öğrenci adaylarına aile yanı, yurt ya da öğrenci rezidansı gibi imkanlar tanımaya devam eden Glasgow School of English fiyatları ise şu şekilde:

 • Haftalık program: 120 Euro
 • 12 haftalık ücret: 1.600 Euro

Yurt dışında yüksek lisans nasıl yapılır? Cevabı Akademik Personel web sitemizde!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir