En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri – Maliyeti ve Şartları

Buse Editör
Buse Editör 26.04.2022
Güncellendi 26/04/2022

Günümüzde yurtdışında eğitim almak artık çok kolay bir hale geldi. Aracı firmalar sayesinde yerinizden kalkmadan işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. En iyi yurtdışı eğitim şirketlerini listelediğimiz bu yazımızda; yurtdışına eğitime gitmek isteyenler tüm aradıklarını bulabilecekler!

- Reklam -

Türkiye’de eğitim ne kadar kaliteli olsa da, iş bulma sorunları uzun yıllardır devam ediyor. Bu nedenle, yurtdışı danışmanlık şirketleri 2022 yılında çok sık araştırılan konulardan biri oldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya… Artık hangi şehirde olduğunuzun hiç bir önemi yok.

En iyi yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri, aranan niteliklere göre değişim göstermektedir. Her firmanın misyon ve vizyonları birbirinden farklıdır. Sizin yapmanız gereken; aralarından size en uygun olanını seçmek olacaktır. Yazımızın en alt kısmında neye göre filtre yapabileceğinizden bahsettik.

Yurtdışına nasıl çıkılacağını bilmiyor, ancak yurtdışında eğitim almak istiyorsanız; bu yazımızı okuduktan sonra yurtdışına çıkmak için önünüzde bir engel kalmayacak. İşte Türkiye’deki en iyi danışmanlık şirketleri…

- Reklam -

Yurt dışında eğitimin maliyeti nedir?

Yurtdışı eğitimi ve konaklama ücretleri 50 Bin TL- 200 Bin TL arasındadır. Bu maliyet, gideceğiniz ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

1. Ices Turkey

En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri
En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri

Lise, lisans ve yüksek lisans eğitimlerinizi tamamlayabileceğiniz Ices Turkey, en iyi yurtdışı eğitim şirketleri arasında yer alıyor. Diğer şirketlere kıyasla bu şirket bir aile şirketi, Öğrencilerini ve velileri bu ailenin bir parçası olarak görmektedir. Ices Turkey ile eğitim alabileceğiniz ülkeler sırasıyla;

 • Kanada,
 • Amerika,
 • İrlanda,
 • İspanya,
 • İtalya,
 • İngiltere,
 • Malta,
 • Almanya,
 • Fransa.

Yüksek lisans eğitimleri için gidebilecek olduğunuz ülkeler farklılık gösterecektir. Fakat yine de üstteki ülkelerin çoğu yine listede yer almaktadır. Dilediğiniz ülke için başvuru yapıp, evraklarınızı teslim etmeniz yeterli olacaktır.

Yurtdışında Türkçe eğitim veren üniversiteleri merak ediyor musunuz? O zaman Akademik Personel web sitemizdeki yazı tam size göre.

- Reklam -

2. Elt Türkiye

En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri

ELT Türkiye, 2000 yılından günümüze kadar yurtdışı eğitim alanında varlığını sürmektedir. Hem eğitiminizi tamamlayıp hem de kariyer planlarınızı yapabileceğiniz ELT Türkiye sayesinde dünyanın neredeyse her yerinde eğitim alabilirsiniz.

Güvenilir bir firma olması ile ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de en iyi yurtdışı eğitim şirketleri arasına girmeyi başarmıştır. Elt yurtdışı eğitim ile gidilecek ülkeler:

 • Almanya,
 • Amerika,
 • Avustralya,
 • Çekya,
 • İngiltere,
 • Rusya,
 • Ukrayna,
 • Kanada,
 • Macaristan

Bu ülkeler dışında birçok ülkede eğitim hizmeti veren ELT sizin için doğru adres olabilir. İnternet sitesinden iletişim bilgilerine ulaşabilir; yurtdışı eğitimi için teklif alabilirsiniz.

- Reklam -

3. Ec English 

En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri

Londra merkezli EC English şirketi, en iyi tercihlerinizden biri olabilir. Eğer amacınız İngiltere’de eğitim almaksa direkt İngiltere ile EC English sayesinde bağlantı kurabilirsiniz. EC English ile yurtdışı eğitim ile gidilecek ülkeler:

 • İngiltere,
 • Güney Afrika,
 • İrlanda,
 • Kanada ,
 • Malta

Eğitim danışmanlığı sağlayan EC English şirketi; yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen danışmanlık şirketleri arasında.

İspanya yüksek lisans için en çok tercih edilen ülkelerden biri. Neden mi? Detaylar web sitemizde!

- Reklam -

4. EF

En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri

En iyi yurtdışı eğitim şirketleri arasında yer alan EF, sadece eğitim almanıza olanak tanımıyor. Aynı zamanda eğitim gördüğünüz ülkelerin kültürlerini öğrenebilmeniz için sosyal aktiviteler de düzenliyor. Böylelikle eğitiminizin daha eğlenceli hale gelmesi sağlanıyor.

Global yurtdışı eğitim şirketleri arasında pahalılığı ile dikkat çeken EF, ne kadar pahalı da olsa verdiğiniz ücretin sonuna kadar hakkını alacağınızın garantisini veriyorlar.

5. Amerikan Kültür

En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri

Türkiye’de en çok bilinen dil okullarından biri olan Amerikan Kültür, verdiği eğitimlerin yanı sıra yurtdışı eğitim hizmeti de sunmaktadır. Dilerseniz Türkiye’de eğitim alıp sonrasında yurtdışına çıkabilirsiniz. Dilerseniz de direkt olarak yurtdışında eğitim alabilirsiniz.

- Reklam -

Diğer dil okullarına kıyasla Türkiye’de olduğu için fiyatları daha uygun olan Amerikan Kültür, sizler için bütçe dostu olabilir.

6. TEOL

En İyi Yurtdışı Eğitim Şirketleri

Amerikan Kültür gibi TEOL’de Türkiye’de hizmet vermektedir. Amerikan Kültür ile aynı mantıkta çalışan bir yurtdışı eğitim şirketidir. Türk lirası olarak ödeyeceğiniz yurtiçi eğitiminiz bittikten sonra yurtdışı eğitiminize devam edebilirsiniz. Ancak yurtdışı eğitimi için güncel döviz kurlarından fiyatlandırma yapılmaktadır.

Yurtdışında gönüllü aileler ile kalabileceğiniz bir program sunan TEOL, aynı zamanda pansiyon seçeneğini de sunmaktadır. Fiyat konusunda bütün şirketleri araştırarak, sizin için en iyisini bulabilirsiniz.

- Reklam -

Yurtdışında lisansüstü eğitim almak için ne yapmalıyız? YLSY nedir? Detaylar web sitemizde!

7. Atlas Edu

İngiliz Study Travel Dergisi tarafından verilen STM Star Ödülünü almaya hak kazanan Atlas yurtdışı eğitim acentasıdır. Türkiye’nin en büyük ve köklü eğitim kadrosuna sahiptir. Bu nedenle birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir.

Fiyatlandırmalarını internet sitelerinde bulabileceğiniz Atlas Edu yurtdışı eğitim firması, şeffaflığı ile diğer firmaların arasından hemen sıyrılıyor. Çoğu insan tarafından bilinen bu firma, kesinlikle tercihleriniz arasında olmalı.

- Reklam -

8. AnkaStudy

Kişiye özel danışmanlık hizmeti veren Ankastudy eğitim danışmanlık firmasının; İzmir, Ankara, İstanbul ve New York şehirlerinde ofisleri bulunuyor. Yaptıkları işte çok iddialı olduklarını belirten AnkaStudy firmasına ulaşmak için resmi internet sitesindeki adres ve telefon bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz. AnkaStudy ‘de eğitim görebileceğiniz ülkeler sırayla;

 • Amerika,
 • İngiltere,
 • Almanya,
 • Kanada,
 • İspanya,
 • Hollanda,
 • Estonya,
  İsviçre,
 • İtalya,
 • Malta,
 • Polonya,
 • Yeni Zelenda.

Neredeyse bu listedeki en geniş portföylerden birine sahip olan AnkaStudy ile istemeyeceğiniz kadar seçeneğiniz bulunuyor. Tek yapmanız gereken, hayalinizdeki eğitim almak istediğiniz yeri bulmak ve tercih etmek.

Dil eğitimi mi almak istiyorsunuz? Londra en iyi dil okullarını sizler için derledik!

- Reklam -

9. Ayed

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketi, her bölümden yurtdışı eğitim imkanı sağlamaktadır. Yılın en iyi yurtdışı eğitim firması seçilmeleri de bu listeye girmelerinde büyük rol oynamaktadır.

Tercih etmeniz gereken firmalar arasında en önde gelen Ayed, tercihlerinize göre sizi en iyi yönlendirebilecek eğitim danışmanlık şirketlerinden bir tanesi.

Sadece Malta, İngiltere ve Amerika’da eğitim imkanı tanıması en büyük dezavantajı olsa da; verdiği eğitim sayesinde pişman olmayacağınızı garanti ediyorlar.

- Reklam -

Aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Yurtdışı eğitim şartları nelerdir?

1. Yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencinin TOEFL için 60-80, IELTS için 5,5-6,5 sınav puanı almış olması.
2. Öğrenci adayının belirli bir düzeyde not ortalamasına sahip olması
3. SAT sınav sonucunun istenen düzeyde olması
4. Öğrencinin spor ya da sanat faaliyetleriyle ilgilenmesi şartlar arasındadır.

- Reklam -

Yurtdışı Eğitimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

En iyi yurtdışı eğitim şirketlerinde için dikkat etmeniz gereken hususlardan bazıları;

Fiyat: Piyasada fiyatlar birçok etmene göre değişkenlik gösterebiliyor. Sizin için en iyi fiyatı bulmanız ve pazarlık ile fiyatı biraz daha aşağı çekmeniz daha iyi olacaktır.

Kalite: Gerçekten size eğitim verebilecek ve sınavlarından kaldığınız dersler için ücretsiz tekrar hakkı sunabilecek şirketleri tercih etmeniz önemlidir.

- Reklam -

Misyon: Misyonları gerçekten herkesin yurtdışında eğitim alabileceğine inanan firmalar olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Seçme insanlar ile yoluna devam eden yurtdışı eğitim danışmanlık şirketlerinden ne kadar uzak olursanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Vizyon: Vizyonları; her öğrencilerinin yurtdışında başarılı olmalarını sonuna kadar sağlamaya çalışan ve gerektiğinde inisiyatif sağlayabilecek yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları seçmeniz önemlidir. Sadece sizi yurtdışına yollayıp sonrasında takip etmeyen firmalardan uzak durmanız tavsiye edilir.

Bu yazımızda bahsettiğimiz her firma size bu olanakları sağlayacak yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarıdır. Tereddüt etmeden bu şirketlerden birine kayıt olabilirsiniz. Kendi imkanlarınız ile bulduğunuz danışmanlık şirketleri için yukarıdaki bilgilere dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Yurtdışında eğitim almanın avantajları nelerdir?

1. Yurtdışında eğitim alırsanız hem ülkemizde hem de yurtdışında çalışabilirsiniz.
2. AB tarafından verilen diploma, tüm AB ülkeleri tarafından geçerli olacak.
3. Yurtdışında eğitim süresi 3-3.5 yıldır. Böylece hayata 1 yıl daha erken başlarsınız.
4. Yurtdışında eğitim alacağınız için yabancı dilinizi de geliştirmiş olursunuz.

Yurtdışında eğitim almak için gerekli evraklar nelerdir?

1. Lise veya üniversite diploması
2. İngilizce transkript
3. Online başvuru formu
4. Motivasyon mektubu
5. Referans mektubu
6. Finansal dökümler
7. TOEFL ve ILETS sınav sonuçları

Son zamanlarda öğrenciler tarafından en çok araştırılan konulardan biri olan en iyi yurtdışı eğitim şirketleri konusunda yanlış bilgiler çok yaygın. Sizler için bu yazımızda yurtdışı eğitim danışmanlık şirketlerinden bazılarını derledik. Doğru bilgileri sizlere sunmaya özen gösterdik.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir