Çin, Pfizer Covid hapı için şartlı onay veriyor

serkan
serkan 12.02.2022
Güncellendi 12/02/2022

12 Şubat’ta Çin , Pfizer’in Kovid-19 ilacı Paxlovid’in hafif ila orta derecede hastalığı olan ve ciddi hastalık geliştirme riski yüksek olan yetişkinleri tedavi etmesi için “şartlı” onay verdiğini söyledi.

- Reklam -

İlaç şimdiye kadar Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail de dahil olmak üzere yaklaşık 40 ülkede ruhsatlandırılmışken, Avrupa Birliği üye devletlerin hızla yayılan Omicron varyantına karşı bir acil durum önlemi olarak resmi onaydan önce kullanmasına izin verdi.

Pfizer, Covid-19 aşılarından farklı olarak, ön çalışmaların Paxlovid’in koronavirüsün hücreleri istila etmek için kullandığı ve sürekli gelişen spike proteinini hedef almadığını gösterdiğini, yani teorik olarak daha varyant geçirmez olması gerektiğini söylüyor.

Çin Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi Cumartesi günü, ilaçla ilgili daha fazla araştırma yapılması ve düzenleyiciye sunulması gerektiğini söyledi.

- Reklam -

Pekin henüz yabancı yapımı herhangi bir koronavirüs aşısını onaylamadı.

Laboratuvar testleri, Çin üretimi Sinovac aşısı uygulanan Omicron hastalarının, Pfizer versiyonu verilenlere göre antikor seviyelerinde daha büyük düşüşler yaşadığını göstermiştir.

Bu haftanın başlarında, Almanya’daki BioNTech ile geliştirilen aşısı ABD’de ilk onaylanan Pfizer, koronavirüs aşısı ve terapötik tedavisi için 2022’de 50 milyar dolardan fazla satış öngörüyor.

Şirket, yaklaşık 100 hükümetle devam eden sözleşme görüşmelerini açıklayan yöneticilerle birlikte 120 milyon Paxlovid tedavi kursu yapmayı bekliyor.

- Reklam -

Pekin’in hapı koşullu onayıÇin – koronavirüsün 2019’un sonlarında ilk ortaya çıktığı yer – hedefli kilitlenmeler, seyahat kısıtlamaları ve uzun karantinalardan oluşan katı bir “sıfır Covid” stratejisiyle yeni vakaları bir damlama hızına kadar yavaşlattı.

Ülke, son aylarda, bazıları delta varyantı ve diğerleri Omicron türü tarafından yönlendirilen birkaç izole alevlenme ile mücadele etti.

Ulusal Sağlık Komisyonu’na göre, Cumartesi günü Çin’deki yeni yerel vakaların 40’ı sadece iki şehirde meydana geldi.

- Reklam -

Bunlardan biri, büyük bir alüminyum üreticisi olan güneydeki Baise şehri, enfeksiyonlardaki ani artış nedeniyle bu hafta karantinaya alındı ​​ve metal için küresel fiyatlar 14 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Diğer vakalar kuzeydoğu kıyı kenti Huludao’da tespit edildi ve yetkililerin eyaletler arası faaliyetleri askıya almasına neden oldu.

Devlet televizyonu CCTV’nin Cumartesi günü bildirdiğine göre, çevredeki Liaoning ilinde turizm.

- Reklam -

Ülkenin pandemi konusundaki tavizsiz yaklaşımı, devam eden Kış Olimpiyatlarını sözde kapalı bir döngüde düzenlemesine ve katılımcıların daha geniş nüfusla temas etmesini engellemesine neden oldu.

Cumartesi günü organizatörler, Oyunlarla ilgili dört sporcu ve takım yetkilisi de dahil olmak üzere sekiz yeni vaka duyurdu.

Organizatörler yaptığı açıklamada, şimdiye kadar Olimpiyatlarla ilgili 400’den fazla vakanın doğrulandığını söyledi.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir