2022 BİM Maaşları ve Çalışma Şartları

Lila Editor
Lila Editor 05.07.2022
Güncellendi 05/07/2022

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan Bim Market, iş arayanların başvuru yaptığı başlıca yerlerden biri. Her sokakta, her köşe başında gördüğünüz ve evinizin yakınlarında şubesi bulunan Bim Market’te çalışmak ister misiniz? Bim Market çalışanlarının maaşları 2022 Temmuz zamlarıyla birlikte bir hayli artış gösterdi. Temmuz 2022 Bim Maaşları ve Çalışma Şartları için detayları bu yazıda bulabileceksiniz.

- Reklam -

Biz de sizler için en ince ayrıntısına kadar çalışma şartlarını araştırdık. Bu yazının sonunda kasiyer, müdür ve personel maaşlarının ne kadar olduğunu da öğrenebileceksiniz. Böylece aylık kazancınızın ne kadar olacağı konusunda fikir sahibi olabileceksiniz.

Ayrıca BİM iş başvuru formuna da bu yazımızın sonunda ulaşabileceksiniz. İşte yılda binlerce personel istihdam eden BİM 2022 maaşları, çalışan saatleri ve tüm detaylar…

BİM Hakkında

Popüler perakende marketinde çalışma fikrini düşünmeden önce, BİM hakkında merak edilenleri sizlere aktarmak istiyorum. BİM kimdir?;

- Reklam -

Birleşik Marketler açılımı olan BİM, 1995 yılında kurulmuş ve 21 mağazayla başlamış perakende zinciridir. Uygun fiyatla kaliteli ürün sunmayı benimseyen bu mağaza, bünyesinde 750 çeşit ürün bulunmaktadır. BİM’in kurucusu Mustafa Latif Topbaş’tır.

Sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde hizmet vermeye devam etmektedir. Bugün bünyesinde toplam 65 Bin civarında personel istihdam etmektedir. BİM maaşları 2022 yılında ne kadar oldu?

BİM Maaşları

BİM maaşları
BİM maaşları

BİM’de çalışmak isteyen bir kişi, aylık ne kadar alacağını öğrenmek istiyor. Peki BİM maaşları 2022 yılında ne kadar oldu? En güncel bilgiyi sizler için madde madde aktaracağız. BİM çalışanları ne kadar maaş alıyor? İşte BİM maaşları;

 • Part time çalışan: 4.200 TL
 • Tam zamanlı çalışan: 5.500-6.400 TL
 • Mağaza görevlisi, Depo sorumlusu: 5.500 TL
 • Kasiyer: 5.800-7.000 TL
 • Müdür yardımcısı: 7.700 TL
 • Mağaza Müdürü: 8.000 TL
 • Bölge sorumlusu: 11.000 TL

Yukarıda aktardığımız “BİM çalışanlarına ne kadar maaş veriyor?” sorusuna verdiğimiz cevap, sizin çalıştığını bölgeye, kıdem düzeyinize, medeni durumunuza göre değişebilmektedir. Yukarıda başlangıç ve ortalama fiyatları incelemeniz mümkün. Ancak aylık kazancınızın bu şekilde olması için BİM’in çalışma şartlarına uymanız gerekmektedir.

- Reklam -

BİM maaşları ne zaman yatar?

BİM çalışanlarının maaşları her ayın 10’unda yatmaktadır. Bu konuda BİM çalışanlarının yorumu ise maaşlarının her ay tam zamanında yattığı şeklindedir. BİM maaşları; İŞKUR ile işbaşı yapanlar Halk Bankası’ndan, kadrolu personeller ise Garanti BBVA üzerinden yatırılmaktadır.

Mutlaka incelemelisiniz: Sözleşmeli er maaşları

BİM Çalışma Şartları

BİM Çalışma Şartları

BİM ‘de çalışmak için bazı şartlar bulunuyor. İşe kabul edilmek için de bu şartlara uymanız gerekiyor. part time, tam zamanlı, depo, kasa veya reyonda görevli olmak için bilmeniz gereken BİM iş başvurusu şartları şu şekilde:

- Reklam -
 • BİM çalışma şartları arasında 30 yaş altı olmak bulunuyor.
 • Bunun dışında en az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmak,
 • Satış ve pazarlama alanında beceri ve deneyime sahip olmak,
 • Tercihen daha önceki dönemlerde market sektöründe çalışarak deneyim sahibi olmak,
 • Yüksek iletişim becerisine sahip olmak,
 • Erkekler için askerlikle ilişiği bulunmamak
 • Müşteri ve hizmet odaklı olarak çalışma anlayışına sahip olmak,
 • Tercihen sigara kullanmıyor olmak,
 • Güleryüzlü olmak ve sabıka kaydı bulunmamak
 • Vardiyalı ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek gerekiyor.

Bu çalışma koşullarına uyacağınızdan eminseniz, vakit kaybetmeden iş başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz. Peki BİM’in çalışma koşulları nasıl?

BİM Çalışma Koşulları

BİM maaşları

Yukarıda sizlere aktardığımız çalışma şartlarına uyum sağlıyorsanız, gelelim işe alındıktan sonra koşullarınızın nasıl olacağına. BİM çalışma koşulları bakımından rahat firmalardan biridir. Çalışma saatleri ve koşulları şu şekilde olacaktır:

 • BİM çalışma saatleri 09:00-21:00 arasındadır. Ancak çalışanlar arasında vardiya sistemi bulunmaktadır.
 • Ancak BİM çalışma koşulları sabah ve akşam vardiyası olarak bölünmektedir. Sabah çalışanlar 08:30’da işbaşı yapmaktadır. ve akşam 16:30’da çalışmaktadır.
 • Akşam vardiyasında çalışanlar ise, öğlen 13:30’da işbaşı yapıp, gece 21:30’da mesaisini tamamlamaktadır. Tam zamanlı çalışanlar haftalık olarak 45 saat çalışır. Part time çalışanlar günde 4-5 saat çalışırken, haftada 30 saat çalışmaktadır.
 • Vardiya ve izin günleri, çalıştıkları mağazanın sorumlusu tarafından ayarlanır.
 • BİM’de çalışan personel izinlerini hafta içi günlerinde kullanırlar. BİM çalışanları, izin günlerini haftada bir gün olarak kullanırlar.
 • BİM personel maaşlarına yol ve yemek ücretleri dahildir.

BİM part time çalışma şartları için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

- Reklam -

BİM iş pozisyonları nelerdir?

1. müdür,
2. müdür yardımcısı
3. kasa personeli
4. reyon görevlisi

5. satış görevlisi
6. depo görevlisi,
7. şoför

2022 Asteğmen maaşları ne kadar oldu? Detaylar web sitemizde!

BİM İş Başvurusu

BİM çalışma koşullarının da size uygun olduğundan eminseniz ve “BİM’de çalışmak istiyorum” diyorsanız, o halde artık başvurmak için hiç bir engeliniz yok. Başvurunuzu yapmadan önce BİM’de çalışmak için gerekenleri yapmanız gerekmektedir. ilk olarak gerekli evrakları hazırlamalısınız. BİM iş başvurusu için gerekli evraklar şu şekilde:

- Reklam -
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • T.C. Kimlik kartı ya da Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgâh belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Diploma örneği

1. Online Başvuru

Yukarıda sizlere aktardığımız evrakları hazırladıktan sonra BİM’ de çalışmak için başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuz onaylandıktan ve işbaşı yapacağınız zaman, evraklarınızla birlikte giderek işe başlayabilirsiniz.

2. Yüz Yüze Başvuru

Bir diğer seçeneğiniz de yakınınızda BİM mağazası varsa yüz yüze görüşerek özgeçmişinizi bırakabilirsiniz. Veya bazı mağazalarda iş başvuru kağıdı bulunuyor. Bu kağıtları doldurun. Firmanın ihtiyacı halinde size kısa sürede geri dönüş sağlarlar.

3. Telefon ile Başvuru

Veya BİM Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0850 254 44 44’den ulaşabilir ve iş ilanları hakkında yardım isteyebilirsiniz.

- Reklam -

BİM İŞKUR üzerinden alıyor mu?

Evet. BİM İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel almaktadır. Bunun için İŞKUR resmi internet sitesine kayıt yaptırmanız, ardından düzenli olarak BİM iş ilanlarını incelemeniz gerekiyor.

Yazıyı Paylaş
2 yorum
 • bimde kasiyer, depo sorumlusu ya da diğerleri yok sadece mağaza personeli diye alıyorlar herkesi maaş yatarken de mağaza personeli diye yatıyor yani müdür ve müdür yardımcısı hariç öyle diye de alıp her işi yaptıryorlar kasaya bakıyorsun depoya mal iniyor depodan malı yukarı çıkartıp reyona düzüyorsun mağazıyı temizleyip her sabah camları siliyorsun yetmiyor bimin dış kısmı sokağı de sen temizliyorsun ‘mağaza personeli’ adı altında SKT diye iğrenç bir şey var o gün skt si gelen ne varda satmak zorunda bıraktıyorlar kalırsa da sen alıyorsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir