Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Engin Editor
Engin Editor 10.06.2022
Güncellendi 10/06/2022
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Akademik Personel İlanı
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Akademik Personel İlanı

Balıkesir Üniversitesi akademik personel alımı yapılacağını duyurdu. Resmi gazetede 10.06.2022 tarihinde yayınlanan duyuru ile 21 akademik personel alımı yapılacaktır. Akademik personel kadro ilan başvuru şartları ve hangi kadrolardan alınacağı gibi birçok detayları yazımızda bulabilirsiniz.

- Reklam -
 • İlan Tarihi : 10.06.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 24.06.2022
 • Kadro Sayısı : 21
 • Şehir : Balıkesir
 • Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta

Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alımı Detayları

Balıkesir Üniversitesi akademik personel alımı için ilan yayımlandı. Yabancı ülkelerden alınan diploma veya belgelerin Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan öğretim üyesi alımları iptal edilecektir. Adaylar bir kadroya başvurabilir olarak ilanda ayrıca belirtilmiştir.

Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alım Kadroları

Balıkesir Üniversitesi akademik personel alımına ilişkin öğretim üyelerinin hangi bölümlerden alınacağı kadro sayıları ve detaylar tabloda verilmiştir;

- Reklam -
BÖLÜM/
ANABİLİM DALI
UNVANADETKAD.
DER.
AÇIKLAMA
Temel Tıp Bil. Böl. Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim ABDProfesör11Doçentliğini Biyoistatistik veya İstatistik alanında almış olup ölçüm hatalı regresyon modelleri konusunda
çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bil. Böl. Nöroloji ABDDoçent11Norobilim doktorası yapmış olup norobilim alanında
çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bil.
Böl. İç Hastalıkları ABD
Doçent11Doçentliğini Geriatri alanında almış olmak.
Dahili Tıp Bil. Böl. Göğüs
Hastalıkları ABD
Dr. Öğr. Üyesi11KOAH şiddetinin değerlendirilmesi ile ilgili
çalışmaları olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Böl. Ortopedi ve
Travmatoloji ABD
Doçent11Menisküs hakkında genetik çalışma yapmış olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Böl. Acil
Tıp ABD
Dr. Öğr. Üyesi13Geriatri hastalarda inme benzeri durumlar üzerine
çalışma yapmış olmak.
Dahili Tıp
Bilimleri Böl. Kardiyoloji ABD
Dr. Öğr. Üyesi11Kontrast nefropati ve
hiperhomosisteinemi ile ilgili çalışmaları olmak.
Endüstri Mühendisliği Böl.
Yöneylem Araştırması ABD
Profesör11Doçentliğini Endüstri Mühendisliği alanında almış olup makine öğrenmesi yöntemlerini içeren
çalışmalar yapmış olmak.
Çevre Mühendisliği Böl. Çevre Bilimleri ABDDoçent11Doçentliğini Çevre Bilimleri ve Mühendisliği alanında almış olup hava kirliliğinin sağlık etkileri ile dağılım modelleri üzerine çalışmalar
yapmış olmak.
Hemşirelik Böl. Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği ABDDr. Öğr. Üyesi11Yüksek lisans ve doktorasını Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanında yapmış olup diz protezi ameliyatı olan hastalar ile ilgili
çalışmalar yapmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Böl. Nörolojik Fizyoterapi- Rehabilitasyon ABDDr. Öğr. Üyesi11Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında tamamlamış olup pediatrik rehabilitasyon alanında serebral palsi, riskli bebek ve kanserli çocuklar ile
ilgili çalışmaları olmak.
Antrenörlük Eğitimi Bölümü Antrenörlük Eğitimi ABDDoçent12Antrenörlük Eğitimi Bölümü Lisans mezunu olup doçentliğini Spor Bilimleri alanında almış olmak. Futbol alanında UEFA B Belgesine sahip olmak.
Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi ABDDoçent11Doçentliğini Mimarlık alanında almış olup geleneksel yerleşim alanları konusunda çalışmalar yapmış
olmak.
Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi ABDDr. Öğr. Üyesi11Tarımda kooperatifleşme, Balıkesir’de zirai ve ticari hayat üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Bilimleri ABDProfesör11Din Eğitimi Bilim alanında çalışmaları olmak.
Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Bilimleri ABDDoçent12Dinler Tarihi alanında doktora yapmış olup Felsefe ve Din Bilimlerinde doçentliğini almış olmak.
Temel İslam Bilimleri Bölümü Hadis ABDDr. Öğr. Üyesi13Temel islam bilimleri (hadis) alanında doktora yapmış olup hadis ilmi alt literatür teşekkülü ve gelişimi hakkında çalışmaları bulunmak.
Zootekni ve Hayvan Besleme Böl. Veterinerlik Biyoistatistik ABDDoçent11Veteriner Fakültesi mezunu olup Zootekni alanında doçentliğini almış olmak. Moleküler genetik veri analizleri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Tıbbi Hizm. ve Teknikler Böl.
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Pr.
Dr. Öğr. Üyesi11Bilgi ve Belge Yönetimi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olup bilgi erişim sistemleri ve veritabanları üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Balıkesir Üniversitesi Akademik Kadro Alım Başvurusu

Balıkesir Üniversitesi akademisyen alımı için şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihinden sonra gelen belgeler kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular Balıkesir Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır. Başvuruda istenen belgeler ise aşağıda verilmiştir.

 • Başvuru Formu
 • Özgeçmiş (YÖK formatında)
 • 2 Adet fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • Yayın listesi
 • Hizmet Belgesi
 • Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu

Balıkesir Üniversitesi akademik personel alımı için başvuru yapacak akademik personelin daha fazla bilgi için Balıkesir Üniversitesi sitesinden yararlanabilirler.

- Reklam -

Bu yazı gibi akademik ilanları en güncel şekilde takip etmek için sitemizde Akademik İlanlar sekmesi altında yazılan ilanlara göz atabilirsiniz. Her gün resmi gazetede yayımlanan akademik personel ilanları güncel bir şekilde sitemizde yayınlanmaktadır.

Ayrıca güncel şekilde yayımlanan haberleri paylaştığımız  Telegram kanalına ücretsiz katılabilir ve güncel ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.