2023 Bağkur Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu? HESAPLA – SORGULA

Gizem Editör
Gizem Editör 05.05.2023
Güncellendi 05/05/2023
bağkur emekli maaşı
bağkur emekli maaşı

“Bağkur emekli maaşı ne kadar alırım?” diye soranlar! Sizler için güncel Bağkur emekli maaşlarını araştırdım. Türkiye’de kendi işini yapan veya serbest meslek sahibi olan kişiler, kendi primlerini öderler.

- Reklam -

Ödedikleri primlerin ve devlet katkısının birikmesi sonucunda, emeklilik dönemlerinde kişilerin alabilecekleri maaş sık sık araştırılıyor. Bu konuda tüm ayrıntılarla birlikte bilgiyi aktaracağım. 4b emekli maaşı ne kadar oldu? İşte 2023 güncel bilgileri!

Bağkur Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu?

bağkur emekli maaşı ne kadar oldu
bağkur emekli maaşı ne kadar oldu?

Bağkur emekli maaşları açıklanan zamlarla birlikte ne kadar olduğu konusu sıklıkla araştırılıyor. 2023 güncel olarak en düşük Bağkur emekli maaşı 7.500 TL oldu. Esnaf ve tarım Bağkur emekli maaşları bu şekilde.

Bağ-Kur emekli maaşı alma hakkı, Bağ-Kur kaydı bulunan kişilerin belirli yaş ve prim ödeme şartlarını yerine getirmeleriyle elde edilir. Bu şartlar, yaş ve prim ödeme gün sayısı gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Size yukarıda en düşük 4b emekli maaşını verdim. Nasıl şahsi hesaplama yapacağınızın bilgisini vereyim.

- Reklam -

BAĞKUR Emekli Maaşı Hesaplama

4b emekli maaşı hesaplama
4b emekli maaşı hesaplama

Bağ-Kur emekli maaşı, diğer emekli maaşlarından farklı olarak, çalışanların kendi kazançlarına göre hesaplanır. Bağ-Kur emeklilerinin aylık maaşları, ödedikleri primlerin yüksekliği vs BAĞKUR emekli maaşlarını etkiler.

Henüz emekli olmadıysanız, bugün emekli olsanız Bağkur’lu olarak ne kadar emekli maaşınızı öğrenmek için hesaplama aracı kullanın.

  • Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 4b aylık emektar gelir hesaplama sayfasını ziyaret edin.
  • T.C. kimlik numaranızı girip, güvenlik kodunu girdikten sonra kurumu seçip (esnaf/tarım), güvenlik kodunu girip sorgula demeniz yeterlidir.
  • Aylık alacağınız 4b emekli maaşını ekranda göreceksiniz. Maaşın yaklaşık bir değer olduğunu belirtelim. Asıl aylığınız emekli talebi yaptıktan sonra hesaplanır. O nedenle sonuç resmi değildir.

Benzer yazı: Emekli Öğretmen Maaşları

BAĞKUR Emekli Maaşı Sorgulama

4b emekli aylığı sorgulama
4b emekli aylığı sorgulama

BAĞKUR emeklisiyseniz ve maaşınızı sorgulamak istiyorsanız, internet üzerinden kolayca aylık net maaşınızı görüntüleyebilirsiniz. BağKur emekli maaşı sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

- Reklam -
  1. Bağ-Kur emeklisiyseniz, e-Devlet sistemine giriş yapın. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa, bir PTT şubesine kimlik belgenizle birlikte başvurarak şifre alabilirsiniz.
  2. e-Devlet sisteminde arama kutusuna “4B Emekli Aylık Bilgisi” yazın ve sorgulama ekranına ulaşın.
  3. Karşınıza gelen ekranda, TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girin.
  4. Sistem, emekli aylığınızın brüt ve net tutarını, emekli olduğunuz tarihi ve diğer bilgileri gösterecektir.

BAĞKUR Emekli Maaşı Ne Zaman Yatar?

bağkur emekli maaşı ne zaman yatacak
bağkur 4b emekli maaşı ne zaman yatacak

Bağkur 4b emekli maaşı alanlar ne zaman hesaplarına maaşlarının yatacaklarını merak ediyorlar. Emekli başvurularını E-Devlet üzerinden yaptıktan sonra sistem sizlere tahsis numarası verecektir.

4B emekli maaşı da bu tahsis numarasına göre hesaplara yatırılıyor. 4B BAĞKUR emekli maaşları ödeme tarihleri tahsis numarasının son rakamına göre şöyle:

  • Son rakamı 9 – 7 – 5 olanlar ayın 25‘inde
  • Son rakamı 8 – 6 – 4 olanların ayın 26‘sında
  • Son rakamı 2 – 0 olanlar ayın 28‘inde

maaş alırlar.

- Reklam -

Sıkça Sorulan Sorular

4b emekli aylığı
4b emekli aylığı

BAĞKUR emekli maaşlarını araştıranların en sık sorduğu soruları derledim.

En Düşük BAĞKUR Emekli Maaşı Ne Kadar?

Güncel olarak açıklanan en düşük 4B BAĞKUR emekli maaşı 7.500 TL olarak belirlenmiştir.

BAĞKUR Emekli Maaşı İkramiyesi Ne Kadar?

BAĞKUR 4B emekli maaşı alan vatandaşlar Ramazan bayramından bir hafta önce ikramiye alacaklar. BAĞKUR emekli maaşı ikramiyesi 2.000 TL‘dir

- Reklam -

4b Emekli Maaşı Ne Kadar?

BAĞKUR 4b emekli maaşları en düşük 7.500 TL’dir.

Güncel olarak bilgiler bu şekilde. Sormak istediğiniz soruları, düşündüklerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz! Yorumlarda buluşalım.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir