Amerika Garson Maaşı 2023 – Amerika Garson İş İlanları

Amerika, yurt dışında yaşamak isteyen birçok insanın hayallerini süslemeye devam ediyor. Amerika’da her meslek için iş başvurusunda bulunanlar, özellikle Amerika garson maaşını çok sık araştırıyor.

Amerika’da garson olmak isterseniz, ek iş olarak yapabilir ya da tam zamanlı çalışarak kazancınız sayesinde kolayca geçinebilirsiniz. Peki Amerika’da nasıl garson olunur?

Sizlere Amerika’da garson olmak için gerekenleri tüm detaylarıyla aktaracağım. Siz de Amerika’da garson kazançlarını görünce bu işe sıcak bakacak ve Amerika garson iş ilanlarına başvuracaksınız. Hazırsanız konuyla ilgili detaylara geçelim…😊

Amerika’da Garson Olmak

Amerika'da Garson Olmak
Amerika’da Garson Olmak

Amerikan Rüyasını hepimiz biliriz. Çok çalışmak her zaman başarıyı getirir. Amerika’da garson olmak çok çalışmak kadar çok kazancı da beraberinde getirecek.

Peki Amerika’da garson olmak için ne gerekir? Gelin Amerika garson maaşı hakkında bilgi sahibi olmadan önce sizde olması gereken özelliklere bir göz atalım:

 • Yabancı dilinizin olması gerekir. Özellikle İngilizce diline iyi derecede hakim olmak, kaliteli hizmet vermenizi sağlar.
 • Çalıştığınız kafe ya da restoranda bulunan menüdeki tüm ürünlere dair bilgi sahibi olmalısınız.
 • Her ülkede olduğu gibi Amerika’da da müşteri memnuniyeti çok önemli.
 • Müşteri memnun kalırsa size bahşiş bırakır. Bu da sizin için ek kazanç anlamına gelir.
 • Güler yüzlü olmak ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurmanız gerekir.
 • Herhangi bir üniversite mezuniyeti aranmaz. Lise mezunu olmanız yeterli.
 • Hijyen ve temizlik kurallarına uymaya özen göstermeniz gerekir.

Bu özelliklere sahip olduğunuzda Amerika’da garson olmak oldukça kolay olacak. Gelelim Amerika garson maaşı 2023 detaylarına…

Amerika Garson Maaşı 2023

amerika garson maaşı
Amerika’da garson maaşı

Yukarıda başlıca özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyor ve Amerika’da garson olmak konusunda karar veremiyor musunuz? Eminim Amerika garson maaşı hakkında detaylı bilgi alınca kararınız tamamen değişecek.

Amerika’da garson maaşları tahmin ettiğinizden daha yüksek. Ayrıca garsonlar, maaş dışında bahşişlerle de bir maaş kadar para kazanabiliyorlar. Ancak size sunacağım maaşlar ortalama ücrettir. Bu ücretleri belirleyen birçok faktör olduğunu belirtmek isterim. İşte Amerika garson maaşı saatlik, günlük kazançları:

 • Garson saatlik ücreti ortalama: 10-15 Dolar
 • Garson en düşük ücret ortalama aylık: 1.300 Dolar -1.500 Dolar
 • 20 yıl ve üzeri tecrübeli garson aylık ücreti: 3.770 Dolar 
 • Garsonlar yıllık ortalama 35.000 Dolar kazanabilir.

Önemli

Amerika’da bahşiş oranı alınan servisten memnuniyet seviyesine göre belirlenir. Bu bahşiş seviyesi hesabın %15-%20’si olarak hesaplanır. Ancak bir müşteri servisten memnun kalmadıysa, hesabın %10’u kadar bahşiş bırakabilir.

Amerika Garson Maaşını Belirleyen Faktörler

Amerika’da garson maaşları birçok etkene göre değişebilmektedir. Bu yüzden alacağınız maaş sabit olmaz. Amerika garson maaşını belirleyen faktörler nelerdir? Sizler için listeledim:

 • Müşterilerden alacağınız bahşiş miktarı
 • Çalıştığınız restoranın kazancı
 • Garsonluk alanında tecrübeniz
 • Konumunuz

Mutlaka göz atmalısınız: Londra en iyi dil okulları

Amerika ‘da Garson Olmak İçin Gerekenler

Amerika Garson Maaşı
Amerika ‘da Garson Maaşları

Amerika’da garson olarak çalıştığınızda kazancınızı yukarıda madde madde sizlere sundum. Eğer Amerika’da garson olarak çalışmak için gitmek istiyorsanız bazı hususları bilmeniz gerekir.

Amerika’ya gidebilmeniz için birkaç yolunuz olacak. Amerika’da çalışmak için şunlardan birini yapmanız gerekir:

Editör önerisi: Amerika İş İmkanları

1. Amerika Dil Kursu

Binlerce vatandaşın ilk olarak tercih ettiği yöntemlerden biri Amerika dil kursu ile giderek çalışmak. Bu sayede hem dil öğrenir, hem de dil kursunuzun ve konaklama ücretinizi amorti edersiniz. Ayrıca ekstra para biriktirebilirsiniz.

Dil kursuna gidebilmek için F1 vizesi almanız gerekecek. Bir dil kursuyla anlaşıp tüm evrakları tamamladıktan sonra gidebilirsiniz. Amerika dil okulları hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz…

2. Green Card Başvurusu

Amerika’da yaşamak ve çalışmak isteyenlerin, uzun yıllardır bir diğer tercihi de green card başvurusu. Her yıl dünyanın dört bir yanından göçmen alıyor. Ekim – Kasım ayları arasında ABD Göçmen Vize Programı başvurusu yapabilirsiniz.

Amerika Garson Maaşı

3. Çalışma Vizesi Almak

Amerika garson olarak çalışmak için bir diğer seçeneğiniz, çalışma vizesi almak olacak. Çalışma vizesi geçici ve kalıcı olmak üzere kollara ayrılıyor.

Çalışma izni alabilmeniz için sizin eğitim ve daha önceki iş deneyimleriniz de incelenecek. Amerika çalışma vizesi için Amerika Konsolosluğu ya da Amerika Büyükelçiliği ‘ne başvurmanız gerekmektedir. Amerika çalışma vizesi için gerekli evraklar şu şekilde:

 • Pasaport
 • Biyometrik Veri Girişi
 • Amerika ‘da vize başvuru formu
 • Otel rezervasyon bilgisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Finans bilgisi
 • Uçak rezervasyon bilgisi
 • Son 3 ayı içeren banka hesap dökümü

4. Work and Travel

Bir diğer seçeneğiniz de kültür değişim programı olarak bilinen Work and travel ile Amerika’da garson olmak. Üniversite ve yüksek lisans öğrencileri her yıl bu değişim programına katılmaya devam ediyor.

Eğer öğrenciyseniz ve not ortalamanız yüksekse work and travel ile Amerika’da garson olarak çalışabilirsiniz. Böylece hem değişim programı için para kazanır hem de üstüne para biriktirirsiniz.

Öneri yazısı: Amerika Asgari Ücret

Amerika’da Garson İş İlanları

Amerika Garson Maaşı
Amerika ‘da Garson İş İlanları

Amerika garson maaşının size uygun olduğunu düşünüyor ve nasıl iş bulacağınızı bilemiyorsanız size iş bulabileceğiniz bazı iş sitelerinden bahsedeceğim.

Size sunduğum güvenilir iş bulma siteleri sayesinde Amerika’da garson olarak çalışabilirsiniz. Amerika’ da iş ilanlarına erişebilmek için şu siteleri kullanabilirsiniz:

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • WADDAF - 04.11.2023

  Saatlik 10 15 dersek hadi 10 diyelim 7200 dolar alması gerekmiyor mu