Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Şevval Editör
Şevval Editör 12.10.2022
Güncellendi 12/10/2022
akdeniz üniversitesi akademik personel ilanı
akdeniz üniversitesi akademik personel ilanı

Akdeniz Üniversitesi akademik personel ilanı 12.10.2022 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetede akademik ilanlar başlığı altında duyuruldu. Duyuruya göre Akdeniz Üniversitesi 14 akademik personel alımı yapacak. Alım yapacak bölümler, başvuru şartları ve başvuru sırasında istenen belgeler haberimizin devamında yer almaktadır.

- Reklam -
 • İlan Tarihi : 12.10.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 26.10.2022
 • Ön Değerlendirme Açıklanma Tarihi: 31.10.2022
 • Giriş Sınavı Tarihi: 04.11.2022
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 09.11.2022
 • Kadro Sayısı : 14
 • Şehir : Antalya
 • Başvuru Şekli : Şahsen veya posta

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Akdeniz Üniversitesi Resmi Gazetede yayınladığı ilan duyurusunda ‘‘Üniversitemizin aşağıda yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.” ifadelerine yer vermiştir.

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları

Akdeniz Üniversitesi akademik personel ilanı Resmi Gazete ve Üniversite sayfasında duyurulmuştur. İlana ait kadro sayıları, bölümler için ilgili linklere tıklayın.

ANA BİLİM DALI/PROGRAMUNVANNİTELİKLER
MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARIÖĞR. GÖR. (DERS VERECEK)Maliye lisans mezunu olmak. Maliye Ana Bilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası en az 1 (bir) eğitim-öğretim yılı Yükseköğretim
kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİÖĞR. GÖR. (DERS VERECEK)Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARIÖĞR. GÖR. (DERS VERECEK)İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans ve doktora yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 10 (on) yıl ders vermiş olmak.
KARDİYOLOJİÖĞR. GÖR. (UYGULAMALI BİRİM)Kardiyoloji uzmanı olmak. En az 6 (altı) ay yurtdışında bir araştırma kurumunda alanında çalışma deneyimine sahip olmak.
RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIÖĞR. GÖR. (UYGULAMALI BİRİM)Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak. Şizofreni rahatsızlığı konusunda tecrübe sahibi olmak.
ÇOCUK CERRAHİSİÖĞR. GÖR. (UYGULAMALI BİRİM)Çocuk Cerrahisi uzmanı olmak. Çocuklarda minimal invazif cerrahi konusunda yurtdışı klinik deneyimine sahip olmak.
KULAK, BURUN VE BOĞAZ
HASTALIKLARI
ÖĞR. GÖR. (UYGULAMALI
BİRİM)
Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları uzmanı olmak. Uyku Hastalıkları ile ilgili tecrübe sahibi olmak.
YABANCI DİLLER (İNGİLİZCE)ÖĞR. GÖR. (DERS VERECEK)İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngilizce Öğretmenliği lisans mezunu olmak. İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngilizce Öğretmenliği tezli yüksek lisans mezunu olmak. Yüksek lisans sonrası en az 1 (bir) eğitim-öğretim yılı Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
EKOLOJİARAŞTIRMA GÖREVLİSİBiyoloji lisans mezunu olmak. Ekoloji alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
BİYOKİMYAARAŞTIRMA
GÖREVLİSİ
Kimya lisans mezunu olmak. Biyokimya alanında tezli
yüksek lisans yapıyor olmak.
ÇEVRE TEKNOLOJİSİARAŞTIRMA GÖREVLİSİÇevre Mühendisliği lisans mezunu olmak. Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
ELEKTRİK TESİSLERİARAŞTIRMA GÖREVLİSİElektrik-Elektronik Mühendisliği lisans mezunu olmak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
AKTÜERYA BİLİMLERİARAŞTIRMA GÖREVLİSİSigortacılık, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Bankacılık ve Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Hukuk veya İşletme Programlarının birinden lisans mezunu olmak. Bu alanlardan birinde tezli
yüksek lisans yapıyor olmak.
KARAR BİLİMLERİARAŞTIRMA GÖREVLİSİYönetim Bilişim Sistemleri alanında lisans mezunu olmak. Yönetim Bilişim Sistemleri alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Kadroları İçin Tıklayınız!

- Reklam -

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı Başvuru Evrakları

Akdeniz Üniversitesi akademik personel alımında istenilen evraklar şu şekildedir;

 • Başvuru formu,
 • Özgeçmiş,
 • T.C. kimlik kartı fotokopisi,
 • 2 adet fotoğraf (son 6 ay),
 • 5- ALES sonuç belgesi,
 • Yabancı Dil Sınavı sonuç belgesi,
 • Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Diplomalarının aslı veya onaylı örneği,
 • Lisans ve Yüksek Lisans Transkript belgesinin aslı veya onaylı örneği,
 • Tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak özel şartı bulunan araştırma görevlisi kadroları için tezli yüksek lisans veya doktora öğrenci belgesi aslı veya onaylı örneği,
 • Askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğuna dair askerlik belgesi (erkek adaylar için),
 • Alanında Onaylı İş Tecrübe Belgesi,
 • Onaylı Hizmet Belgesi.

Çeşitli bölümlerden yapılacak akademik personel ilanı başvuru şartlarının tamamını okumak için Akdeniz Üniversitesi ilanına göz atabilirsiniz.

Akademik İlanları Takip Edin!

En yeni akademik ilanlar nerede yayımlanır diyorsanız cevabı Resmi Gazete olarak size verebiliriz. Ancak resmi gazete takibi ve anlaşılması zordur. Sitemizde bu sorunu ortadan kaldırmak için güncel ilanları Akademik İlanlar başlığı altında topladık. Ayrıca Telegram kanalımıza katılarakta sitemizde yayımlanan ilanlara anında ulaşabilirsiniz.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir