Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Şevval Editör
Şevval Editör 29.08.2022
Güncellendi 30/08/2022
Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı
Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Akdeniz Üniversitesi akademik personel ilanı 29.08.2022 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetede akademik ilanlar başlığı altında duyuruldu. Duyuruya göre Akdeniz Üniversitesi 19 akademik personel alımı yapacak. Alım yapacak bölümler, başvuru şartları ve başvuru sırasında istenen belgeler haberimizin devamında yer almaktadır.

- Reklam -
 • İlan Tarihi : 29. 08. 2022
 • Son Başvuru Tarihi : 12. 09. 2022
 • Kadro Sayısı : 19
 • Şehir : Antalya
 • Başvuru Şekli : Şahsen

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Akdeniz Üniversitesi Resmi Gazetede yayınladığı ilan duyurusunda “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Akdeniz Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan öğretim üyesi alınacaktır.” ifadelerine yer vermiştir. Aynı ilanın devamında aynı kanun ve ilgili esaslar kapsamında Öğretim Görevlisi alınacağı bilgisine de yer verilmiştir.

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları

Akdeniz Üniversitesi akademik personel ilanı Resmi Gazete ve Üniversite sayfasında iki başlık altında duyurulmuştur. İlana ait kadro sayıları, bölümler için ilgili linklere tıklayın.

ANABİLİM DALIUNVANNİTELİKLER
ATOM VE MOLEKÜL FİZİĞİPROFESÖRFarklı geometrili kuantum yapılarının elektronik ve optik özelliklerinin yoğun lazer ışınımı, elektrik ve manyetik alan altında incelenmesi ve fotonik kristaller üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
ANALİZ VE FONKSİYONLAR
TEORİSİ
PROFESÖRKlasik ve genelleşmiş kaymanın doğurduğu konvolüsyon tipli operatörlerin Lebesgue, BMO ve Morrey uzaylarında davranışları
üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
UZAY FİZİĞİPROFESÖRFizik alanında Doçent unvanı almış olmak. Güneş fiziği ve güneş-
dünya etkileşimi konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
MEDENİ USUL VE İCRA
İFLAS HUKUKU
PROFESÖRMedeni Usul ve İcra İflas Hukuku alanında Doçent unvanı almış olmak.
MİLLETLERARASI ÖZEL
HUKUK
PROFESÖRMilletlerarası Özel Hukuk alanında Doçent unvanı almış olmak.
MALİ HUKUKPROFESÖRMaliye alanında Doçent unvanı almış olmak. Sosyal ücret, dilim
sürüklenmesi ve vergi karmaşıklığı konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
GERONTOLOJİPROFESÖRFiziki Antropoloji ve Paleoantropoloji alanında Doçent unvanı almış olmak. Yaşlılık konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
EKONOMİ VE FİNANSPROFESÖRMikro İktisat alanında Doçent unvanı almış olmak. Eğitim eşitsizliği, işgücü ve sağlık ilişkisi, yaşam memnuniyeti ve toplumsal cinsiyet konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
SPORDA PSİKOSOSYAL ALANLARPROFESÖRSpor Bilimleri alanında Doçent unvanı almış olmak. Spor ahlakı, spor etiği ve sporda değerler konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
LOJİSTİK YÖNETİMİPROFESÖRÜretim Yönetimi alanında Doçent unvanı almış olmak. Tersine Lojistik ve İnsani Tedarik Zinciri konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Yükseköğretim Kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
EĞİTİM YÖNETİMİDOÇENTEğitim Yönetimi alanında Doçent unvanı almış olmak. TÜBİTAK 1001
projesinde görev almış olmak. Liyakat ve mizah iklimi konularında bilimsel çalışma yapmış olmak.
RADYOLOJİDOÇENTMeme ultrasonografisi, mamografi, meme manyetik rezonans görüntüleme, meme ultrasonografisi ve mamografi eşliğinde girişimsel işlemler (ince iğne aspirasyon biyopsisi, tru-cut biyopsi, kist- abse boşaltılması, cerrahi öncesi tel ile işaretleme, kemoterapi öncesi marker- klips yerleştirme) konularında tecrübe sahibi olmak.
AKTÜERYA BİLİMLERİDOÇENTFinans alanında Doçent unvanı almış olmak. Davranışsal Finans, finansal piyasalar arasındaki etkileşim ve kripto paralar ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
BİTKİSEL BİYOTEKNOLOJİDOÇENTTarımsal Biyoteknoloji alanında Doçent unvanı almış olmak. Bitki doku kültürü ve meyve biyoteknolojisinin genetik haritalama ve gen transformasyonu alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
ENZİM VE MİKROBİYEL BİYOTEKNOLOJİDOÇENTMoleküler Biyoloji ve Genetik alanında Doçent unvanı almış olmak. Rekombinant protein üretimi ve fermantasyon konularında bilimsel çalışma yapmış olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
HAYVANSAL BİYOTEKNOLOJİDOÇENTZootekni alanında Doçent unvanı almış olmak. Yerli tavuk ırkları ve süs tavuklarının moleküler genetik karakterizasyonu üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
DEVRELER VE SİSTEMLERDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİLisans ve Doktorasını Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında yapmış olmak. Görüntü işleme, yapay zekâ ve veri madenciliği konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
BESLENME BİLİMLERİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİBeslenme Bilimleri alanında yüksek lisans yapmış olmak. Diyetetik veya Beslenme ve Diyetetik alanında doktora yapmış olmak. Fermente besinler, diyet posası ve işlenmiş besinler ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İÇ HASTALIKLARIDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİEndokrin ve Metabolizma Hastalıkları yan dal uzmanı olmak. Diyabetik
ayak, osteoporoz, d vitamini ve sclerostin ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Kadroları İçin Tıklayınız!

- Reklam -

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel İlanı Başvuru Evrakları

Akdeniz Üniversitesi akademik personel alımında istenilen evraklar şu şekildedir;

 • Başvuru formu,
 • Özgeçmiş,
 • T.C. kimlik kartı fotokopisi,
 • 2 adet fotoğraf (son 6 ay),
 • 5- ALES sonuç belgesi,
 • Yabancı Dil Sınavı sonuç belgesi,
 • Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Diplomalarının aslı veya onaylı örneği,
 • Lisans ve Yüksek Lisans Transkript belgesinin aslı veya onaylı örneği,
 • Tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak özel şartı bulunan araştırma görevlisi kadroları için tezli yüksek lisans veya doktora öğrenci belgesi aslı veya onaylı örneği,
 • Askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğuna dair askerlik belgesi (erkek adaylar için),
 • Alanında Onaylı İş Tecrübe Belgesi,
 • Onaylı Hizmet Belgesi.

Çeşitli bölümlerden yapılacak akademik personel ilanı başvuru şartlarının tamamını okumak için Akdeniz Üniversitesi ilanına göz atabilirsiniz.

Akademik İlanları Takip Edin!

En yeni akademik ilanlar nerede yayımlanır diyorsanız cevabı Resmi Gazete olarak size verebiliriz. Ancak resmi gazete takibi ve anlaşılması zordur. Sitemizde bu sorunu ortadan kaldırmak için güncel ilanları Akademik İlanlar başlığı altında topladık. Ayrıca Telegram kanalımıza katılarakta sitemizde yayımlanan ilanlara anında ulaşabilirsiniz.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.