Yürüyerek Para Kazanma – 15 KAZANÇLI UYGULAMA!

Şevval Editör
Şevval Editör 30.12.2022
Güncellendi 30/12/2022
yürüyerek para kazanma
yürüyerek para kazanma

Yürüyerek para kazanma son dönemlerin popüler para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Siz de hem size fiziksel olarak iyi gelebilecek bir aktivite yapmak hem de para kazanmak istemez misiniz? O zaman doğru yerdesiniz 🙂

- Reklam -

Yürüyerek para kazanma, farklı uygulamalar aracılığıyla egzersiz yaparken aynı zamanda para kazanabileceğiniz bir yöntem. Herkesin güncel para kazanma yöntemlerinden en merak ettiği yürüyerek nasıl para kazanabileceği. Sizlere yürüyerek para kazanma ile ilgili tüm detayları yazımızda anlattık!

Yürüyerek Para Kazanma

Hem öğrenciler hem de ek gelire ihtiyaç duyan kişiler kısa vadede güncel para kazanma yöntemlerini sıklıkla araştırıyorlar. Bir çok farklı varyasyonda da para kazanma yöntemine rastladıklarını söylememiz mümkün. Yürüyerek para kazanma da bu para kazanma yöntemlerinden sadece biri.

Sizlere aşağıda yürüyerek nasıl para kazanılacağı ile ilgili tüm detayları anlattık. Ayrıca yürüyerek para kazanma ile ilgili yorumlar ve sık sorulan sorular kısmı ile merak edilen diğer soruları cevapladık.

- Reklam -

Yürüyerek Nasıl Para Kazanılır?

yürüyerek para kazanma nasıl oluyor
yürüyerek para kazanma nasıl oluyor

Çağımızın hastalıklarından biri olarak nitelendireceğimiz masa başı çalışma rahatsızlıkları son dönemde oldukça artış gösterdi. Pandemi sonrası bütün iş yerleri ve çalışma şekillerinin daha çok yarı ofis yarı ev çalışma şekli ile hepimiz bilgisayar başında mahkum kaldık. Bu durum herkes için bazı fiziksel rahatsızlıklara yol açtı.

Bu fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra ekonominin bu durağan olmayan durumu da pandemi sonrası herkesi etkiledi. İşte tam da burada yürüyerek para kazanma fikri herkes için mantıklı bir çözüm arayışı halini alıyor. Peki nasıl yürüyerek para kazanacaksınız?

Yürüyerek para kazanma için yapılan mobil uygulamalar aracılığıyla para kazanmanız mümkün. Bu yöntemle hem egzersiz yapmış hem de gelirinize katkı sağlamış olursunuz. Güvenilir yürüyerek para kazanma uygulamalarını merak ediyorsunuz değil mi? Hadi hemen inceleyelim 🙂

Yürüyerek Para Kazanma Uygulamaları

yürüyerek para kazanma uygulaması
yürüyerek para kazanma uygulaması

Yürüyerek para kazanmak için bazı uygulamaları telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamalarda açacağınız hesabınız ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamaların hepsinin sizden farklı koşullar dahilinde ödeme yapacağını belirtmemiz gerekir.

- Reklam -

Bazıları için sadece asım atmanız yeterliyken bazıları belli baslı sportif faaliyetlerde bulunmanızı da isteyebilir. Verdiği görevler dışında kazancını da merak ettiğinizi biliyorum.

Yürüyerek para kazanma uygulamalarının genelinde “token” denilen para birimleri vardır. Bu tokenler gün içinde uygulamayı kullanarak yürüdüğünüz takdirde sizin uygulama cüzdanınızda birikirler.

Biriken tokenlerinizi daha sonra mobil cüzdan ile nakite çevirmeniz mümkün. Eğer birden çok uygulamayı kullanırsanız eğer sizde ortalama günlük 100 TL kazanç elde edebilirsiniz. Hangi uygulamalar neler istiyor birlikte inceleyelim 🙂

- Reklam -

Sweatcoin Yürüyerek Para Kazanma

sweatcoin yürüyerek para kazanma
sweatcoin yürüyerek para kazanma

Sweatcoin, yürüyerek para kazanma uygulamaları denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulamaya hem app store hem de google play store üzerinden erişiminiz mümkün. Telefonunuza uygulamayı indirdiniz fakat nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız gelin size anlatalım…

  • Kayıt ol kısmından kullanıcı bilgilerinizi yazarak kayıt olun.
  • Telefonunuzun konumunu açık bırakın.
  • Ve adım atmaya başlayabilirsiniz!
    • Gün içerisinde attığınız tüm adımlar uygulamada birikecektir.
    • Atacağınız her 1000 adım 1 sweatcoin olarak hesabınıza yatırılır.
    • Bu demek oluyor ki günlük ortalama 10.00 adımınız yani 8 km yürümenize karşılık 8 sweatcoin para hesabınıza yatırılacaktır. Bu parayı mobil cüzdan da cent üzerinden nakde çevirebilirsiniz.

İlgili İçerik: Reklam İzleyerek Para Kazanma

Adım Para

adım para
adım para

Adım Para uygulaması diğer uygulamaların aksine yerli girişimciler tarafından oluşturulan ve geliştirilen bir uygulama. Aynı zamanda yürüyerek para kazanmanın aksine bu uygulama sayesinde video izleyerek de kazancınızı arttırabilirsiniz.

- Reklam -

Uygulamada kazancınız diğer uygulamalardaki gibi kendi para birimi üzerinden ödeme şeklinde gerçekleşmemektedir. Gün içinde yürüdüğünüz adım kadar bonus kazanırsınız. Video izleyerek ayrıca bu bonuslarınızı arttırabilirsiniz. Sadece uygulamanın kendi mağazasından biriktirdiğiniz bonusları hediye seçerek harcayabilirsiniz.

Bitwalking

adim atarak para kazanmak
adim atarak para kazanmak

Bitwalking, yürüyüş yaparak para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ve en kazançlı uygulamalardan birisidir. Uygulamanın kazanç kıstası 10.000 adıma 1 dolar şeklindedir. Ücretsiz erişim imkanın sunan uygulama, yürüyerek para kazanmak için en mantıklı uygulamalardan bir tanesi olarak göze çarpar.

Editörün Önerisi: Para Kazandıran Uygulamalar

- Reklam -

Arhievement

Bu uygulamada sadece yürüyerek değil diğer spor faaliyetlerinizden de kazanç elde edeceğiniz bir uygulamadır. Kazanç sistemi puan üzerine kurulu uygulamada günde 100 puana kadar puan biriktirirseniz, ortalama 10.000 puan karşılığında 10 dolar kazanmaktasınız. Bu puanları mobil bankacılık üzerinden banka hesabınıza aktararak nakde çevirmeniz mümkün.

WinWalk

winwalk
winwalk

Winwalk, yürüyerek para kazandıran uygulamalardan bir diğeri. Diğer uygulamalardan farkı konum özelliğinizi açmadan da uygulamadan aktif para kazanır hale gelebilecek olmanız. Bunu nasıl yaparız?

Telefonunuzun adım sayar uygulamasını aktive ederek konumunuzu açmadan kazanç sağlayabilirsiniz. Fakat programın adım üst sınırı mevcuttur. Bu üst sınır 10.000 adım olarak belirlenmiştir. Uygulamaya ücretsiz olarak google play store ve app store mağazalarından erişiminiz mümkündür.

- Reklam -

Runtopia

en güvenilir adım para uygulaması
en güvenilir adım para uygulaması

Popüler yürüyerek para kazanma uygulaması olan Runtopia uygulamasına hem app store hem de google play store üzerinden erişmeniz mümkün. Diğer uygulamalardan farklı olarak spor faaliyetleri ile de kazanç elde edebilirsiniz. Bu kadar popüler olmasının nedeni de hem güvenilir hem de çok çeşitli kazanç alanının olması diyebiliriz.

Runtopia uygulamasında kazancınızı uygulamanın kendi para birimiyle sağlıyorsunuz. Bu para birimine Sports Coin denilmektedir. Çok fazla kullanıcı coin ile ödeme almak istemediği için uygulamanın mağaza bölümünden de alışveriş yapmayı tercih edebiliyor. Bu da uygulamayı kullanacaklar için bizden bir tavsiye 🙂

İlginizi çekebilir; Para Kazandıran Oyunlar

- Reklam -

Optimity

Optimitiy uygulaması yürüyerek para kazandıran programlar içerisinde popüler olanlardan bir diğeridir. Kazancının oldukça yüksek olmasıyla adından söz ettiriyor. Uygulamanın kazanç alanları arasında adım atarak, ödüllü görevleri yerine getirerek ve arkadaşlarınızı davet ederek kazanç elde etmeniz mümkün.

Uygulamada aktif olan kullanıcıların haftada ortalama 10 Dolar kazanç elde ettiği bilinmekte. Bu da uygulamanın sürekli tercih edilir olmasını bize kanıtlıyor. Uygulamayı hem app store hem de google play store mağazalarından ücretsiz indirmeniz mümkün.

Charity Miles

Günde 5 saat yürüyerek para kazanmak
Günde 5 saat yürüyerek para kazanmak

Charity Miles, yürüyerek para kazanma uygulamalarının içinde başka kazanç alanları da sağlayan bir diğer uygulamadır. Yürümenin dışında diğer spor faaliyetlerini de gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Daha önceden PayPal hesabına ödemeleri gerçekleştiren uygulama son dönemde yeni ödeme sistemleri arayışındadır.

- Reklam -

Bu sizi üzmesin. Çünkü uygulama da kazandığınız puanları dilerseniz Amazon üzerinden de harcayabilirsiniz. Puanları alışverişlerinizde indirim kuponu olarak kullanmanız mümkün.

Stepbet

Stepbet, son dönemde popülerliğini arttırmış bir yürüyerek para kazanma uygulamasıdır. Bunun nedeni hem eğlenceli hem de kazançlı olması. Bu uygulamada görevlerinizi yerinize getirerek kazanç elde edebiliyorsunuz. Bu da uygulamanın kullanıcıya oyun oynuyormuş gibi hissetmesini sağladığı için eğlenceli hale getirebiliyor.

Uygulama sizlere bazı amaçlar vermiyor. Bu amaçları yerine getirmek için oyun oynuyorsunuz. Çok basit! Amacı seç, oyunu oyna, parayı kazan… Bu şekilde hem zinde kalıyor hem eğleniyor hem de kazanç elde ediyorsunuz.

- Reklam -

Pk Rewards

pk rewards
pk rewards

Pk Rewards uygulaması ile adım atarak para kazanma dışında diğer özelliklerini de kullanarak para kazanmanız mümkün. Peki para kazanabileceğiniz diğer özellikler neler? Koşu, fitness ve diğer spor faaliyetlerini yaparak uygulamadan puan kazanmanız mümkün.

Ödeme sisteminde paraya çevirme yer almadığı için sadece bazı sitelerde geçerli indirim kuponu ve hediye çeki olarak puanlarınızı kullanabilirsiniz.

- Reklam -

Evidation

adım atarak para kazanma 2022
adım atarak para kazanma 2022

Yürüyerek para kazandıran uygulamalardan diğer kazançlı ve güvenilir olan uygulama Evidation. Bu uygulamanın diğer uygulamalardan farkı sadece yürüyerek para kazanma özelliğinin olmayışı. Evet, yanlış duymadınız. Evidation uygulaması ile sadece yürüyerek değil spor yaparak, yemek yiyerek ve inanmayacaksınız ama uyuyarak bile para kazanmanız mümkün.

Evidation aslına baktığımızda yürüyerek para kazanma değil adeta bir sağlıklı yaşam uygulamasıdır. Kazanç olarak belli bir kazanç tutarı söylemek pek mümkün değildir.

Çünkü her seviye için ayrı bir ödeme planı mevcuttur. Fakat sürekli kullanan kişilerin söylediklerine göre kazancı oldukça iyi. Gün içerisinde görevleriniz sonucu 1000 puan rahatlıkla elde edebilirsiniz bu da demektir ki ortalama 1 dolar direkt cüzdanınızda.

- Reklam -

MapMyFitness

yürüyerek para kazanma programları
yürüyerek para kazanma programları

MapMyFitness, adından da anlaşılacağı üzere tam anlamıyla bir yürüyerek para kazanma uygulaması değildir. Uygulama, sizin spor faaliyetlerinizi disipline etmek üzere kurulmuştur. Uygulamada bu disiplini sürdürdüğünüz sürece size cüzdanınızda puan biriktirir.

Bu puanları diğer uygulamalar gibi kendi para birimine ya da nakde çevirmek mümkün değil. Bu yüzden uygulamanın kendi mağazasından alışveriş yapabilir ve bu ürünleri dilerseniz sonrasında nakit paraya çevirebilirsiniz.

Fit Potata

Fit Potata uygulaması yürüyerek para kazandıran uygulamaların dışında sağlıklı yaşam uygulamasıdır desek yeridir. Bu uygulama ile egzersiz yaptığınız sürece kazanç elde edebilirsiniz.

Bu uygulamanın en güzel tarafı istediğiniz egzersizi yapın yine de kazanç elde edebileceksiniz. Herhangi egzersiz kısıtlaması olmayan bu uygulama ile hem zinde kalacak hem de kazanç elde edeceksiniz. Uygulamanın tek kötü yanı sadece apple store’da bulunuyor olması.

Healthywage

yürüdükçe para kazan
yürüdükçe para kazan

Kullanımı genellikle yabancı ülkelerde yaygın olan bu uygulama katılımcılarına sağlıklı yaşam motivasyonu sağlamakta. Peki nasıl? Uygulama aracılığıyla fitness mücadelelerine katılıyorsunuz. Bu mücadelelerle hem kilo vermeyi amaçlıyor hem de sonunda kazanç elde etmeyi başarıyorsunuz.

DogGo

DogGo
DogGo

DogGo sdece yürüyüş uygulaması değil aynı zamanda bir köpek gezdirme uygulaması olarak uygulamalar içerisinde yer alıyor! Bildiğiniz üzere yurt dışında sıklıkla insanlar evcil köpeklerini gezdirebilmek için başka insanlardan ücreti karşılığında gezdirmelerini ister. DogGo’da bu işe yarayan uygulamalardan birisi. Yurt dışında bu yüzden aktif kullanıma sahiptir.

Siz de köpek gezdirip, yürüyüş yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Ortalama 45 dakikalık yürüyüşten 30- 50 TL arası kazanç elde etmeniz mümkün.

Yürüyerek Para Kazanma Yorumları

yürüyerek para kazanma yorum
yürüyerek para kazanma yorum

Yürüyerek para kazanma uygulamalarının yanı sıra konu ile ilgili merak edilen diğer husus yorumları. Uygulamayı kullananların yorumları çok merak ediliyor. Biz de bu konuda bir araştırma yaptık.

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için sürekli olarak yürüyüş halindeyiz. Bu yürüyüşlerimiz bazen sıkıcı bazen düşündürücü bazen de eğlenceli olabilir. Peki bu yürüyüşlerimizden neden kazanç elde etmiyoruz diye düşünenler yukarıda bahsettiğimiz uygulamaları indirmişlerdir.

Bu uygulamalarla tabi ki de net bir gelir elde etmeniz beklenemez. Hali hazırda zaten öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyenler için sıklıkla kullanıldığı uygulamalar bunlar. Yürüyerek para kazanma uygulamalarının çoğundan belirli adımları tamamlayarak dolar üzerinden kazanç elde ediyorsunuz.

Günümüz artan kur fiyatlarını baz aldığımızda bu kazanç bahsettiğimiz kitle için fena sayılmaz. Bu yüzden sözü geçen kitleler uygulamaların kullanımından memnun olduklarını belirtmişler.

Sizlere yürüyerek para kazanma ile ilgili tüm detayları aktardık. Konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları YORUMLAR kısmından bize iletebilirsiniz 🙂

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir