Prospan Şurup Fiyatı 2023 – Nedir, Ne İşe Yarar?

Tugba Editor
Tugba Editor 24.04.2023
Güncellendi 24/04/2023
prospan şurup fiyatı
prospan şurup fiyatı

Prospan şurup, öksürük ve balgam söktürücü etkisi ile bilinen bir ilaçtır ve hem eczanelerde hem de çevrimiçi satış sitelerinde bulunmaktadır. Sizler için, en güncel Prospan şurup fiyatını araştırdık. Bunun yanı sıra, Prospan’a dair merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

- Reklam -

Prospan Şurup Fiyatı

prospan öksürük şurubu fiyatı
Prospan öksürük şurubu fiyatı 2023 – prospan nedir

Prospan, hem eczanelerde hem de online alışveriş sitelerinde 100 ml’lik şişeler halinde satılmaktadır. Prospan şurubuna dair merak dilen diğer konulara değinmeden önce Prospan şurup fiyatını öğrenelim.

Özellikle kış aylarınca öksürük giderici olarak kullanılan Prospan şurup 100 ml fiyatı ne kadar? Prospan şurup fiyatı, satıldığı internet sitesine göre değişiklik göstermektedir.

Prospan şurup fiyatı 2023 yılında 99 TL ile 120 TL arasında değişmektedir.

- Reklam -

Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelen Coldaway C Fiyatını merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz!

Prospan Şurup Nedir? Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

prospan ne işe yarar
Prospan ne işe yarar

Prospan şurup nedir? Prospan öksürük ilacı, solunum yollarının kataral (fazla akıntılı, nezleli) hastalıkları için kullanılan tamamen bitkisel bir ilaçtır.

Prospan şurup ne işe yarar? Prospan şurup, özellikle çocuklarda sıklıkla görülen öksürük, bronşit, trakeit ve astım gibi solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Şurup, balgamın inceltilmesine ve vücuttan daha kolay atılmasına yardımcı olmaktadır. Prospan’ı mutlaka doktor kontrolünde kullanmanız önerilir.

- Reklam -

Nurofen Cold Flu yazımızı okuyarak ilaca dair merak edilen soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Prospan İçeriği

prospan prospektüs
prospan prospektüs

Prospan şurup, ana etken maddesi olarak EA 575 adı verilen bir özüt içerir. Öksürük, trakeit, astım, bronşit ve alerjik öksürük gibi solunum yolu enfeksiyonlarının tedavi edilmesinde kullanılır.

İlaç, tamamen doğal ve kurutulmuş Hedera helix folium ekstresi içerir. Prospan şurupta renklendirici ve alkol yoktur. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılır.

- Reklam -

İlginizi çekebilir: Arveles Fiyatı

Prospan Şurup Nasıl Kullanılır?

prospan şurup fiyatı
prospan şurup fiyatı

Prospan şurup sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa kullanılır. Alınması gereken günlük toplam doz, ilacı kullanan kişinin yaşına göre değişiklik gösterir.

Örneğin, 1 yaşından küçük bebekler ve 1-5 yaş arasındaki küçük çocuklar için önerilen kullanım miktarı günde 3 kez 2,5 ml; 6-9 yaş arası okul çağındaki çocuklar ve 10 yaşından büyük adolesanlar için günde 3 kez 5 ml; yetişkinler için ise günde 3 kez 5 – 7,5 ml şurup kullanımı önerilmektedir.

- Reklam -

Doktorunuz tarafından Prospan şurubun kullanımı başka bir şekilde belirtilmiş ise reçeteye uygun olarak kullanmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Prospan şurup kaç yaş için uygun?

Prospan öksürük şurubunu 1 yaş altı bebekler dahil olmak üzere her yaştan insan kullanabilir. Prospan ilacı kullanma miktarı için doktorunuza danışınız.

Prospan şurup kullanma süresi ne kadar?

Prospan şurubu kullanım süresi hastalığın ağırlığına göre değişse de önerilen süre 1 haftayı geçmeyecek şekildedir. Semptomlar azalmaya başladığında da 2 ya da 3 gün daha ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz.

- Reklam -

Prospan şurup yan etkileri nelerdir?

Her ilaçta olduğ için Prospan içerisinde de kişilerin hassasiyet duyabileceği maddeler bulunmaktadır. Bu nedenle yaygın olmamakla birlikte kişilerde kızarıklık, kaşıntı, nefes darlığı, şişme gibi alerjik reaksiyonlar ve mide bulantısı ve kusma gibi yan etkiler görülebilir. Bu durumda direkt olarak doktorunuza ya da eczacınıza danışmanız gerekir.

Prospan nasıl saklanır?

Prospan öksürük şurubunu çocukların direkt olarak ulaşamayacağı yerlerde saklamalısınız. Buna ek olarak şurubu, üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonra kullanmamalısınız. İlacı açtıktan sonra 6 ay içerisinde tüketiniz.

Prospan şurup doğal mı?

Prospan, Hedera helix folium adı verilen şarmaşıktan elde edilir. Şurup, %100 doğal bitkisel bir ilaçtır.

- Reklam -

Prospan bronşite iyi gelir mi?

Prospan öksürük şurubu, mukusun sıvılaşmasını ve bunun sonucunda öksürüğün kolaylaşmasını sağlamaktadır. Prospan, bronşit gibi solunum yolu enfeksiyonlarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir