Dokuzeylül Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

hple1901w

Öğrenci
arkadaşlar dokuz eylül dil eğitimi için seviye belirleme sınavı hem perşembe hemde cuma günü mü olacak bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

benhergi

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Dil eğitimi için ilk tercihim 9 Eylül olacak, daha önce gidip tamamlayan arkadaşların bu konuda önerileri ne olur acaba ? Ulaşım, eğitim vs....

benhergi

Öğrenci
Herkese merhabalar tekrardan...9 Eylül'ü kazandım dil eğitimi için... Ama okulun sayfasında bir açıklama yok eğitim ile ilgili, Yabancı Diller Yüksekokulunun telefonu da sürekli meşgul bilgi alamıyorum... Bilgi alan paylaşırsa sevinirim...

- - - Güncellendi - - -

Yine herkese merhabalar... Yabancı Diller Yüksekokuluna ulaştım, soruları yöneltebileceğimiz bir adres verdi... [email protected] adresine mail atabileceğimiz söylendi... Ben sorularımı attım, yanıt geldikçe buradan paylaşacağım...

farettin

Öğrenci
Herkese merhabalar tekrardan...9 Eylül'ü kazandım dil eğitimi için... Ama okulun sayfasında bir açıklama yok eğitim ile ilgili, Yabancı Diller Yüksekokulunun telefonu da sürekli meşgul bilgi alamıyorum... Bilgi alan paylaşırsa sevinirim...

- - - Güncellendi - - -

Yine herkese merhabalar... Yabancı Diller Yüksekokuluna ulaştım, soruları yöneltebileceğimiz bir adres verdi... [email protected] adresine mail atabileceğimiz söylendi... Ben sorularımı attım, yanıt geldikçe buradan paylaşacağım...

seviye belirleme sınavı perşembe günü nerede ve saat kaçta olacak acaba

ibrahimakca

Öğrenci
herkes seviye belirleme sınavı ne zaman olacak, kalacak yer nereler var vsvs gibi konularda bişeyler yazmıs. Bir kişi de bu üniversitenin verdiği yabancı dil eğitimi hakkında bildiklerini ya da tecrübelerinia aktarmamış. Yok mudur bu Dokuz Eylül üniversitesinin verdiği yabancı dil eğitimiyle ilgili bilgi verebilecek birisi ???

benhergi

Öğrenci
herkes seviye belirleme sınavı ne zaman olacak, kalacak yer nereler var vsvs gibi konularda bişeyler yazmıs. Bir kişi de bu üniversitenin verdiği yabancı dil eğitimi hakkında bildiklerini ya da tecrübelerinia aktarmamış. Yok mudur bu Dokuz Eylül üniversitesinin verdiği yabancı dil eğitimiyle ilgili bilgi verebilecek birisi ???

Hocam tek tek anlatırsam uzun olabilir, merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim :)

benhergi

Öğrenci
Puandan başlamak gerekirse 77 küsür puanla geldim.. Başlangıçta yapılan sınavı kaçırdım (istifa vs. durumlarımdan dolayı) o yüzden sınav hakkında pek bilgim yok. Pre-int grubundayım. Dönem arası tatiline kadar derslerde main course kitapları işlendi. Pre-int / int / upper-int / advance. Kademe kademe diğer seviyelere geçtik. Bu kısım daha çok genel ingilizce eğitimi gibiydi diyebilirim. Tatilden sonra ise soru çözmeye başladık. 11 Şubat'da başladı bu süre ve sınava kadar devam edeceğiz. Yani yanılmıyorsam 8 hafta kadar da soru çözmüş olacağız.

Main course derslerinin dışında Reading dersi var, dönem boyunca bağımsız ilerliyor, sürekli paragraf ile iç içesiniz. Onun dışında bir hocamız da gramer dersine devam ediyor. Dersler 12.25'de başlıyor (diğer gruplar 13.20) ve 17.35'de bitiyor. Pre-int grubu haftada 30 saat, Int ve Upper-int grupları ise 25 saat eğitim alıyor. Pre-int grubu için konuşmam gerekirse haftanın 4 saati reading, 5 saati gramer, 1 saati laboratuvar ve geri kalan 20 saati soru çözme ile geçiyor.

Kaynak konusunda da bonkör olduklarını söylemek gerek :) Şahsım adına aldığım eğitimden çok memnunum.

Gorgias

Öğrenci
dokuz eylül kazanan arkadaşlar bizim sınav tarihiyle ilgili bi bilginiz var mı?

Ben aradım yarın yabancı diller yüksekokulunun internet sitesinden duyuru yapacağız dediler, bu arada şehir dışından gelecek olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirim her konuda özelden ulaşmanız yeterli, herkesde hayırlı olsun.

autum_

Öğrenci
ben de dokuz eylülü kazandım..puanım 75.8.. aslında çok sevindim ama süre kısıtlı olduğu için şu an endişe içindeyim yerleşmeyle ilgili..

7 senedir İzmir'deyim bende deü ye yerleştim, Buca hakkında çok fikrim olmasa da yardımcı olabileceğim bir şey olursa ulaşabilirsiniz, yardımcı olmak isterim.