Dokuzeylül Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

mehmets33

Öğrenci
arkadaşlar merhaba dil eğitimi konusundaki düşünceleriniz nedir sizce tercih edilebilir mi? özellikle 2014'te yds'nin değişeceği düşünülürse yeni sınav sistemi için tercih edilebilir mi?

summerwine

Öğrenci
vahdet hocam bizde o üniversitenin personelıysek (ogr. gör) bu dil eğitim merkezlerinde ders alamıyor muyuz? sadece öyp kapsamındakilere mi ders veriliyor. ya da dışardan dahil olunca belli bir ücrete mi tabi oluyor? bir fikriniz var mı?
ÖYP PROJESİ KAPSAMINDA HAZIRLIK EĞİTİMİ ALACAK OLAN ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİN DİKKATİNE;

Dokuz Eylül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında yapılan protokol gereğince, 25. Ekim. 2010 tarihinde başlayacak olan ÜDS, KPDS, TOEFL ve IELTS’e yönelik İngilizce hazırlık kursuna katılacak olan Araştırma Görevlileri 25. Ekim. 2010 Pazartesi ve 26. Ekim. 2010 Salı günü saat 14:00’te Düzey Belirleme Sınavına gireceklerdir.

Tüm Araştırma Görevlilerinin Düzey Belirleme sınavına katılmalarını önemle rica ederim.

YRD. DOÇ. KADİM ÖZTÜRK
MÜDÜR

huderviş

Öğrenci
dil tercihleri sonuçları açıklanalı hayli oldu fakat 9 eylüle gelen giden yok acaba çoğunluk benim gibi birisi yazsın diye mi bekliyor bilemedim

mrb hocam bende dokuz eylül e yerleştim.benim bir sorum olacaktı 7 ekimde kurs basliyo,biz bu tarihten önce okulda olmamız gerekiyor mu bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.yoksa 7 ekim sabahı direk kursa başlıcaz onun öncesinde herhangi bir şey yapmak gerekiyor mu?

kubilaylmz

Öğrenci
mrb hocam bende dokuz eylül e yerleştim.benim bir sorum olacaktı 7 ekimde kurs basliyo,biz bu tarihten önce okulda olmamız gerekiyor mu bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.yoksa 7 ekim sabahı direk kursa başlıcaz onun öncesinde herhangi bir şey yapmak gerekiyor mu?

Çok büyük ihtimalle yedisinden önce gitmemiz gerekmiyor. Bir iki güne yabancı diller duyuru yayınlar, emin oluruz. Koordinatörle de görüştüm giderken bi belge falan da istemiyorlarmış.

saithoca

Doçent

Hayırlı olsun sevgili şansızlık inşallah artık "SIZ-LIK" yapım eklerini kaldırır TALİHLİ olursunuz :)

- - - Güncellendi - - -

Çok büyük ihtimalle yedisinden önce gitmemiz gerekmiyor. Bir iki güne yabancı diller duyuru yayınlar, emin oluruz. Koordinatörle de görüştüm giderken bi belge falan da istemiyorlarmış.

size de hayırlı olsun kubilaylmaz :)

Maximus4530

Öğrenci
Arkadaşlar puanım 73 DEÜ ye gitme ihtimalim nedir acaba geçen yıllarda daha düşük bir puanla giren oldu mu
Forumda gezerken puanı 75 lerde olanları görmüştüm, puanınız aslında yeterli gibi gözüküyor ama bence tek sıkıntı 30 kadro olması, umarım istediğiniz yere yerleşirsiniz, pek DEÜ ile ilgili yorum paylaşnda olmaması pek tercih edilmeyeceğini puanların düşeceğini işaret ediyor olabilir,(sadece tahmin)

Esasında Gazi Ünv de devam eden bir yüksek lisansım var ama haftanın bir günü gidip gelicem... Evim İzmir'de Ankara'daki kursların konumu malum Gölbaşı'ndalar benim evim şu an bahçeli'de ve bi ev filan tutana kadar çok sıkıntı olcak...Kararsızım aslında ama geçmiş yıllarda Buca 'ya dair kötü yorumlar yorumlar okudum evet kampüsün olduğu yer konum ve sosyal imkanlar vs. nedeniyle çok tercih edilesi bi yer olmayabilir ama ünv. kampüsleri zaten genel olarak şehirden kopuk ve sosyal çevreyle çok ilişkisi olmayan yerlerde konumlanabiliyor. Ben Heykel'e yakın bir yerde oturuyorum ve Buca'dan gayet memnunum ... Bi Alsancak , Bornova filan olmayabilir ama yıllar öncesiyle şimdi arasında da fark var tabii öğrenci açısından bakıldığında ...

- - - Güncellendi - - -

Forumda gezerken puanı 75 lerde olanları görmüştüm, puanınız aslında yeterli gibi gözüküyor ama bence tek sıkıntı 30 kadro olması, umarım istediğiniz yere yerleşirsiniz, pek DEÜ ile ilgili yorum paylaşnda olmaması pek tercih edilmeyeceğini puanların düşeceğini işaret ediyor olabilir,(sadece tahmin)
Hocam yorumun fazla olmaması buna işaret eder mi bilemem yani İzmir her yönüyle tercih edilecek bir şehir o yüzden açıkcası bun abkarak güvenemiyorum ...

orta123

Öğrenci
Esasında Gazi Ünv de devam eden bir yüksek lisansım var ama haftanın bir günü gidip gelicem... Evim İzmir'de Ankara'daki kursların konumu malum Gölbaşı'ndalar benim evim şu an bahçeli'de ve bi ev filan tutana kadar çok sıkıntı olcak...Kararsızım aslında ama geçmiş yıllarda Buca 'ya dair kötü yorumlar yorumlar okudum evet kampüsün olduğu yer konum ve sosyal imkanlar vs. nedeniyle çok tercih edilesi bi yer olmayabilir ama ünv. kampüsleri zaten genel olarak şehirden kopuk ve sosyal çevreyle çok ilişkisi olmayan yerlerde konumlanabiliyor. Ben Heykel'e yakın bir yerde oturuyorum ve Buca'dan gayet memnunum ... Bi Alsancak , Bornova filan olmayabilir ama yıllar öncesiyle şimdi arasında da fark var tabii öğrenci açısından bakıldığında ...

- - - Güncellendi - - -

Hocam yorumun fazla olmaması buna işaret eder mi bilemem yani İzmir her yönüyle tercih edilecek bir şehir o yüzden açıkcası bun abkarak güvenemiyorum ...

hocam puanınız kaç acaba?