Dokuzeylül Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

M.Akif

Öğrenci
Dil Eğitimini Dokuz çeşmeler Kampüsünde mi verecek Dokuz Eylül bilgi alan oldu mu hiç ya da seviye tespit sınavı tarihi hakkında bu arada hayırlı olsun edda.y hocam .)

zeynel abidin

Öğrenci
9 eylülü kazanalara...

merhabalar arkadaşlar , 9 eylülde dil eğitimi alımış tecrübeli biri olarak merak ettiğiniz soruları mükkün olduğunca cevap vermeye çalışacam...

1. seviye tespit sınavı :
kursun başladığı ilk hafta size 3 farklı sınav uyguluaycakalr, 1.si klasik üds testine benzer sorular soracaklar makul bir süre içinde 2. si writin olacak 3.sü ise speaking olacak, burdaki performansınıza göre sınıflara ayrılacaksınız.

2. barınma sorunu : barınma sorununu siz çözmek zorundasınız bu noktada 9 eylülün br katkısı olmaycaktır.
kampüs civraında oldukça çok apart bulunmaktadır, yada kursa gelenlerle tanışıp evde tuta bilirsiniz. ama sakın konak , bornova , alsancak tarafında tutmayın çünkü bucaya oarlardan ulaşım oldukça zor ve zaman alıcı :)

3. devamsızlık sorunu :
normalde 9 eylülün uyguladığı kural % 85 devam zorunluluğu ama bu konuda rahat olun , abartmamınz kaydı ile kurstan yeterince kaytarabilirsinz. zaten bir aydan sonra samimi olunca birbirimizn yerine imza atabilirsinz :) ben bu şekilde tüksek lisansımın ders aşamsını çok rahat tamamladım :)

4. uygulanan eğitim
bence en önemli konu bu, arkadaşlar , kursumuza gelen hocalarımız ve iadri yönetim ne kadarda çok iyi niyetli olsalarda uyguladıkları sistem daha çok toeic sınavına yönelikti, sadece son iki ay üds ve kpds ye yönelik sorular çözdük bu da çok yeterli olamadı maalesef. yerinizde olam kurs başlamadan birlikte haraket ederk bu sistemin tamamen üds ve kpds ye yönelik olması hususunda idareye baskı yapardım. biz yandık siz yanmayın :)

yine sorularınız oldukça yardımcı olmaya çalışacam, hepinize başarılar diliyorum.....

M.Akif

Öğrenci
Zeynel Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim ÜDS/KPDS'ye yönelik eğitim olması konusundaki tavrımız gerçekten önemli geçen seneki tecrübelerine dayanarak umarım hocalar da bu şekilde bir eğitim sistemi tercih ederler.

zeynel abidin

Öğrenci
walla m.akif hocam biz yeterince dil döltük umarım gerekli dersleri alıp size daha farklı eğitim verirler. düşünün ortalama 45 kişi dil eğitimi aldık 9 eylülden sadece 1 kişi kpds 72 alıp 65 i geçti o da benim ev arkadışmdı ve mayıstaki sınavdan aldı ve kurs başlayalı 1 ay olmuştu... ama toeic sınavını düşünürseniz ona daha çok yararı oluyo kursun ve 9 10 kişi bu sınavdan başarılı omuştu., hoş toeic sınavıda 2 yıl geçerli ve pahalı bir sınav , o yüzden bütün kapılar üds ve kps ye çıkıyo , bu nedenle baskı yapın diyorum...

zeynel abidin

Öğrenci
izmirden pişman değilim :) ama kurstan azda olsa bir pişmanlığım var :( şunuda belirmekte fayda var, derse gelen hocalrımız ve idari yönetim çok iyi niyetli ve yardım severler, haklarını yemeyelim. sadece yanlış uygulanan bir sistem vardı...kimse verdiği emeğin karşılığını tam olarak alamdı ,hem öypliler hemde hocalarımız açısından...

M.Akif

Öğrenci
walla m.akif hocam biz yeterince dil döltük umarım gerekli dersleri alıp size daha farklı eğitim verirler. düşünün ortalama 45 kişi dil eğitimi aldık 9 eylülden sadece 1 kişi kpds 72 alıp 65 i geçti o da benim ev arkadışmdı ve mayıstaki sınavdan aldı ve kurs başlayalı 1 ay olmuştu... ama toeic sınavını düşünürseniz ona daha çok yararı oluyo kursun ve 9 10 kişi bu sınavdan başarılı omuştu., hoş toeic sınavıda 2 yıl geçerli ve pahalı bir sınav , o yüzden bütün kapılar üds ve kps ye çıkıyo , bu nedenle baskı yapın diyorum...
Geçen sene tek kişinin ÜDS'den 65'i geçtiğini hocalara dile getircem bakalım İzmir'i biliyoruz herkes samimi sıcakkanlı iyiniyetlerinden şüphem yok gerçekten ama bu sistemin bizim için şu anda bir anlamı olmadığı da açık bakalım nasıl geri dönüşler olacak :)

zeynel abidin

Öğrenci
gerçi makif hocam , dil kursunun karşılığını hemen alamayabiliriz , bizim dil dönemimiz için hala mayıs ayına kadar 2 kpds ve 1 üds sınavı var, belki bunlardan geçen olur, bu sınavların sonucunu beklemekte fayda var , şimdiden haksızlık yapmayyayım hocalarıma :) ama yinede siz kursun tamamıyle sınava yönelik olması için fikrinizi söyleyiniz

M.Akif

Öğrenci
Arkadaşlar bugün dokuz eylül üniversitesine gidip bilgi aldım. Seviye tespit sınavı 14 kasımda dil eğitimine başladığımız gün yapılacak kimlik çıkartmaları için bir fotoğraf ve nüfus cüzdanı yeterli personel kimliğiniz de yanınızda olsun şimdilik bu .)

jeocaglar

Öğrenci
arkadaşlar yök 10 kasımda saat 14 de sınav olacak diyor deü ydy daha haberi mi yokta 14 ünde diyor yoksa gerçekten ölemi? hemen hemen tüm dil okulları ana sayfalarında duyuru yaparken deü hiç bir açıklama yapmıyor ve birşey bilmiyor anlamak imkansız

zeynel abidin

Öğrenci
jeoçağlar, bende dil eğitimim dokuz eylülde tamamladı9m, kimlik konusunda bir sorun olmaz, hem zaten dokuz eylüldfe giriş çıkş çok serbest bir Allahın kulu güvenlik görevlisi kimlikte sormaz :)

M.Akif

Öğrenci
arkadaşlar yök 10 kasımda saat 14 de sınav olacak diyor deü ydy daha haberi mi yokta 14 ünde diyor yoksa gerçekten ölemi? hemen hemen tüm dil okulları ana sayfalarında duyuru yaparken deü hiç bir açıklama yapmıyor ve birşey bilmiyor anlamak imkansız
Ben sen diyene kadar kontrol etmemiştim YÖK'ün duyurusunu bugün okula gidip sorduğumda bu şekilde bilgilendirildim. Yarın tekrar gider farklı şekilde sorarım.