Burun Estetiği Fiyatları 2023 – Nedir, Nasıl Yapılır?

Tugba Editor
Tugba Editor 27.04.2023
Güncellendi 27/04/2023
burun estetiği fiyatları
burun estetiği fiyatları

Günümüzde en çok tercih edilen estetik ameliyatı türlerinden bir tanesi burun estetiği ameliyatlarıdır. Bu nedenle sizler için en güncel burun estetiği fiyatlarını araştırdık. Bu yazımızda, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana burun estetiği fiyatlarının yanı sıra devlette ve özeldeki ameliyat fiyatları bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

Burun Estetiği Fiyatları

burun estetiği fiyatları
2023 burun estetiği fiyatları

Rinoplasti hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya başlamadan önce burun estetiği güncel fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle belirtmek gerek ki burun ameliyatı ücretleri, ameliyatı devlette mi yoksa özelde mi olacağınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra, yaşadığınız şehir de ameliyat fiyatlarını etkilemektedir. Örneğin, İstanbul Nişantaşı’nda burun estetiği ameliyatı olacak bir kişi Bursa’da yaşayan birinden daha yüksek ücretler ödeyebilir. Ne tür bir ameliyat olacağınız da ödeyeceğiniz ücreti değiştirecektir.

2023 yılında özelde burun estetiği ameliyatı fiyatları 15.000 TL ile 80.000 TL arasında değişmektedir.

2023 yılında devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları SGK tarafından belirlenir. Bu nedenle devlet hastanesine ödeyeceğiniz tutar, ameliyat nedeninize göre değişmektedir.

- Reklam -

İlginizi çekebilir: Diş Taşı Temizliği Fiyat

Şehirlere Göre Ortalama Burun Estetiği Fiyatları

Az önce, İstanbul’da yaşayan birisi Bursa’da yaşayana göre daha fazla ameliyat ücreti ödeyebilir demiştik. Peki, diğer şehirlerde durumlar nasıl? Aşağıdaki tabloda, şehirlere göre estetik burun ameliyat fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Belirtilen fiyatlar ortalamadır. Kesin fiyat bilgisi için ameliyatı yaptırmayı düşündüğünüz hekim ile iletişime geçebilirsiniz.

ŞehirTaban FiyatTavan Fiyat
İstanbul burun estetiği fiyatları30.000 TL80.000 TL
Ankara burun estetiği fiyatları25.000 TL70.000 TL
İzmir25.000 TL75.000 TL
Adana burun estetiği fiyatları17.000 TL45.000 TL
Antalya25.000 TL55.000 TL
Bursa15.000 TL40.000 TL
özel hastanede burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

estetik burun
estetik burun

Burun estetiği, burun şeklini veya boyutunu değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Rinoplasti ameliyatlarında burnun kemiği, kıkırdakları ve diğer dokuları üzerinde değişiklikler yapılır. Burnun şekli ve boyutu düzeltilir ya da geliştirilir.

Burun estetiği ameliyatları, genellikle genel anestezi altında yapılır ve 1.5 saat ile 3 saat arasında sürer. Burun cildindeki kesi noktaları gizli yerlere yerleştirilir. Böylece hasta çok daha doğal bir görünüme kavuşmuş olur.

- Reklam -

Hastalar, birçok farklı sebep için burun estetiği ameliyatına başvurur. Estetik amaçlar için yapılan burun estetiği, burun boyutunu küçültmek, burun ucunu kaldırmak, burun sırtındaki kamburu veya düzensizlikleri gidermek gibi nedenlerle yapılır. Fonksiyonel amaçlar için yapılan burun estetiği ise burundaki tıkanıklığını ve solunum problemlerini gidermek, ya da burun yaralanmalarını onarmak için yapılabilir.

Editörün önerisi: Ertesi Gün Hapı Fiyatları

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği, burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılabileceği gibi hastanın nefes alıp verişini zorlaştıran durumları ortadan kaldırmak için de yapılabilir. Rinoplasti illa ki estetik amaçlarla yapılan bir ameliyat değildir.

- Reklam -

Burun estetiği ameliyatları iki farklı şekilde yapılabilir: açık teknik ve kapalı teknik. Açık teknik burun ameliyatlarında burun arasındaki cilt kesilir ve burun açılır; kapalı teknik ameliyatlarında ise kesiler burun delikleri içinde yapılır.

Burun ameliyatları çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Sedasyon ya da lokal anestezi ile yapıldığı da olur. Ardından hastanede yatmanız gerekir. Duruma bağlı olarak burun ucu, burun delikleri ve burun kanatları da değiştirilebilir. Ameliyat sonrasında burun içerisinde tamponlar ve burun üzerine alçı yerleştirilir. Bu malzemeler ameliyattan birkaç gün sonra çıkarılır.

Ameliyat sonrası burun çevresinde iltihaplanma ve morluk oluşabilir. Ancak bu durum kalıcı değildir. İki hafta içerisinde geçecektir.

- Reklam -

Ameliyattan sonra hasta iki gün içerisinde gündelik işlerine dönebilir. Ancak ilk haftalarda yoğun fiziksel işlerden ve burun bölgesine darbe almaktan kaçınmak en doğru olanıdır. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız gerekir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

burun estetiği fiyatları
burun estetiği fiyatları

Burun estetiği, estetik kaygı güden, burun fonksiyonlarında sorun olan ve gelişimini tamamlamış bütün bireyler için uygulanabilir. Burun estetiği yaptıracak kişilerin sağlıklı ve ameliyat için uygun aday olmaları gerekmektedir.

Burun estetik ameliyatları için en uygun adaylar 18 yaşını doldurmuş, burun şeklinden memnun olmayan ve ameliyat sonrası sürece uyum sağlayabilecek kişilerdir.

- Reklam -

Burun estetiği için en uygun adaylar, bir plastik cerrah tarafından değerlendirilerek belirlenmektedir. Cerrah, kişinin sağlık durumunu ve ameliyat sonrası beklentilerini dikkate alır. Bunun sonucunda en iyi sonucu elde etmek için uygun bir plan yapabilir.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir