Burun Estetiği Fiyatları 2023 –

Günümüzde en çok tercih edilen estetik ameliyatı türlerinden bir tanesi burun estetiği ameliyatlarıdır.

Bu nedenle sizler için en güncel burun estetiği fiyatlarını araştırdık. Bu yazımızda, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana burun estetiği fiyatlarının yanı sıra devlette ve özeldeki ameliyat fiyatları bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Burun Ameliyatı Fiyatları

burun estetiği fiyatları
2023 burun estetiği fiyatları

Rinoplasti hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya başlamadan önce burun estetiği güncel fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle belirtmek gerek ki burun ameliyatı ücretleri, ameliyatı devlet hastanesinde mi yoksa özel hastanede mi olacağınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra, yaşadığınız şehir de ameliyat fiyatlarını etkilemektedir. Örneğin, İstanbul Nişantaşı’nda burun estetiği ameliyatı olacak bir kişi Bursa’da yaşayan birinden daha yüksek ücretler ödeyebilir. Ne tür bir ameliyat olacağınız da ödeyeceğiniz ücreti değiştirecektir.

Özel Hastane Burun Estetiği Fiyatları:

Özel hastanelerde hizmeti alacağınız doktor ve hastanenize göre ödeme aralığı değişiklik gösterir. Aynı zamanda ameliyat kapsamında yapılacak işlemlerde burun estetiği fiyatları konusunda belirleyicidir.

2023 yılında özel hastane burun estetiği fiyatları 50.000 TL ile 70.000 TL arasında değişmektedir.

Devlet Hastanesi Burun Ameliyatı Fiyatları

Devlette burun ameliyatı fiyatları ameliyat amacınıza göre değişebilir. Devlet hastanesinde yapılan işlemler SGK tarafından karşılanır ancak estetik amaçlı mı ya da yaşam kalitesini yükseltmek amaçlı gerekli işlem olarak mı yapılacağı oldukça önemli bir etkendir.

2023 yılında devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları SGK tarafından belirlenir. Bu nedenle devlet hastanesine ödeyeceğiniz tutar, ameliyat nedeninize göre değişmektedir.

İlginizi çekebilir: Diş Taşı Temizliği Fiyat

Şehirlere Göre Ortalama Burun Estetiği Fiyatları

Şehirlere göre estetik burun ameliyat fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Belirtilen fiyatlar ortalamadır. Kesin fiyat bilgisi için ameliyatı yaptırmayı düşündüğünüz hekim ile iletişime geçebilirsiniz.

ŞehirTaban FiyatTavan Fiyat
İstanbul burun estetiği fiyatları40.000 TL90.000 TL
Ankara burun estetiği fiyatları30.000 TL80.000 TL
İzmir35.000 TL80.000 TL
Adana burun estetiği fiyatları25.000 TL40.000 TL
Antalya 24.000 TL45.000 TL
Bursa20.000 TL40.000 TL
özel hastanede burun estetiği fiyatları

Alacağınız hizmet ve operasyon geçireceğiniz hastane, şehir gibi faktörlere bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilir.

Okuma Öneri: Burun Dolgusu Fiyatları

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

estetik burun
estetik burun

Burun estetiği, burun şeklini veya boyutunu değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Rinoplasti ameliyatlarında burnun kemiği, kıkırdakları ve diğer dokuları üzerinde değişiklikler yapılır. Burnun şekli ve boyutu düzeltilir ya da geliştirilir.

Burun estetiği ameliyatları, genellikle genel anestezi altında yapılır ve 1.5 saat ile 3 saat arasında sürer. Burun cildindeki kesi noktaları gizli yerlere yerleştirilir. Böylece hasta çok daha doğal bir görünüme kavuşmuş olur.

Hastalar, birçok farklı sebep için burun estetiği ameliyatına başvurur. Estetik amaçlar için yapılan burun ameliyatları, burun boyutunu küçültmek, burun ucunu kaldırmak, burun sırtındaki kamburu veya düzensizlikleri gidermek gibi nedenlerle yapılır. Fonksiyonel amaçlar için yapılan burun estetiği ise burundaki tıkanıklığını ve solunum problemlerini gidermek, ya da burun yaralanmalarını onarmak için yapılabilir.

Editörün önerisi: Ertesi Gün Hapı Fiyatları

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği, burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılabileceği gibi hastanın nefes alıp verişini zorlaştıran durumları ortadan kaldırmak için de yapılabilir. Rinoplasti illa ki estetik amaçlarla yapılan bir ameliyat değildir.

Burun ameliyatları çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Sedasyon ya da lokal anestezi ile yapıldığı da olur. Ardından hastanede yatmanız gerekir. Duruma bağlı olarak burun ucu, burun delikleri ve burun kanatları da değiştirilebilir. Ameliyat sonrasında burun içerisinde tamponlar ve burun üzerine alçı yerleştirilir. Bu malzemeler ameliyattan birkaç gün sonra çıkarılır.

Ameliyat sonrası burun çevresinde iltihaplanma ve morluk oluşabilir. Ancak bu durum kalıcı değildir. İki hafta içerisinde geçecektir.

Ameliyattan sonra hasta iki gün içerisinde gündelik işlerine dönebilir. Ancak ilk haftalarda yoğun fiziksel işlerden ve burun bölgesine darbe almaktan kaçınmak en doğru olanıdır. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız gerekir.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatı iki farklı teknikle uygulanabilir. Bunlardan bir tanesi kapalı burun estetiğidir.

Kapalı burun estetiğinde yapılacak düzenlemeler, burun delikleri içerisinden müdahale edilerek yapılır. Bu operasyon türünde burun üstünde dışarıda bir dikiş izi bulunmaz.

İyileşme süreci, açık rinoplastiye göre daha kısadır.

Açık burun estetiği ameliyatından sonra şişlik ve morluk oluşumu daha az gözlemlenir.

Ameliyatınızın kapalı ya da açık olması durumuna hasta karar veremez. Bu ihtiyacınız olan tedaviye ve yapılacak işleme göre doktorun kararıdır.

Açık Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Açık burun estetiği operasyonları bu tip ameliyatlarda kullanılan diğer tekniktir.

Açık operasyonlarda yapılacak işlemler burun derisi üzerinden kesiler oluşturularak yapılır. Bu yüzden operasyon sonrası bir süre dikiş izleri görünebilir.

Ancak dikiş izi günümüzde kalıcı bir iz değildir. Çoğu doktor hastanın operasyonu elverişliyse ‘estetik dikiş’ denilen yöntemi kullanır. Estetik dikiş sayesinde burun estetiği ameliyatından bir süre sonra dikişleriniz kendiliğinden kaybolur ve izi iyileşmeye başlar.

Açık rinoplastide operasyon sonrası morluk ve şişlik görülmesi oldukça yaygındır. Ancak bu süreçte kalıcı değildir. Ortalama 2 hafta içerisinde yüzde morluklar ve şişlikler iyileşir.

Burun Estetiği Sonrası Nasıl Olur?

Rinoplasti sonrasında açık ya da kapalı ameliyat olmanız fark etmeksizin, doktorunuzun tavsiyesine göre 1-2 gün hastanede istirahat edebilirsiniz.

Açık burun estetiğinde de kapalı burun estetiğinde de ameliyat sonrası yüzünüzde morluk ve şişlik oluşabilir.

Burun bölgesi ve çevresinde ağrı yaşanabilir. Bu süreç doğaldır ve doktor gözetiminde olmalıdır.

Oluşacak şişlikler kalıcı değildir. Ortalama 1-2 içerisinde geçecektir.

Ameliyat sonrasında süreçte yüzünüze ve burun bölgesine darbe almaktan kaçınmalısınız.

Zorunlu durumlar dışında gözlük kullanımından kaçınmalısınız.

Burnunuzda tampon, bant gibi maddeler varken ve ameliyat sonrası süreçte doğrudan güneş ışığına maruz kalmamanız faydalı olacaktır.

Burnunuza operasyon sonrası masaj uygulaması yapmak için operasyon geçirdiğiniz hekimden bilgi almalısınız. Operasyon sonrası düzenli olarak yapılacak yanlış bir masaj uygulaması olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

burun estetiği fiyatları
burun estetiği fiyatları

Burun estetiği, estetik kaygı güden, burun fonksiyonlarında sorun olan ve gelişimini tamamlamış bütün bireyler için uygulanabilir. Burun estetiği yaptıracak kişilerin sağlıklı ve ameliyat için uygun aday olmaları gerekmektedir.

Burun estetik ameliyatları için en uygun adaylar 18 yaşını doldurmuş, burun şeklinden memnun olmayan ve ameliyat sonrası sürece uyum sağlayabilecek kişilerdir.

Burun estetiği için en uygun adaylar, bir plastik cerrah tarafından değerlendirilerek belirlenmektedir. Cerrah, kişinin sağlık durumunu ve ameliyat sonrası beklentilerini dikkate alır. Bunun sonucunda en iyi sonucu elde etmek için uygun bir plan yapabilir.

Burun ameliyatı fiyatları belirlenirken etkili olan faktörleri sizin için derledik. Süreç içerisinde uygulanacak müdahale ve doktorunuza, hastanenize göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Bu yüzden doktorunuza karar verdikten sonra süreçle ilgili olarak doktorunuzdan en güncel bilgileri alabilirsiniz.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir