Adıyaman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Editör Mine
Editör Mine 03.08.2022
Güncellendi 03/08/2022
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI

Adıyaman Üniversitesi akademik personel alım ilanında farklı bölümlere ait öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alımı yapacağını duyurdu. 03.08.2022 Tarihinde yayımlanan Resmi gazete duyurusuna göre Adıyaman Üniversitesi 16 akademik personel alımı gerçekleştirecek. İlan detayları yazımızın içinde yer almaktadır.

- Reklam -

İlan Tarihi : 03.08.2022
Son Başvuru Tarihi : 17.08.2022
Kadro Sayısı : 16
Şehir : Adıyaman
Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta yoluyla

Adıyaman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Detayları

Adıyaman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı detayları içinde doktor öğretim üyesi alımı yapılacağı bilgisi vardır. 16 ayrı kadronun 15’i doktor öğretim üyeliği içindir. 1 kişilik ilan ise doçent alımı için ayrılmıştır. İlanda şu cümlelerle detaylara yer verilmiştir:

“2547 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ve “Adıyaman Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma İlkeleri Yönergesi” hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır).”

- Reklam -

Adıyaman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Kadroları

Adıyaman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Kadrolarına ilişkin fakülte ve yüksekokul detayları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Her kadro için 1 adet doktor öğretim üyesi alımı ve doçent alımı gerçekleştirilecektir. Ön şartları karşılayan adaylar gerekli evraklarla birlikte başvurularını yapacaklardır.

BÖLÜMUNVANİLAN ŞARTI
İngiliz Dili ve EdebiyatıDoç. Dr.İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Doçent unvanı almış olmak, İngiliz Tiyatrosu konularında bilimsel çalışmaları olmak.
İngiliz Dili ve EdebiyatıDr. Öğr. Üyesiİngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olmak. Aynı alanda Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Eko eleştiri ve Minimalizm konularında bilimsel çalışmaları olmak.
Temel EğitimDr. Öğr. ÜyesiAnaokulu Öğretmenliği bölümü mezunu olmak, Okul Öncesi Eğitimi alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Okul Öncesi Eğitimi Programı Uygulama ve Hikaye Anlatım Materyalleri konularında bilimsel çalışmaları olmak.
Temel EğitimDr. Öğr. ÜyesiOkul Öncesi Öğretmenliği bölümü mezun olmak. Yüksek Lisans ve Doktorasını Okul Öncesi Öğretmenliği alanında tamamlamış olmak. Doğa temelli eğitim ve erken yazma becerileri alanlarında bilimsel çalışmaları olmak.
Temel EğitimDr. Öğr. ÜyesiSınıf Öğretmenliği bölümü mezunu olmak. Sınıf eğitimi alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. İlkokulda okuma-yazma, yazma tutumları ve Sosyal- Duygusal gelişim konularında bilimsel çalışmaları olmak.
Türkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiDr. Öğr. ÜyesiTürkçe Öğretmenliği veya Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olmak. Yeni Türk Edebiyatı alanında Doktora yapmış olmak. Edebiyat Kuramları ve Türk Romanıyla ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Türkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiDr. Öğr. ÜyesiTarih Öğretmenliği bölümü mezunu olmak. Cumhuriyet Tarihi alanında Yüksek lisans ve Doktora yapmış olmak. Dış Türkler ve Ulusal-Yerel Basın konularında bilimsel çalışmaları olmak.
Eczacılık TeknolojileriDr. Öğr. ÜyesiEczacılık Fakültesi mezunu olmak. Farmasötik Teknoloji alanında Doktora yapmış olmak. İlaç taşıyıcı sistemler konularında bilimsel çalışmaları olmak.
Klinik BilimlerDr. Öğr. Üyesiİlgili alanda Uzmanlık veya Doktora yapmış olmak
Klinik BilimlerDr. Öğr. Üyesiİlgili alanda Uzmanlık veya Doktora yapmış olmak
Klinik BilimlerDr. Öğr.
Üyesi
İlgili alanda Uzmanlık veya Doktora yapmış olmak
Beden Eğitimi ve SporDr. Öğr. ÜyesiSpor Bilimleri Fakültesi veya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans mezunu olmak. Beden Eğitimi ve Spor anabilim dalında Doktora yapmış olmak. Küreselleşme ve e-Spor konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
Tıbbi Hizmetler ve TekniklerDr. Öğr. ÜyesiFizik Bölümü mezunu olmak. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Fizik Mühendisliğinde tamamlamış olmak. Optik Metroloji alanında bilimsel çalışmaları olmak.
Seyahat- Turizm ve Eğlence HizmetleriDr. Öğr. Üyesiİşletme Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans mezunu olmak. Yönetim ve Organizasyon ana bilim dalında Doktora yapmış olmak. Liderlik, Z-kuşağı ve Duygusal Zeka-Emek konularında bilimsel çalışmaları olmak.
Finans Bankacılık ve SigortacılıkDr. Öğr. ÜyesiEkonomi bölümü mezunu olmak. Aynı alanda Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Yeni ürün geliştirme stratejisi ve Türkiye’nin Rekabet gücü konularında bilimsel çalışmaları olmak.
Muhasebe ve VergiDr. Öğr. ÜyesiMuhasebe ve Finansman Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Muhasebe ve Finansman bilim dalında Doktora yapmış olmak. Muhasebede Sistem Dinamiği konularında bilimsel çalışmaları olmak.

Detaylı bilgi için Adıyaman Üniversitesi’nin Resmi Web Sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

Adıyaman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Gerekli Evraklar

  • Başvuru şartları için “Adıyaman Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma İlkeleri Yönergesi” maddeleri geçerlidir.
  • Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır. Doçent adaylarının Adıyaman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na, diğer adayların ilgili birimlere; Şahsen başvurmaları gerekmektedir.
  • Doçent kadrosuna müracaat edeceklerin;
  • Dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesinin sureti, bilimsel çalışmalarının tamamını kapsayacak şekilde içeren dosyalarını (pdf formatında) 5 adet CD ve 5 adet taşınabilir bellek; ayrıca 1 adet basılı dosya ile başvurmaları gerekmektedir.
  • Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna müracaat edeceklerin;
  • Dilekçeleri ekinde, özgeçmiş, bilimsel çalışmalarının tamamını kapsayan dosyalarını (pdf
    formatında) 5 adet CD ve 5 adet taşınabilir bellek; ayrıca 1 adet basılı dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına Doçentler başvuramazlar.

En Güncel Akademik Personel İlanlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Her gün Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanlarını sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığımız altında sizler için paylaşıyoruz. Facebook veya Instagram sayfamızı takip ederek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz!

Sosyal medya kullanmıyorsanız Telegram’dan grubumuza katılın ve bildirimleri açık tutun! Böylece güncel akademik personel ilanlarını anında inceleyebilirsiniz!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.