Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanı

Şevval Editör
Şevval Editör 21.09.2022
Güncellendi 21/09/2022
marmara üniversitesi akademik personel alım ilanı
marmara üniversitesi akademik personel alım ilanı

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanı 21.09.2022 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de duyuruldu! İlanın detaylarına göre Marmara Üniversitesi 15 Öğretim Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Başvuru koşulları, kadro detayları ve önemli tarihler haberimizin devamında yer almaktadır.

- Reklam -

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı Detayları

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı ilanındaki önemli detaylar şu şekildedir:

  • İlan Başlama Tarihi: 21.09.2022
  • İlan Bitiş Tarihi: 05.10.2022
  • Ön Değerlendirme Tarihi: 14.10.2022
  • Sınav Giriş Tarihi: 21.10.2022
  • Sonuç Açıklama Tarihi: 28.10.2022
  • Kadro Sayısı: 15
  • Şehir: İstanbul
  • Başvuru Şekli: Online

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı Detayları

 Marmara Üniversitesi akademik personel alımına ilişkin yayınladığı ilan duyurusunda ”Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu, Gastroenteroloji Enstitüsü, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Rektörlük, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Teknik Hizmetler Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu:na 15.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 10 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin ilgili maddeleri, 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe
giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi alınacaktır.”
 ifadelerine yer vermiştir.

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanı Kadro Detayları

Marmara Üniversitesi akademik personel alımı ilanı kadro detayları,

- Reklam -
ANABİLİM DALI/ANASANAT DALI/PROGRAMKADRO UNVANIÖZEL ŞARTLAR
Ceza İnfaz ve Güvenlik HizmetleriÖğr. Gör.Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Kamu Hukuku alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak, belgelendirmek şartıyla lisans öğrenimi sonrası Yükseköğretim Kurumlarında en az 10 (on) yıl deneyime sahip olmak.
İç HastalılklarıÖğr. Gör. (Uygulamalı Birim)Mitokondri türevli peptidler, melatonin, hematolojik kanserler, ailesel akdeniz ateşi konularının her biri hakkında ulusal veya uluslararası bilimsel
araştırmaları olmak.
Tezhip-SüslemeÖğr. Gör.Güzel Sanatlar Enstitülerinin Geleneksel Türk Sanatları Anasanat Dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış olmak. Alanıyla ilgili en az 3 yıl iş tecrübesi olmak. Uluslararası projelerde yer almış olmak.
Endüstriyel TasarımÖğr. Gör.Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım/İç Mimarlık/Seramik Bölümlerinden Lisans mezunu olmak ve bu alanlardan birinde Sanatta Yeterlik/Doktora yapmış ya da yapıyor olmak. Görsel Anlatım ve Sunum Teknikleri alanında tecrübe sahibi olmak.
Kuranı Kerim Okuma ve Kıraat İlmiÖğr. Gör.İlahiyat lisans mezunu olup Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi bilim dalında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak, lisans düzeyinde Kur’an-ı Kerim ders sunumu tecrübesine ve hafızlık belgesine sahip olmak.
-Öğr. Gör. (Uygulamalı Birim)Bilişim alanında Tezli Yüksek Lisans mezunu olup aynı alanda doktora yapıyor olmak veya mezun olmak. Yükseköğretim ile ilgili çalışmalara, yönetim ve bilgi sistemlerinde deneyime sahip olup Yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl iş tecrübesine sahip olmak. Belgelendirmek kaydıyla
web tasarımı sertifikasına sahip olmak.
-Öğr. Gör. (Uygulamalı Birim)Tıbbi Cihazlarda Kalite Yönetim Standartları konusunda sertifikası olmak, medikal firmalarında kalite yönetim temsilcisi ve tıbbi cihaz belgelendirme uzmanı olarak görev yapmış olmak.
En az Tezli Yüksek Lisans mezunu olmak.
İç Hastalıkları HemşireliğiÖğr. Gör.İç Hastalıkları Hemşireliğinde Tezli Yüksek Lisans yapmış ve aynı alanda doktora yapıyor olmak. İç Hastalıkları Kliniklerinde en az bir yıl çalışma
deneyimi olmak.
Cerrahi Hastalıkları HemşireliğiÖğr. Gör.En az 5 yıl klinik deneyimi bulunmak, Cerrahi
Hastalıkları Hemşireliği ya da Hemşirelikte Doktora Programı öğrencisi olup tez aşamasında olmak.
İlk ve Acil YardımÖğr. Gör.Tıp hukuku Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak, sağlık hukuku ile ilgili ders vermiş olmak, eğitim becerileri kursuna katılmış olmak.
AnesteziÖğr. Gör.Hastane ve Sağlık Yöneticiliği Tezli Yüksek Lisansı yapmış olmak, anestezi teknikerliği tecrübesi olmak.
Bilgisayar ProgramcılığıÖğr. Gör.Üniversitelerin Teknik Eğitim Fakültelerinin Bilgisayar ve Kontrol veya Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Mühendislik veya Teknoloji Fakültelerinin Bilgisayar ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak, en az üç yıl
deneyime sahip olmak.
ElektrikÖğr. Gör.Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Öğretmenliği Bölümlerinden mezun olmak, bu alanlardan birinde Tezli Yüksek Lisans derecesine sahip olmak. En az
3 yıl deneyime veya Önlisans/Lisans düzeyinde ders verme tecrübesine sahip olmak. Ulusal düzeyde asgari bir adet akademik faaliyette
bulunmak
Kontrol ve Otomasyon TeknolojisiÖğr. Gör.Teknik Eğitim Fakültelerinin Elektronik ve Haberleşme veya Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Mühendislik veya Teknoloji Fakültelerinin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, bu alanlardan birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak ve akademik faaliyette bulunmak, en az üç yıl deneyime sahip olmak.
-Öğr.Gör.İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden lisans ve Tezli Yüksek Lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla Yükseköğretim kurumlarında en az 3 (üç) yıl ders verme deneyimine sahip bulunmak. Merkezi bir Yabancı Dil (İngilizce) sınavından en az
85 ve üstü eşdeğerliliği ÖSYM tarafında kabul edilen bir sınavdan bu puana denk bir puan almış
olmak.

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Başvuru Belgeleri

21.09.2022 tarihinde yayınlanan resmi gazete de Marmara Üniversitesi 15 öğretim görevlisi alacağını duyurmuştur. Resmi gazete de yer alan ilanda Marmara Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı başvuru belgelerine yer verilmemiştir. Detaylı bilgi için Marmara Üniversitesi web sitesi ilgili sayfayı ziyaret ediniz!

En Güncel Akademik Personel İlanlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanlarını sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığımız altında sizler için her gün paylaşıyoruz. Facebook veya Instagram sayfamızı takip ederek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz!

Sosyal medya kullanmayanlar için Telegram’dan grubumuzda her gün ilanları paylaşıyoruz. Siz de aramıza katılın ve bildirimleri açık tutun! Böylece güncel akademik personel ilanlarını anında inceleyebilirsiniz!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir