İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

Halil Editör
Halil Editör 28.04.2022
Güncellendi 28/04/2022
İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik kadro ilanı yayımlandı. 20 akademik personel alımı yapılacağını 28.04.2022 tarihli resmi gazetede akademik kadro ilanları başlığı altında yayımlandı. Alınacak bu öğretim görevlilerinin bölümleri ve aranan özel şartları yazımızda yer almaktadır.

- Reklam -
 • İlan Tarihi : 28.04.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 12.05.2022
 • Kadro Sayısı :20
 • Şehir :İstanbul
 • Başvuru Şekli :Şahsen ve Posta

İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Kadro İlanı Detayları

Bilgi Üniversitesi 20 öğretim görevlisi alacağını “Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen kadrolara Öğretim Üyesi alınacaktır.” şeklinde duyurdu.

Bilgi Üniversitesi Akademik İlan Kadroları

İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik kadro ilanı ile duyurduğu 20 akademisyenin hangi bölümlerden kaçar kişi alacağını ve bu bölümlere başvuruda istenen özel şartlar aşağıda tablo olarak verilmiştir.

FakülteBölümUnvanSayıAçıklama
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1 Bilgisayar Mühendisliği alanından doktora derecesi kazanmış olup Bilgisayar Donanımı konulu çalışmalar yapmış/yapıyor olmak ve eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Bilgisayar Mühendisliği alanından doktora derecesi kazanmış olup Bilgisayar Bilimleri alanında çalışmalar yapmış/yapıyor olmak ve eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Bilgisayar Mühendisliği alanından doktora derecesi kazanmış olup gömülü sistemler, nesnelerin interneti, bilgi güvenliği ve kriptoloji gibi alanlarda çalışmalar yapmış/yapıyor olmak ve eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiElektrik- Elektronik Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak, haberleşme alanında çalışmalar yapmış
olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiEndüstri Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Endüstri Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği ve İşletme Yönetimi veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak; Stokastik Modelleme ve Simülasyon alanında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Enerji Sistemleri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Fizik Mühendisliği bölümlerinden doktora derecesine sahip olmak, enerji alanında çalışmalar yapıyor olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiGenetik ve Biyomühendislik Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi2Biyomühendislik veya ilgili alanlarda doktora derecesine sahip olmak, Genetik Mühendisliği alanında bilimsel çalışma ve eserleri bulunmak
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesiİnşaat Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1İnşaat Mühendisliği alanında Yapı Mühendisliği uzmanlık alanından veya Deprem Mühendisliği alanından doktora derecesine sahip olmak, betonarme taşıyıcı elemanların non-linear davranışı, tasarımı, detay ve boyutlandırılması konularında bilimsel çalışma ve SCI veya SCI-E
indeksli dergilerde yayınlanmış eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMakine Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Makine Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Makine Teorisi ve Dinamiği alanında bilimsel çalışma ve eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMekatronik Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1 Mekatronik Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Yapay Zekâ ve makine öğrenmesi alanında bilimsel çalışma ve eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiYazılım Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Bilgisayar Bilimleri konusunda teorik çalışmaları ve bilimsel eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiYazılım Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Bilgisayar Bilimleri konusunda uygulamaya yönelik güncel çalışmaları ve bilimsel eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiYazılım Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Bilgisayar Donanımı konusunda güncel çalışmaları ve bilimsel eserleri bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiYazılım Mühendisliği Lisans ProgramıDoktor Öğretim Üyesi1Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Bilgisayar Yazılımı konusunda uygulamaya yönelik güncel çalışmaları ve bilimsel eserleri bulunmak.
Meslek YüksekokuluBilgisayar Programcılığı Ön Lisans ProgramıÖğretim Görevlisi3Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Öğretmenliği ve Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve ilgili alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış
olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluİlk ve Acil Yardım Ön Lisans ProgramıÖğretim Görevlisi1Lisans mezunu olup, Travma / Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı / Ruhsal Travma alanlarının birisinde tezli yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek kaydıyla İlk ve Acil Yardım Teknikeri olarak en az 5 yıl çalışmış
olmak.
Spor Bilimleri ve Teknolojisi YüksekokuluSpor Yöneticiliği Lisans ProgramıÖğretim Görevlisi1 Spor Yöneticiliği, İşletme, İktisat, Sosyoloji, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya Pazarlama bölümlerinin birisinden lisans mezunu olmak veya bu anabilim dallarının birisinde tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor
olmak.

[kanews-related-post tag=”div” ids=”62399″ title=”İlişkili Yazı”]

- Reklam -

İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Kadro İlanı Başvuruları

İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik kadro ilanı başvurmak için ilgili anabilim dalına şahsen veya posta ile başvuru yapılmalıdır. Posta kaynaklı olsa bile son başvuru sonrası gelen belgeler kabul edilmeyecektir. Başvuru geçersiz sayılacaktır. Adaylardan istenen genel şartlar aşağıda verilmiştir;

 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde geçen şartları sağlamak
 • Türkiye dışından alınmış diplomaların denkliğini sağlamış olmak

Bilgi Üniversitesi’nin akademik personel alımı için belirlediği şartları sağlayan adayların başvuru sırasında eklemeleri gereken belgeler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Özgeçmiş(YÖK formatında)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • ALES sonuç belgesi
 • YDS sonuç belgesi
 • Öğrenim belgesi
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • Bilimsel yayın listesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik kadro ilanı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve başvuruların sonuçlarını öğrenmek için Bilgi Üniversitesi sitesine göz atabilirsiniz.

Güncel Akademik Kadro İlanları Nasıl Takip Edebilirim?

Sitemizde İlanlar sekmesi altında en güncel ilanlar yayımlanmaktadır. Akademik kadro İlanları takip etmek isteyen tüm akademik personeller sitemizden ulaşabilmektedir.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.