ÖYP 2012 Yönetmeliği AÇIKLANDI!

Yeni Yönetmeliği nasıl buldunuz?

• Olumlu

Oy: 76 51.4%
  • Değişen bir durum yok.

Oy: 74 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    148

fredy06

Öğrenci
"Madde 6:(4) Yurtiçindeki altı aylık yabancı dil eğitimini tamamlayan ÖYP araştırma görevlileri, kadrolarının bulunduğu yükseköğretim kurumlarına dönerler. Ancak ÖYP araştırma görevlisi olarak atandığı tarihten itibaren; yabancı dil puanı halen 50’nin altında olan araştırma görevlilerinin bir yılın sonunda, yabancı dil puanı 65’in altında olan araştırma görevlilerinin ise iki yılın sonunda kadroları ile ilişikleri kesilir." deniliyor. Peki dil puani 65 üstü olarak öyp yi kazanan birisi de kazandıktan sonra dil için bir sınava tabi tutulacak mı? ya da 65 üstü olanlar için dilden başka bir şart var mı?
65 ve üzeri olanlar tekrar sınava girmeyecekler.

bar10

Öğrenci
Öyle oluyor ama onay almak kolay olmayabilir. Üni. zaten kadro açarken ihtiyacı olan anabilim dalını yazmış, sizi hiç dinlemeyebilirler.
hocam o zaman şöyle bişey olabilir mi,mesela herhangi bi üniversitede yl ve doktorası yok bölümün ama aynı fakültenin içinde başka bi eğitim bölümünde yl ve doktora ayarlanabilirse senet imzalama olayı olmaz o zaman.sonuçta adam yl doktorasını yapar aynı zamanda da gider bölümüne hizmet eder..

fredy06

Öğrenci
hocam o zaman şöyle bişey olabilir mi,mesela herhangi bi üniversitede yl ve doktorası yok bölümün ama aynı fakültenin içinde başka bi eğitim bölümünde yl ve doktora ayarlanabilirse senet imzalama olayı olmaz o zaman.sonuçta adam yl doktorasını yapar aynı zamanda da gider bölümüne hizmet eder..

atandığınız üniversitede sizin bölümünüzün yüksek lisans ve doktora programı yoksa bazı kurumlar sizin istediğiniz bazı kurumlarda kendi uygun gördükleri bir üniversitede size yüksek lisans veya doktora yaptırıyor. programları tamamladıktan sonra ilk başta atandığınız üniversiteye gidip çalışıyosunuz. senet sepet işleri de olmuyo değil. yine senet yapılıyo.

asyasya

Öğrenci
arkadaşlar bu %10 kesinti ocak ek yerleştirmede kazanıp gidemeyenleri - mesela ben- kapsıyor değil mi, son bi umur artık diyorum, puanım 87den 77 ye düştü :)

erdemkan

Öğrenci
Arkadaşlar, atılmayı bekleyen arkadaşlarımızın magduriyetleri giderilecekti bu yönetmelikte ne oldu? Buna neden ses seda cıkarmıyoruz ben anlamıyorum. Bırakalım ALES%60 olmuş digerleri %10 yolmuş vs bence bu konuda birşeyler yapıp ses çıkaralım. Unutmayın bugun onlara empoze edilenler yarın sizlere bizlere edilebilir. Benim şahsi görüşüm budur.

spork

Öğrenci
merhaba arkadaşlar, 2010 yılında öyp ile atandım ve şu anda doktora ders aşamamı bitirdim. programa başvurduğumda yönetmelikte 12 aya kadar yurt dışında araştırma yapabileceğimiz ve bunun kaynaklardan fonlanacağı yazılıyordu. şu anda bu madde yok. sadece 15 güne kadar kısa süreli seyahatler yer alıyor. durum hukuki olarak da tutarsız görünüyor. açıkçası öyp'nin beni 12 ay yurt dışına gönderecek olması benim için bu programı seçmede oldukça önemli bir kriterdi. şimdi elimizden alındı mı kesin olarak bu? bu konuda mağduriyetini ciddi anlamda hisseden arkadaşlar olarak birşeyler yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum. tam da bu kış araştırma için yurt dışından kabul alıp gitmeyi planlıyorken oldukça can sıktı bu durum..

KAPTAN08

Öğrenci
Arkadaşlar, atılmayı bekleyen arkadaşlarımızın magduriyetleri giderilecekti bu yönetmelikte ne oldu? Buna neden ses seda cıkarmıyoruz ben anlamıyorum. Bırakalım ALES%60 olmuş digerleri %10 yolmuş vs bence bu konuda birşeyler yapıp ses çıkaralım. Unutmayın bugun onlara empoze edilenler yarın sizlere bizlere edilebilir. Benim şahsi görüşüm budur.

sonuç hüsran 17 ağustos ta atılıyorum

bulker

Öğrenci
evet 2010 girişliler için atılma söz konusu değildi sonra yök yolun ortasında önce 3 yıl süre dedi sonra kafasını bir yere vurdu herhalde 2 yıl dedi

Hocam, yanlış anlamanızı istemem ama, KPDS zor bir sınav değil, 65 alınamamasının sebebi çalışmak için zaman ayrılamamasından mı kaynaklı?

Araştırma yapmak istediğinizde kaynaklar çoğunlukla İngilizce oluyor, en azından Ekonomi mezunu olan benim bölümüm için böyle.

KAPTAN08

Öğrenci
ilk bir yıl kursa gittik 60 aldık sonra yok un bu kararları heyacana düşürdü beni ve gerginlikten atılma korkusundan geçemedik. ortada bir başarısılık var onu kabul ediyorum ama sürece girerken 2010 öyp liler atılma konusu yoktu

erdemkan

Öğrenci
bulker ilk başta 1 yılda 65 alamayanlar normal araştırma görevlisi oluyordu. Ödeme yoktu birşey yoktu. Şimdi ise 2011 de 3 defa değiştirdikleri yönetmelik ile insanların önüne yaptırım uygulatıyorlar. Karışık durum zaten bu insanlar o sınavda başarılı olacaklar ama 1 yılları bu bilginin rahatlıgı ile davrandılar daha sonra cıkan yönetmelik son yılda strese sokmuştur muhakkak. Ama bu konunun iyileştirilmesi lazım çünkü ülkemizde doçentlik sınavında isteniyor 65. tamam almak cok zor değil ama kimilerinin zamana ihtiyacı olabilir olaya bu acıdan bakmak daha dogru.