ÖYP 2012 Yönetmeliği AÇIKLANDI!

Yeni Yönetmeliği nasıl buldunuz?

• Olumlu

Oy: 76 51.4%
  • Değişen bir durum yok.

Oy: 74 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    148
peki alissa hocam son sorum olacak böle basit sorularla karşınıza gelmek pek istemem ama yüksek lisansım bittikten sonra öyp başvurmuş olsam ne olacak nasıl bir durumla karşılacagım veya ne yapmam gerekecek??

M

Merve

Guest
peki alissa hocam son sorum olacak böle basit sorularla karşınıza gelmek pek istemem ama yüksek lisansım bittikten sonra öyp başvurmuş olsam ne olacak nasıl bir durumla karşılacagım veya ne yapmam gerekecek??

Y.lisans mezunu olarak başvurabilirsiniz. Aynı abd'ye atanırsanız y.lisansınız kabul edilir ve doktoradan devam edersiniz. Tabii yine lisans ortalaması ile başvuruyorsunuz.

Dil puanı 50nin altında olup mahkemelik olanlardan haber ?

MAHKEMELER NE OLDU???? bilgisi olan hiç mi kimse yok??? hiç kimse cevaplamıyor bile?

2 aya kalmaz aynı durumda olabiliriz??? 65 altındayız.. artık 65 rakamından VANdan, ( vanlılar üstüne alınmasın) 6 ve 5 rakamından ayrı ayrı, ankaradan yökten... tiksiniyorum.. iyice psikolojimizi bozdular.. aylarca ugrasıp çıkardıkları yönetmelik sağolsunlar MAGDURİYET GİDERİYOR !!!!

bu yönetmeliği kesin bizim yorumlarımızı okuyup dalga gecerek gülmek için çıkardılar... bir de puanım yukseldi deyip sevinenlere şaşıyorum.. yahu rakiplerinin bir çoğunun da puanı yukseldi.. boşuna seviniyorsun.. bana yüklenmeyin. ben de aalesten iyi puan aldım. benim de puanım yukseldi.

ALES ne kadar KALİTELİ (!) bir sınavmış. biz bilememişiz.

adym

Öğrenci
Mahkemelerrrrrr??? sonuçlarrrrr???

bir ara aksarayda bir arkadaş geri dönmüştü mahkeme kararı ile??

nedir son durumlar?

Aksaray dışında bir kaç üniversite de de idare mahkemesi kararı ile dönen arkadaşlarımız oldu idare mahkemeleri lehte karar verirken danıştay alehte karar veriyor, danıştayda da bir kaç mahkeme red verdi ama nihai karar değil. geri dönenlerin üniversitelerini özellikle yazmadım ama özel mesajdan isterseniz yazabilirim. danıştay ise neye dayanarak hakları geri vermiyor çözemedik :(

öyp-90

Öğrenci
Arkadaşlar başlıkla ilgisi yok ama aklıma takıldı. Şimdi kadro ilanları verilmeden bir yl programına kaydolursak tercihlerimizi yl yapıyor olmak şartıyla açılanlara mı yoksa sadece lisans mezunları olarak isteyenler için mi yapacağız. yani başvuruda atanma şansımız, tercih yapma şansımız bundan nasıl etkilenir. Özellikle mevzuat ve işleyişle ilgili sağlam bilgileri olan arkadaşlarım -ya da Nazmi Hocam- aydınlatırsanız çok sevinirim.

biyofizik

Profesör
Arkadaşlar başlıkla ilgisi yok ama aklıma takıldı. Şimdi kadro ilanları verilmeden bir yl programına kaydolursak tercihlerimizi yl yapıyor olmak şartıyla açılanlara mı yoksa sadece lisans mezunları olarak isteyenler için mi yapacağız. yani başvuruda atanma şansımız, tercih yapma şansımız bundan nasıl etkilenir. Özellikle mevzuat ve işleyişle ilgili sağlam bilgileri olan arkadaşlarım -ya da Nazmi Hocam- aydınlatırsanız çok sevinirim.

y.lisans yapıyor olmak şartlı ilan olmuyor öyp'de anca yapmış olmak şartı oluyor.
onun için lisans mezunu olarak tercih yapacaksınız

öyp-90

Öğrenci
Teşekkür ederim. Ben bu yılki ilanlarda böyle bir şartın da getirelebileceğini de okumuştum. Sanırım forumda bir arkadaş paylaşmıştı. o yüzden kafam karıştı.

benguney

Öğrenci
merhaba. şuan için kefil ve senet hakkında bir değişiklik var mı? ben bu senet ve kefil işini tam anlayamadım..sanırım üniversiteye göre değişiyormuş..ve tutarı da değişiyormuş. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

hll

Öğrenci
merhaba.. 1-tercih yapıp bir üniversiteye atanınca lisansüstü eğitim göreceğim üniversiteyi atandığım üniversite mi belirliyor yoksa önceden başvurup kabul aldığım bir üniversiteye gitme şansım olabilir mi? 2- kimya bölümü bitirip metalurji mühendisliği ya da kimya mühendisliğine de de başvurabiliyor muyuz? bilgilendirirseniz çok sevinirim...

fztmine

Öğrenci
yeni yönetmeliğe göre öyp ile atanan yükseklisansını tamamlamış biri öyp kapsamındaki bir üniversiteye doktora için bireysel (öyp kontenjanı haricinde) başvuru yapabilir mi?

sonne

Öğrenci
üds'nin kendi barajını (50) geçmemiz bir anlam ifade etmiyor mu şimdi arkadaşlar,alesi benden yuksek olup dili geçememiş kişi tercihte benim önüme rahatlıkla geçecek oyle mi ??

azraeltr

Doçent
peki tercihler daha başlamadı ama bu tercihleri yaparken neye dikkat ediyorduk,yani atıyorum daha düşük puanlı olan doğu illeri üni.lerini ilk tercihlere yazmak açıkta kalmamak gibi ?

Tamamen size kalmış. Tercih sırası önemli değil. Puanınız yeterse ilk tercihten itibaren yerleştirilirsiniz.