ÖYP 2012 Yönetmeliği AÇIKLANDI!

Yeni Yönetmeliği nasıl buldunuz?

• Olumlu

Oy: 76 51.4%
  • Değişen bir durum yok.

Oy: 74 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    148
merhaba arkadaşlar. ben geçen yıl öyp ile atandım ve dilim 65 üstüydü. 35.madde ile görevlendirme aldım.yurt dışına dil eğitimini nasıl yapmamız gerekiyor hiçbirşey yayınlamadılar. ve bize ayrılan bütçeyi nasıl kullanabiliriz ben şuan yüksek lisans yapıyorum tez aşamasına geçicem. şimdiden teşekkürler.

zeynepkemer

Öğrenci
hocam iyi günler.öyp ile atandım ve dil puanım 65 üstü.suan yükseklisans tercihlerini bekliyorum.halen atandınız yazısıda gelmedi.üniversiteyi aradım daha kimsenin olmadı dediler.tercihlerin başladığı haberini alınca selçuk üniversitesi öyp koordinatörlüğünü aradım.adam bana evraklarını yolla hemen kabul edelim dedi.halbuki tercihler 3 ünde başlıyo diye biliyorum.bu nasıl mümkün .ben acıkta kalacagım ve yarım dönem bekleyeceğim diye korkuyorum acıkcası.artık tercihler merkezide değil acıkta kalma sansım var mı?öyp puanım 80 bölümüm bilgisyar mühendisliği .şimdiden teşekkürler

Gamze

Administrator
hocam iyi günler.öyp ile atandım ve dil puanım 65 üstü.suan yükseklisans tercihlerini bekliyorum.halen atandınız yazısıda gelmedi.üniversiteyi aradım daha kimsenin olmadı dediler.tercihlerin başladığı haberini alınca selçuk üniversitesi öyp koordinatörlüğünü aradım.adam bana evraklarını yolla hemen kabul edelim dedi.halbuki tercihler 3 ünde başlıyo diye biliyorum.bu nasıl mümkün .ben acıkta kalacagım ve yarım dönem bekleyeceğim diye korkuyorum acıkcası.artık tercihler merkezide değil acıkta kalma sansım var mı?öyp puanım 80 bölümüm bilgisyar mühendisliği .şimdiden teşekkürler

Tercih döneminde işleme sokacaklardır ondan yolla demiş olabilirler.
Atamanız tercih işlemleri bitene kadar yetişmezse başvuru yapamazsınız. Bu ilanların çoğu aslında geçen yıl dil kursuna gidenler için açıldı diye okumuştum forumda. Bilgisayar mühendisliğinde puanlar nasıl bilmiyorum ama yüksek puanlılar birçok okula tercih yapacağı için açıkta kalabilme ihtimaliniz olabilir. Tabi tümden moralinizi bozmayayım yerleşebilirsiniz de. Ama önce atamanızı beklemeniz gerek. Okulunuz atamaların hepsini toptan yaptığı için beklemiş olabilir. Şuan atamaları yapmış olan okullar da var.

september87

Öğrenci
Hayır 1 yılı geçmiş oluyor.

hocam şu an herhangi bir yerde doktoraya başlasak aralık ayındada öyp ile diyelimki bir kadroya atandık. Doktoraya başladığımız yerde devam edebilirmiyiz? eğer doktora yaptığımız yer öyp doktora veren üniversite değilse daha önce başladığımız doktoraya devam etmemize izin verilir mi yoksa öyp dahilindeki bir üniversitedemi bizi tekrar başlatırlar?

relaxy

Doçent
o durumda yök insiyatif hakkını üniversitenize bırakıyor, eğer üniversiteniz devam etmeniz yönünde onay verirse ki büyük ihtimalle verecektir kimse personelini göndermek istemez, öyp ile atanmadan önce doktoraya başladığınız yerde doktoraya devam etmenize izin vereceklerdir...

dennis77

Öğrenci
yeni yönetmeliği okuyamadım açılmıyo.sorumu burdan sorsam olur mu?
yeni sisteme göre LİSANS 3.00 ortalama barajı devam ediyo mu?

goldfalcon

Öğrenci
yahu bu bölüm başkanımız 657 tabi memursunuz aslında bizlerde sizin amiriniz edası içinde saç sakal kılık kıyafet herşeye takmış durumda hayır adam angaryadan işleri gördürüyor kitap felan taratıyor tutak tutar memuriyetinizi yakarım felan diyor böyle bir olay varmı yahu bu adamın her dediğini yapmak zorudnamıyım?birde yazılı değil sözlü oalrak söylediklerimizde bölümün işi önemlidir diyor mesai saatleri aşılmasın kısmına lafım yok hadi kılık kıyafette memurluk yasasında ama ben gittiğim üniversitede kabloları prizleri düzeltiyorum hocaların derslerini bölümüm olmamasına rağmen asiste ediyorum ki bu gün keza bilmediğim bir şeyleri anlatmak zorunda kaldım :S :S bizim önceliğimiz yüksek lisans değilmi öypli olarak? düz cariden farkımız yokmu bi nebzede olsun...

aDNA

Profesör
yahu bu bölüm başkanımız 657 tabi memursunuz aslında bizlerde sizin amiriniz edası içinde saç sakal kılık kıyafet herşeye takmış durumda hayır adam angaryadan işleri gördürüyor kitap felan taratıyor tutak tutar memuriyetinizi yakarım felan diyor böyle bir olay varmı yahu bu adamın her dediğini yapmak zorudnamıyım?birde yazılı değil sözlü oalrak söylediklerimizde bölümün işi önemlidir diyor mesai saatleri aşılmasın kısmına lafım yok hadi kılık kıyafette memurluk yasasında ama ben gittiğim üniversitede kabloları prizleri düzeltiyorum hocaların derslerini bölümüm olmamasına rağmen asiste ediyorum ki bu gün keza bilmediğim bir şeyleri anlatmak zorunda kaldım :S :S bizim önceliğimiz yüksek lisans değilmi öypli olarak? düz cariden farkımız yokmu bi nebzede olsun...

O Hoca babasının çiftliği değil kendi çiftliği görmeye başlamış. Hocam özelden bana yazın. Ben de size yardımcı olurum. Ettiği tehdidi Dekan Hocası bilse bir daha o tehdidi edemez. YÖK bu tipleri temizleyemediği müddetçe Akademi de ilerlemez!

SFuat

Öğrenci

düşüncenizi tuttum vahdet hocam

sicilya

Öğrenci
Haklısın hocam şu anda usul esasları hatmediyorum yarına onu da yaparım :)

hocam, geçmiş yılların öyp usul esaslarını, genel şartlarını eminim editörler olarak depolamışsınızdır.. bunları lütfen dosya halinde forumda paylaşır mısınız?
yeni yönetmelik gelince eskilere linkten ulaşılmıyor...yani her yılın usul esasları o yılda yerleşenleri bağlar, ama malesef her yeni düzenleme bir tarafıyla eksik, yarım oluyor. ..Bazı açılardan tüm yılları karşılaştırmak bir fikir verebiliyor...teşekkür ederim şimdiden