MSÜ Harp Okulları Okutmanlık

A

Akademik Forum

Guest
Hocam ben De yüksek yapıyorum su an teze geçeceğim yakında bize de yuksek mensupları artı puan alacak dendi zaten o yüzden orada hemfikirim sizinle, sonuçları da beraber göreceğiz tarihi insallah dediğiniz gibidir De fazla beklemeyiz, hem akademik hem performans bakımından hırslı kişilerin yenileneceği konusunda benim de şüphem yok. Hepimiz için hayırlısı olsun deriz ancak bu noktadan sonra.

1 yıllık sözleşme var, maaş ve sistem devlet unilerdeki okutmanlık gibi, harici bir özel şart yok zaten.İnsanları düşündüren tek şey 1 yıl meselesi, forumu baştan okursanjz daha detaylı bilgi sahibi olursunuz.

Benim merak ettiğim şey bir yıl içinde şartlardan hiç memnun kalmazsak biz ayrılabilir miyiz?

sssbbb

Öğrenci
@bedenegitimi hocam şaşırmadım gerçekten, en başından beri beklentim 15/20 eylül civarı dediğim gibi o zamana kadar sabırla beklemekten başka yol yok maalesef. Bu güncellemeyi De bizimle paylaştığıniz için teşekkür ederim. Ileride De bir şey öğrendiğinizde olumlu olumsuz bizimle paylaşirsaniz memnun oluruz.
[MENTION=29672]misafir[/MENTION] o konuda bir bilgim yok, okula sorabilirsiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar bize en kötü asil ve yedek listesi söylense olmuyor mu yahu.. biz de ona göre bir plan yapardık. Şimdi elimiz kolumuz bağlı. Başka yerlere imza da atamıyoruz. Liste yayınlansin yine soruşturmayı bekleyelim.. hep beraber mail mı atsak

A

Akademik Forum

Guest
Akademik bira

Arkadaşlar ön sıralamada 350. sıranın üzerinde olup da güvenlik soruşturması için belge istenen var mı.. ilan geç açıklanacak belli. Bari neye göre bir değerlendirme yapılıyor bir tahmin yuruturduk.. On değerlendirme çok önemli mi sizce.. normal de diğer üniversitelerde oldukça önemli ama burada mülakata girince ve oradaki bir iki komutanla görüşüncs önemli olan on siralama ve puanlar değil de sanki mülakat gibiymis gibi bir hava vardı..

B

Beden eğitimi

Guest
@bedenegitimi hocam şaşırmadım gerçekten, en başından beri beklentim 15/20 eylül civarı dediğim gibi o zamana kadar sabırla beklemekten başka yol yok maalesef. Bu güncellemeyi De bizimle paylaştığıniz için teşekkür ederim. Ileride De bir şey öğrendiğinizde olumlu olumsuz bizimle paylaşirsaniz memnun oluruz.

Elbette hocam, yeni bir bilgi aldığım anda sizlerle paylaşırım.

M

Misafir112233

Guest
Bugün de açıklanmadı sonuçlar arkadaşlar bir bilgisi olan var mı acaba :/

sssbbb

Öğrenci
Arkadaşlar ön sıralamada 350. sıranın üzerinde olup da güvenlik soruşturması için belge istenen var mı.. ilan geç açıklanacak belli. Bari neye göre bir değerlendirme yapılıyor bir tahmin yuruturduk.. On değerlendirme çok önemli mi sizce.. normal de diğer üniversitelerde oldukça önemli ama burada mülakata girince ve oradaki bir iki komutanla görüşüncs önemli olan on siralama ve puanlar değil de sanki mülakat gibiymis gibi bir hava vardı..

Ever mulakattaki durum bana göre de her zaman daha önemli hocam kendi girdiğim mülakatlarda gördüğüm üzere. 36. Sıradan 4. Sıraya veya 27. Sıradan 6. Sıraya gibi çıkışlar gördüm. On değerlendirme sıralaması önemli tabiki ama her şey değil.
@bedenegitimi hocam her Zaman bekleriz.
[MENTION=29672]misafir[/MENTION]ler bizim De dileğimiz bu listenin açıklanmasi yönünde tabi ama okulun yapacağı bir şey yok bakanlıga bağlı sonuçta, onlari bekliyorlar. Iş sadece okula bakaaydi 20 Ağustos civarı zaten öğrenmistik//

Konu canlı tutalım arkadaşlar okulu arayıp bilgi alanlarımız olursa paylaşalım az kaldı:)

A

Akademik Forum

Guest
Ayrılma şartları

Arkadaşlar diyelimki kazandım mebe atanınca sözleşme bitmeden ayrılma şansımız var mı ve bu işler öyle çabuk oluyormu msüden ayrılıp milli egitime geçiliyormu ? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilirmi

A

Akademik Forum

Guest
Normal memurlukta önce listeler açıklanır daha sonra güvenlik soruşturması olur. Soruşturması olumsuz gelenler de memur olamaz. MSU en azından listeleri açıklamalı ki önümüzü görelim. Malum ders yılı başlıyor. Başka fırsatları kaçıracağız burayı beklerken.

A

Akademik Forum

Guest
Hocam istifa ettiniz mi kurumunuzdan? Calistiginiz Okulun geçiş durumunda tazminat vs bir yaptırımı var mı

sssbbb

Öğrenci
Mebde de Yeni olan arkadaşlar​ sözleşmeli oluyorsunuz bugün istifa Edip sonra geri dönmek gibi bir hak maalesef yok zira kadrolu değilsiniz. O yüzden böyle geçiş vs yok. Mebde istifa ederseniz 1 yıl boyunca yeni sözleşmeli atamalara katılamıyorsunuz, lütfen orada imzalanan sözleşmeyi okuyun cevaplar orada var.

- - - Güncellendi - - -
[MENTION=29672]misafir[/MENTION] normalde listeler açıklanıyor ondan sonra bekleme süreci başlıyor ama dediğiniz gibi burası da jsga gibi bir süreç izliyor. Onlar temmuz ayında bekleme yaptı biz eğitim öğretim yılı başlarken bekleme yapıyoruz, bu yüzden zarardayiz, kurumlarımız ile yeni yıl sözleşmeleri yapacağız, mebdeki arkadaşlar da aynı durumdan sıkıntıda ama harp okulları 5 ekimde açıldığı için bakanlık bu durumu pek sıkıntı yapmıyor anlaşılan/

A

Akademik Forum

Guest
İstifa

Ben mebe atanınca okutmanlıktan istifa etmeyi düşünüyorum msü bu konuda bir yaptırımı olurmu tazminat vs

A

AkademikZat

Guest
Arkadaşlar​ bırakınca tazminatı​ var mı yok mu okulu arayıp sorun sözleşme internette yok bilemez kimse.

Okulu arayıp ne zaman açıklanacak diye sordum "şu sıralar işler yavaş işliyor sizler De mağdursunuz biliyoruz ama yapacak birşey yok" dendi.

Dershane beni ayrılacak diye ders de veremedi yeni son 20 gündür. Yeni sınıf alamıyorum sırf burası var diye keşke böyle bir duruma düşmeseydik, nerede olacağımızı öğrensek de işimizi yapsak...

A

Akademik Forum

Guest
Ben mebe atanınca okutmanlıktan istifa etmeyi düşünüyorum msü bu konuda bir yaptırımı olurmu tazminat vs

Benim öyle bir niyetim yok ama şartlardan memnun kalmazsak öyle bir seçeneğim olsun istiyorum ben de. Okulu arayıp bu konuyla ilgili bilgi edinebilirsen burada paylaşırsan çok sevinirim

A

Akademik Forum

Guest
Tam 1 ay geçti ve sonuçlar hala açıklanmadı.Herkes planını programımı ona göre bağladı nasıl olacak bu işler?

Özel bir liseyle anlaşmıştım.11 eylülde orda başlayacam.Burası ağustosta belli olur ona göre orayla iptal ederim diye düşünüyordum ama öyle olmadı maalesef.Şimdi orada başlayıp msü ye kabul edildiysem napcam bilmiyorum.O liseye de ben oranın sonucunu bekliyorum desem bu sefer hiç başlama diyecekler kesin..Özel okulların yaptırımları nasıl oluyor.Çok sıkıntı yaparlar mı eğer ayrılırsam.

A

Akademik Bira

Guest
Geçen sene böyle bir duruma denk geldim.. arkadaşım imza atmış bir sene çalışıcam diye ama okul zaten piyasada ing öğretmeni yok beni ortada bırakıyorsun diye arkadaşa çok fazla sorun çıkarmıştı.. sen güzellikle söylersin olmadı yapacak pek de bir şey yok.

sssbbb

Öğrenci
Hocam sözleşme yaptınız mı ? Olası yapitirimlar orada yer alir; he yoksa bir madde, hiçbir şey olmaz.

Bugün gerçekten tam 1 ay oldu... 10 gün kadar bekleyeceğimizi düşünüyorum hala 15/20 arası gelecektir sonuçlar, okulu aramayı çoktan kestim bizim derdimizi bizim kadar biliyorlar gerçekten son aramalda karşımda konuşan kişi yaşadığımız sorunlardan haberdar olduklarını ama yapacak bir şey olmadığını söylemişti.

Son 10 gün arkadaşlar, biraz daha sabır, her ne kadar kurumlarımiz ile sorun yaşamaya başlasak da bekleyeceğiz. O listeler bizler ile De paylaşılsa idi isler daha düzgün olurdu hepimiz için tabi orası ayrı.

A

Akademik Forum

Guest
Beklemek çook yorucu

Arkadaşlar benim anlamadığım bir nokta daha var; gecen yılı baz alırsak, Kara Harp Okulu 5 Ekim'de açılacak, peki kazandık diyelim bir seminer, oryantasyon programı vs olmayacak mı sizce? Öyle olacaksa bu kadar kısıtlı zamanda nasıl yetişecek bütün bu işlemler🤔
Beklemek çok yorucu gerçekten, bugün çok sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre eli kulağındaymış🙃😃 Önümüzdeki hafta inşallah biter bu iş, herkes programına bakar...

Hocam sözleşme yaptınız mı ? Olası yapitirimlar orada yer alir; he yoksa bir madde, hiçbir şey olmaz.

Bugün gerçekten tam 1 ay oldu... 10 gün kadar bekleyeceğimizi düşünüyorum hala 15/20 arası gelecektir sonuçlar, okulu aramayı çoktan kestim bizim derdimizi bizim kadar biliyorlar gerçekten son aramalda karşımda konuşan kişi yaşadığımız sorunlardan haberdar olduklarını ama yapacak bir şey olmadığını söylemişti.

Son 10 gün arkadaşlar, biraz daha sabır, her ne kadar kurumlarımiz ile sorun yaşamaya başlasak da bekleyeceğiz. O listeler bizler ile De paylaşılsa idi isler daha düzgün olurdu hepimiz için tabi orası ayrı.

nisan ayında görüşmeye gittiğimde bi ön sözleşme yapmıştım ama bu pazartesi asıl sözleşmeyi yapacaz.Bi de okul müdürü de değişmiş o yüzden baştan bi sözleşme yapılcak dediler..Şartları ancak pazartesi öğrenebilcem.İlk görüşmem de kpssye gireceğimi atanırsam ayrılcağımı söyledim.Tamam demişlerdi ona..Msü de devlet sonuçta, inşallah ona da sorun çıkarmazlar..
Ayrıca sizin dediğiniz gibi bi 5-10 günü daha bulur açıklanması..beklediğimize değer inşallah..