MSÜ Harp Okulları Okutmanlık

Arkadaşlar merhaba bugün mülakata giren ark rektör beyin açıklamasını dinlemiştir.burasi gecici sözleşmeli okutmanlık mis ben bilmiyordum böyle birşey olduğunu açıklamasına göre devlet ünv çalışanlar kadro karşılığı çalışıyorlar mis ama burası senelik sözleşme yapıyor ilerde kadrolu açarsa tekrardan ales ve dil puanıyla başvurup yeniden mülakat a girmek gerekiyor muş çok saçma.benim size sorum şu şimdi meb de ben kadrolu öğretmenim farz edelim ki kazandım burayı istifa etsem malum ohaldeyiz tekrar memurluğa dönme şansım olur mu var mi benim durumunda olan birisi burda acaba?

Trident02

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba bugün mülakata giren ark rektör beyin açıklamasını dinlemiştir.burasi gecici sözleşmeli okutmanlık mis ben bilmiyordum böyle birşey olduğunu açıklamasına göre devlet ünv çalışanlar kadro karşılığı çalışıyorlar mis ama burası senelik sözleşme yapıyor ilerde kadrolu açarsa tekrardan ales ve dil puanıyla başvurup yeniden mülakat a girmek gerekiyor muş çok saçma.benim size sorum şu şimdi meb de ben kadrolu öğretmenim farz edelim ki kazandım burayı istifa etsem malum ohaldeyiz tekrar memurluğa dönme şansım olur mu var mi benim durumunda olan birisi burda acaba?

Okutmanlık zaten devlet üniversitelerinde de sözleşmeli oluyor. Yani kadrolu okutmanlık diye bir şey ben hiç duymadım. Okutmanlıkta her sene sözleşme yenilerler diye biliyorum devlette de.

İkinci kısmı ben de merak ediyorum. Daha önce sormuştum ancak yanıt alamamıştım. Kadroludan sözleşmeli pozisyona (okutmanlık) geçiş olabiliyor sanırım ama sözleşmeli öğretmen olsaydınız memurlar kanununa göre başka bir sözleşmeli pozisyona (okutmanlık) geçebilmek için 1 yıl beklemek gerekirdi deniyor. Bu konuları bilen bir arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim.

Öncelikle bu durumda ben sizin yerinizde olsam kadrolu öğretmenliği bırakmazdım. Diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi kadro karşılığı sözleşmeli (ki Mebdeki sözleşmeli öğretmenliğe benzer) olsaydı değerdi. Diğer sorunuza gelince ohal ayrı bir zorluk çıkarıyor ama normal zamanda bile tekrar öğretmenliğe dönmek kurumlar arası nakille ve mebin buna ayıracağı kontenjanla olabiliyor. Meb kendi kurumunuz bunun olasılığını daha net değerlendirebilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

Okutmanlık zaten devlet üniversitelerinde de sözleşmeli oluyor. Yani kadrolu okutmanlık diye bir şey ben hiç duymadım. Okutmanlıkta her sene sözleşme yenilerler diye biliyorum devlette de.

İkinci kısmı ben de merak ediyorum. Daha önce sormuştum ancak yanıt alamamıştım. Kadroludan sözleşmeli pozisyona (okutmanlık) geçiş olabiliyor sanırım ama sözleşmeli öğretmen olsaydınız memurlar kanununa göre başka bir sözleşmeli pozisyona (okutmanlık) geçebilmek için 1 yıl beklemek gerekirdi deniyor. Bu konuları bilen bir arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim.

Buradaki ifadeye göre geçici sözleşme. Devlet üniversitelerindeki sözleşme kadro karşılığı sözleşmedir ve 1-3 yıl arası sürelerle yenilenir. Bu yenilenme için tekrar sınava girilmez. İç yazışma ile süre uzatılır. Mebdeki sözleşmeli öğretmen kadrosu gibidir.

SAS

Öğrenci
Alım sayısının yüksekliği ve Ünv kadrosu olması cazip geldiği için başvurdum. MEBde öğretmen ve mülakat listesine girmiş biri olarak kendime göre riskli gördüğüm için maalesef vazgeçtim. Keşke çalışma koşulları ile ilgili baştan net bilgiler verilseydi.

Trident02

Öğrenci
Öncelikle bu durumda ben sizin yerinizde olsam kadrolu öğretmenliği bırakmazdım. Diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi kadro karşılığı sözleşmeli (ki Mebdeki sözleşmeli öğretmenliğe benzer) olsaydı değerdi. Diğer sorunuza gelince ohal ayrı bir zorluk çıkarıyor ama normal zamanda bile tekrar öğretmenliğe dönmek kurumlar arası nakille ve mebin buna ayıracağı kontenjanla olabiliyor. Meb kendi kurumunuz bunun olasılığını daha net değerlendirebilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

Buradaki ifadeye göre geçici sözleşme. Devlet üniversitelerindeki sözleşme kadro karşılığı sözleşmedir ve 1-3 yıl arası sürelerle yenilenir. Bu yenilenme için tekrar sınava girilmez. İç yazışma ile süre uzatılır. Mebdeki sözleşmeli öğretmen kadrosu gibidir.

Sanırım, burada yazılanlara göre, MSU geçici sözleşmeli okutman alımı yapıyor o halde? Peki geçici sözleşmeli okutmanlık ile devlet üniversitelerindeki "normal" sözleşmeli okutmanlıkların tam olarak farkları nedir? Biri sözleşme yenilemek için yeniden sınav puanlarını ve mülakatı esas alırken diğeri otomatik mi yenileme yapıyor? Doğru mu yorumluyorum acaba? Teşekkürler.

Evet arkadaşlar burası geçici sözleşme seneye atıyorum tekrar çalışma için yeniden başvurup mülakata girmek gerekiyor ben şahsen bilseydin bu şartları girmezdim mülakat da iyi geçmesine rağmen buraya gelmeyi dusunmuyorum.mulakat genelde Türkçe geçti iki tane de genel İng sorusu soruldu.bir de burası 35 yaş sınırı koymuş mülakata dedim yaş sınırı sadece araştırma gorevlisi için geçerli yok dediler rektör bey oyle uygun gormus.yani seneye tekrar kadro açarsa yaşınız da 35 ise elenirsiniz bunlar da unv özel ünv bir farkı olmadigiji gösterdi.arti kılık kıyafet resmi olur özel kadro açtığı için direkt kapının önüne koyarlar çanları istedi mi

A

Akademik Forum

Guest
Peki guvenlik sorusturmasi vs. Hakkinda bir bilginiz var mi? 8agustosda aciklandiktan sonra ne zaman forever baslanmasi gerekiyormus

A

Akademik Forum

Guest
güvenlik sorusturması maili

arkadaşlar güvenlik soruşturması için mail gelen biri varmış sizlerden de gelen var mı?

M

Misafir13

Guest
msü güvenlik soruşturması

bana geldi mail..güvenlik soruşturması formunun doldurup gönderdim..acaba sadece asil ve yedek olanlara mı geldi yoksa mülakata giren herkese mi..

A

Ankarali06

Guest
arkadaşlar ben de milli savunma üniversitesine başvurdum, bu hafta mail ile güvenlik soruşturması gönderdiler evet.

asil ve yedek adaylara göndermişler maili ama asil mi yedek mi olduğunuzu söylemiyorlar, herhangi bir listede açıklamadılar; genel liste adı altında soruşturmalar başlamış, evrak teslimi bitti en azından 2 gün önce, ama burada dedikleri gibi 6 ay sürecekse 160 akademik personel olmadan nasıl eğitime başlayacak bu okullar? O yüzden ben bizim 6 ay süreceğine inanmıyorum.

hepimize başarılar :) umarım asil listedeyizdir ...

Nanaklein

Öğrenci
Basvuranlar arasindan 260 kisiye mail ve telefon cagrisi geldi. Guvenlik sorusturmasi formlari teslim edildi.

- - - Güncellendi - - -

Asil ve yedek listesini karisik aramislar. Asil mi yedek mi oldugumuzu belirtmediler, guvenlik sorusturmasi bitince asil ve yedek olarak yayinlanacak dediler. Sorusturmanin normalden hizli surecegini soylediler ancak ben de ne zaman sonuc alacagimizi merak ediyorum.

sssbbb

Öğrenci
Evet arkadaşlar genel bir liste söz konusu mail gelenler asil mi yedek mi olduklarını bilmiyor,

jandarma akademisi de aynı işi yaptı ve normal tarihten tam 1 ay sonra sonuçları liste halinde ilan etti; ben de bizim de aynı süreci yaşayacağımız Eylül 15'e 20'ye sarkacağımızı düşünüyorum.

Plnnisa

Öğrenci
Arkadaşlar bu şartlara rağmen yani geçici 1 yıllık sözleşmeye rağmen bu pozisyonu istemeli miyiz sizce? Adamlar resmen seneye tekrar mülakat yapacak devam etmemiz için. Ben Okutman olmayı çok istiyordum. MEB de çok sıkıldım kendimi geliştirme ortamım olmadığı için ama bu koşullar için öğretmenliğimi yakmaya değer mi bilemedim.

Bende meb de öğretmenim plnnisa hocam aynı kafa karışıklığını bende yaşıyorum..seneye eğer bunlar kadro açarsa zaten yüzde 99 kendi çalıştığı personelden alır.biz de sözleşmeli olarak başlarsak eğer elimizden geldiğini yapacaz kadroya geçmek için.bence bu riski göze almalı hocam

sssbbb

Öğrenci
arkadaşlar bu yıl giren herkese ileride kadro gibi bir durum yok maalesef.

erhan afyoncu bizzat seminerde söyledi bir arkadaşın "1 yıldan sonra ne olacak peki hocam?" şeklindeki sorusuna cevap olarak;

"1 yıl sözleşme yapacağız veya 1 + 1 de olabilir orasını bilemiyorum, sonrasında memnun olduğumuz arkadaşlar ile devam edeceğiz ileri de belki kadroya alınabilir bu arkadaşlar tabi bir şey diyemiyorum"

bu cümlelerden memnun olduğumuz kısmına daha çok kulak vermiştim şahsen zira o kitlenin devam edeceğini söyledi ve ileride kadro alabiliceklerini de ekledi. bence kafalarına yatmayan ve performanslarından memnun olmadıkları kişileri sözleşme sonrasında yolları ayırıp yenilerini almaları gayet muhtemel o cümleden de anlaşıldığı gibi. zira 300 500 başvuru geliyor gördüğümüz gibi vazgeçilmez değiliz, bu sebeple kesin kadrolu adayı olarak geçirmeyeceğiz girsek de okula şu 1 yılı.

peki ben ne yapacağım böyle konuşuyorum? benim için fark eden bir şey yok zira zaten yüksek yapıyorum şu an ve özelde çalışıyorum, 1 yıl da olsa 2 yıl da olsa dokunmuyor zira bir hak veya kadro kaybım yok, seçim yapacak arkadaşlar eğer oturmuş bir hayatları yoksa (eş, çocuk, şehir) veya ciddi anlamda mebden bıktılarsa bence riske edebilirler.

Son düzenleme:
Ben de size katılıyorum hocam..ama birşey daha kafamı kurcalıyor şimdi burası bilindiği üzere 130 kişi alıyor acaba bu ihtiyaç mı yoksa fazladan mı alıyor.atıyorum belki ihtiyac 90 dır 130 alıyor bir yıl içinde eleme yapma ihtimalleri olur mu sizce.bir de bilen duyan arladaşlar baraa söylesin lütfen ek ders olayı olur mu acaba burda ??

Ben de size katılıyorum hocam..ama birşey daha kafamı kurcalıyor şimdi burası bilindiği üzere 130 kişi alıyor acaba bu ihtiyaç mı yoksa fazladan mı alıyor.atıyorum belki ihtiyac 90 dır 130 alıyor bir yıl içinde eleme yapma ihtimalleri olur mu sizce.bir de bilen duyan arladaşlar baraa söylesin lütfen ek ders olayı olur mu acaba burda ??