Cipro Fiyat 2023 Yılında Ne Kadar? 500 MG, 750 MG…

Yapılan zamlardan sonra sıklıkla tüketimi gerçekleştirilen Cipro için fiyatlar ne durumda? Sizere güncel olarak cipro fiyatı ne kadar? Araştırdım. Cipro antibiyotik birçok enfeksiyonun giderilmesinde kullanılıyor.

Yaygın kullanılan bir antibiyotik olduğu için fiyatı sıklıkla araştırılıyor. 500 mg, 750 mg fiyatlarından ayrıntılı olarak bahsedeceğim. Sonrasında ilaç hakkında merak edilen diğer bazı önemli noktalara değineceğim. Cipro ne kadar? Nedir? daha fazlası için okumaya devam edin.

Cipro Fiyatı Ne Kadar?

Cipro Fiyatı Ne Kadar?
Cipro Fiyatı Ne Kadar?

Cipro antibiyotik fiyatları miligramına göre farklılık gösteriyor. Bunun ayrıntısını vererek sizlerle Cipro ne kadar? Paylaşacağım. Zamlardan sonra Cipro fiyat 73,75 TL ve 109,03 TL arasındadır.

Fiyatlar sağlık sigortası kapsamından, üretim maliyetlerinden ve ekonomik koşullardan etkilenmektedir. Yukarıda ilacın miligramı da fiyat için önemli demiştim. Hemen mg için fiyat detayını da sizlere vereyim.

Cipro 500 Mg Fiyat

cipro 500 mg fiyat
cipro 500 mg fiyat

Cipro ilaç için iki mg seçeneği bulunuyor. Bunlardan birisi Cipro 500 mg film tablettir. Cipro 500 mg fiyatı 73,75 TL‘dir.

Güncel olarak eczanelerden KDV dahil 73,75 TL‘ye Cipro 500 Mg alabilirsiniz. Diğer miligram için fiyat ne kadar? Bakalım.

Bir önceki yazı: Buscopan Plus Fiyat

Cipro 750 Mg Fiyat

Cipro 750 Mg Fiyat
Cipro 750 Mg Fiyat

Cipro için ikinci miligram seçeneği de 750 mg film tablettir. Cipro 750 mg fiyatı 109,03 TL‘dir.

Doktorunuz size uygun gördüğü miligramı reçetenize yazacaktır. Cipro 750 miligramı bu fiyata eczanelerden alabilirsiniz. Cipro fiyat 2023 yılında bu şekildedir. Fiyatlarda değişiklik olduğu taktirde güncelleme yapacağız.

Cipro Antibiyotik Fiyatı Ne Kadar?

Cipro antibiyotik fiyatı 73,75 TL – 109,03 TL arasındadır. Miligramına göre fiyat değişmektedir. Cipro 500 mg 55,52 TL, Cipro 750 mg 109,03 TL‘dir.

Cipro Nedir?

cipro nedir
cipro nedir

Cipro (Ciprofloxacin) antibiyotik, bir grup ilaç olan fluoroquinolone sınıfından bir antibakteriyeldir. Bu antibiyotik, vücutta bulunan bazı bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır.

Cipro antibiyotik, idrar yolu enfeksiyonlarında, solunum yolu enfeksiyonlarında, prostat enfeksiyonlarında, cilt enfeksiyonlarında, sinüzitte, ve diğer bazı enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

Ancak, Cipro gibi antibiyotikler, her türlü enfeksiyonu tedavi etmek için kullanılmaz. Antibiyotikler sadece bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi edebilir. Virüslerin neden olduğu enfeksiyonlarda etkili değildir. Bu nedenle, Cipro veya diğer antibiyotikler sadece doktorunuzun önerisi ve reçetesi ile kullanılmalıdır.

Farklı bir antibiyotik olan Urocare 3 gr nedir? Fiyatı ne kadar? Öğrenin.

Cipro Yan Etkileri

Cipro Yan Etkileri
Cipro Yan Etkileri

Cipro (ciprofloxacin) gibi diğer antibiyotikler gibi, bazı yan etkileri olabilir. Bazı yaygın yan etkileri şunları içerebilir:

 • Mide bulantısı
 • İshal
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • İştah kaybı
 • Uykusuzluk
 • Ciltte döküntü veya kaşıntı

Daha az yaygın olarak, aşağıdaki yan etkiler de görülebilir:

 • Tendon rüptürü (tendon hasarı)
 • Karaciğer hasarı
 • Kramplar veya kas ağrıları
 • İdrar yaparken zorluk
 • Depresyon veya anksiyete

Her hasta için yan etkiler olacak diye bir durum söz konusu değildir. Cipro kullanımı sırasında, aniden ortaya çıkan şiddetli yan etkiler de olabilir. Bu durumda, hemen doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Cipro Nasıl Kullanılır?

Cipro Nasıl Kullanılır?
Cipro Nasıl Kullanılır?

İlacı kullanırken aşağıdaki talimatları takip etmeniz önemlidir:

 • Cipro adlı ilaç ağız yoluyla alınır ve tablet formunda bulunur.
 • Tabletleri yeterli miktarda sıvı ile birlikte alın. İlacı su veya diğer sıvılarla yutun.
 • Tabletleri her gün aynı saatlerde almaya çalışın. Böylece ilacın etkisi düzenli olarak devam eder.
 • Tabletleri aç karnına ya da tok karnına alabilirsiniz. Yemeklerle birlikte almanız ilacın emilimini etkilemez. Ancak, ilacı süt veya yoğurt gibi süt ürünleri ya da mineral takviyeli içeceklerle birlikte almayın.
 • İlacı kullanırken yeterli miktarda sıvı almayı unutmayın. Bu ilacı kullanırken vücudunuzun yeterli sıvı alması önemlidir.

Unutmayın, herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzun talimatlarını dikkatlice okuyun ve doktorunuzun önerilerine uygun olarak kullanın.

Cipro fiyat ve diğer önemli bilgiler hakkında sizlere sunacaklarım bu kadar. Merak ettiğiniz farklı sorular için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir