Akademisyene Mesai Uygulanmaz Kararı

Kayseri İdare Mahkemesi, Danıştay kararını ilgi göstererek akademisyenlere memurlarda olduğu mesai saati uygulanamayacağına karar verdi.

Nevşehir’de yaşanan olayda, bir öğretim görevlisine mesaiye geç geldiği veya erken ayrıldığı dolaysıyla Uyara cezası verilmiştir.

Açılan davada, Kayseri İdare Mahkemesi, Danıştay 8. Dairesinin 2015/5308 nolu kararını ilgi tutarak, akademisyenlere diğer memurlar gibi mesai uygulamasının yapılmayacağına karar vermiştir.

İŞTE MAHKEME KARARI

Memurlar.Net - Özel

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • AklınYoluBir - 23.05.2016

  Diyoruz diyoruz anlatamıyoruz. Biz memur zihniyeti ile çalışamayız. Akademisyenlik özgürlük demektir. Üretim demek özgürlük demektir. Özgür çalışma saatleri olmadan üretim olmaz.
  Helal olsun bu kararı veren mahkemelere.
  Memur kardeşlerim lütfen bu kararı kişisel algılamayın ya da akademisyenlerin kendini üstün gördüğünü falan düşünmeyin, ancak üretim motivasyonunun ne zaman geleceği belli olmuyor, bir bakmışsınız akşam 8.00’de bir bakmışsınız gece 02.00’de eşinizi bırakıp bir çalışma üzerinde kafa patlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Dolayısıyla okulda idari ve akademik görevi olmayan personelin kalması çok mantıklı bir davranış değil.

  • ugur - 26.05.2016

   Üretimini Sokaklardaki insanlardan üniversiteden boş kafa ile mezun olan öğrencilerden görüyoruz

  • Turan Mavituna - 24.05.2016

   @AklınYoluBir, ne ürettiğini gerçekten çok merak ettim.

   • Herhangi biri, çok da önemli değil - 24.05.2016

    Turan Mavituna, hayatında hiç makale, bildiri gibi bilimsel yayınlar duydun mu çok merak ediyorum. İşte o bilimsel yayınlar Üniversitelerde akademisyenler tarafından üretiliyor. Tabi üretmeyi sadece ayakkabı, mont olarak algılamıyorsan.

    • ugur - 26.05.2016

     Bilimsel Yayın dediklerini nekadara nasıl yapıldığını çok iyi biliyoruz rahat ol

    • Turan Mavituna - 25.05.2016

     @AklınYoluBir, Biz sadece akafemik yayınlar üretmiyoruz, bunun yanında işimizi de en iyi şekilde yapıyoruz. O konuda rahat ol. Sana öyle doktora tezleri gösterebilirim ki Zevkliler’in şunun bunun kitabından paragraf paragraf kopyala yapıştır. Üstelik bunların hepsi akademisyen. Özel üniversitelerdeki doktora tezleri değil yani. Bu arada yakında doçentliğimi de alıyorum inşallah. Yani artık insanlar ayakkabı da üretiyor hukuk doçenti de oluyor merak etme.

     • scorpix - 21.05.2017

      Turan Mavituna

      Ben sadece şunu merak ediyorum. Siz mevzuatı bile bilmeden nasıl hukuk doçenti oluyorsunuz kuzum? Bilseydiniz bu mevzuata uygun kararı sorgulamazdınız çünkü.

      Sanırım bu memlekette artık en azından ayakkabı üretir gibi hukuk doçenti üretiyorlar. O yüzden abuk ve mevzuata aykırı uygulamalar ile yargı kararları arttı…