2023 MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gizem Editör
Gizem Editör 17.04.2023
Güncellendi 18/04/2023
MEB ücretsiz tablet başvurusu
MEB ücretsiz tablet başvurusu

İhtiyaç sahibi öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bedava tablet dağıtımı devam ediyor. MEB ücretsiz tablet başvurusu hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için topladım. Bedava tablet başvurusu formu ve daha fazlası için sizlere sunduğum bilgileri atlamadan okuyun.

- Reklam -

12. sınıfa kadar yoksul ve dar gelirli ailelere mensup öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştiriliyor. Tablet başvurusu için bazı şartlara uygunluk gösterebilmek gerekiyor. Bu konuyu da ayrıca sizlere anlatacağım. MEB tablet dağıtımı başvurusu için işte 2023 detayları…

MEB Ücretsiz Tablet Programı

MEB ücretsiz tablet başvurusu
MEB ücretsiz tablet başvurusu

Daha önce bilgisi olmayanlar ya da yeni bilgisi olanlar için MEB ücretsiz tablet programından özetle bahsedeceğim. MEB, yani Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Türkiye genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılmaktadır.

Bu programın amacı, öğrencilerin eğitimlerine dijital araçlarla destek olmaktır. Ücretsiz tablet dağıtımı için belirli kriterler ve başvuru süreci bulunuyor. MEB tablet başvurusu formu ve diğer detayları hemen aşağıda anlattım.

- Reklam -

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları

bedava tablet başvurusu
bedava tablet başvurusu

Tablet başvurusu nasıl yapılır? Sorusundan önce yanıtlanması gereken bir konu daha var. Bedava tablet alabilmek için bazı şartlara uygunluk gösterebiliyor olmanız gerektiğinden bahsetmiştim.

Bu şartlara uygunluk sağlıyorsanız, siz de MEB ücretsiz tablet başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. MEB ücretsiz tablet başvuru şartları 2023 yılında şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ücretsiz tablet dağıtımından yararlanmak için temel bir kriterdir.
  • Muhtaçlık sınırının altında bir gelire sahip bir hane içinde yaşayanlar başvurabilir. Yani hanedeki kişilerin asgari ücretin 1/3‘ünden daha az bir gelir elde etmesi gerekmektedir.
  • İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak da ücretsiz tablet dağıtımından yararlanmak için bir diğer önemli kriterdir.

Bu kriterlerin tümünü karşılayan öğrenciler, MEB tarafından düzenlenen ücretsiz tablet dağıtımı programına başvurabilirler. Ancak, programın sınırlı sayıda tablet ile sınırlı olduğu ve belirli dönemlerde yapıldığı unutulmamalıdır.

Bilgi yazısı: PTT Yardım Parası Sorgulama

- Reklam -

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır
MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır

Şimdi gelelim asıl merak edilen konuya… Tablet başvurusu nasıl yapılır? Bu program işlemeye başladığı ilk zamanlarda meb tablet başvurusu formu doldurmanız gerekiyordu. Artık böyle bir formun olmadığını belirtmem gerek.

Milli Eğitim Bakanlığı artık tablet vereceği ihtiyaç sahibi öğrencileri kendini belirliyor. Dar gelirli ailelerde, ihtiyaç sahibi öğrencileri okullarda tespit ediyor ve tablet dağıtımını gerçekleştiriyor.

O nedenle okul tablet başvurusu için yapmanız gereken bir şey yok. Tablet başvuru formu olarak sizlere sunulan linklere itibar etmeyin ve bilgilerinizi paylaşmayın!

- Reklam -
meb ücretsiz tablet başvurusu

MEB Tablet Başvurusu Formu

Yukarıda da belirttiğim gibi meb tablet başvurusu formu diye bir form yok. Sizlere böyle bir form sunulursa inanmayın ve doldurmayın. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencileri sistemden kendileri belirliyor.

Tablet Başvurusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

tablet dağıtımı başvurusu
tablet dağıtımı başvurusu

MEB ücretsiz tablet başvurusu hakkında en sık sorulan soruları sizler için derledim:

Devletin Verdiği Tablet Kimlere Veriliyor?

Bedava tablet projesi; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayacak ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm ihtiyaç sahibi öğrencilere tabletler verilecektir

- Reklam -

Öğrencilere Dağıtılan Tabletler Geri Alınacak mı?

Hayır, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılan tabletler geri alınmayacak ve öğrencide kalacaktır. MEB’in sisteminden çıkarak kendileri kullanabileceklerdir.

Okullarda Tablet Dağıtımı Devam Ediyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki sistemleri kontrol ederek, yoksul ailelerde yaşayan öğrencilere tablet dağıtımını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Tablet başvurusu hakkında aklınıza takılan başka sorular mı var? Hemen aşağıya yorum bırakın, sizlere yanıt verelim!

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
6 yorum
  • Biz evde 4ufak kardeşiz ama tapletimiz yok ben ve yiyenin 1gidiyoruz büyük yiyenin 3gidiyor abim 8gidiyor sizden ricam bizi görün yardımcı olursanız sevinirim ablalarim abilerim lütfen yardımcı olun

  • 8ze gidiyorum ama ne tapletim nede lettop yok aile sıkıntım var babam dan ayriyim bir annem var annemde ancak geçimimizi sağlıyor sizden ricemam bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler ederim lütfen

  • Eşimden ayrıldım oğlumun tapleti yok almakta güçlük çekiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • 7 kardeşiz dersler için tablette ihtiyacımız var.Gelirimiz az Giderimiz çok, lütfen yardım ediniz bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir