MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu!

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu!

İhtiyaç sahibi öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bedava tablet dağıtımı devam ediyor. MEB ücretsiz tablet başvurusu 2023-2024 programı hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için topladım. Bedava tablet başvuru formu ve daha fazlası için sizler için ayrıntılı bir araştırma yaptık…

Milli Eğitim Bakanlığı tablet başvurusuna dair tüm detayları aktaracağım.

12. sınıfa kadar yoksul ve dar gelirli ailelere mensup öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştiriliyor. Tablet başvurusu için bazı şartlara uygunluk gösterebilmek gerekiyor. MEB tablet dağıtımı başvurusu için işte 2023-2024 detayları…

MEB Ücretsiz Tablet Programı

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu 2023
MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu 2023-2024

MEB ücretsiz tablet başvurusu bilgilerinden önce program hakkında detayları sizler için düzenledik…

Daha önce bilgisi olmayanlar ya da yeni bilgisi olanlar için MEB ücretsiz tablet programından özetle bahsedecek olursak; MEB tablet yardımı nedir? Devlet Tablet Başvurusu nasıl yapılır?

MEB, yani Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Türkiye genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılmaktadır.

Bu programın amacı, öğrencilerin eğitimlerine dijital araçlarla destek olmaktır. Ücretsiz tablet dağıtımı için belirli kriterler ve başvuru süreci bulunuyor. MEB tablet başvurusu formu ve diğer detayları hemen aşağıda anlattım.

Öneri İçerik: MEB Okuyan Öğrenci Yardımı

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları

bedava tablet başvurusu
Bedava Tablet Başvurusu

Tablet başvurusu nasıl yapılır? Sorusundan önce yanıtlanması gereken bir konu daha var. Bedava tablet alabilmek için bazı şartlara uygunluk gösterebiliyor olmanız gerektiğinden bahsetmiştim.

Bu şartlara uygunluk sağlıyorsanız, siz de MEB ücretsiz tablet başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. MEB ücretsiz tablet başvuru şartları 2023 yılında şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ücretsiz tablet dağıtımından yararlanmak için temel bir kriterdir.
 • Muhtaçlık sınırının altında bir gelire sahip bir hane içinde yaşayanlar başvurabilir. Yani hanedeki kişilerin asgari ücretin 1/3‘ünden daha az bir gelir elde etmesi gerekmektedir.
 • İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak da ücretsiz tablet dağıtımından yararlanmak için bir diğer önemli kriterdir.

Bu kriterlerin tümünü karşılayan öğrenciler, MEB tarafından düzenlenen ücretsiz tablet dağıtımı programına başvurabilirler. Ancak, programın sınırlı sayıda tablet ile sınırlı olduğu ve belirli dönemlerde yapıldığı unutulmamalıdır.

MEB tablet başvurusu yapma şartları bu şekildeydi. Peki, başvuru nasıl yapılır?

Bilgi yazısı: PTT Yardım Parası Sorgulama

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır
MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır

Şimdi gelelim asıl merak edilen konuya… MEB tablet başvurusu 2023 yılında nasıl yapılır? Bu program işlemeye başladığı ilk zamanlarda MEB tablet başvurusu formu doldurmanız gerekiyordu. Artık MEB ücretsiz tablet başvurusu için böyle bir formun olmadığını belirtmem gerek.

 • Milli Eğitim Bakanlığı artık tablet vereceği ihtiyaç sahibi öğrencileri kendini belirliyor. Dar gelirli ailelerde, ihtiyaç sahibi öğrencileri okullarda tespit ediyor ve tablet dağıtımını gerçekleştiriyor.
 • O nedenle okul tablet başvurusu için yapmanız gereken bir şey yok. Tablet başvuru formu olarak sizlere sunulan linklere itibar etmeyin ve bilgilerinizi paylaşmayın!

MEB ücretsiz tablet başvurusuna dair bilgiler bu şekildeydi…

1- MEB Tablet Başvurusu Formu

Yukarıda da belirttiğim gibi meb tablet başvurusu formu diye bir form yok. Sizlere böyle bir form sunulursa inanmayın ve doldurmayın. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencileri sistemden kendileri belirliyor.

Bedava tablet başvurusu formu bilgileri bu şekildeydi… Okullarda tablet dağıtımı 2023-2024 programı hakkında sıkça sorulan soruları da mutlaka inceleyin!

Öneri içerik: Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu

MEB Tablet Yardımında Bedava İnternet Var Mı?

E-Devlet Tablet Başvurusu
E-Devlet Tablet Başvurusu

MEB tablet yardımından faydalanan öğrenciler, en çok internetin olup olmadığını soruyor. Bu konuyu şu şekilde açıklayabiliriz:

 • MEB tarafından dağıtılan tabletlerde internet paketi bulunmaktadır.
 • Belirlenen internet paketi 25 GB şeklindedir.
 • Bu interneti sadece dersler için sınırlı kullanım dâhilinde kullanabiliyorsunuz.

MEB Dışında Ücretsiz Tablet Dağıtan Yerler

MEB ücretsiz tablet başvurusu sonuçsuz kaldığında alternatiflere yönelebilirsiniz. Bunun için bazı kurumlara başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru sonucunda durumunuza bağlı olarak tablet yardımı alabilirsiniz.

 • Sosyal Yardımlaşma Vakıfları
 • Belediyeler
 • Yardım Dernekleri

gibi yerlerden tablet desteği başvurusu yapabilirsiniz.

DİKKAT: Tablet Yardımı Başvuru Yap şeklinde sizlere bağlantı gönderildiğinde tıklamayınız. Bu süreçte dolandırıcılık faaliyetleri yoğun olarak yapılmaktadır. Dikkatli olunuz.

Tablet Başvurusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

tablet dağıtımı başvurusu
Bedava Tablet Başvuru Formu

MEB ücretsiz tablet başvurusu hakkında en sık sorulan soruları sizler için derledim:

Devletin Verdiği Tablet Kimlere Veriliyor?

Bedava tablet projesi; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayacak ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm ihtiyaç sahibi öğrencilere tabletler verilecektir

Öğrencilere Dağıtılan Tabletler Geri Alınacak mı?

Hayır, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılan tabletler geri alınmayacak ve öğrencide kalacaktır. MEB’in sisteminden çıkarak kendileri kullanabileceklerdir.

Okullarda Tablet Dağıtımı Devam Ediyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki sistemleri kontrol ederek, yoksul ailelerde yaşayan öğrencilere tablet dağıtımını gerçekleştirmeye devam ediyor.

2023-2024 tablet başvurusuna dair aklınıza takılan başka sorular mı var? Hemen aşağıya yorum bırakın, sizlere yanıt verelim!

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Güzel Baran - 06.05.2023

  7 kardeşiz dersler için tablette ihtiyacımız var.Gelirimiz az Giderimiz çok, lütfen yardım ediniz bekliyoruz


İçindekiler