Tübitak 2214-A 2019/1. Dönem Doktora Sırası Araştırma Bursu

Ayysee

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba benim başvurumda herhangi bir değişiklik yok ocak sonu geldi acaba durumunda değişiklik olan var mı sıra ile mi açıklıyorlar yoksa hepsi bir anda mı açıklanacak blgisi olan var mı?

Masiva

Öğrenci
Aynı şekilde bende de bir değişiklik yok. F5 tuşu eskidi pc'nin, sayfayı yenileye yenileye :/
Hiç başka açıklanan var mı arkadaşlar?

orta123

Öğrenci
Hocam, öyle sanıyorum ki başvurusu reddedilmiş bir aday adayı olarak gelecek dönemlerde başvuru yapacak arkadaşlara yardımcı olacak en son kişilerden biri ben olabilirim :) Şaka bir yana, tez önerisinde çalışmanın yaygın etkisinin oldukça dikkate alındığını düşünüyorum. Alanım filoloji olduğundan dolayı o kadar büyük bir yaygın etkisinin olmadığını düşünmüş olsa gerek panelistler. Tez önerim ve belgelerim gayet dikkatle hazırlanmıştı. Onlarda pek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Belgelerinizi hazırlarken başvuru formunuzu/tez önerinizi eleştiri ve kritik yönlerini güçlü bulduğunuz biri alanınızdan diğeri alan dışından en az iki kişiye okutup geri-dönüt alın. Böylece hem yanlış anlamaları hem alandaki eksik yönleri tesbit edebilirsiniz. Söyleyebileceklerim bunlar :)

Sizlere bol şans ve başarı diliyorum.

Hocam, teşekkür ederim yanıtınız için.

Ekon20

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba benim başvurumda herhangi bir değişiklik yok ocak sonu geldi acaba durumunda değişiklik olan var mı sıra ile mi açıklıyorlar yoksa hepsi bir anda mı açıklanacak blgisi olan var mı?

Maalesef benim tarafta da değişiklik yok. Cuma günü e-mail atmıştım, "2214-A başvurularına dair duyuru web sayfasında yayınlanacaktır. Lütfen program web sayfasını takip ediniz" dediler. Umarım bu hafta sonuçlanır da biz de ona göre işlerimizi yoluna koyarız. Çok heyecanlı!

karmate

Öğrenci
biraz önce içeriden bilgi alabilen bu işlerle ilgili birine sordum maalesef mart başı dedi. inşallah şubat başıdır, dili sürçmüştür.

kamura

Öğrenci
Eğer Marta kalırsa çok zor duruma düşebilirim. Şubat başı açıklansa ve işlemleri hemen başlatsak en erken kaç ay sonra çıkabiliriz yurt dışına bilgisi olan var mı bu konuda?

karmate

Öğrenci
şunun bilgisine ulaştım, dosyalar hocalardan gelmiş ve Tübitak kuruluna girmiş. buradan ne zaman çıkıp bize haber verirler bilmiyorum, inşallah haftayadır.

2015 sonuna doğru başvurmuş bir arkadaşıma 2016 martında hak kazandı yazısı gelmiş. bidebte sistemine baktık, şubat 2de Tübitak kurulu toplanmış, 1 martta haber gelmiş arkadaşa.

tekrarlıyorum, inşallah bizi o kadar kıvrandırmazlar.

Ekon20

Öğrenci
Merhabalar,

Bugün tekrardan çağrı merkezini aradım. İlgili birimle görüştüler ve sonuçların önümüzdeki iki hafta içinde açıklanması beklendiği ancak kesin tarihin belli olmadığı yönünde geri dönüş aldım. Anlaşılan Mart ayını bulacak. Sabır...

Filiz Erçelik

Öğrenci
Ben de cuma günü aradığımda değerlendirmelerin tamamlandığını, başkanlık onayından çıkmasını beklediklerini söylediler. Ama kesin hiçbir şey söylemiyorlar hep ihtimaller üzerine

karmate

Öğrenci
Merhabalar,

Bugün tekrardan çağrı merkezini aradım. İlgili birimle görüştüler ve sonuçların önümüzdeki iki hafta içinde açıklanması beklendiği ancak kesin tarihin belli olmadığı yönünde geri dönüş aldım. Anlaşılan Mart ayını bulacak. Sabır...

söyleyecek söz bulamıyorum. açıklayın şu sonuçları da işimize gücümüze bakalım. hiç bir şey yapamıyorum bu iş belli olmadan. sabır...

Ayysee

Öğrenci
Herkese neden farkı cevaplar veriyorlar anlamadım ? Ben de perşembe günü aradım bana bu hafta ortasında aciklanacagini söylediler.