Özel Üniversitelerdeki Araştırma Görevlisi Maaşları

mech-eng

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba izmir ekonomi için ar gör maaşları hakkında bilgisi olan var mı? 30 ekim mülakat tarihi, gerçekten bilgiye ihtiyacım var.

D.Howard_12

Öğrenci
Birkaç ay önce Üsküdar Üniversitesi'nin 2750 seviyelerinde net maaşı olduğunu yazmıştım. O maaşı 3000 olarak güncelleyelim artık. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi'nin de bu aralar yaklaşık bu seviyelerde olduğunu tahmin ediyorum.

İstanbul Ticaret Üniversitesi'ndeki maaş seviyesi de sizin yüksek mi doktora mı yaptığınıza göre değişmekle beraber 6500 brüt (Buna da +-%5 diyelim) civarında olduğu söylendi. Yani bu da vergi dilimine göre ay ay tabiki değişiyor fakat 12 aylık ortalamada 4300 gibi bir maaşa denk gelir.

Son düzenleme:

viyona

Öğrenci
Yeditepe maaşları ne kadar? geçmiş yıllardaki de olur?

Kadrolu olarak maaşlarını bilmiyorum fakat lisansüstü öğrencilerine öğrenim ücreti için burs verip aylık 1500 tl karşılığında çalıştırdıklarını biliyorum. Kadrolu olarak da aylık 3500-4000'in üzerinde verdiklerini sanmıyorum. Mülakata gidip görüşmenizde fayda var tabi, bunlar benim tahminlerim. Maalesef hiçbir vakıf universitesinde şartlar çok iyi değil...

m.ay

Öğrenci
Beykent Üniversitesi doktoralı arş görevlisi maaşları hakkında bilgisi olan var mı?

Araştırma görevlilerinin maaşı öğretim görevlilerininkinden daha düşük demişti bir arkadaş. Öğr. görevlilerine 3250 lira vermişler bu sene. Tecrübeliymiş değilmiş, kimse ona bakmıyor. Krizi fırsat bilip maaşı düşük tutanlardan onlar da.

crr

Öğrenci
Araştırma görevlilerinin maaşı öğretim görevlilerininkinden daha düşük demişti bir arkadaş. Öğr. görevlilerine 3250 lira vermişler bu sene. Tecrübeliymiş değilmiş, kimse ona bakmıyor. Krizi fırsat bilip maaşı düşük tutanlardan onlar da.

maaşa bakın. ki ar.gör kim bilir ne kadar. inanılmaz gerçekten.

viyona

Öğrenci

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Maalesef hepsi bunu kullanıyor. Çok yazık. Zaten bu emek sömürücü düzenden nefret etmeye başladım. Eskiden her şeyin iyi olacağına dair umudum vardı. Şimdi önümdekiyle mutlu olmaya çalışmaktan başka beklentim kalmadı akademiden.. öğretmen miyiz akademisyen miyiz belli değil... hoş onlar daha mutlular beklentileri o yönde olduğu için.. Şehir disina cikmak da istemiyorum devlet universitesinde calismak icin. Bulundugum sehirde torpilim olmadan devlet universitesine atanmam imkansiz. Zor surecler Allah hepimizin yardimcisi olsun 🙏🏻

m.ay

Öğrenci
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Maalesef hepsi bunu kullanıyor. Çok yazık. Zaten bu emek sömürücü düzenden nefret etmeye başladım. Eskiden her şeyin iyi olacağına dair umudum vardı. Şimdi önümdekiyle mutlu olmaya çalışmaktan başka beklentim kalmadı akademiden.. öğretmen miyiz akademisyen miyiz belli değil... hoş onlar daha mutlular beklentileri o yönde olduğu için.. Şehir disina cikmak da istemiyorum devlet universitesinde calismak icin. Bulundugum sehirde torpilim olmadan devlet universitesine atanmam imkansiz. Zor surecler Allah hepimizin yardimcisi olsun 🙏🏻

Rica ederim. Evet, maalesef durum böyle. Millet işsizlikten kırılırken ne verirlerse kabul edileceğini biliyorlar, ona güveniyorlar zaten. Tecrübelisiniz mesela, ama bu tecrübe işe yaramıyor. Her iş değiştirmenizde sanki ilk defa çalışıyormuşsunuz gibi bir muamele görüyorsunuz. Bunca yıl ne demeye çalıştım diye düşünüyor insan ister istemez... :/

sosyolojiYL

Öğrenci
Nişantaşı Üniversitesi araştırma görevlisi maaş ve çalışma koşulları hakkında bilgisi olan var mı? Yol yemek vs. bilgilendirirseniz sevinirim

Beykent üniversitesi için konuşacak olursam... Eğer ön değerlendirmeyi geçtiyseniz sınava gidip para ve zaman harcamayın bile... Asgari ücretin 200-300 lira üzerini teklif ediyorlar... pazarlık etmeye kalkışsanız gücünüz olmadığını yerinize hemen birini bulacaklarını biliyorlar...

Gelişim ünide de Beykent ile aynı durum mevcut... Son olarak nişantaşı'nda arkadaşıma 2400 lira teklif ettiler. Şaka gibi gerçekten... Yerinize hemen birini bulabileceklerini bildikleri için böyle komik rakamlar geliyor istanbul şartlarında. Arkadaşlar lütfen birlik olalım bu tantana bitsin...

Luix

Öğrenci
Kadir has üniversitesinde araştırma görevlisi maaşı hakkında bilgi verebilecek var mıdır? Başka üniversitede Yüksek lisans tez dönemindeyim çalışma koşulları hakkında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim :)