Özel Üniversitelerdeki Araştırma Görevlisi Maaşları

burakademik

Öğrenci
Böyle bir liste yapsak olur mu? Maaş miktarını bilen yazsa da listeye eklesek.
Ankara
Anka Teknoloji Üniversitesi
Atılım Üniversitesi
Başkent Üniversitesi
Bilkent Üniversitesi 1400 TL
Çankaya Üniversitesi
İpek Üniversitesi
TED Üniversitesi 1800 - 2000 TL
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Turgut Özal Üniversitesi
Türk Hava Kurumu Üniversitesi
Ufuk Üniversitesi
Yüksek İhtisas Üniversitesi
İstanbul
Acıbadem Üniversitesi
Bahçeşehir Üniversitesi
Beykent Üniversitesi
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi
Doğuş Üniversitesi
Fatih Üniversitesi
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi
Gedik Üniversitesi
Haliç Üniversitesi
Işık Üniversitesi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi
İstanbul Arel Üniversitesi
İstanbul Aydın Üniversitesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Bilim Üniversitesi
İstanbul Gelişim Üniversitesi
İstanbul Esenyurt Üniversitesi
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
İstanbul Kültür Üniversitesi
İstanbul Medipol Üniversitesi
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
İstanbul Şehir Üniversitesi
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Kadir Has Üniversitesi
Koç Üniversitesi
Maltepe Üniversitesi
Nişantaşı Üniversitesi
MEF (Modern Eğitim Fen Dershanesi) Üniversitesi
Murat Hüdavendigar Üniversitesi
Okan Üniversitesi 1600 - 1800 TL
Özyeğin Üniversitesi
Piri Reis Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi 1600 TL
Süleyman Şah Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
(Bayağı da üniversite varmış listeyi yaparken şaşırdım.)

Son düzenleme:
Ö

ÖYPAraşGör

Guest
Böyle bir liste yapsak olur mu? Maaş miktarını bilen yazsa da listeye eklesek.
Ankara
Anka Teknoloji Üniversitesi
Atılım Üniversitesi
Başkent Üniversitesi
Bilkent Üniversitesi 1400 TL
Çankaya Üniversitesi
İpek Üniversitesi
TED Üniversitesi 1800 - 2000 TL
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Turgut Özal Üniversitesi
Türk Hava Kurumu Üniversitesi
Ufuk Üniversitesi
Yüksek İhtisas Üniversitesi
İstanbul
Acıbadem Üniversitesi
Bahçeşehir Üniversitesi
Beykent Üniversitesi
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi
Doğuş Üniversitesi
Fatih Üniversitesi
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi
Gedik Üniversitesi
Haliç Üniversitesi
Işık Üniversitesi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi
İstanbul Arel Üniversitesi
İstanbul Aydın Üniversitesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Bilim Üniversitesi
İstanbul Gelişim Üniversitesi
İstanbul Esenyurt Üniversitesi
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
İstanbul Kültür Üniversitesi
İstanbul Medipol Üniversitesi
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
İstanbul Şehir Üniversitesi
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Kadir Has Üniversitesi
Koç Üniversitesi
Maltepe Üniversitesi
Nişantaşı Üniversitesi
MEF (Modern Eğitim Fen Dershanesi) Üniversitesi
Murat Hüdavendigar Üniversitesi
Okan Üniversitesi
Özyeğin Üniversitesi
Piri Reis Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi 1600 TL
Süleyman Şah Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
(Bayağı da üniversite varmış listeyi yaparken şaşırdım.)

Hocam şoktayım. Hepsi neyse de Bilkent konusunda ciddi misiniz? 1400 olamaz bence ya o kadar az paraya kim Ankara'da yaşayabilir?

burakademik

Öğrenci
Hocam şoktayım. Hepsi neyse de Bilkent konusunda ciddi misiniz? 1400 olamaz bence ya o kadar az paraya kim Ankara'da yaşayabilir?

Ayrıca Bilkent'te geçen sene bir tanıdığa araştırma görevliliği karşılığında Bilkent'te yüksek lisans + 800 TL maaş teklif edilmiş. Ayrıca başka bir işte/yerde çalışması da yasak. Özel olunca az paraya sömürüyor işte.

havacı01

Öğrenci
Arkadaşlar araştırma görevlisi ya da öğretim görevlisi kabul edildikten sonra imzalatılan sözleşmenin hükmü nedir?
Kabul edildik ve sözleşme imzaladık diyelim ve dönem ortasındayken bir devlet üniversitesi ilan açtı başvurabilyor muyuz, istifa edebilir miyiz?

kku1

Öğrenci
ben de bu sorunun cevabını merakla bekliyorum...

Arkadaşlar araştırma görevlisi ya da öğretim görevlisi kabul edildikten sonra imzalatılan sözleşmenin hükmü nedir?
Kabul edildik ve sözleşme imzaladık diyelim ve dönem ortasındayken bir devlet üniversitesi ilan açtı başvurabilyor muyuz, istifa edebilir miyiz?

H

Helloww

Guest
Atılım Üniversitesi 2150 TL.
Bilkent konusunda yazan arkadaş doğru yazmış. Benim bildiğim 900 TL ve tek kişilik oda veriyor, ki bu da 1400 TL demek.

Özel bir üniversitede çalışırken devlet üniversitelerinde açılan ilanlara başvurabilirsiniz. İlgili kadroyu kazanmanız halinde çalıştığınız özel üniversite ile imzaladığınız iş sözleşmesinde belirtilen ihbar süresine ilişkin koşullara uymanız gerekir. Eğer ders asistanlığı ya da lab göreviniz varsa dönem ortasında istifanız halinde ihbar süresine uyumla ilgili şartları sağlamanızı beklerler ve uymamanız halinde sözleşmede belirtilmiş yaptırımlar varsa bunlar uygulanır. Özel üniversite ile sözleşme imzalarken ihbar süresine ilişkin şartları dikkatle okumanızı ve sözleşmenizin bir kopyasını edinmenizi öneririm.

havacı01

Öğrenci
Atılım Üniversitesi 2150 TL.
Bilkent konusunda yazan arkadaş doğru yazmış. Benim bildiğim 900 TL ve tek kişilik oda veriyor, ki bu da 1400 TL demek.

gülsek mi ağlasak mı, vay arkadaş şu halimize bak...

- - - Güncellendi - - -

Özel bir üniversitede çalışırken devlet üniversitelerinde açılan ilanlara başvurabilirsiniz. İlgili kadroyu kazanmanız halinde çalıştığınız özel üniversite ile imzaladığınız iş sözleşmesinde belirtilen ihbar süresine ilişkin koşullara uymanız gerekir. Eğer ders asistanlığı ya da lab göreviniz varsa dönem ortasında istifanız halinde ihbar süresine uyumla ilgili şartları sağlamanızı beklerler ve uymamanız halinde sözleşmede belirtilmiş yaptırımlar varsa bunlar uygulanır. Özel üniversite ile sözleşme imzalarken ihbar süresine ilişkin şartları dikkatle okumanızı ve sözleşmenizin bir kopyasını edinmenizi öneririm.

cevap için teşekkürler, bu sözleşmelerin genelde ilk iki ayda istifa edilmesi halinde tazminat vs. şartlar koyulduğunu söylüyorlar, dediğiniz gibi iyi okumak lazım eğer 1 yıl felan gibi bir süre koyarlarsa şartları kötü olan bir vakıf üniversitesi için devlet üniversitesinden mahrum kalmaya değmez söylediklerinizi dikkate alacam...

serceft

Öğrenci
İstanbul Şehir ar. gör maaşı 2300 Tl, Ankara Turgut Özal 2800 Tl, İstanbul Medipol devlete yapılan zamdan sonra yapılan zamla 2800 TL olacak. İstanbul Bilgi 1900-2100 Tl arası olması lazım.

M

Maaş Sorusu

Guest
Arkadaşlar merhaba, İstanbul Gelişim Üniversitesinde Araştırma Görevlisi maaşları ve çalışma şartları nasıldır? Bilen var mı ?

A

Akademik Forum

Guest
Gerçekten maaşlar bu kadar düşük mü özel üniversitelerde. Bende Bilkentten kabul almıştım iyiki gitmemişim şimdi devlet üniversitesindeyim tübitak yüksek lisans bursu (400 TL) ile 4000 civarı maaş alıyorum.

A

Akademik Forum

Guest
İzmir Yaşar Üniversitesinin araştırma görevlisi/ öğretim görevlisi maaşları nasıl acaba ?

berdogus

Öğrenci
2500 den aşağısını kabul etmeyin arkadaşlar, siz kabul ettikçe adamlar 1500-1300 teklif etmekten utanmayacaktır. çıtayı yükseltin biraz. kimse kabul etmezse adamlar illa ki artıracaktır.