MSÜ Harp Okulları Okutmanlık

A

Akademik Forum

Guest
bence boşuna bekleyip kendimizi yormayalım, ben sahsen eğitimin bile başlayamayacağını düşünüyorum. Eylül de bitti bitiyor.

raid85

Öğrenci
hiç kimse sağlıklı bir duyum vs iletemez, bu forumda 2-3 kez duyum iletip tarih verenler vardı bir şey olmadı tabi ki :)

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Msu ingilizce

Arkadaslar merhaba bugun gordum birinin evine guvenlik sorusturmasi icin polis gelmis ayrintilari bilmiyorum takip ettigim bir sayfada gordum henuz bana gelen giden olmadi merak eden arkadaslar vardi sanirim

A

Akademik Forum

Guest
Msü güvenlik soruşturması formu almayanlar

Arkadaşlar bana güvenlik soruşturması bilgi formu göndermediler aramadılar da ümidimi kesmeli miyim?hiç şansım yok mu şimdi benim.

sssbbb

Öğrenci
Arkadaslar merhaba bugun gordum birinin evine guvenlik sorusturmasi icin polis gelmis ayrintilari bilmiyorum takip ettigim bir sayfada gordum henuz bana gelen giden olmadi merak eden arkadaslar vardi sanirim

bu hangi sayfa acaba? biz de takip edelim.

Arkadaşlar bana güvenlik soruşturması bilgi formu göndermediler aramadılar da ümidimi kesmeli miyim?hiç şansım yok mu şimdi benim.

hocam maalesef, asil ve yedek listeler aranıp formlar teslim edildi. 1 ay kadar oldu.

Hocam özür dilerim ben de kaynağın bana söylediği şekilde ilettim size bana kesin diye söylemişti. Özür dilerim.

Biz yine sizden bir haber varsa bekleriz hocam, sadece net bilgi olarak değil de duyum olarak bakarız. İlginiz için teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
İngilizce

Hocam, takip ettiğiniz sayfayı bize de söyleseniz keşke, belki bir ipucu yakalarız.
Bu arada Eylül de bitiyor arkadaşlar, sanırım akademik yıl Kasım gibi başlayacak bu gidişle...
Ben de eve polis geleni ne duydum ne gördüm maalesef...

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar az önce sivil polisler gelip sormuş komşulara benımle ılgili bir şeyler. Yani yazan kişi doğru söylüyor muhtemelen

1

1905

Guest
.

Herkese iyi günler hocalarım, platformlara baktım, öğrenci alımını bekleyen bir kaç kişiyle konuşma fırsatım oldu.Üniversitenin öğrenci alımları halen devam ediyormuş, pazartesi günü belge teslimi için çağrılanlar olmuş ve akademik takvim hakkında, eğitim öğretim ne zaman başlayacak vs öğrencilere de bilgi verilmemiş.aklıma gelen bi olasılık, öğrenci alımı henüz bitmemişken, alacakları hocaların(inşAllah bizlerin) güvenlik soruşturması üzerine çok düşmeyecekleri oldu.yedek listeden öğrenci alımları ve soruşturmaları devam ederken, görünen o ki bize bi süre daha beklemek düşecek.umalım ki beklediğimize değsin.

A

Akademik Forum

Guest
Msu ingilizce

Elt-anadolu uni hocam bizim universitenin facebook sayfasi orda mulakata girenler konusuyordu gordum yazayim dedim ben de ondan baska duymadim

B

Beden Eğitimi

Guest
Hocam bilgi gelirse duyum olarak söylerim ben de teşekkür ederim. Bu arada bilmiyorum gelen giden var mı ama, gelseler bile eğer bizim evde insan yok ki, bize nasıl gelecekler 😂😂

raid85

Öğrenci
Arkadaşlar bakın adamlar bu sene 5.628 öğrenci alıyor. Daha önce haberlere çıkmıştı.

Milli Savunma Üniversitesine 5 bin 268 öğrenci alınacak

160 akademik personel olmadan 5600 öğrenciye nasıl eğitim verecekler? Bunların 1569 tanesi sadece HAZIRLIK öğrencisi olacak, kara harp okulu 1000 tane hazırlık öğrencisine 70 ingilizce okutmanı almadan nasıl eğitim verecek?

Ben okulları açmadan bizi güvenlik soruşturması şerhi düşerek başlatacaklarını düşünüyorum listeleri açıklayıp.

He okulları ne zaman açarlar bilmem, belki de öğrenciler bizi bekler...

A

Akademik Forum

Guest
Akademik bira

Okullarda halı hazırda görev yapan kadrolu veya uzun dönem askerlik yapan okutmanlar. Sadece benim 6 tane arkadaşım İzmir İstanbul Ankara Balıkesir de okutman olarak görev yapıyor askeriyede..

320 lerde ve 350 lerde arkadaşlara da soruşturma için belge talebi olmuş.. Yani çok farklı bir secim yapılıyor anladığım kadarıyla..

Güvenlik soruşturması istenmeyen arkadaşlar üzülerek söylüyorum umudu kessinler..

131 ing okutmani alınacak. 70 değil.

Soruşturmanjn seyrinde bir aksilik olmaz. O soruşturmalar kesinlikle yapılacak..

Evet okullar yakın tarihte başlamalı. Ancak yapacak hiç bir şey yok.. Ya bizi bekleyecektir ya da 1-2 hafta boş geçecek. Tahminimce bizi beklerler.

soruşturma olmayacak yarıda kalacak sonra yapılacak vs gibi söylemler kesinlikle gerçek dışı.

raid85

Öğrenci
Okullarda halı hazırda görev yapan kadrolu veya uzun dönem askerlik yapan okutmanlar. Sadece benim 6 tane arkadaşım İzmir İstanbul Ankara Balıkesir de okutman olarak görev yapıyor askeriyede..

320 lerde ve 350 lerde arkadaşlara da soruşturma için belge talebi olmuş.. Yani çok farklı bir secim yapılıyor anladığım kadarıyla..

Güvenlik soruşturması istenmeyen arkadaşlar üzülerek söylüyorum umudu kessinler..

131 ing okutmani alınacak. 70 değil.

Soruşturmanjn seyrinde bir aksilik olmaz. O soruşturmalar kesinlikle yapılacak..

Evet okullar yakın tarihte başlamalı. Ancak yapacak hiç bir şey yok.. Ya bizi bekleyecektir ya da 1-2 hafta boş geçecek. Tahminimce bizi beklerler.

soruşturma olmayacak yarıda kalacak sonra yapılacak vs gibi söylemler kesinlikle gerçek dışı.

Ön değerlendirmede 350. kişinin çağrılması çok farklı bir değerlendirmeye işaret etmiyor maalesef. Mülakat puanı iyi olduğu için ön sıralara çıkma ihtimali yüksek insanların. Mesela ilk 30'da olmamız kesin çağrılacağımız anlamına gelmiyor, zaten 350'ye kadar indiyse de sistemin diğer devlet ünileri ile aynı olduğunu gösteriyor. Demek ki ön değerlendirmedeki ilk 260 kişiden (asil+yedek düz hesap) 90 tanesi net olarak çağrılmamış ki 350'ye kadar inmiş. 1. ve 60. arasında 2-3 puan bile fark yokken sıralamaların kaygan zeminde olması çok doğal. Mülakatlara giderken ön değerlendirme notu, adı üstünde ön sıralamadır, nihai sıralama en son yapılan 350'ye kadar inen sıralamadır.

Ayrıca keşke yazdığımı daha güzel okusaydınız. 70 okutman alınacak dememişim;
"kara harp okulu 1000 tane hazırlık öğrencisine 70 ingilizce okutmanı almadan nasıl eğitim verecek?"

Soruşturmalar yapılmayacak diyen yok fakat JSGA gibi şerh düşerek açıklama yapmak bir seçenektir, bunu daha önce forumda başka arkadaşlar da yazdı, külliyen tercih edilmeyen bir sistem değil yani.

Hocam bir de size bir şey sormak istiyorum, bu arkadaşlarınızdan herhangi bir bilgi alabildiniz mi; telefonla aradığımızda eğitim yılı biz olmadan da başlar gibilerinden cevap alanlar olmuştu forumda daha önce gördük, onlara ne söyleniyor acaba kurumda?

Arkadaşlar bu arada KHO kesin kayıt 20 eylülde bitti. Balıkesir de 25 eylülde bitiyor.

Çok bir süre bekleyeceğimizi sanmıyorum, işin öğrenci kısmı yakında tamamlanacak, bize odaklanacaklardır.

kaynak
Millî Savunma Bakanlığı ? Duyuru

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Akademik bira

Evet postunuzu eksik okumuşum KHO 70 AMYO da 10 tane alıyor.

Tabiki de çok farklı bir değerlendirme yapıldi. Daha önce herhangi bir Yüksek lisans mülakatina giren birisi şunu çok iyi bilir. Eğer 10 kişilik bir kontenjan varsa buraya on değerlidirme listesindeki ilk 14-15. İnsanın girer. Tabi adaylar çok niteliksiz değil ve torpil yoksa. Bu her yerde geçerlidir. Tüm akademik kadro alımlarında usul budur aksi varsa burada ya torpil vardır ya da alt sıradaki aday üst sıradakinden daha bilgili ve daha donanımlıdır.. Şimdi bu bilgi ve donanımı öğrenmek için de sağlam mülakat soruları sorarsin ve ak koyunu kara koyunu belirlersin.

Bunları söylerken derdim on değerlendirmeki sıraya göre alım olsun demiyorum. Elbette en iyi olan en donanımlı olan hak eden girsin şayet bu aday siralamada 300 lerde de de olsa 400 lerde de olsa sorun yok hak ediyorsa onlarda girsin..

Benim asıl eleştirdiğim jürinin tamamen tecrübesiz olduğu, mülakatın bir eleyiciliginin olmadığıdır. Yani kalkipta Cv hakkında konuşmak , disiplinli misiniz , iyi öğretmen nasıl olur gibi sorular sorarak sen insanları niteliksel anlamda olcemez ve kalifiye olup olmadığını anlamayazsin. Ben benim servisteki 10-15 hoca arkadaşım ile konuştum onlara da aynı sorular sorulmuş..

Bu mülakat gercek ölçüm yapan eleyen bir mülakat değildi. Bunu söylerken torpil vardi vs demiyorum ( yok da demiyorum ama ) Dediğim gibi jüri bile tecrubesiz ve ne yapacağıni soracağıni bilemez vaziyetteydi..

Diğer yandan on değerlendirmeki sıraya göre 1. İle sonuncu aday arasında 21 puan farkı var.. Şimdi sen nasıl sorular sordun, neye baktın nasıl bir judgement yaptinda bu sıkışık puan aralığındaki insanları asıl yedek diye sıraladin.

On değerlendirme notu asla önemsiz değildir. katiyen yanlış bir ifade. Aksine kimlerin alınacağının önemli göstergesidir eger usulsüzlük yoksa ve sıralamadaki adaylar cidden çok kötü değilse.. Hele hele en baştan en sona 21 puan farkının olduğu bir siralamada bırakın 1 puanı 0.1 puan bile çok önemlidir. Zira ben Yüksek lisansa 0.35 puan fark ile sonuncu katıldım.. dolayısıyla on değerlendirme ve oradaki verilen sıralamanin önemli olup olmadığını tartismayalim.

Şerh meselesine gelince. MSU hükümet tarafından açılan yeni bir üniversitedir hangi amaçla açıldığı neye hizmet edeceği nasıl bir askeri personel yetişeceği herkes tarafından az çok bilinir. Açılma amacı herhangi bir terör örgütüne mensup olmayan vatanını seven personel yetiştirmek. Hizmet edeceği personelin ne olduğunu gecmisini sizce detaylı bilmek öğrenmek istemez mi ? Sizce böyle bir durumda şerh olabilir.. Umut satmayalim. Şerh olamaz. JSGA daki şerh olayı bizim durumumuzdan tamamen farklidir..
Bunu en basitinden bir askere bile sorsanız. Yahu soruşturma kalkabilir mı ya da iptal olabilir mi ya da bizi pas geçerler mı diye sorsanız çok net cevabınızı alırsınız. Forumlarda başka insanlar söylemiş olabilir. maalesef torba değil ki buzesin..

Mevcut olarak askeriyede okutman olarak çalısan arkadaşlarımin durumdan haberleri yok onlar başlayacaklarmis eğitime. Ancak onların da bilmediği şey ne zaman okulların baslayacaklari. Net tarih söylenmemiş. Ekim birinci ya da ikinci haftası en geç başlarız dediler. Biz sonradan da dahil olabiliriz. Beklenebiliriz de... bana göre bizim durumumuz belli olduktan sonra hazırlık okullarının baslama tarihi belli Olur..

A

Akademik Forum

Guest
Güvenlik soruşturması için oldukça ince eleyip sık dokumuşlar beni soruştururken polisler. Küçük bir yerde oturduğum için sordukları kişilerden haberim oldu. Süreç böyle işliyorsa bu kadar beklememizin doğal olduğunu düşünüyorum ben artık. Ama bir yandan da az kaldığını düşünüyorum. Bu arada listede ben de son gün girenlerdendim, ama bu mülakatı dikkate aldıklarını kanıtlıyor bence. Burada var mı soruşturması yapılmış olan?