Akademik Personel Atamasında Güvenlik Soruşturması

ecre

Öğrenci
Merhabalar.. 3 sorum olacak. Cevaplarsanız çok çok memnun olurum. 1- güvenlik soruşturması yapılırken bankasyada hesap hareketliliğinin olup olmadığına mutlaka bakılır mı? İnsiyatife bağlı olarakmı bakılır? 2- güvenlik soruşturmasından sonra atama kararını rektör mü verir? Komisyon kararıylamı atanılır? 3- bu komisyonda kimler bulunur?

Akademik10

Öğrenci
Arkadaşlar selamlar, 7 ay önce belgeleri verdim. Bugün aradım rektörlük atama birimindeki memur bugün biriminize yazı yazdık. Onlar sizi arayacaklar dedi. Böyle bir durumda olumsuz sonuç alır mıyım? Süreç çok uzadığı için tereddüt ediyorum bir sorun çıkar diye.
Sorum şu, olumsuz tebligatını rektörlük mü yapıyor yoksa dekanlık mı?
Rektörlüğün birimime yazdığı yazı ne yazısı?

A

Akademik4444444

Guest
?

Arkadaşlar merhaba 2 ay önce stajyer ehliyetim 0.49 promille iptal edildi ceza falan almadım. Rektörün de olduğu komisyon bu durumu görür mü? Bu benim için problem teşkil eder mi?

ecre

Öğrenci
Arkadaşlar selamlar, 7 ay önce belgeleri verdim. Bugün aradım rektörlük atama birimindeki memur bugün biriminize yazı yazdık. Onlar sizi arayacaklar dedi. Böyle bir durumda olumsuz sonuç alır mıyım? Süreç çok uzadığı için tereddüt ediyorum bir sorun çıkar diye.
Sorum şu, olumsuz tebligatını rektörlük mü yapıyor yoksa dekanlık mı?
Rektörlüğün birimime yazdığı yazı ne yazısı?
Naklen atama iseniz muvafakat yazısıdır..

Beowulf

Öğrenci
Selamlar, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasıyla ilgili olarak biraz detaylandıracağım için doğrudan buraya yazmak istemediğim bir konuda bilgisine ve fikrine başvurabileceğim bir üyemiz bana mesaj yoluyla ulaşabilir mi? Kendilerine peşinen teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
K

KurtBoz

Guest
Arkadaşlar merhaba acaba Aksaray üniversitesine başvuran oldu mu hiç? Aksaray üniversitesi naklen geçişlerde güvenlik soruşturması yapıyor mu, yapıyorsa ne kadar sürede sonuçlanıyor acaba? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

akademik2323

Öğrenci
Hocam hiç zaman kaybetmeden dava açın. Hukuka dayalı kararlar değil, ne kadar erken açarsanız o kadar hızlı ilerler. Olumsuz tebligatı elinize ulaşır ulaşmaz bir avukat aracılığıyla süreci başlatın. Dilerim kısa zamanda bu hukuksuzluk son bulur.

crr

Öğrenci
Arkadaşlar Ocak ayından beri cevap bekliyorum ancak hala tarafıma ulaşan bir şey yok. Aradığımda sürekli oyalıyorlar. Bilgi edinmek amacıyla dilekçe gönderdim ona da cevap yok. İçeriden edindiğim bilgi beni uygun görmedikleri yönünde ancak resmi bir cevap gelmediği için dava da açamıyorum. Vakıf üniversitesi olduğu için dava açmaya değer mi ondan da emin değilim açıkçası. 3.5 sene olmuş hala kapatılan üniversitede çalışmış olmanın ceremesini çekiyorum. Benim durumuda olup dava sonucu devlette çalışmaya başlayan arkadaşlarım var. Bir sürü mahkeme kararı var oralarda çalışmanın suç teşkil etmediği yönünde. Ama üniversiteler hala küçük hesaplarla insanların hayatını mahvetmeye devam ediyor. Çok yazık.

marıecurıe

Öğrenci
Güvenlik soruşturması

Belli oldu hocam.
Evrakları okula verme 26 eylül
Güvenlik soruşturmasının belli olması 7 kasım
şuan rektör imzasında
Hayırlı olsun benimde o tarihlerde başladı güvenlik soruşturmanızın tamamlanıp rektörün imzasında olduğunu nereden öğrenebildiniz?Okuldan ve emniyetten ben herhangi bir bilgiye ulaşamadım da.