Akademik Personel Atamasında Güvenlik Soruşturması

mevludo

Öğrenci
Arkadaslar merhaba ogretim elemani alimlarinda artik guvenlik soruşturmasi istiyolar ve kadrolarda artik 50 d ye donusuyo bi cogu guvenlik sorusturmasi 4-5 ay surebilirmis tezini bitirmesi gerekenler ne yapacak bu durumda benim nisanlim kazandi giris sinavini ama atanmadi atanamayip bosta kalma riski dogar mi

ruslan

Öğrenci
Arkadaslar merhaba ogretim elemani alimlarinda artik guvenlik soruşturmasi istiyolar ve kadrolarda artik 50 d ye donusuyo bi cogu guvenlik sorusturmasi 4-5 ay surebilirmis tezini bitirmesi gerekenler ne yapacak bu durumda benim nisanlim kazandi giris sinavini ama atanmadi atanamayip bosta kalma riski dogar mi

Gerçekten var mı güvenlik soruşturması? Daha önce hiç duymadım ve açıkçası öyle bir şey olabileceğini tahmin etmiyorum..

A

Akademik Forum

Guest
Son KHK ile gelmedi. Iki sene once atanirken ben de guvenlik sorusturmasi gecirdim, 2 ay surdu.

ruslan

Öğrenci
Son KHK ile gelmedi. Iki sene once atanirken ben de guvenlik sorusturmasi gecirdim, 2 ay surdu.

Tam olarak anlayamadım.. Yani o zaman bu üniversiteden üniversiteye farklılık gösteren bir durum mudur? Geçen sene atanan arkadaşlarım oldu herhangi bir soruşturma geçirmeden sınavdan bir kaç gün sonra atamaları yapıldı. Ayrıca eğerki güvenlik soruşturması yapılacaksa eğer; ilan daha ilk çıktığı zaman orada sınav başvuru tarihi, ön değerlendirme tarihi ve sonuç açıklanma tarihi yazıyor. tüm bunlar varken kimin kazandığı sonuç açıklanma tarihinde yayınlanmayacak mı?

Ben temmuz ayında bir kadroyu kazandım. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması formu doldurmamı istedi üniversite. 4 aydır bekliyorum. Soruşturma hala devam ediyor.

A

Akademik Forum

Guest
Tam olarak anlayamadım.. Yani o zaman bu üniversiteden üniversiteye farklılık gösteren bir durum mudur? Geçen sene atanan arkadaşlarım oldu herhangi bir soruşturma geçirmeden sınavdan bir kaç gün sonra atamaları yapıldı. Ayrıca eğerki güvenlik soruşturması yapılacaksa eğer; ilan daha ilk çıktığı zaman orada sınav başvuru tarihi, ön değerlendirme tarihi ve sonuç açıklanma tarihi yazıyor. tüm bunlar varken kimin kazandığı sonuç açıklanma tarihinde yayınlanmayacak mı?
Güvenlik soruşturması sınav sonucu açıklama tarihini değiştirmez. Kazanan kişi evraklarını teslim ettikten sonra güvenlik soruşturması başlar ve soruşturma tamamlandıktan sonra göreve başlanır.

Tarko

Doçent
Önceden sabıka vs yoksa atama yapılır, güvenlik soruşturması süreci sonra başlatılırdı. Son dönemde atama yapılmadan önce sonucu bekleniyor. Standart bir süresi yok.

A

Akademik Forum

Guest
ne soruşturuyorlar ki bu kadar dört ay sürüyor? akrabalara falan da bakıyorlar mı?

A

Akademik Forum

Guest
Neye baktiklarini soylemiyorlar ve evet standart bir uygulama. Benimki normalden cok daha uzun surmustu, sabikam falan da yoktu, kafalarina gore biraz. Normal atama 10 gun suruyordu o donemlerde, benimki iki aydi dedigim gibi. Su an herhalde cok daha uzun suruyordur.

E

Efebey12312321

Guest
Bir devlet kurumunda halihazırda memur iken üniversiteye muvafakat alan birisi için de mi tekrar sorgulama yapılacak bilgisi olan var mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Bir devlet kurumunda halihazırda memur iken üniversiteye muvafakat alan birisi için de mi tekrar sorgulama yapılacak bilgisi olan var mı?
Önceden güvenlik soruşturması geçirmişse o kullanılır diye düşünüyorum zaten halihazırdaki tüm memurlara güvenlik soruşturması yapılmıştır herhalde. %80 temizlendi diyordu bakan.

A

Akademik Forum

Guest
Hocam nelere bakılıyor bu soruşturmada? Twitter, Facebook falan bakıyorlarsa temizleyelim buraları da. Kilitli hesaplar gerçi ama ne olur ne olmaz.

bolu06

Öğrenci
bende 26 Ekimde Üniversiteyi Öğretim Görevlisi olarak kazandım. 2Kasımda Form doldurduk. Bakalım ne kadar bekleyeceğiz.